
Moet het toch even kwijt...
Er is me al een paar keer op straat een opmerking naar mijn hoofd gegooit dat het eens verboden moet worden dat er mensen zijn zoals IK die honden uit Spanje Polen Griekeland Turkije enz. adopteren.
Ik kom er nu mee omdat ik net weer een youtube filmpje kreeg van een galgo meisje die het niet heeft gehaald, omdat ze zwaar verwaadeloosd was, de vinders zijn 19dagen met haar bezig geweest, en ze had even een opleving dat het beter zou gaan.
Dan breekt er iets in me.
Sommige mensen weten niet wat ze zeggen, kijk eerst eens op internet naar stichtingen of zoek op google, en kijk eens hoe het daar eraan toe gaat met de honden/katten enz. voor je oordeeld.
Ik breng geregeld goederen naar de shelters in Spanje
omdat ze geen medewerking krijgen van de gemeentes, alles op vrijwilliger.
kijk op ...http://galgonieuws.web-log.nl/berichtjes_over_galgos/hulpgoederen-voor-albacete.html
daar ben ik met hulpgoederen.
ze hebben de hulp zoohhh hard nodig!!!
en dan krijg ik zulke dingen hiet in Nedeland naar mijn hoofd geslingerd.
Ik weet sommige mensen weten niet wat zich afspeelt in Spanje met de Galgo's nou kijk maar een doorop de site, alle verhalen komen naar een vriendin van mij die goed contact heeft met mensen in Spanje die het leed iedere dag mee maken.
honden die worden opgehanden, verbrand, pus die worden verzopen met een kei in het water worden gegooit, of bij de vuilnis bak worden gezet in de hitte van 40 graden.
Laat ieder zijn keus maken en als er mensen zijn net als ik het is hun keus ze weten waar ze achter staan.
Sorry maar wilde nu even mijn Hart luchten
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "even mijn hart toch luchten." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ik vind het een uitstekend initiatief van jou, ik weet de mensen die zoiets zeggen zal waarschijnlijk zijn dat er hier genoeg dieren in het asiel zitten en dat jullie er dan nog uit een ander land gaan halen, maar ik vind een dier is een dier en ééntje geholpen is ééntje gered.
Grtzz
Martine

Sandra,
Ik vind het helemaal geweldig dat je je zo inzet!!!
Ik zou zeggen, laat ze maar lullen en probeer er boven te staan. Wat je doet is goed!
Je bent een kanjer, ga zo door en laat je niet gek maken!
Liefs Colette

vind het ook geweldig dat jij je zo inzet,heb wel eens iets op tv gezien hoe de honden worden behandeld als ze niet aan de eisen van het baasje voldoen
vreselijk
ga zo door
gr liesbeth

Ik vind het op zich heel goed dat er mensen zijn zoals jij hoor. Mijn nichtje woont in zuid spanje en heeft zelf een New foundlander. Ze wonen vlakbij een boomgaard en daar heeft ze al menig hond nog net levend uit gehaald nadat die aan een boom was opgehangen. Niet alleen maar galgo's hoor maar allerlei honden die op de een of andere manier worden afgedankt.
Zij zelf is nu een kleine opvang begonnen voor verschillende honden. gelukkig wonen ze op een groot landgoed.
Gek genoeg is zij echter meer bezig met het aanspreken van mensen aldaar om een poging te doen de mentaliteit te veranderen, dan om de honden een thuis in Nederland te geven.
Zelf vind ze dat er in de Nederlandse Asiels genoeg afgedankte honden zitten die ook een kans moeten krijgen. En daar valt ook wat voor te zeggen.
Bovendien gaan niet alle adopties goed en dan komt het geadopteerde hondje ook hier weer in een asiel .
Dus ik vind het een beetje tweeslachtig. Wat niet weg neemt dat ook ik in de startblokken zit als ik weer zo'n verhaal van mijn nichtje hoor.
Ik vind ook dat ieder zijn keus moet maken hoor maar heb soms wel eens het gevoel dat er ook veel baasjes tussen lopen die door een emotie overstag gaan en dan vervolgens niet weten waar ze aan beginnen. Een hond met een dergelijk verleden in huis nemen is niet niks.
Beetje het zelfde als bij pupjes. Ze zijn zooooo lief he. Ja maar ze worden groot en hebben een opvoeding nodig. En worden ze groot dan blijkt het misschien toch niet zo leuk te zijn als werd verwacht en hup dan moet het pupje weer weg.
Snap je wat ik bedoel?????

Sandra, laat de mensen maar praten, jij doet hartstikke goed werk!! Ga vooral zo door, hier in dit land menen mensen overal commentaar op te mogen leveren, zonder dat ze geinformeerd zijn, maar dat is hun manco, niet dat van jou!
Liefs Betina

hahaha ja dat is mijn link Annabelle.
De mensen zijn me zo dankbaar als ik weer kom, het zijn mijn grootste vriende geworden die naast hun Baan toch nog tijd hebben om te helpen in de Shelter, de straat op te gaan op zoek naar zwervertjes, of naar de kliniek gaan omdat het nodig is.
Deze mensen verdienen pas een vette pluim.
Ze hebben echt alles over voor het welzijn van de honden / katten.
Ze wisten dat Glenda meer kans maakte bij mij dan langer in de shelter te blijven, nou ze geniet iedere dag een stukje meer.

Ik weet dat ik er boven moet staan, maar toch.... ik oordeel ook nooit naar anderen.
en ook daar streven ze dat de honden in hun eigen land een kans moet krijgen ze gaan langs scholen met een galgo, en laat de jeugd kennis maken met de hond, ze proberen de sterelisatie door te voeren naar de burgers maar op een of andere rede willen ze daar niet aan de Spanjaarden, ga zo maar door . ze doen zoveel pogingen.
de jeugd is de toekomst.

Ik snap wat je bedoelt. Maar het is soms zo moeilijk te begrijpen dat iets waar jij van houdt voor een ander totaal geen betekenis heeft..
Meis doe gewoon je ding. Er valt je niets te verwijten.

Sandra ... ik heb nu dan een hond uit nederland maar in de eerste instantie zou ik een pup uit Spanje adopteren en waarom? Omdat er idd zo slecht met die honden daar wordt omgegaan. Helaas heeft het pupje wat ik wilde adopteren het niet gered. Hij is in Spanje op een leeftijd van 12 weken overleden aan een maag / darminfectie. En die had hij opgelopen door de ontzettend slechte omstandigheden die er daar zijn. Ze hadden in het asiel van La Linea geen drinkwater meer voor de honden, geen medicijnen en het hondje is twee dagen bij de dierenarts geweest ... heeft daar aan het infuus gelegen maar had helaas te weinig weerstand om het te kunnen redden. Dus je zal mij niet horen zeggen dat het onzin is en dat het verboden zou moeten worden. Maar het is idd wel zo dat er hier in de asiels ook heel veel honden zitten die een kans verdienen. Ik denk dat altijd dat het voor ieder persoonlijk is wat je wil doen.
Maar je levert goed werk het is ook iets wat jij wil doen, dus wie zijn die anderen dan om te oordelen. Laat alle mensen toch eens wat verdraagzamer zijn naar elkaar toe. Zou een stuk ellende in deze wereld schelen.
Ga vooral door met wat je doet!
Groetjes Hetty

Pff.. wat een onzin die mensen die dar zeggen..
die weten niet eens hoe belangrijk dat is.
een hond uit een ander land te halen.
zelf hebben wij er ook twee uit spanje.
Hazenwind x Borriecollie.
en
Labrador x duitste herder..
x'
By The way:
PRACHT hond heb je echt waar 

Ik vind het initiatief goed, om honden uit buitenlandse asiels te halen. Alleen heb ik verhalen gelezen over stichtingen die dan vervolgens zulke zieke honden halen dat hele nesten puppies doodgaan. Nog erger dan de broodfok bijna. En over die stichtingen... ja, die moeten verboden worden.

Nee hoor je doet het goed.
Maaike: Een geadopteerde hond komt niet hier in het asiel,want die moet dan terug naar de organisatie,teminste zo staat het in mijn contract.
Tja Sandra ik weet ook niet wat mensen nu precies bezielt om kritiek te gaan uiten op mensen die een dier willen helpen....Zo kwam ik er ook 1 tegen in het park bij mij,toevallig raakte ik aan de praat met een man die ook eenhond uit Spaje had.Nou!!!!Die vrouw kwam even met haar ongevraagde mening:Bij ons op de praktijk(ze maakt schoon bij een dierenkliniek)zijn ze helemaal niet blij met honden uit het buitenland
want ze brengen allemaal ziektes mee voor ONZE honden !!PFFFFF maffie mafkees.Ik heb haar gezegd dat mijn hond van tevoren is getest en dan pas wordt opgestuurd.
En daarbij mag ze wel bij de grens gaan staan om alle,sprinkhanen,bijen vogels en alle andere trek dieren tegen te houden,want die mogen namelijk wel zo vrij het land in en uit.Wat een bekrompenheid.
Ik maak me er wel een beetje druk om,om dat soort domme meningen,maar tegelijker tijd laat ik het ook maar los,want die mensen zijn het helemaal niet waard om je druk over te maken.
Iedereen die honden adopteerd(buitenland of asiel in nederland/belgie/duitsland )is goed bezig,het is toch van de gekke als we daar ook nog even in gaan discrimineren(vind het al vreemd genoeg dat we het met mensen doen!!dus om het nu door te trekken naar de dieren vind ik typisch weer een mensen dingetje)
gr soraya&mila

ja, echt! ik heb ook echt respect voor je.
ik zou al dat dierenleed niet kunnen verwerken...
echt gewelig...
liefs, Uma

ik vind zonder meer dat die honden hulp nodig hebben,in de vorm van geld en goederen
maar ik vind ook dat je die honden beter niet naar hier kunt halen,omdat er inderdaad genoeg zitten te wachten op een baas,die afgemaakt worden als er geen baas komt.dus elke hond uit het buitenland,kost een andere nederlandse hond zijn leven.op die manier verschuif je het probleem.en geloof me,hier onder onze eigen neus leven genoeg dieren onder erbarmelijke omstandigheden.
dat wil niet zeggen dat ik me het lot van buitenlandse dieren niet aantrek,maar je kunt niet het leed in de hele wereld verbeteren.daarom,begin in eigen land

Ja ik zou ook zo een hond uit het buitenland kunnen nemen hoor, ik weet ook dat ze het heel slecht hebben daar. Dus mij zal je ook nooit horen zeggen dat het verboden moet worden ofzo.
Maar ik snap ook de andere kant. Er zitten hier ook al zoveel beesten in de asiels en die hebben ook heus geen fijn leven hoor in zo'n hokje. Tuurlijk hebben ze het beter dan in het buitenland, maar we moeten ook met z'n allen zorgen voor de beesten hier in nederland.
Hier in nl zijn ook een hoop asiels die niet geholpen worden door de overheid. Dierenambulance's moeten het al helemaal zelf doen. Dus ook hier schort het aan van alles en nog wat.
Maar ook ik zou een hond uit het buitenland kunnen halen hoor, of hier uit het asiel of waar dan ook. Maakt me niks uit waar de hond vandaan komt als ik er maar van houdt en de hond van mij houdt.

Butch komt ook uit een asiel in Spanje, echt verschrikkelijk daar
. Je zou ze allemaal wel willen redden.
Ik vind het dus echt super goed wat je doet!!!

Het is geweldig als een hond uit Nederland zelf,
of uit het buitenland een goed plekkie vindt!
En niemand behoort jouw te beoordelen!!
Ik weet wel redenen waarom mensen tegen zijn:
Je moet het probleem daar aanpakken vinden ze en een mentaliteitsverandering bewerkstelligen. Dat is een moeilijke weg, maar wel de aanzet tot een halt van al die ellende daar ter plekke. Eerst de Nederlandse honden helpen.Tegen honden uit een ander klimaat halen en moeten wennen aan riem/ beperkingen tegen de vrijheid van de straat daar.
Groetjes, Anita.

Sandra je doet geweldig werk. Mensen die er wat op aan te merken hebben begrijpen denk ik niet hoe het daar gesteld is. Heb al vaker gezegd, dierenliefde en helaas ook dierenleed is aan geen grenzen gebonden.
De stelling dat als je een hond uit het buitenland haalt dit het leven kost van een hond in een nederlands asiel vind ik nogal wat. Ik zou dus door Lola uit Polen te adopteren een hond vermoord hebben? Ik zou geen hond meer genomen hebben na het overlijden van mijn vorige hond (een rashond met stamboom), maar ik besloot toen om een hond te helpen die al jarenlang op een huis wacht.....vele sites bezocht, naar een goede stichting gezocht en daar stond Lola.
Dan zou je dus ook alle fokkers kunnen verwijten dat ze maar doorgaan met fokken omdat er al zoveel dieren in een asiel zitten te wachten?
Wel vind ik dat je goed moet zoeken naar een stichting die je bijstaat en je van tevoren laat realiseren waar je aan begint. Een goede stichting laat ook nooit een hond in een asiel plaatsen, maar neemt de hond terug mocht echt niet gaan, en zorgen dan zelf voor herplaatsing.

ik krijg ook commentaar van mensen,ik zeg dan dat als ze het zo goed weten zelf ook maar een hondje uit het asiel moeten halen.dieren helpen stopt toch niet bij de grens.ik heb ook 2 hondjes uit spanje,niet bewust voor gekozen maar ik was opzoek naar een hondje dat wel een goed huisje kon gebruiken.ben hier ook naar het asiel geweest maar daar zaten grote honden en dat gaat hier niet.je kunt toch beide doen.loop hier collecte voor de dieren bescherming,spaar dekens voor spanje.

oja mijn honden hebben geen staart.
moet je ze daar eens over horen.
je hebt ze zeker in belgie gehaald enzo.
zeg dan dat ze dom zijn en eerst moeten vragen hoe het zit,eikels

Mensen hebben tegenwoordig zo gauw hun oordeel klaar.
Wat jij doet is toch heel goed.
Niks van aantrekken, ze weten niet beter moet je maar denken.
gr. Catrien

Mensen oordelen te snel zonder kennis
Ik weet een beetje wat er allemaal gebeurt daar in de asielen in het buitenland en heb ook overwogen om daar een hond te adopteren, ik had nooit verwacht dat mensen daar zo fel op kunnen reageren.
Trek het je niet aan, iedereen heeft zn mening klaar voordat ze zich ergens in verdiepen

Ik reageerde impulsief zonder de andere reacties te lezen dus heb bijna hetzelfde geschreven als hierboven, maar wek recht uit t hart en gebaseerd op eigen ervaring

maar het is toch raar dat mensen zo zijn.
ik ben miss ook oordelend en weet dat niet alle spanjaarden zo zijn maar ik ga daar echt niet op vakantie.mn geld aan hun uitgeven,echt niet.en die domme toeristen die naar stieren gevechten gaan,ik snap het niet.

Dank je voor jullie reaktie allemaal.
Ik doe zeker goed werk, en ik zal zolang ik het kan ook blijven doen, want ze hebben het nodig.
Wat ik nog wel wil zeggen is... idd er zijn hier in de asielen alleen maar grote honden of honden die gewoon niet te handteren zijn, omdat de vorige baas ze niet meer aan kon en het te lastig vind om er mee op training te gaan, of kleine honden die al grommen als je ze aankijkt of die niet geplaats kunnen worden bij kinderen enz.
en dat ze een spuitje krijgen hier in de asielen omdat er geen plek is, kun je andere landen niet kwalijk nemen maar Nederlad zelf, die handteerd dat beleid.
In Spanje heb je dodings stations, daar krijgt een hond 10 dagen de tijd om een ander baasje te vinden,en wel zonder eten, alleen water, want waarom zou je een hond voeren die toch dood gaat word daar gedacht.
Gelukkig heeft Spanje vrijwilligers die af en aan rijden langs die stations, om de honden weg te halen, jaaahhh ook pups zitten daar of drachtige honden,zij zorgen er toch voor dat die honde veilig zijn, en honden die hun niet kunnen plaatsen omdat ze een ziekte hebben of grommen die blijven hun leven slijten op de shelter en GEEN spuitje, dus dat lig echt hier als de honden worden afgemaakt om dat ze geen plek kunnen vinden, dat kun je niet iemand kwalijk nemen die een hond uit een ander land haalt.Dan moet je de regering aanspreken. of het asiel die dat handhaafd

Sorry, ik moet toch even reageren. Ik vind het bewonderingswaardig wat je doet Sandra en als jij je er zelf goed bij voelt moet je dat zeker blijven doen.
Maar... ik moet wel even zeggen, Linda, dat ik het een beetje cru vindt om alle spanjaarden over één kam te strijken. Ik woon hier, waar ik woon lopen véél honden rond, van families, en die worden goed behandeld. Ok, er wordt niet zó zorgvuldig mee omgegaan als in Nederland ivm cursussen etc. maar hetzelfde kan gezegd worden voor de kinderen! Die worden ook "minder goed" opgevoed, gewoon een kwestie van cultuur, ik denk niet dat dat óóit zal veranderen. Je kunt één land nou eenmaal niet met een ander vergelijken en al helemaal niet Nederland met Spanje. Mijn boxer heeft ook een gecoupeerde staart, is hier heel normaal, was het vroeger in NL toch ook, ik had er thuis ook één en niemand beschouwde ons als barbaren.
Dus nogmaals, ik ben het er mee eens dat het geweldig werk is maar ik weet zeker dat dit niet alleen in Spanje voorkomt. Ik wordt bijna bang om hier op het forum te posten!!
Hanneke
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "even mijn hart toch luchten." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?