Wat vinden jullie? Verstoppen als je hond niet wil komen.

57 reacties · pagina 2 van 2

Aurelia

17 november 2012, 13:11

" Ik ben er niet voor. De pup/hond luistert niet voor niks en door het verstoppen ga je de hond eigenlijk dwingen om op jou te gaan letten. Terwijl het niet op jou letten juist een manier van praten is tussen de hond en jou. Door het verstoppen ga je helemaal voorbij aan de reden van dat gesprek. "

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat vinden jullie? Verstoppen als je hond niet wil komen." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Aurelia

17 november 2012, 13:13 3 doggies

" Ik ben er niet voor. De pup/hond luistert niet voor niks en door het verstoppen ga je de hond eigenlijk dwingen om op jou te gaan letten. Terwijl het niet op jou letten juist een manier van praten is tussen de hond en jou. Door het verstoppen ga je helemaal voorbij aan de reden van dat gesprek. "


Lijkt me dat het niet op mij letten juist n?ets praten is :p

Dorrie

17 november 2012, 13:14 3 doggies

Hier doe ik het ook altijd. Mijn honden raken echt niet in paniek, vinden het prachtig.
Ook wissel ik het af hoor...verstoppen, doen of ik iets gevonden heb, ineens in het gras laten vallen haha. Ze worden dan altijd heel erg enthousiast. Komen graag kijken wat ik nu weer doe.

Hier ondervinden ze echt geen stress, ik doe het van pup af aan. Ze vallen hierdoor ook geen hardlopers, fietsers of wat dan ook lastig.
Moet ook wel zeggen dat sommige mensen me raar staan aan te kijken haha.
En (uit eigen ervaring) dat ik hierdoor echt een hele goeie band heb met mijn honden.

Dobber †

18 november 2012, 00:47 3 doggies

"
Lijkt me dat het niet op mij letten juist n?ets praten is :p "
Bedoel je dat 'het niet op mij letten juist niet praten is'? Hm, dan ben ik het niet met je eens ;-). Als jij vroeger je moeder negeerde als ze je een opdracht gaf en jij keek de andere kant op, was je dan in feite eigenlijk niet bezig met non-verbaal met je moeder te praten? ;-)

Bipke

18 november 2012, 01:13 3 doggies

Rusty speelde vroeger ook doodgraag verstoppertje, hij kon er echt lol in hebben, ook hem moest iemand vasthouden als de ander zich ging verstoppen, en hij vondt zijn doel altijd :-)

Met de Shiba's is dat wat minder, ze zouden ook panikeren, maar effe kort roepen maakt ze wel allerter en dan komen ze wel zoeken, maar moest ik gewoon opeens verdwijnen, zou het voor hen ook wat stress veroorzaken denk ik, het is doordat ik effe nog 1 keertje roep, dat ze het opmerken en dan komen ze wel zoeken, tenzij er weer wat anders passeert dat hun aandacht afleidt :p

Maar ook hier niet echt om HIER te oefenen, meer om te zorgen dat ze beter opletten niet te erg af te dwalen....

Aurelia

18 november 2012, 22:21 3 doggies

" Bedoel je dat 'het niet op mij letten juist niet praten is'? Hm, dan ben ik het niet met je eens ;-). Als jij vroeger je moeder negeerde als ze je een opdracht gaf en jij keek de andere kant op, was je dan in feite eigenlijk niet bezig met non-verbaal met je moeder te praten? ;-) "

Hahaha, ja, okee, maar je zegt "ik wil niet met jou praten, ik ga overduidelijk helemaal niks tegen jou zeggen" :P

Sorry trouwens typen op mobiel is nog steeds erg moeilijk :-D

Wilma en Dobby (RIP)

18 november 2012, 22:24 3 doggies

Tja, maar je hebt ook varianten waarbij Dobby het ook gewoon echt niet hoort. Dat merk ik bij Dobby ook. Dan reageert hij niet eens op andere mensen of honden. Als een hond op hem af komt hoort hij hem ook niet en schrikt zich rot. Dus, je hebt niet alleen oost-indisch doof, maar ook concentratie doof.

SamojeedPolar&Arctic

19 november 2012, 01:12 3 doggies

Ik vind dit een zeer goede methode.
Als pup veel gedaan bij polar en merk nu dat hij na een aantal meter elke keer checked of ik er nog loop ook als hij te snel een bocht omgaat wacht ik express en komtie terug rennen.
je hond mag natuurlijk niet de roedel verlaten.

Landseer ect

19 november 2012, 08:33 3 doggies

Het zal waarschijnlijk altijd op de grens liggen van angst, en spel.
De pup schrikt (als het goed is) dat z'n baasje er niet meer is, en ...nouja, raakt in "paniek"...
Als ze het als een spelletje zien, dan zullen ze de 1ne keer wel, en de andere keer niet komen..
"toch maar een spelletje, ben nu even met wat leukere dingen bezig".
Is er echt paniek ontstaan bij de pup, dan zal de drang om op te letten vele malen groter zijn.
Zeker als een pup op bekend terrein is, met bekende geuren...
Dan zal de paniek echt niet zo groot zijn..

Maar onze asielzoekert die we uit z'n bekende geur wereld haalde in Leiden.
Die was bv de eerste paar keer in het bos vreselijk op ons gericht, onbekend terrein, onbekende geuren...
Hadden we dan verstoppertje gaan spelen , dan had er wel paniek kunnen ontstaan.

Of die paniek dan erg is.??....naar mijn idee valt dat wel mee....

RVS

20 november 2012, 11:22 3 doggies

" Bedoel je dat 'het niet op mij letten juist niet praten is'? Hm, dan ben ik het niet met je eens ;-). Als jij vroeger je moeder negeerde als ze je een opdracht gaf en jij keek de andere kant op, was je dan in feite eigenlijk niet bezig met non-verbaal met je moeder te praten? ;-) "

Als mijn moeder vroeger zei dat we naar huis gingen, dan gingen we naar huis of ik haar dan verder wilde negeren zal haar worst geweest zijn en gelijk had ze want natuurlijk wilde ik niet weg uit de speeltuin of de speelgoed afdeling van Termeulen.
Hetzelfde met de pup die moeten leren achter jou aan te hobbelen. Er iets achter gaan zoeken als deze dat niet automatisch doet is interessant over niets.

Dobber †

20 november 2012, 13:23 3 doggies

" Als mijn moeder vroeger zei dat we naar huis gingen, dan gingen we naar huis of ik haar dan verder wilde negeren zal haar worst geweest zijn en gelijk had ze want natuurlijk wilde ik niet weg uit de speeltuin of de speelgoed afdeling van Termeulen.
Hetzelfde met de pup die moeten leren achter jou aan te hobbelen. Er iets achter gaan zoeken als deze dat niet automatisch doet is interessant over niets. "
Dus in feite ontken jij dat ongehoorzaam gedrag van de hond juist een manier kan zijn om regels en grenzen duidelijk te krijgen?

-

20 november 2012, 13:27 3 doggies

bij olly hielp t niet 

die keek ff om zich heen, maar ging gewoon verder met snuffelen...

dus wij hebben de lange lijn gebruikt.
vind ik zelf wel veel beter werken :-D

-

20 november 2012, 13:31 3 doggies

verstoppertje doen we als spelletje in de tuin xD

Annemiek

20 november 2012, 14:15 3 doggies

Ik heb het geprobeerd, het verstoppen. Het was hier iig geen succes.. ik zou bij wijze van spreken nu nog achter die boom zitten, meneer ging gewoon zijn eigen gangetje ;-)

We zijn een stapje terug gegaan en Nero loopt aan een longeerlijn. Ik moet zeggen het geeft mìj in ieder geval meer rust.  Het, 'kom voor' gaat bij ons nu veel beter en ik kan op deze manier makkelijk zijn aandacht vast houden.

Helmadix (gast)

20 november 2012, 14:27

Ik heb het ook gedaan, maar dan alleen op momenten dat Eddie niet genoeg op mij lette. De les: jij moet op mij letten, ik niet op jou. Dus ik loop, hond volgt niet goed genoeg, ik ga achter een boom staan en laat hem tot het besef komen. Dan laat ik hem kort zoeken, maar niet volledig in paniek raken of zo. Het weerzien maak ik altijd leuk.
Zo zeggen we tijdens een wandeling ook niet dat we afslaan, hij krijgt dat vanzelf door. 
Hij volgt inmiddels echt goed, doet tot op zekere hoogte lekker zijn eigen ding, maar houdt ons tegelijkertijd ook goed in de gaten.

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

20 november 2012, 14:43 3 doggies

" Ik heb het geprobeerd, het verstoppen. Het was hier iig geen succes.. ik zou bij wijze van spreken nu nog achter die boom zitten, meneer ging gewoon zijn eigen gangetje 
"
Haha ja, dat zou hier ook gebeuren. 
Ik heb het eens geprobeerd, omdat we hier een zeer zelfverzekerde en zelfstandige hond hebben, die zeer weinig op ons let wanneer we wandelen. En nee hoor, niks aan de hand, geen paniek, gewoon lekker doorgaan waar ze meer bezig was. Lekker rondstruinen, na een tijdje een beetje rondkijken, en gewoon verder gaan ;-) Ik heb er 10-15 minuten gestaan en toen vond ik het wel genoeg...

Ik denk dat het wel een goede methode is, maar zoals met alles: niet voor elke hond.

Hier werken we trouwens met de clicker voor aandacht en de lekkerste stukjes worst op aarde voor de 'kom hier'.

Inge, baasje van Sasha en Myra <3

20 november 2012, 14:51 3 doggies

doe het regelmatig ern binnen 15 sec denkt ze he waar is het baasje! En komt ze naar me toe rennen ( daarna rent ze wel weer verder xD) Maar erg goed voor de aandacht!

RVS

20 november 2012, 14:58 3 doggies

" Dus in feite ontken jij dat ongehoorzaam gedrag van de hond juist een manier kan zijn om regels en grenzen duidelijk te krijgen? "

Ten eerste geloof ik niet dat een hond in regels denkt. Dat Vito in de tuin blijft en niet alleen op stap gaat is volgens mij niet omdat dat een regel van mij is maar omdat dat haar zo gewoon is net zoals het haar gewoon is dat er tegen vijven eten voor haar geregeld wordt. Zo'n beest bekommert zich niet om het "waarom".
Ten tweede geloof ik niet dat honden hun taal gebruiken zoals wij onze spraaktaal gebruiken dus als tool om een vooraf uitgedacht plan ten uit voer te brengen. (Ik zeg dus niet dat een hond niet een plannetje uit kan denken maar ik zeg dat hij z'n taal daarbij niet als tool zal gebruiken)

.

20 november 2012, 17:48 3 doggies

" Dus in feite ontken jij dat ongehoorzaam gedrag van de hond juist een manier kan zijn om regels en grenzen duidelijk te krijgen? "

misschien ben ik blond hoor maar snap het even niet O-) ... Als dat zo is als jij zegt waarom kan je dan niet door middel van verstoppen je hond spelende wijs leren dat als er niet goed opgelet wordt de baas/roedel verder gaat en misschien wel even uit beeld verdwijnt?! Dat is toch regels duidelijk maken? Want je wilt de hond leren dat er opgelet moet worden als dit gevraagd wordt.

De jongens!

20 november 2012, 17:55 3 doggies

Ik doe het ook wel eens hoor. Meestal zeg ik als ik me verstop. DOEI! En dan komt hij heel hard achter me aan. Soms als hij niet luisterd. Roep ik gewoon DOEI!! En dan luisterd hij ineens wel. ;-) Uiteraard beloon ik dat dan dat hij komt ;-)

ik vind het ook gwn zo leuk om te doen haha! eerst zie je haar leuk verder lopen en dan opeens ohh waar is het baasje en dan ziet ze me en rent ze keihard op me af zooooo lief ;-) !!!

Dobber †

20 november 2012, 21:01

" Ten eerste geloof ik niet dat een hond in regels denkt. Dat Vito in de tuin blijft en niet alleen op stap gaat is volgens mij niet omdat dat een regel van mij is  maar omdat dat haar zo gewoon is net zoals het haar gewoon is dat er tegen vijven eten voor haar geregeld wordt. Zo'n beest bekommert zich niet om het "waarom".
Ten tweede geloof ik niet dat honden hun taal gebruiken zoals wij onze spraaktaal gebruiken dus als tool om een vooraf uitgedacht plan ten uit voer te brengen. (Ik zeg dus niet dat een hond niet een plannetje uit kan denken maar ik zeg dat hij z'n taal daarbij niet als tool zal gebruiken) "
Of een hond echt in regels denkt, dat weet ik niet. Ik wil er alleen mee aangeven dat een hond kan leren wat wel en niet mag en welke grenzen hij heeft. Bijvoorbeeld de regel 'Je gaat niet van het erf af'. Of de hond dat ziet als 'regel nr. 5' lijkt mij van niet. Maar hij heeft wel geleerd dat als hij deze 'regel' (of hoe je het ook maar wilt noemen) overtreed de baas kwaad op hem is. Dat Vito (of Dobber) de tuin niet uit gaat is het gevolg van een regel die jij ingesteld hebt en waar Vito (of dus in mijn geval Dobber) zich aan aangepast heeft. Het tijdstip waar jij eten op geeft is niet per definitie een regel maar meer een gewoonte. En nee, ik zeg nergens dat een hond zich erom bekommert waarom hij nu niet van het erf af mag zonder toestemming oid. 

En wie heeft het over een voorbedacht plan? Ik zeg alleen dat honden ongehoorzaam gedrag (ongehoorzaam gedrag in onze ogen) kan gebruiken om er achter te komen wat jouw regels en grenzen zijn. Ik geloof inderdaad niet dat een hond de wandeling 'in gaat' met het idee 'ik had me voorgekomen te gaan trekken om de grenzen op te zoeken dus laat ik dat plannetje nu eens in uitvoer brengen'. Maar ik geloof wel dat een hond die het jou waard vind om mee in gesprek te gaan over de grenzen omdat hij ze nog niet weet of bijvoorbeeld opnieuw wil testen, dat kan doen door (on)bewust ongehoorzaam gedrag te laten zien. Stel dat man en vrouw beide dezelfde regels handhaven maar toch kan de hond bij de ene persoon vlekkeloos gehoorzamen en bij de andere persoon constant dwars liggen. Dan is er toch iets bij de ene persoon waarom hij daar gehoorzaam bij is (het zij uit respect, het zij uit een gedachte van 'jij bent het gesprek (nog) niet waard' of nog weer iets anders) en iets bij de andere persoon dat hij daar ongehoorzaam bij is (geen respect of juist het in gesprek gaan met die persoon omdat die persoon kennelijk iets uitstraalt van gezag dat de hond wil testen of iets anders). Dat betekent dus niet dat er een voorbedacht plan is maar wel dat de hond de mogelijkheid heeft om grenzen en regels door bewust ongehoorzaam te zijn te weten kan komen. Sterker nog, ik ben van mening dat alleen door ongehoorzaam te zijn de hond te weten komt wat wel en niet mag, alleen op die manier weet de hond tot hoe ver hij kan gaan. En dat is eerder iets negatiefs dan iets positiefs want het laat zien dat de hond met je bezig is en open staat voor communicatie met jou.

Dobber †

gewijzigd 20 november 2012, 21:07

" misschien ben ik blond hoor maar snap het even niet O-) ... Als dat zo is als jij zegt waarom kan je dan niet door middel van verstoppen je hond spelende wijs leren dat als er niet goed opgelet wordt de baas/roedel verder gaat en misschien wel even uit beeld verdwijnt?! Dat is toch regels duidelijk maken? Want je wilt de hond leren dat er opgelet moet worden als dit gevraagd wordt. "
Het doel is inderdaad dat een hond op jou leert letten. Maar als jij gezag op basis van respect hebt zal je hond sowieso op je gaan letten omdat dat een natuurlijke actie is. De ranghogere bepaalt en is verantwoordelijk voor alles en op diegene moeten we letten. Maar dat is een hele andere motivatie om op de baas te letten dan wanneer de baas ineens weg kan zijn en de hond dus gedwongen word om op te letten en niet te ver weg te gaan. Ik ben van mening dat een hond op basis van respect op je moet leren letten en luisteren, niet op basis van verstoppen. Een verstopspelletje doen zoals Antonnet het zegt (twee baasjes, 1 verstopt zich en de hond mag dat baasje gaan zoeken) vind ik iets heel anders. Dan is het echt een spel en daar heb ik geen problemen mee (lijkt me zelfs wel leuk). Maar verstoppen zodat de hond op je leert letten gaat m.i. voorbij aan iets heel belangrijks en dat is dat een hond moet leren op je te letten omdat ie respect voor je heeft en jou wil volgen. Niet omdat hij daar eigenlijk toe gedwongen word omdat hij anders ineens zijn roedel kwijt is. 

Respect bedoel ik overigens niet negatief maar gewoon dat de hond vertrouwen heeft in jou en op die basis met jou contact wil houden.

Is mijn mening ;-).

Gina Heuvelsland

20 november 2012, 23:10

Heeft bij Quincy heel goed geholpen. Hij houdt me nu veel beter in de gaten.

Patricia & de Musketiers

20 november 2012, 23:17

oh ik heb het paar x gedaan, verstopt achter een auto op t erf van mn schoon ma. En ging perfect! Hij kwam me gelijk zoeken. En ervaarde het als een leuk spelletje. uitbundig beloont en ff gespeelt

.

21 november 2012, 08:28

@dobber: ik ben het ook voor een groot deel met je eens hoor, Al denk ik wel dat geen enkele pup direct respect heeft voor zijn baas, dit zal verdiend moeten worden door de baas ':-). of een pup je altijd zal volgen uit respect voor jou gezag denk ik niet, als ik puur en alleen al naar mijn eigen situatie kijk is, Gaya was dan zo druk bezig met geurtjes, andere honden en alle andere leuke dingen dat ze mij spontaan vergat. heel normaal gedrag voor een jonge hond die de wereld wilt ontdekken. Dit deed ze in mijn ogen echt niet omdat ze geen respect voor mijn leiderschap had maar simpel omdat het gewoon allemaal zo leuk is om haar heen. ik heb haar van jongs af aan geleerd dat ik door liep, ze kwam er 9 van de 10x wel achter aan gehobbeld. een paar keer heb ik haar op moeten halen dan was ze zo opgegaan in haar eigen ding dat ze gewoon de wereld om zich heen vergat. Gaande weg leerde ze dat als ik riep dat ik dus vertrok en ze mee moest komen. (ik geef dus wel altijd aan dat we weer verder gaan, zal nooit zomaar keihard weglopen, maar na 1x aangeven en dus wel in een moment dat ik haar aandacht heb dat we verder gaan gaan we dus ook echt verder) Nu ze wat ouder is let ze wel degelijk op waar ik heen ga maar direct achter na komen doet ze niet altijd. Toch nog even ergens een plasje plaatsen, of even dat ene grassprietje besnuffelen. Ik zie dit niet perse als mij negeren, ik denk ook dat het een beetje ligt aan de hond die je hebt, ik heb nou eenmaal een zeer zelfstandige hond, ze kan los maar dat vergt van beide aanpassingsvermogen, ik kan en mag niet verwachten dat ik roep en ze direct luistert als ze ergens mee bezig is, en Gaya moest zich aanpassen dat ze niet altijd zo zelfstandig kan zijn en haar eigen ding doen. Verstoppertje spelen en zo leren dat je op de baas gelet moet worden is een leuk spelletje, en kan helpen in leren opletten dat het zo is dat je dit niet als enige optie moet gebruiken ben ik volledig met je eens. Hier werkt het niet, zonder ook maar verstoppertje te hebben gespeeld is Gaya me wel eens kwijt geweest. Ik lette niet goed op waar ze een rechtsaf maakte en zij liep door. Er volgt bij Gaya totale paniek en ze gaat zonder nadenken op weg naar huis. Wat aan de ene kant heel fijn is maar aan de andere kant wil je dit ook niet mee maken ze moet hier namelijk een behoorlijk drukke weg oversteken waar men niet braaf 50 rijdt.

r&s

21 november 2012, 08:33

Ik doe t ook regelmatig. :-) niks mis mee hoor.. goedec manier om t te leren ook!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat vinden jullie? Verstoppen als je hond niet wil komen." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^