vergroote prostaat

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

marjolein (Gast)

Ik heb een vraagje: Bij onze mopshond van 10,5 jaar is een vergrootte prostaat geconstateerd.
De dierenarts adviseert castreren. Is dit niet riskant voor zo'n oude mops?
Ik hoor jullie meningen graag.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vergroote prostaat" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel gojagoja

honden foto van goja

vergrote prostaat kan heel naar worden voor de hond
1 van mijn reuen heeft het ooit gehad en die kon op een bepaald moment amper nog zijn ontlasting kwijt en voelde zich heel beroerd

die is toen gecastreerd toen hij al bijna 13jr was
ondanks hartproblemen

maar dan moet de da wel een gasnarcosie kunnen doen en een flinke goed uitgeruste operatiekamer hebben waar de hond goed gemonitord kan worden.

misschien dat een castratiechip ook werkt om de prostaat te laten slinken
maar daarvan is het effect beperkt in duur.


of de da het aanvaardbaar risico vindt julle Mops te opereren is natuurlijk een dnig wat je goed moet overleggen en een stuk vertrouwen in je da, het is maar een korte operatie, die in feite "uitwendig" is (niet in de buikholte) in die zin valt de zwaarte wel mee.

honden page profiel SabineSabine

honden foto van Sabine

Onze hond had ook een vergrote prostaat maar omdat wij niet definitief wilde castreren aangezien hij gevoelig is voor de narcose en bij zijn laatste operatie bijna niet meer wilde bijkomen hebben we gekozen voor een GnRH implantaat (Suprelorin implantaat). Deze heeft een werking van een half jaar maar je kan er ook eentje laten zetten die een werking van een jaar heeft. Misschien voor een oudere hond een betere oplossing... Het plaatsen werkt gewoon met een naald, is binnen 3 minuten gepiept en de hond heeft er geen hinder van. Qua gedrag merken we geen verandering, alleen zijn ballen zijn heel klein geworden, als het heel koud is buiten moet je zelfs moeite doen om ze te zien....  Als deze chip/implantaat is uitgewerkt laten we weer een chip plaatsen die een jaar werkt.
Voor zover de onderzoeken laten zien is deze methode niet schadelijk voor je hond in tegenstelling tot de ouderwetse chemische castratie waarbij ze vrouwelijk hormoon in je hond spuiten.

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Ik zou als alles in orde is, bloedwaardes, hart e.d. Wel opereren. Evt niet bij je eigen da als deze geen uitgerustte OK heeft. Gasnarcose is erg belangrijk.

En chip kan ook. Maar dat zijn hormonen. En langdurige blootstelling daaraan vergroot de kans op tumoren die onder invloed van hormonen groeien. Dus als dat half niet hoeft...

marjolein (Gast)

onze dierenarts zou het doen onder plaatselijke verdoving en slaapmiddel.Ik heb ook weer gehoord dat er pillen zijn, maar ik weet nog niet welke.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vergroote prostaat" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Vliegend varken
^