kennelhoest...spuitje of neusspray?

20 reacties

ingeborg

22 januari 2013, 20:30

In mei gaat Beau naar een hondenpension, Ze moet daarvoor ingeënt zijn tegen kennelhoest. Nu kan dat door middel van een vaccin of een neusspray. Wat kan ik het beste doen/geven?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kennelhoest...spuitje of neusspray?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

team Shadow

22 januari 2013, 20:32 3 doggies

Shadow heeft gister een neusspray gehad. Werkt perfect en gaat heel snel.

liesbeth en de bende ..

22 januari 2013, 20:32 3 doggies

Hier hebben de honden n spuitje gekregen, daar heeft hij minder last van ( volgens de dierenarts)

Shelby - Kyara - Easy

22 januari 2013, 20:33 3 doggies

ik laat via de neus doen,want heb al gehad dat via een inspuiting er een bult vormt en de DA zegt dat het van de inspuiting komt. Ook zegt ze dat via de neus veel beter werkt. Dus ik kies voor via de neus

stip (gast)

22 januari 2013, 20:51

de trainer op de puppycursus vertelde dat zijn honden na een spuit (3 maanden daarvoor ) alsnog dood ziek waren geworden op een wedstrijd en hij raad daarom de neusspray aan....mijn da gaf niet eens keuze maar gaf gewoon de spray denk dat ze daar al van de spuiten af waren gestapt (ik wist niet eens dat er 2 verschillende ware)

J&S

22 januari 2013, 20:53 3 doggies

Denk dat je de DA het beste kan vragen naar de beste optie. Hier ook de neusspray, geen keuze gehad overigens van onze DA, wist niet eens dat het ook d.m.v. een spuitje kon.

Bulleke

22 januari 2013, 21:05 3 doggies

Werkt volgens mij beide evengoed. Voorheen gaf ik niet nog eens speciaal kennelhoest, zit ook een gedeelte kennelhoest in de jaarlijkse of 3 jaarlijkse vaccinatie. Heb er stom genoeg ook niet over nagedacht doordat onze vorige honden niet in aanraking kwamen met veel honden, maar de twee die we nu hebben komen op shows en dus al twee keer (allebei) kennelhoest opgelopen. Ondanks dat ze de tweede keer een kennelhoestvaccinatie hadden gehad. Onze reu had de neusvaccinatie gehad en onze teef de gewone spuit omdat zij heel erg angstig is en de spuit eral inzit voor ze er erg in heeft. Daarentegen was de reu wel een stuk zieker van de kennelhoest, maar dan kan ook komen omdat hij zich het heen en weer blaft op show en dan schijnt het ook getriggert te worden. Dus mijns inziens maakt het geen fluit uit, neusspray of spuit, weet wel dat de neus bij mijn DA duurder is.

ingeborg schreef het onderwerp

22 januari 2013, 21:25

Zal inderdaad met mij DA overleggen. Ik wil natuurlijk het beste voor mijn schatjeO-)

judith

22 januari 2013, 21:45 3 doggies

spuitje wordt haast niet meer gedaan. de neusspray heeft gewoon veel meer voordelen.
ten eerste werkt de neusspray veel langer (6 maanden dacht ik)
ten tweede moet het spuitje herhaald worden voordat die werkt. dus moet je nog een keer terug.

ik zou dus zeker voor de spray gaan als je echt tegen kennelhoest wilt enten

liesbeth en de bende ..

22 januari 2013, 21:57 3 doggies

Judith dan heeft mijn dierenarts me blaasjes wijs gemaakt fozwat?

Tobie is 3 weken geleden inge ent.. MET een spuitje tegen kennelhoest ;-)

judith

gewijzigd 22 januari 2013, 22:00 3 doggies

weet je zeker dat dat tegen de kennelhoest was dan?
want ik heb tijdens mijn opleiding geleerd dat die inenting herhaald moet worden en veel minder lang werkt dan de neus enting.

(die moet dus na 3 weken herhaald worden)

Ik begreep van mijn dierenarts ook dat de spuiten nauwelijks meer gegeven worden, maar nog wel af en toe als de baas hier om vraagt of in bepaalde gevallen. Neusenting werkt langer en had nog een aantal andere voordelen vandaar dat die tegenwoordig meestal wordt voorgeschreven. Tenminste dit is mij enkele jaren terug verteld...

judith

22 januari 2013, 22:08 3 doggies

heb nog even wat langer zitten denken. als ik het goed heb zit het zo:

enting:
- werkt voor (maar) 3 maanden
- moet na 3 weken herhaald worden voordat het goed werkt
- helpt onvoldoende tegen besmetting via het neusslijmvlies

neusspray:
- werkt voor ongeveer een jaar
- hoeft maar 1x gegeven te worden

jackiie nova&bailey

22 januari 2013, 22:16 3 doggies

Wij hadden met onze andere hond een spray.. geen last gehad.. zal k met onze nieuwe pup ook doen

liesbeth en de bende ..

22 januari 2013, 22:18 3 doggies

kennelhoest moest volgens hem jaarlijks herhaalt worden, en ik ben het 100% zeker van dat het tegen kennelhoest is want we gaan vaak op show kijken en ze gaan soms mee de honden :-) En ik heb liever geen hond met kennelhoest :-)

judith

22 januari 2013, 22:20 3 doggies

ik zou dan maar eens naar je dierenarts bellen. want via het spuitje werkt het zeker geen jaar. en wanneer je niet herhaald werkt het helemaal niet

liesbeth en de bende ..

22 januari 2013, 22:23 3 doggies

ja moeten toch eind februari gaan met hem, dus ga er inderdaad eens achter horen dan ..

Zou het van product tot product niet kunnen afhangen hoelang het werkt?

judith

22 januari 2013, 22:25 3 doggies

volgens mij heb je de KC die in de neus gaat, en de pneumo als injectie.
volgens mij zijn er niet meer soorten. maar dan kan je het gelijke ven horen inderdaad.

Wilma en Dobby (RIP)

22 januari 2013, 22:26 3 doggies

Ik heb bij herhaling gelezen dat de neusspray geven aan de hond risico's geeft bij chronisch zieke baasjes. Of dit nu komt doordat je bij het sprayen toch ook wat binnenkrijgt, of dat later bijvoorbeeld thuis gebeurt weet ik niet. In geval van het laatste moet je ook rekening houden met mensen thuis die een zwakke gezondheid hebben.

Het word nog wel gegeven via spuit, ook al omdat er honden zijn die je met zijn 3-en nog niet in het gareel krijgt voor zo'n spray (Dobby dus).

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kennelhoest...spuitje of neusspray?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^