Zoektocht naar een nieuw kameraadje.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel LiesLies

 

Alvast mijn excuses voor de lange tekst.

 

Onze kleine meid is dinsdagavond ingeslapen omdat ze niet lang meer had en we haar rust wilde gunnen zonder al de pijn die er vooraf aan zou gaan. Dit verdriet is nog vers en doet erg veel pijn. Daarom willen we voor het eerst geen hond meer. Echter zal er een dag aanbreken waarop we terug een goed kameraadje willen om plezier mee te beleven. Dit kan over een maand zijn of over 5 jaar, dat kunnen we nog onmogelijk zeggen. Het is dan ook al erg snel dat we beginnen na te denken over een nieuwe hond, maar we willen ons gewoon goed voorbereiden op het gebied van het ras.

 

Eerlijk gezegd is het een hele nieuwe wereld die open gaat nu. We waren vergeten hoeveel hondenrassen er wel niet zijn en dat kiezen allesbehalve makkelijk zal zijn.

Ik ga direct eerlijk zijn, Toen we ons meisje een kleine 15 jaar geleden aankochten hadden we geen research gedaan en wisten we niets van broodfok af. Een dierenwinkel leek ons toen een normale plek om een hond te halen. Je kan het dus al wel raden, zij was een hond wiens afkomst in de broodfok lag. Gelukkig is ze altijd zeer gezond geweest tot op het einde van haar leven dus we zijn ontsnapt aan de zware problemen die broodfokpups vaak hebben. Het was pas sinds een vijftal jaren geleden dat ik hierop stuitte en ik te weten kwam wat er achter die dierenwinkels schuil ging. Natuurlijk weten we nu wat die wereld is en we willen een pup van een goede en verantwoordelijke fokker. Dit zal nog erg veel voorbereiding vergen en we hebben nog geen ras gekozen, maar ik wou al even laten weten dat ik weet wat broodfok is en jullie dus niet ongerust moeten zijn dat ik deze ‘business’ ga ‘steunen’ door daar een hond te kopen.

 

Dus de hondenrassen…

 

Ik weet dat elk hondje individueel anders is, maar ik zou graag weten hoe hard die van jullie verschillen van de standaard rasbeschrijving (persoonlijke ervaringen zijn toch veel meer waard, niet?).

De schatjes waarover ik graag persoonlijke ervaringen hoor zijn:

- Vlinderhond

- Leeuwhondje

- Havanezer

- en Chihuahua

 

Ik weet dat deze rassen misschien nogal uiteenlopend zijn maar we hebben geen ervaring met ze.

Je moet ook weten dat we nog geen plannen hebben om op ons op een wachtlijst te laten zetten bij een fokker. We willen het rustig aan doen en uitzoeken welk ras bij ons past. Dus het lijkt nu misschien een beetje raar zo vier rassen, maar we gaan geen impulsieve beslissing maken hoor.

 

Eerlijk gezegd ben ik enkele jaren geleden verliefd geworden op de cavalier king charles spaniel. Jammer genoeg zou ik er een hondje mee in huis halen dat waarschijnlijk veel pijn zo kennen dus jammer genoeg zal dit soort hondje niet in ons gezin terecht komen. Dit was wel een teleurstelling aangezien ze van karakter zo geweldig zijn.

 

Onze meid was kruising Bichon Frise en Bolognezer. Echt een fantastisch dametje. We willen dezelfde rassen niet meer omdat we dan zouden vergelijken en dat zou niet correct zijn tegenover de nieuwe hond.

 




 

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zoektocht naar een nieuw kameraadje." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Marry, Catootje (RIP) en Lotje (RIP)Marry, Catootje (RIP) en Lotje (RIP)

honden foto van Marry, Catootje (RIP) en Lotje (RIP)

Hallo Lies, Allereerst gecondoleerd met het verlies van je hondje! Goed dat je je zorgvuldig en uitvoerig gaat voorbereiden op de aanschaf van een nieuwe hond. Ik heb geen ervaring met de rassen die je noemt. Ik hoop dat je veel waardevolle informatie krijgt en je een goede keus kunt maken.

honden page profiel Eurasier jongenEurasier jongen

honden foto van Eurasier jongen

"  


Ik weet dat elk hondje individueel anders is, maar ik zou graag weten hoe hard die van jullie verschillen van de standaard rasbeschrijving (persoonlijke ervaringen zijn toch veel meer waard, niet?). 

  "
Vooral eerst gecondoleerd met jullie verlies en ik wens jullie veel sterkte.
Heb zelf geen ervaring met de genoemde rassen,maar reageer ook omdat ik je vraagstelling verfrissend vindt.
Met name als het om de karakter eigenschappen gaat.
Dit noem ik goed voorbereiden.En dan het liefst antwoordt van mensen die hun eigen ras objectief bekijken.
Ook heel fijn dat je ondanks dat jullie geluk hebben gehad met je broodfok hondje (even oneerbiedig gezegd) toch alle verhalen en adviezen hierover ter harte nemen.
Ik hoop dat je eerlijke antwoorden mag krijgen.
vr gr

honden page profiel Eurasier jongenEurasier jongen

honden foto van Eurasier jongen

up date

honden page profiel Simone en MikeSimone en Mike

honden foto van Simone en Mike

voor een chiwafwaf moet je echt een goede fokker hebben want het is geen gezond ras

en de rest weet ik niet
alhoewel een vlinderhondje heeeeeeeeeeel leuk is......tenminste die ziet zo leuk uit O-)

honden page profiel RVSRVS

honden foto van RVS

Sterkte met het verlies van je hond. Dat zal niet makkelijk zijn als het beesie 15 jaar bij jullie is geweest.
Heel mooi hoe jullie je nu goed voorbereiden op iets wat ooit in de toekomst wel zal gaan gebeuren, een nieuwe hond.

honden page profiel SanneSanne

honden foto van Sanne

Sterkte met het verlies.
Goed dat je zo uitgebreid onderzoek doet voor je een definitieve keuze maakt.
Ik kan je alleen wat vertellen over mijn chihuahua, Jamie, gesteriliseerd teefje van nu bijna drie jaar.
Ik koos voor een chihuahua omdat ik een klein hondje wilde, makkelijk mee te nemen maar wel een pittig hondje.
Jamie is zeker klein, 2kg. Eigenlijk had ik niet verwacht dat ze zo klein en kwetsbaar zou zijn.. Buiten moet je altijd opletten of er geen lompe honden aan komen denderen enz. Natuurlijk is het gewoon een hond maar wel een heel breekbaar hondje en daar moet je gewoon altijd rekening mee houden.
Makkelijk mee te nemen? Ja absoluut, chihuahua's vinden het ook heerlijk om overal mee naar toe te gaan, willen graag bij je zijn. Zo Jamie dus ook, ze is ook erg makkelijk dan. Ik doe haar overigens nooit in een tas, vind ik niet nodig, je kunt ze net zo goed even optillen denk ik dan..
Pittig? Mwoah, wel naar andere honden toe maar verder valt dat erg mee.
Vreemde mensen vindt ze niet altijd leuk, chihuahua's zijn best wel eenkennig, geen allemansvriendjes. Jamie had vanaf pup af aan al niks met vreemde. De laatste tijd lijkt het erger te worden en blaft ze naar vreemde die hier binnenkomen, waar dat ineens vandaan komt weet ik ook niet.
Blaffen wil ze ook nog wel eens doen buiten naar andere honden, en geloof me dat is écht heel erg lastig af te leren. Nou valt het gelukkig heel erg mee hoor.
Ze is waaks, als ze iets hoort komt er een mini waaksblafje dat is het dan ook.
Blaffen bij de bel o.i.d. gebeurt hier niet.
Dus ze is wel blafferig maar niet overdreven en het is goed in toom te houden.
Verder zit er geen kwaad in, Jamie is vreselijk knuffelig en 100% dol op haar 'eigen volk'. Het liefste ligt ze de hele dag bij mij.
Wandelen doen wij drie keer per dag waarvan een losloopwandeling, Jamie kan heel goed loslopen, die raak je niet kwijt al had je het graag haha. Ze vindt het ook leuk maar voor haar hoeft het eigenlijk niet iedere dag.

Lang verhaal, voldoende verteld? Als je nog vragen hebt hoor ik het wel!

honden page profiel Marlon, Lady en Nica Marlon, Lady en Nica bijna goedgekeurde fokker

honden foto van Marlon, Lady en Nica

Ten eerste gecondoleerd met het verlies van je hondje :'(

Vlinderhondje ja die zijn leuk :-)

Ik heb er namelijk 2 en heb sinds 2011 ook een eigen kennel en in januari heb ik mijn eerste nestje gehad, natuurlijk gefokt volgende de rasverening en getest op Pattela en PRA.

Ze hebben een lief karakter, ik vind dat ze makkelijk op te voeden zijn. Ze kunnen veel blaffen maar dat is ook een kwestie van opvoeden. Je moet dan wel conseqent zijn. Ik ben op dit ras gevallen door de oren. Het is een makkelijk ras. Ze kunnen goed met andere honden opschieten groot /klein maakt niet uit. Kinderen vinden ze ook erg leuk. Natuurlijk moet je bij kleine kinderen wel bij blijven.

Als je meer wilt weten moet je even op mijn forum kijken voor mijn website.

Groetjes Marlon

honden page profiel Kat&CoKat&Co

honden foto van Kat&Co

Hi Lies, 
Allereerst gecondoleerd. 
Ik zie dat je al een tijdje geleden bovenstaand bericht hebt gepost, ik wil toch even reageren op je oproep mbt een hondenras. 
Wij hebben een markiesje, een oud ras en vrij onbekend. het is ook een redelijk klein hondje, maar heel erg gezond. Worden tussen de 35-37 cm en zo'n 5 kilo. Een makkelijk hondje, erg mensgericht en supersociaal en vriendelijk voor mens en dier. 
Er is wel een inschrijflijst bij de vereniging. Dat kan lang duren. Wij hadden ons ingeschreven met de gedachte dat het wel 2 jaar zou duren en hadden na 3/4 jaar al een oproep dus het kan ook snel gaan. 
In elk geval, ik wilde je dit niet onthouden want wij vinden dit zo'n leuk ras! 
Gr,Katja

honden page profiel Jana & Romi Jana & Romi

honden foto van Jana & Romi

ik heb wel wat chihuahua ervaring :-) Romi is een x chihuahua, mijn moeder heeft een chi en in het asiel komen we af en toe een chi tegen.

ik zou zeggen een klein hondje met een groot karakter.

wij doen gehoorzaamheid met ze en mijn kleine meid speelt nu wedstrijden, velen kijken op wanneer ze zien dat een kleine hond ook ver kan geraken.

Ook de chi van mijn moeder volgt hondenschool (c- klas), klein maar bijzonder slim.

Verder heb ik een kennis met een chi die als een klein babytje (constant pakken, kleertjes aan,... )behandeld wordt. Grommen, blaffen, bijten, enorm agressief hondje

dus een klein hondje maar moet ook als een hond behandeld worden.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zoektocht naar een nieuw kameraadje." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: zindelijkheid HELP
^