Is dit een Labradoodle??

18 reacties

Joeri & Teddy

15 november 2012, 21:12

In de stad liep een hulphond bij een invalidenwagen.
De hond had een hoogte en houding richting Ierse wolfshond en dus vroeg ik aan de (bijzonder aardige) dame in de rolstoel of het een kruising wolfshond was.
"Nee" zei de dame, "het is een labradoodle!"

Nou kan ik er persoonlijk niets uithalen dat doet denken aan een poedel (tenzij in de 8e graad) maar ik heb ook niet veel verstand van labradoodles.

Wat is jullie mening?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Is dit een Labradoodle??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lianne, Mara & Maybe

15 november 2012, 21:15

Wel een poedel met een sik geweest dan.. Ik geloof ook niet helemaal dat dit 100% labradoodle is..
Maargoed hij is lief en kennelijk behulpzaam :-D bewondering en respect voor de hond! ;-)

Nikki & Jet

gewijzigd 15 november 2012, 21:17

Op mijn werk komt Donna wel is. Een Labradoodle. De zelfde vachtstructuur als de hond op de foto, maar dan bruin. Donna is ook lang zo groot niet. Meer Labrador grootte.

Vind 'm inderdaad wel wat weg hebben van een Ier. Hij is erg mooi!
:-D

maartjegoedgekeurde fokker

16 november 2012, 09:28

een typische eerste kruising labradoodle qua looks dus echt wel 50% poedel en 50% labrador google maar eens op afbeeldingen van een f1 labradoodle

K

16 november 2012, 09:31

ik vind het ook meer een ierse wolfshond hoor.

miranti

6 februari 2013, 16:19

Nou, het kan zomaar een echte eerste kruising zijn hoor. Hij heeft wel wat weg van mijn "labradoodle" ook een eerste kruising. Qua bouw heeft de mijne meer weg van een labradoor maar hij staat poedelhoog op de benen en loopt ook als een poedel.
De vacht is niet weelderig maar hij heeft een plukvacht net als een terrier.

judith

6 februari 2013, 16:20

ik heb wel meer echte labradoodle's gezien met deze vachtstructuur!
het zijn allemaal kruisingen, dus vandaar ook veel verschillen in grootte, vacht en karakter

Frank

gewijzigd 6 februari 2013, 17:13

Het zou een F1 Labradoodle kunnen zijn inderdaad. Het ras is nog in ontwikkeling, de meest gangbare heeft een wat andere verhouding uiterlijk.

Een F1 is echt 50/50 poedel/labrador. De Australian Labradoodle waar momenteel mee naar een erkenning als ras gestreefd wordt is eerder zo:


Yankee Doodles heeft er een aardige stukje over.

Yin, Yang & ik

6 februari 2013, 18:09

Welke andere rassen (die 20%) zijn er nog ingekruisd dan?.............of ben ik nu te voorbarig en moet ik gewoon die link openen en lezen?O-)

Saartje

6 februari 2013, 17:34

Lijkt precies op een labradoodle die hier in de beurt woont. De vacht is een beetje ruw zeg maar.
Die hond is een eerste kruising, tussen poedel en een labrador met weinig krul in de vacht.

:-D Ik vind het persoonlijk niet zo mooi, geef mij maar met lekker veel krulletjes!

Sigrid, Sandy, Diva & Nala

6 februari 2013, 17:56

" een typische eerste kruising labradoodle qua looks dus echt wel 50% poedel en 50% labrador google maar eens op afbeeldingen van een f1 labradoodle
"


daar lijkt die wel op

Dali en Jolie

6 februari 2013, 18:02

Ja hoor het lijkt mij ook een 1e kruising. Deze zijn alleen niet geschikt voor mensen met een allergie.

Als de F1 kruising weer wordt gekruist met een poedel krijg je een F1B en dan komen de krullen weer tevoorschijn. Misschien vinden mensen ze niet zo mooi maar deze 1e kruisingen zijn wel nodig om de krullende doodle variant te krijgen.

Ik vind het een pracht hond omdat het jasje wat hij/zij aan heeft met grote trots gedragen mag worden ;-)

Yin, Yang & ik

6 februari 2013, 18:07

Hier bij mij in de buurt kom ik ze heel vaak tegen. Persoonlijk vind ik deze (f1) er juist heel leuk uitzien.

Yvonne

6 februari 2013, 18:07

Als ik naar die foto kijk en ik denk de tuig weg zie ik mijn eigen hond staan en dat is een f1 labradoodle. Ze is alleen niet zo groot als de hond op de foto maar ze is dan nog maar 9 maanden.

Mango &Mona

6 februari 2013, 18:36

Mango is een echte Labradoodle.Aan de vacht te zien is het een eerste kruising.Over allergie gesproken,onze zoon van 21 heeft helaas nog net zoveel last van Mango als van een niet allergie-hond:'(Maar klinkt wat lullig wat ik nu zeg,maar roald is nu 21 en kijkt al een tijdje voor een huisje/flatje.Ga echt Mango niet wegdoen.Heb een jaar op de wachtlijst gestaan,Hij is meegeweest naar de fokker en geen enkel probleem.Maar sinds ze hier is loopt hij dagelijks te inhaleren:'(
Vandaar dat Mango gisteren met 4 maanden al een hoop puppy-vacht bij de trimster heeft achtergelaten.In de hoop dat de reacties verminderen.
Mijn buurvrouw heeft ook een zwarte eerste kruising doodle en die heeft ook een heel andere vacht.Hoeft ook niet getrimt te worden.

miranti

gewijzigd 6 februari 2013, 20:47

Als trotse eigenaar van een labradoodle en poedel (beide standaard) vind ik het hele doodle verhaal een beetje onzin.
Een labradoodle is alleen anti allergisch als er genoeg poedel in zit. Het vleugje lab moet je moet een vergrootglas zoeken.
Wil je dus een anti allergische doodle zorg dan dat je er 1 koopt waar genoeg poedel in zit of koop gewoon een poedel of andere anti-allergische hond. Er is keus genoeg maar ga voor een goede fokker en laat je niks wijsmaken.
Persoonlijk vind ik de f1 het mooist. Gewoon een ruige hond. Maar wij hebben hem niet voor de looks maar om mee te werken, en dat doet hij net als de poedel fantastisch.

@manuala,

Ze kruisen er bijvoorbeeld wheaten in. De vacht van een wheaten verhaart niet zoals bij de meeste andere rassen. Het dode haar moet er wel uitgekamd worden door regelmatige vachtverzorging. Net als bij de poedel dus. Ook de Ierse waterspaniel is een goede kandidaat en zo zijn er nog een aantal rassen die die qua temperament e.d. bij elkaar passen en anti allergische eigenschappen hebben.
De hulphond op de foto vind ik geweldig! Bravo voor de fokker die zo een geweldige hulphond heeft gefokt.

Rebecca & Max

16 februari 2013, 18:07

Ik denk het niet... Ik denk dat er een schnautzer, of een ras met draadhaar in zit...

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Is dit een Labradoodle??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^