
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Sterilisatie/Castrati,dubbel moraal op hp" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

ja maar dat worden meestal ongelukjes GENOEMD. ik geloof niet echt in ongelukjes.
het gebeurt niet zomaar. je moet gewoon op je hond letten en niet bij reuen in de buurt houden wanneer ze loops zijn. wat dat betreft heel makkelijk, maar sommige willen gewoon een nestje en zeggen dan als smoes dat het een ongeluk was.

"

ik ben zeker en vast goed op de hoogte van het poezengebeuren 

En daar draaien de diertjes natuurlijk voor op.

Ja, maar dat vind ik dus geen rede om alles dan maar te laten castreren/steriliseren.
Vind ik meer gemak, dan noodzaak. en daarom doe ik het hier ook niet zomaar.
ik vind het tegen mijn eigen principes in gaan. er wordt niet gesneden behalve bij medische noodzaak. dus niet omdat ik dat als baas toevallig makkelijk zou vinden. dan vind ik juist dat de dieren ervoor moeten opdraaien

Ik heb het niet gedaan omdat ik het als baasje gemakkelijk vond. mara net om medische redenen. Om lateren problemen te vermijden.




maakt niet uit. zijn al aardig wat antwoorden geweest en ik kan me voorstellen als je dat bericht leest dat je dan denkt dat ik ook zo bij katten denk, maar als je katten niet binnen wilt houden zul je toch wel maatregelen moeten treffen denk ik

Zoals bij honden als bij katten moet een baasje zijn verantwoordelijkheid opnemen. Ik ken niet veel mensen die hun katten hebben laten helpen (en chippen). De onze zijn volledig in orde en komen zelfs niet buiten.


De onze hebben toch een grote interesse in elke deur die open gaat dus ik neem het risico maar niet. Ik wil idd ook niet dat andere mensen last hebben van onze dieren. En in de familie hebben mensen al genoeg poezen verloren door andere mensen.
Momenteel zijn onze laatste 2 kattinnen op een nieuwe manier geholpen. Men maakt nu (onze DA in Turnhout) de snee langs de flank en is minuscuul. Als ze thuiskomen is er helemaal niets aan de hand. Tegenover vroeger dat het wondje soms terug openging op de buik.
Ze zijn volop bezig met projecten ivm vroegcastratie. Maar ik ben tegen castratie bij TE jonge dieren. Heb al teveel van mensen (die er nauw mee samenwerken) gehoord dat het meer mis gaat dan goed. OK in Amerika staan ze er al veel verder mee maar België is Amerika niet.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Sterilisatie/Castrati,dubbel moraal op hp" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?