Veel te intelligente pup. help.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

Met de nadruk op rustig opbouwen en rekening houdend met de maximale tijd ivm leetijd. Ik geloof dat het 1 minuut per leeftijdsweek was..

Uiteraard begin je eerst lopend met de fiets tussen jullie in.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Veel te intelligente pup. help." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

9 maanden vind ik te jong voor zulk zwaar materiaal.

Wij hebben ook zo'n E-coller, maar deze heeft mij reu pas omgekregen vanaf dat hij 3 jaar oud was. Wij hebben 3 jaar geprobeerd het eruit te trainen (hij jaagt), maar het lukt echt niet.

Wat me vooral opvalt is dat men geen idee heeft hoe zo'n halsband werkt en er op voorhand al tegen is, puur om de naam.
Mijn halsband moet eerst een 'piep' gegeven worden, voordat er stroom aan te pas komt. Mijn reu heeft 1 keer een stroomstoot gehad, de allereerste keer, maar daarna heeft hij alleen de 'piep' nodig om uit zijn consentratie gehaalt te worden.

Ik raad het mensen zeker niet aan, vooral niet zo jong al.
Maar mijn reu kan nu los lopen, is inmiddels 5 jaar oud en had anders de rest van zijn leven aan de riem moeten lopen. Ik ben erg blij dat deze banden er zijn, mist ze door de juiste mensen gebruikt worden en op de juiste manier, maar er moet geen misbruik van gemaakt worden. Dit is wat er vaak wel gebeurd met dit soort ingen.

Mijn reu luisterd prima als hij los loopt (dit bereik je alleen door training), maar als hij gaat jagen sluit hij zich af en hoort je niet, dan krijgt hij een 'piep' en verder dus niet, nooit.

Ik weet dat er nu veel mensen negatief gaan reageren op mijn stukje, dit maakt me niet uit, ik weet dat mijn reu staat te springen van blijdschap als hij de band om krijgt omdat hij weet dat hij kan rennen. dus als de TS extra info wil stuur me een PB.

honden page profiel RobbieRobbie

honden foto van Robbie

Ik zie op dit punt een e-collar al niet meer als optie. 
Het lichamelijk bestraffen doe ik sowieso niet en ga daar ook niet aan beginnen.
Om te voorkomen dat Logan en ik wat een negatieve vibe krijgen hier op 't forum wil ik wel duidelijk maken dat ik gek ben op Logan en het eigenlijk heel erg goed gaat.
Het is een lastig ras. maar ik heb verder totaal geen problemen met 'm. Het is wel een doorzetter maar ik heb alle tijd en ruimte om daar mee te werken. Hij kan moeilijk alleen zijn maar dat hoeft ook maar zelden. mocht ik bij uitzondering een dag weg zijn dan is er altijd wel iemand die op 'm kan passen want ook met andere mensen heeft hij weinig problemen. Binnen in huis luistert hij beter dan ik had verwacht. Hij krijgt zijn brokken en mag er pas van eten als ik zeg dat het mag. en hij kan zo rustig 10 minuten bij zijn bakje zitten kwijlen zonder ook maar te proberen er van te eten. Al het andere eten wordt wel op geaasd en met veel moeite en geduld kan er eventueel wel iets op tafel staan maar dat blijft een risico. Bij elke deur in huis wordt netjes gewacht tot dat ik er eerst door heen ga. Er wordt wel geblaft als er mensen aan de deur zijn en/of binnen komen maar hij kalmeert steeds sneller. Soms gaat hij op de bank zitten waarvan hij weet dat het niet mag maar ik hoef maar te gaan staan en met mijn vingers te knippen en hij gaat er weer van af en netjes op de grond op't vloerkleed liggen. Als hij wat irritant wordt gaat hij op de gang wat hij ook accepteert en als hij rustig is mag hij weer naar binnen en kun je met 'm lezen en schrijven. Wandelen met Logan is simpelweg heerlijk. Bij het horen van "Logan volg" kijkt hij om en zakt mooi weer af en gaat naast me lopen. Hij gaat wel uit zijn plaat bij het zien van sommige andere honden (niet allemaal) maar daar werken we aan. Bij de supermarkt blijft hij netjes aangelijnd wachten tot ik terug komt en maakt ook daar niet een probleem van. Hij reageert direct op hoe ik mij voel en confronteert mij hiermee. ben ik chagrijnig dan wordt er bij me opgesprongen en aan de lijn getrokken maar zodra ik even een diepe zucht neem en weer calm en assertief ben kalmeert hij direct en zitten we weer op 1 lijn. al met al zijn we nu op het punt dat ik werk aan hoe ik het zo kan houden zoals hij nu is. beter is mooi maar met hoe hij nu al is met zijn 9 maanden kan ik makkelijk leven. Ik zal binnenkort, na een bezoek aan de dierenarts beginnen om het fietsen en rennen wat op te bouwen. Hij heeft ooit wat last van de heupen gehad door spierpijn van het groeien en ik wil daar nu voorzichtig mee zijn. dus even zeker weten of zijn heupen in orde zijn. Ik hoor van iedereen dat hij minstens een jaar oud moet zijn voor hij naast de fiets mag en als ik zeg dat ik al voorzichtig aan het oefenen ben om 'm te laten wennen krijg ik een shitstorm aan commentaar over me heen. Whats up with that?

honden page profiel Sharon <3 Bubbles & LarsSharon <3 Bubbles & Lars 3 doggies

honden foto van Sharon <3 Bubbles & Lars

Er zijn een hoop tips gegeven die bij mij ook als eerste opkomen, echter de hond heeft geen negatieve ervaring met de riem maar met het komen naar de baas wanneer hij los is. (En dan dus vast moet) Wat mij nu het belangrijkst lijkt is dat hij gaat leren dat als hij los is, de pret niet meteen over is als hij bij het baasje komt.
Want ondanks dat hij na het komen wel beloont wordt en de riem daarna weer los geklikt wordt, wordt hij wel eerst gegrepen en aangelijnd. Die negativiteit maakt hij als eerste mee.

Veel tijd en geduld heb je er zeker wel voor nodig. Maar wat ik zelf zou proberen is de hond los laten, dan ergens rustig gaan zitten en wachten tot hij zelf naar je toe komt ( dit kan ERG lang duren, dus neem desnoods een boek mee ;-) ;-) Als hij dan komt beloon hem, geef hem wat lekkers en laat hem dan weer verder lopen. (dus niks doen met de riem) Het spel gedeelte eruit halen zeg maar...

Ik heb zelf een hond met geen jachtinstinct en ze zit allang niet meer in de pubertijd (dus een totaal andere hond) maar misschien het proberen waard..

Als hij niet meer de neiging heeft om je niet vermijden, dan zou ik zoals gezegd wordt, zelf ook meedoen aan het losloop plezier....

honden page profiel het Moderatorteamhet Moderatorteamgoedgekeurde fokker

honden foto van het Moderatorteam

FYSIEKE CORRECTIES/CORRIGERENDE HULPMIDDELEN en POSITIEVE OPVOEDING EN OMGANG MET DE HOND.

HondenPage hecht belang aan verantwoord en positief opvoeden en begeleiden van honden. Onder positieve opvoeding en omgang met de hond verstaan wij een wijze van opvoeden en omgang waarbij het welzijn, de veiligheid en de integriteit van de hond altijd gewaarborgd is.



LET OP!

Het adviseren, propageren en rechtvaardigen van opvoedtechnieken met als basis dwang, fysieke correcties en/of corrigerende hulpmiddelen of andere (fysiek) provocerende, intimiderende of overheersende handelingen is niet toegestaan op de HondenPage. Behalve dat het stress veroorzaakt bij de hond en beschadigend is voor de vertrouwensrelatie kunnen ze ook een serieus risico vormen voor de veiligheid en gezondheid van mens en dier.

Open vragen en gesprek hierover zijn toegestaan als middel tot informatie en kennis, maar herhaaldelijk adviseren of propageren van technieken en middelen die in strijd zijn met deze visie en beleid kunnen negatief gewaardeerd worden met een rode pijl en bij herhaling kan het moderatorteam een waarschuwing geven en/of een afkoelban.

Topics met als doel discussie over methodes waarin technieken gebruikt worden die niet binnen deze visie van de HondenPage passen gaan we niet op voorhand uit de weg, maar kunnen wel op ieder moment door het Moderatorteam gesloten worden wanneer zij van mening is dat alles gezegd is en/of wanneer de discussie een provocerend of verheerlijkend karakter krijgt of in strijd is met visie en beleid.

Link naar volledige uitleg van visie en beleid >>> http://www.hondenpage.com/faq/regels

honden page profiel DoberkikiDoberkiki

honden foto van Doberkiki

Ik vind het een prachtige hond!
Maar om nu te zeggen dat hij daarom en daarom (wolfshond, malamute, herder....)niet luistert....ik heb een kruising Jack/Pinscher....moeten die niet luisteren als ik ze roep? (ik doel dus net niet op een rasdiscussie)

Leren luisteren gaat misschien bij de ene iets vanzelfsprekender dan bij de ander, maar als je pech hebt, komt een koppige Chi ook niet als je roept....en moet dat dier dan z'n hele leven aan de lijn?
Ik zou zeggen...
oefenen, oefenen, oefenen....

en geloof me, daar kruipt veel tijd in, en niet aflatend enthousiasme, ook al is 'ie de laatste tien keren nog niet gekomen...
(9 maanden is wel een moeilijke leeftijd om daar aan te beginnen, en als je nu start,mag je er nog zeker een jaar bijtellen eer het vruchten afwerpt).
Een hond van een jaar of drie vier is pas echt 'op snee', dwz; helemaal op je ingespeeld en vertrouwd; handelingen, geplogenheden, routine...(twee-eenheid)

En dus...iedere keer dat enthousiasme, blij dat hij er toch weer is.
(een uitbrander....tja, daar heb je op dat moment wel even héél veel zin in....maar....wel opgeslagen in dat slimme koppie....dus....tot tien tellen!.....en aaien!)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Veel te intelligente pup. help." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 2 12
Volgende forumvraag: Trots op mijn pupseltje
^