chihuahua dekking

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel nnatasjaannatasjaa

honden foto van nnatasjaa

pff
wel moeilijk hoor, je wilt graag onze mening
maar je krijgt niet het antwoord wat je horen wilt,
omdat de mensen hier vinden dat het beter voor het hondje is om te wachten en dan kom je met onnozele dinge zoals een reutje die al jong een teefje dekt..
maar das toch heel wat anders?!! *(zie het antw van Tanja!)*

Uiteindelijk is het jou hondje en jou verantwoordelijkheid maar denk dat je iets minder aan jezelf moet denken in dit geval en vooral iets meer aan je teefje, en dat je zoiezo nog veel meer informatie moet opzoeken over dit onderwerp voordat je er aan begint..

T enige wat wij je hier mee kunnen geven is wees verstandig en kies voor je hondje...

e

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "chihuahua dekking" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

ja ik ben het eens met Iris.


gewoon niet doen.
wacht nog een paar maanden.

honden page profiel karin en milokarin en milo

honden foto van karin en milo

mijn vermoeden zegt dat julie raad kunnen geven om het NIET te doen
waar jullie gelijk in hebben O-)

maar dat deze persoon allang besloten heeft gemaakt om het gewoon WEL te doen

honden page profiel TanjaWDDTanjaWDD

honden foto van TanjaWDD

Dat denk ik eigenlijk ook helaas :'(
Zonde he'...advies vragen en dan er niets mee doen?

honden page profiel denisedenise

honden foto van denise

het blijkt wel dat ze haar eigen keuze na wil gaan ja.

snap alleen niet waarom ze een topic begint waarin ze om tips vraagt als haar besluit al vast staat.

honden page profiel lauralaura

honden foto van laura

Ik denk dat ze er niet zo goed mee om kan gaan dat jullie berichten negatief zijn. Waarscheinlijk had ze verwacht dat iedereen zou gaan roepen: ow wat leuk voor je, succes! Het teefje is er nog niet klaar voor maar zijzelf ook niet. Ze weet er helemaal niets vanaf. Ik bedoel op elke simpele site die over fokken gaat staat wel dat het teefje minstens 2 jaar moet zijn.

honden page profiel lauralaura

honden foto van laura

Sorry hoor,

belachelijk gewoon.

Ik bedoel het niet gemeen en ik snap heel goed dat je puppies wil, hartstikke leuk allemaal. Maar er zitten ook heel erg veel nadelen aan, zeker als je het op jouw manier doet. Niets wetend, onvoorbereid, met ook nog eens een te jong teefje.

Het spijt me. Maar ik kan me er gewoon zo boos over maken :'(

honden page profiel denisedenise

honden foto van denise

de reacties de ze nu krijgt is puur omdat iedereen het beste met je hond en jou voor heeft.

zie het niet als negatief maar als advies en wacht geduldig tot dat ze 2 is. dit lijkt heel erg lang maar voor je het weet is het zo ver.

in de tussentijd zoek alles op over de chihauhau waar je op moet letten met het fokken van dit ras en waar je om moet denken tijden de dracht en bevalling. hier gaat wel wat tijd in zitten.

op het moment dat je weet waar je aan begint je je helemaal ingelezen hebt en alles voorbereid hebt en je echt alles weet. en ook wil luisteren naar de adviezen van anderen dan komen over 2 jaar de reacties van

o wat leuk en alle andere positieve reacties vanzelf

gun je pup het leven als een pup en maak van haar niet een gebruikers object. geniet van haar en dan komen de pups uiteindelijk vanzelf

iedereen heeft het goed met je h

honden page profiel lauralaura

honden foto van laura

Helemaal mee eens Denise, ik kan het niet zo mooi verwoorden als jij maar ik vindt dat je helemaal gelijk hebt. :-D

honden page profiel tanatana

honden foto van tana

@chihuahuamoeder. lieve kind, ik wil je wijzer hebben! tana. :'(

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker

Och, wat een narigheid weer! Weer iemand die om de lol die ze er zelf aan beleefd haar hondje een nestje "aan wil doen", onder het motto dat het de natuur is.
Beste chihuahuamoeder (brrrr, alleen die naam al) in een chihuahua zit geen greintje natuur, het is een door de mens gecreëerd hondenras. Als je over wolven, dus natuur spreekt, alleen de sterkste en gezondste teefjes die VOLWASSEN zijn worden gedekt. Zo'n mannetjeswolf springt heus niet op elke loopse wolvin. Hij weet wel beter, de wolf is in dit geval verstandiger als sommige mensen.

Me opoe...pfff, vroeger werden pupjes ook in de sloot verdronken, dat weet je opoe ook vast nog wel.

Je opmerking over de Raad van Beheer en daarmee ook over alle fokkers die wél fokken volgens de regels, om gezonde honden te fokken die wat bijdragen aan het ras, is zeer stuitend!

Ga vooral zo door "moeder", ik dank god dat ik niet je chihuahuakind ben.

honden page profiel ..

honden foto van .


Chihuahua's zijn wel hondjes die in het wild voorkwamen.De indianen in mexico hebben de hondjes die in het wild leefden, gevangen en getemd tot huisdier.

Maar in het wild werden ze niet loops op 10 maanden.En zeker niet gedekt dus,want dat zou in de vrije natuur hun dood zijn.

Maar ja, sommige mensen geven nu eenmaal meer om wat ze zelf willen dan wat goed is voor hun hondje.
Het maakt geen fluit uit wat we hier zeggen vermoed ik,de beslissing is allang genomen.
Ik kan alleen maar zeggen dat ik het strontegoistisch vind dat je,je hondje niet eerst zijn jonge leven gunt.Een stabiel hondje laat worden. En je eigen verlangen naar een nestje niet eens een half jaar of jaar wil opschorten.

En ik kan je nu al zeggen, dat als je hondje of haar pups iets overkomt (wat ik absoluut niet hoop voor haar) dan heb je jezelf dit volkomen te verwijten.

Wat is een jaartje wachten nou voor het welzijn van je hondje.

Groetjes Marianne

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

En wat ook nog belangrijk is om te te melden, dat chihuahua's vaak moeilijke bevallingen hebben. Vaak moeten de pups er met een keizersnede uitkomen, omdat de hoofdjes niet door de opening kunnen. Bij een jong teefje zal dat nog wel erger zijn.
Je moet dus zeeeeeeeeeeeeeeeer goed voorbereid zijn voor je aan zoiets begint, anders heb je grote kans dat de pups overlijden en moederhond ook! :'(

Laat moederhond en vaderhond testen op erfelijke ziekten. Je kunt het toekomstige pupkopers niet aandoen om een hond te krijgen die allerlei ziekten heeft die voorkomen had kunnen worden. De kosten van dierenartsen lopen dan enorm op en als dit niet van tevoren wordt gemeld aan de kopers, dan kun je rechtszaken zijn of ze brengen de pups terug.

Ook moet je je realiseren dat je rond en na de bevalling 8 weken 24 uur p.d. de tijd nodig hebt om moeder te ondersteunen met de pups. Zeker jonge teefjes kunnen nog wel eens hun pups links laten liggen, omdat ze nog geen moederinstinct hebben. Heb je daar tijd voor? Werken en huishouden doen is dan geen tijd meer voor. Rond de bevalling kun je zelfs niet uit huis voor een boodschap. Ook 's nachts moet je bij de moederhond blijven in het geval de pups komen. Dus slapeloze nachten zitten er ook bij.

Bezindt eer ge begint lijkt me hier goed op z'n plaats. Want dat leuke nestje kan wel eens tot een grote tragedie leiden als je onvoorbereid en met een te jonge moederhond een nestje wil hebben.
Luister a.j.b. naar alle tips, er zitten hier ervaren fokkers bij die heel goed weten hoe je een nestje krijgt en alles wat daar bij komt kijken.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

rechtszaken zijn = rechtszaken krijgen

O, en een reutje van 7 maanden die dekt... Het kan wel, als hij zaad produceert. Dit is natuurlijk anders dan een jong teefje, want die moet gaan werpen en opvoeden. Een reutje 'kwakt' alleen even wat zaad erin en hoeft er dan verder niets meer mee. Als vaderhond ook mee zou opvoeden, dan zou 7 maanden voor een reutje ook veel te jong zijn.

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels

honden foto van caro en de teckels

zeker niet doen nu wacht ge woon tot je hond helemaal is volgroeid en tot een jaar of twee zou ik het zeker niet doen denk eens aan de gevolgen!!!!!!
nee ben er zeker niet mee eens.
zou me maar eens gaan verdiepen in fokker dan weet jewaar je aan begint zo te lezen heb je dat nog niet gedaan ander laat je haar niet dekken met 10 maanden.
veel sterkte. ;-)
cocoflanel

honden page profiel chihuahuamoederchihuahuamoeder

Hallo mensen.

ik heb er even over nagedacht en jullie hebben ons toch overtuigd.

wil niet dat ons lieve kindje dood gaat of iets.!!

dus wij wachten nog even..

gr

Anoniem (Gast)

je hondje is nog veel te jong voor te dekken wacht nog 6maanden.

honden page profiel ben niet meer actief helaasben niet meer actief helaas

honden foto van ben niet meer actief helaas

oo gelukkig
ik zat zo te lezen was dit gewoon een grapje of een test chihuahuamoeder want als ik zo je antwoorden lees lijkt het meer op eengrap en de mensen uit te dagen op een reactie
ik kan me niet voorstellen dat mensen echt zo denken als de dingen die je schrijft
dus goeie grap?

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels

honden foto van caro en de teckels

een hele wijze beslissing!!!!! ;-)
Groetjes cocoflanel

honden page profiel chihuahuamoederchihuahuamoeder

nee het was geen grapje..

honden page profiel Miss V is geband, maar waarom????Miss V is geband, maar waarom????

honden foto van Miss V is geband, maar waarom????

:'( :'( :'(
Vind het echt stuitend dat mensen serieus met 10 maanden hun teefje willen laten dekken!
Als je inderdaad je goed ingelezen hebt en hebt laten adviseren door bijvoorbeeld een fokker en/of dierenarts dan zou je weten dat dit je teefje ernstig kan schade..
Ik wil ook graag 1 nestje van James maar ik heb me door de fokker laten adviseren over het hoe en wat omdat ik wel mijn hond en de teef wil laten onderzoeken enz en ik ook ook echt een stamboom teef wil..
Ik kan ook echt niet wachten want ik wil heel graag 1 of 2 nakomenlingen van mijn hond, maar goed niet ten koste van de hond, dus eerst moet de hond er lichamenlijk aan toe zijn.
Want inderdaad ik heb een bijna tienerdochter, ik moet er niet aan denken dat die ook maar zwanger word omdat het kan op haar 12de, want daar is ze geestelijk en lichamenlijk nog lang niet aan toe, en dat geld ook voor een hond!!!
Dus ik hoop dat je het je hond bespaart, en jezelf want als het mis gaat, kan het ook echt heel mis gaan ik denk niet dat je dat wilt!
En inderdaad wil nog even benadrukken dat een reu in het wild inderdaad alleen op sterke vitale teefjes springt en niet op halve puppies ;-)

honden page profiel nicole de nnicole de n

honden foto van nicole de n

Alsjeblieft wacht nog even !
Ik heb zelf ook een chihuahua en ik zou er niet aan moeten denken dat ik haar te vroeg zou hebben laten dekken.
In de natuur , gaan er een heleboeel hondjes dood, pups en moeders..
Ik kom net terug uit Venezuela en daar lopen een heleboel honden nog in de natuur en daar heb ik heel wat leed gezien :'( puppies zonder moeder ed.
Wacht totdat ze 1.5 jaar is dan heb jij een moeder die sterk genoeg is om een nestje te krijgen , wel van te voren even laten checken door de DA of ze geen erfelijke aandoeningen heeft!

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Hoi chihuahuamoeder ,

Geweldig dat je het niet gaat doen :-D :-D :-D
Dat is nou liefde voor je hondje hebben.

Groetjes Marianne

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

ja wat fijn dat je je toch nog even wacht! :-)

en alvast veel plezier als je toch van plan bent om later toch een nestje te nemen!

liefs, Uma

honden page profiel chihuahuamoederchihuahuamoeder

ja ik w8 er nog mee..
volgend jaar zie ik wel weer.

gr

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Een moeder en wijs besluit. Bereid je even goed voor, zorg dat je eens bij een bevalling aanwezig kunt zijn, praat het goed door met de dierenarts, lees veel literatuur, test je hond op erfelijke ziekten en ook de vaderhond die je op het oog hebt... En zie dan volgend jaar of je de tijd hebt om 8 weken lang 24 uur p.d. voor de pups en moederhond te zorgen.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

moeder=moedig

honden page profiel nnatasjaannatasjaa

honden foto van nnatasjaa

Heej
heel verstandig en als je volgend jaar of over twee jaar een
nestje neemt en alle kleine boefjes rond dartelen willen we natuurlijk heel graag foto`s zien:-D

honden page profiel MexxMexx

honden foto van Mexx

Goddank..
Ik zou je hondjes beide in de tussentijd even laten testen op de veel voorkomende erfelijke ziektes bij de chi (en aanverwante rassen) de oogziektes, patella luxatie en syringomyelia. En laat even nakijken hoe het met de fontanellen bij beide staat.
Zelfs al zijn ze klein, niet fokken. Ze moeten gesloten zijn.

Je wilt niet dat je straks hondjes fokt met gebreken. Want ze nieuwe eigenaren kunnen je er voor verantwoordelijk houden en de kosten kunnen dan erg hoog oplopen.
De ziektes komen meestal pas na een paar jaar naar voren, dus je kan zo niet zien of ze gezond zijn.

honden page profiel sandrasandra

honden foto van sandra

mijn teven zijn 1.5 jaar en de andere 1 jaar,zou er niet mogen aan denken dat ze nu al pupjes zouden krijgen,ze zijn zelf nog baby,zij zouden er allemaal absoluut nog niet klaar voor zijn,en ongelukjes of natuur,die moet je zelf onder controle houden,want zij kunnen dit niet beslissen wanneer zo iets gebeurd als je het niet in de hand houd,tenvroegste word een teef gedekt op 16 maand ,de reu mag iets jonger zijn ,maar ook niet veel jonger dacht zo tegen 1 jaar als ik me niet vergis,laat toch minstens 2 loopsheden voorbij gaan.ik vind het echt geen goed idee.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "chihuahua dekking" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 3 123
Volgende forumvraag: chocolade heel erg
^