Kat en hond....

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Hoi allemaal,

Ik ben de laatste week niet veel op het forum geweest maar geniet nog even van mijn vakantie vandaar :-D

Mijn vraagje gaat wel even meer over een probleem met de kat, maar toch hoop ik dat sommige van jullie een idee hebben hoe dit op te lossen.

Het gaat over het volgende : ik heb drie katten, twee katinnetjes en één kater. Tot voor kort geen problemen met de manier waarop de katten omgingen met Tibo en vice versa. De twee katinnen gaat nog altijd goed, maar de kater (die er laatst is bijgekomen een aantal maanden geleden) begint nu Tibo echt aan te vallen ! Tibo is nu doodsbang van hem en ik moet altijd vreselijk uitkijken dat ik Tibo tegen de kat in bescherming neem, anders vliegt hij hem gewoon aan ! Dit is pas sinds een tweetal weken begonnen, voordien negeerde hij Tibootje gewoon en liet hem met rust. Ook naar ons durft hij nu soms ineens uithalen, als je bijv. van hem wegstapt.

Vroeg me nu af of het zou kunnen helpen om hem te laten castreren ? Wil hij nu de baas spelen ofzo ?

Ik begrijp het niet goed, eerst ging het echt prima en nu kan hij soms opeens zo vals worden...ik hoop dat er een oplossing is, kan het echt niet maken dat hij Tibo of één van ons eens serieus zou verwonden, maar wil hem toch ook liever niet kwijt ! Hij is nu gelukkig en heeft vroeger al zoveel afgezien !

Maarja, het feit dat ik Tibo nu zelfs niet meer alleen in de tuin durf laten en ik de kat echt moet op afstand houden als hij er voorbij moet, is ook niets...hij wordt zowaar geterroriseerd door de kat !

Weten jullie een oplossing ??

Liefs,
Marie-Rose

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kat en hond...." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel ukkieukkie 3 doggies

honden foto van ukkie

Een van onze katers is vroeger mishandeld en kon erg agressief doen. Wat bij ons heeft geholpen, is hem als hij agressief deed rustig oppakken (desnoods in nekvel) en hem even (5 á 10 minuten)in een kamer opsluiten.
Wij hebben hem ook geclickertraind om dingen toe te laten die hij is eerst niet kon toelaten. Gaat nu echt veel beter.
Succes!

honden page profiel fortunafortuna 3 doggies

honden foto van fortuna

castreren helpt zeker.ik zou het direct laten doen.onze kater,whoopy,was ook zo'n etter toen hij nog ballen had.als mijn dochter over de grond kroop,viel hij soms ook ineens aan.ook met de poezen vocht hij regelmatig,en hij was de schrik van de buurt.na de castratie is hij 100% liever geworden,heeft de kids nooit meer gekrabt,en laat de poezen met rust.alleen als levy te ver gaat,krijgt hij een haal,maar dat is normaal.ook de kattenbak stinkt stukken minder.een castratie kost tussen de 30 en 50 euro,ze zijn 1 dag suf,maar hoeven geen kapje om,en hebben er geen last van

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Helpt een plantenspuit niet? ALs hij raar doet, even een sproei water tegen z'n gezicht aan O-).
Wel hele vervelende situatie zeg. Arme Tibo! Ik heb zelf nooit kat-hond-combinatie gehad, maar hopelijk reageren er nog meer mensen.

Wel schattig dat je de poezen kattinnetjes noemt :-D

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Bedankt voor jullie tips hoor !! Ik ga eens kijken wat helpt bij mijnheer Romeo :-D ...

Het ergste is dan ook nog dat hij eigenlijk nooit van huis wijkt, de twee dames zijn een ganse dag op stap en hij zit hier altijd ! Gevolg..het is nu heel mooi weer en Tibo zit binnen, het is gewoon niet te riskeren om hem buiten te laten ! De kater is zo agressief en Tibo is veeeels te lief, die geeft zelfs geen grauw, maar loopt dan weg met zijn staart tussen zijn pootjes en nog blijft de kater hem volgen om aan te vallen !

Onze DA is morgen terug uit vakantie, ik zal dan bellen om te vragen wat zij denkt over castratie, op deze manier is het echt niet houdbaar. Ik moet 's morgens altijd eerst de kat opsluiten alvorens met Tibo buiten te kunnen en vals kijken joh, niet te geloven. Echt spijtig, want als hij lief is, is hij ook echt lief, zit altijd in de buurt en wil bij mensen zijn, maar zelfs voor ons dus niet altijd te vertrouwen en dat is heel vervelend ! Zal ook wel met zijn verleden te maken hebben, hij is volgens onze info een labokat geweest... :'(

Liefs van Marie-Rose en Tibo (vanuit zijn onderduikadres :-D )

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Oei, arm beestje :'(.

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Eventjes een update voor degene die het interesseert...

Ik had dus gebeld met onze DA. Zij kon echter niet garanderen dat castratie zou helpen om Romeo wat te kalmeren, bij 50% helpt het en bij de andere 50% niet.

Haar voorstel was om de kat weg te jagen en dus ook niet langer eten te geven of erger nog eventueel te laten inslapen. Want het zou gaan om een heel dominante kater en dan zouden we grote problemen krijgen ! Na dat telefoontje hadden we al snel uitgemaakt dat hem wegjagen absoluut geen optie was en we sowieso alles gingen proberen om beterschap te verkrijgen.

Ik heb nu steeds z'on plantenspuit bij de hand en tot hier toe helpt het echt ! Romeo laat Tibo beter met rust en valt hem niet meer zo aan. Gisteren heb ik een hele tijd met de beiden op het terras gezeten en dit zonder problemen ! Ook is hij Tibo nu al tweemaal voorbijgelopen zonder uit te halen. En wij kijken wel uit, tot hiertoe heeft hij ons niet meer gekrabd of gebeten. Ik hoop echt dat dit zo blijft, dan kan hij gewoon bij ons blijven ! We zullen hem in dat geval toch ook laten castreren.

Maar er is dus beterschap, we houden vol :-D

honden page profiel SabineSabine 3 doggies

honden foto van Sabine

Wij hebben ook een kat, en sinds hij gecastreerd is, is hij wel een stuk rustiger en heeft ook minder "akkefietjes" met andere katten.

Wel is het zo dat hij sinds onze Diesel er is, ook bijna de hele dag en nacht binnen zit, terwijl hij normaal alleen binnen zat om te slapen en te eten.

En ook hier word af en toe een tik uitgedeeld, maar dat doet hij gelukkig zachtjes. Hij is en blijft natuurlijk wel de "baas" in huis.
Ook krijgt hij zijn eten en tussendoortjes voor Diesel.

Maar ja, een plantenspuit wil vaak wel goed helpen O-)

honden page profiel isabelle isabelle 3 doggies

honden foto van isabelle

Hai Marie-Rose,
maak je maar niet tedruk, waarschijnlijk vindt t allemaal hun plekje wel!

Ik zeg dit uit ervaring, ik heb, inmiddels 3,5 jaar geleden een poes, katin, gevonden in mn tuin met 2 kittens van ongeveer een uur oud. :-D , Deze heb ik, natuurlijk, gelijk een plekje gegeven in mn huis, maar de moeder was zo ondervoed en schuchter, dat ik dacht dat ze maar een jaartje oud was en een zwerver.(ik heb later voorgaande eigenaresse weten te traceren en toen bleek ze al 5 of 6 jaar oud te zijn)Het heeft minstens 3 week geduurt voordat ze niet meer weg schoot in dr veilige hoekje als we de kamer binnen kwamen, en mistens 6 maanden voordat ze op schoot durfde. Hoogst waarschijnlijk heeft jou katin een soortgelijke mishandeling ondergaan, want hij reageert hetzelfde als louisa. Ze is inmiddels van straat kat naar aristokat gestegen en heeft dat ook echt een diva karakter, ;-) , ze slaapt naast ons hoofdkussen en vindt t heerlijk als je tegen dr aan gaat liggen, mits rustig aan gebeurdt, maar als je te snel verplaatst haalt ze nog steeds uit en ik verwacht niet dat dat nog veranderd. Naar ddan toe is ze hetzelfde als naar alles wat beweegt, ben je snel of loop je dr een beetje te duwen dan krijg je een haal en daan ziet t als spelletje. Als jou hond wel bang is bescherm je m tegen haar doormiddel van, haar rustig aan de kant te duwen of er tussenin te gaan staan.

Schrijf zo verder, ik ben namelijk aan t werk.. O-)

honden page profiel isabelle isabelle 3 doggies

honden foto van isabelle

Als je kater tibo weer aan vliegt pak je m gewoon in zn nekvel en zet je m een meter verder van tibo vandaan, gaat ie gelijk weer naar tibo, herhaal dan de actie, let wel goed op dat het geen spelen is, dat gaat nog wel ns ruig met honden en katten,

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Bedankt voor de bijkomende tip isabelle !! Ik hoop echt dat het in orde komt, hij voelt zich nu goed bij ons en na zijn ellendige verleden, verdient hij dat toch hé !!

Ik denk dat hij bezig was/is om vast te stellen wie de baas is...voorlopig denkt hij weer dat het Tibo is :-D

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Gelukkig gaat het al iets beter, hopelijk blijft dit zo. Inslapen vind ik een raar idee hoor?! :'(

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Had juist mijn moeder aan de lijn....Romeo zat Tibo weer achterna door de tuin...maar we gaan hem echt niet laten inslapen hoor, dat is het allerlaatste !!

Castreren daarentegen zal er wel van komen...zoals mijn moeder zegt...dit om zijn Casanovastreken er wat uit te krijgen :-D eigen schuld, dikke bult :-D

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Ook even een update over het bovenstaande onderwerp. Probleem tussen Tibo en de kater is opgelost.

De plantenspuit heeft haar werk gedaan en sinds Romeo Tibo aanziet voor een waterspuwend monster laat hij hem volledig met rust !

Ze zitten nu zelfs samen in de tuin. Nu enkel nog zorgen dat Romeo met één van onze katinnen ook overweg kan (de andere is geen probleem) en klaar is kees.

We gaan hem wel laten castreren, mijnheer had immers duidelijk last van haantjesgedrag en we vinden het dan toch beter om hem te laten helpen !

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Super!!! :-D

honden page profiel Helga & ZoëyHelga & Zoëy

honden foto van Helga & Zoëy

oooooooooow nou, gelukkig! Je hebt er katertypjes bij hoor!!

Zo liep ik laatst met Zoey over straat en werden we gestalkt door een kater. Die had het echt op Zoey voorzien!! Poeh... ik heb zelf ook een kat, maar dat is een softie...hier werd ik wel even bang van... :'(

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kat en hond...." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^