Onze voorbereiding

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

Vorig jaar wilde wij al graag een nestje van onze Zyra. Gelukkig is zij toen leeg gebleven want achteraf zag ik pas de noodzaak van testen in.

Op dit moment is zij weer loops maar door omstandig heden wilden wij nu niet aan een nestje beginnen.

Nu wil ik dus WEL goed beginnen en begin er nu dus vast mee.

Ik wil dus graag gaan testen en laat de vader eventueel op mijn eigen kosten ook testen.

Omdat Zyra volgens zegge een kruising keeshond X chihuahua is heb ik gezocht bij beide clubs op de erfelijke afwijkingen..

Bij de keeshond vondt ik de volgende:

- Epilepsie
- Kaakafwijkingen
- Gebits afwijkingen
- PL


Bij de Chihuahua vondt ik deze:

- PL

PL moet ik dus sowieso op testen, op de andere weet ik niet of er testen voor zijn.

Dan is mijn vraag natuurlijk. Zijn dit echt alle testen of moet ik verder zoeken dan alleen de rasverenigingen/clubs?

Ik neem toch aan dat de rasverenigingen wel de goede informatie verstrekken?

Ik vraag dit eigenlijk omdat ik bij de Chihuahua nogal weinig terug kon vinden.. Het lijkt mij dat er bij de Chi ook meer afwijkingen plaats vinden waar op te testen valt?

Ik las wel over haargroei in de oogbal etc, maar daar kun je toch niet op testen, dat is kijken of zowel moeder als vader deze afwijking heeft lijkt mij.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Onze voorbereiding" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

Heeft Zyra een stamboom ?
Verder weet ik niks van de testen dus daar zeg ik niks over !

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

" Heeft Zyra een stamboom ?
Verder weet ik niks van de testen dus daar zeg ik niks over ! "


Een kruising kan geen stamboom hebben ;-)

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

"

Een kruising kan geen stamboom hebben ;-) "


Is niet om je aan gevallen ofzo hoor wat ik nu ga zeggen maar ik zal lekker gaan genieten van je hondje en er dan niet mee gaan fokken maar dat moet je zelf beslissen

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Glacee, Grant, Bloom & Mizuki

Bij Chi's is syri (http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_89-syringomyelia.php) ook nogal een probleem hier en daar heb ik begrepen. Zou die dus ook nog aan het lijstje toevoegen ;-)!

Kaak en gebitsproblemen kan een specialistische tandarts naar kijken.

Het grote probleem waar je met een stamboomloze hond tegen aanloopt is epilepsie. Hier is namelijk niet op te testen, hier kun je alleen achter komen door de lijnen van je hondje erg goed uit te pluizen om er achter te komen of het ergens in de lijnen zit. En aangezien dit bij een stamboomloos hondje niet/nauwelijks te doen is is dit bij risico rassen altijd een groot probleem.
Epilepsie komt tevoorschijn als beide ouders een bepaald gen hebben, maar welk gen is voor niemand nog duidelijk. Probleem is dus heeft jouw hondje dit in zich, ook al komt het dan lijnen lang niet voor bij de voorouders van je hondje, dan nog kan deze een heel nest met epilepsie pups geven.

Kaak- gebitsafwijkingen is net zoiets. Het hele nest en de ouderdieren kunnen er vrij van zijn maar dan nog kan het in de lijnen van de hond voorkomen en dus bij een verkeerde combinatie weer tevoorschijn komen.

Vandaar dat het extra moeilijk is goed en gezond te fokken met een kruising, en ik het dus ook meestal niet aanraad. Zeker niet bij risico rassen als deze want de keeshond en chihuahua hebben beide al heel wat problemen (met name die laatste). Fokken is namelijk meer dan alleen de ouderdieren testen. Het is een heel groot onderdeel er van absoluut, maar zonder informatie over de voorouders, alle voorouders dus niet alleen de ouderdieren, ben je alsnog nergens. Lijnen moeten bij elkaar passen, niet alleen op uiterlijk en inteelt betreft wat sommige mensen denken. Maar juist ook wat gezondheid betreft en informatie van lijnen komt uit stambomen dus...

Ik begrijp je plannen en vind het ook super dat je het zo verantwoord aanpakt, maar je vroeg om advies dus dan wil ik wel graag eerlijk zijn... O-)

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

Ik begrijp de risico's van het fokken zonder stamboom, maar ben ook van mening dat een stamboom niet alles zegt. Helaas zijn niet alle stamboom fokkers ook daadwerkelijk goed bezig in mijn ogen.

Wij hebben er voor gekozen om toch een nestje met haar te nemen en dan wel zo verantwoord mogelijk.
Wij zullen de nieuwe pup eigenaren dan ook zeker op dit risico wijzen en zullen in het contract het 1 en het ander op gaan nemen.

Ik zou dus graag zien dat de discusie over wel of geen stamboom, en wel of niet gaan fokken met onze Zyra liever niet hier zien. Ik wil dit topic graag houden als een plek waar ik dingen kan vragen en leren.

Ben het dus zeker wel eens over de risico's maar denk dat wij al een heel stuk verantwoorder bezig zijn als menig ander iemand.

Daarbij komt dat je altijd wel risico's hebt, met of zonder stamboom.

honden page profiel CabasjaCabasjagoedgekeurde fokker

honden foto van Cabasja

Hmmm syringo komt bij beide rassen voor,omdat ze beide een kleine bolle schedel hebben.
Wil je het goed doen,dan zou ik zeker daarop testen.
Ook geld dit voor de reu die je gaat gebruiken.
Verder zou ik PL en ogen doen.
Let erop dat een gewone da deze onderzoeken niet doen en dat je hiervoor bij een specialist moet zijn.
Ik vind een kruising nest zeker geen probleem.
Maar dan wel met alle verantwoordt enz gefokt.

Heb je al een reutje op het oog?
Wat voor reutje?? Een keesje of chi,of iets heel anders??
Ben benieuwd.

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

Syringo kan ik niks over vinden bij keeshonden?? Wel bij Chi's, maar ik denk dat deze test wel een beetje TE is gezien mijn hondje gewoon een plat hoofdje heeft en zeker niet een kleine schedel voor haar bouw. en wij willen het liefst een middenslag keesje als dekreu.

Ik vind testen prima, maar het moet wel normaal blijven.. Je kunt je hond onder alle testen gooien die er zijn maar de rasverenigingen geven niet voor niks deze afwijkingen aan?

Bij de chi's de syringo dat begrijp ik en zal dan ook aan mijn dierenarts vragen of zij ook maar enige twijfel heeft of dit bij Zyra of bij de dekreu (die wij nog niet hebben gevonden) nodig vindt. Mocht zij denken dat het misschien wel een beetje kan wezen ga ik natuurlijk wel de testen doen.

Weet iemand waar ik het beste kan wezen om in ieder geval de PL test te doen? Wij wonen in Noord-Brabant, aan de kant van zeeland.

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

" Syringo kan ik niks over vinden bij keeshonden?? Wel bij Chi's, maar ik denk dat deze test wel een beetje TE is gezien mijn hondje gewoon een plat hoofdje heeft en zeker niet een kleine schedel voor haar bouw. en wij willen het liefst een middenslag keesje als dekreu.
"

:'( :'( :'( Met Syri MOET je gewoon geen enkel risico willen nemen. Een gewone dierenarts KAN dit NIET zien. Waarom denk je dat fokkers honderden euro's uitgeven aan een MRI? Nou omdat je het dus niet aan de buitenkant kan zien.
Wil je wel een risico nemen met syri dan ben ik niet alleen diep en diep teleurgesteld in je, dan zijn we ook gewoon helemaal uitgepraat!

honden page profiel simonesimone

honden foto van simone

"
:'( :'( :'( Met Syri MOET je gewoon geen enkel risico willen nemen. Een gewone dierenarts KAN dit NIET zien. Waarom denk je dat fokkers honderden euro's uitgeven aan een MRI? Nou omdat je het dus niet aan de buitenkant kan zien.
Wil je wel een risico nemen met syri dan ben ik niet alleen diep en diep teleurgesteld in je, dan zijn we ook gewoon helemaal uitgepraat! "
;-)

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

Syri komt voor bij hondjes met een bol hoofdje en hele kleine hoofdjes waardoor de hersenen geen ruimte hebben?

Als deze test echt MOET zoals jij nu zegt, waarom wordt deze test niet bij elke ras gedaan dan?

Keeshonden hebben hier blijkbaar geen last van, behalve weer die kleintjes die weer zo gefokt worden om alles zo klein mogelijk te houden, net als die chihuahua's en caveliertjes..

Goed, mijn hond heeft volgens zegge (een honden trainer zei mij dit) chihuahua in zich, maar toen ik het ging vragen bij raskenners werd er toch wel twijfels bij de chi gegooid dus misschien is het wel een heel ander ras?? wie zal het zeggen..

Gezien Zyra een kruising is en een schofthoogte heeft van 42 cm en dus sowieso niet van een dwergkees is leg ik mijn twijfels of de syri test echt wel nodig is...

Je kan een hond overal wel voor testen, maar het komt niet bij elk ras voor, net als HD inprincipe alleen bij grotere honden voorkomt.. kleintjes worden toch ook niet standaard op HD getest?

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

Als ze inderdaad Chi in zich heeft dan ben je onverantwoord bezig als je niet op syri test. Want het is bekend dat het daar wel vaak voorkomt. Je hondje lijkt op deze foto wel een ietwat bol koppie te hebben.
Ken je de ouders dan niet? 
Cavaliertjes zijn dus niet superklein de onze was 11kg en 36cm. 

Maar goed nu het niet uitkomt dat ze mogelijk een chihuahua kruising is, is ze dit waarschijnlijk niet?
Als ze een chi kruising is kun je niet om de syri-test heen als je verantwoord wilt fokken.

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

Ik zeg alleen wat anderen mij verteld hebben.. Volgens mij is er geen test waar je de rassen kunt halen?

Als de kruising niet 100% duidelijk is had ik net zo goed alleen kruising keeshond kunnen zetten ena lleen op PL en HD hoeven testen?

Ik wil gezonde en goede pups ter wereld brengen met een mooie en gezonde bouw.

Caveliertjes worden wel gefokt op eenz o klein mogelijke schedel, alles in het hoofd moet dus klein worden gehouden bij deze rassen, iets wat bij kees niet zo is?

Nou ja, laat ook maar.. Moderators, mag ik jullie vragen om dit hele topic weg te gooien (niet alleen sluiten dus)

ik ben klaar met dit rare gedrag rondom het fokken..

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

Hoezo raar gedrag?
Je vraagt om advies, mensen stoppen tijd en moeite in antwoorden, het zint je niet en het is opeens raar gedrag?!
Op basis van de rassen die jij als waarschijnlijke voorouders opgaf is dit advies gegeven.
Veel van ons hebben gewoon veel narigheid gezien, vandaar dat reacties pittig kunnen zijn.

honden page profiel Caroline & AtlasCaroline & Atlas

honden foto van Caroline & Atlas

"

ik ben klaar met dit rare gedrag rondom het fokken.. "

Als jij het raar wil noemen, ik noem het onverantwoord van je.

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

" Hoezo raar gedrag?
Je vraagt om advies, mensen stoppen tijd en moeite in antwoorden, het zint je niet en het is opeens raar gedrag?!
Op basis van de rassen die jij als waarschijnlijke voorouders opgaf is dit advies gegeven.
Veel van ons hebben gewoon veel narigheid gezien, vandaar dat reacties pittig kunnen zijn. "



Prima dat jullie dat hebben gezien, maar ik heb dit niet en wil ook niet op een manier behandelt worden alsof ik de hele honden wereld verpest omdat ik ergens mijn twijfels bij leg en zelfs nog aangeef dat als er ook maar iemand ziet dat de test wel echt noodzakelijk is ik hem heus wel zal doen, maar zolang niemand mijn hond of de dekreu heeft gezien kan niemand daar over oordelen.

Zyra heeft een hartstikke plat hoofd en behoorlijk groot ook. Vrienden en kennissen noeman haar soms wel eens plathoofdje inplaats van platvoetje..

Nergens van uit gaan zonder dat je de mens of hond in kwestie kent lijkt mij hier heel erg op van toepassing.

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

Je zegt hier te willen leren. Bijna iedereen, waaronder ervaren fokkers, raadt Syri aan vanwege mogelijke voorouders. Maar daar wil je niet aan beginnen? Dan wek je niet de indruk echt te willen leren.

PL, volgens meutstege protocol en jaarlijks ECVO oogonderzoek vind ik bij elk klein hondje een must.
Von Willebrand kom ik bij veel bronnen ook als erfelijke afwijking binnen de Keeshond tegen. Ik weet dat hier een DNA test voor is bij oa. Laboklin, dus daar zou ik mij ook in verdiepen. Zeker bij Kees x Kees

Tja en als je het waarschijnlijk acht dat ze een Chi mix is, ook aangezien haar broertje, dan is Syri toch echt zeer belangrijk!

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

Wij de keeshond (klein, dwerg) worden sowieso geen erfelijke testen gedaan. Dit wil niet zeggen dat er binnen dat ras geen erfelijke afwijkingen voorkomen.

Er zijn genoeg verenigingen die zeggen "nee testen is niet nodig, wij hebben zo'n gezond ras". dit is allemaal lariekoek, ze willen niet testen omdat dit geld kost, maar het heeft niets met de werkelijke gezondheid van het ras te maken.

Persoonlijk vind ik dat jou kees (op eerdere foto's gezien) een aardig bol hoofd heeft en ik denk zelfs dat het een echte appelhoofd is. Het is dus wel beter om op Syri te testen, tja kost geld, maar wil jij het de mensen aandoen om een pup te krijgen die Syri heeft?

Verder is PL het minimale wat je kan doen, Epilepsie is niet te testen hiervoor moet je de achtergrond van de hond weten en of het daarin voorkomt. Een goede tandarts (speciaal voor honden) kan zien of er een kaak en gebits afwijkingen zijn.

Wat ik niet benoemd zie staan en persoonlijk bij alle rassen zeker van belang vind is het testen op erfelijke oogafwijkingen.


Ook zie ik dat Zyra op 1-1 2008 geboren is, je doet nu bij haar geen nestje, dat houd in dat ze bij de volgende loopsheid al 5 is geweest.

Verder moet je goed nadenken waarom je wil fokken.
Je kan zeggen mijn hond is lief, tja kan best waar zijn maar.... je weet niets over haar achtergrond, gedrag is ook erfelijk en kan soms vele generaties over slaan en er kan dus zomaar ineens (omdat je niet weet wat erin zit) een nest uitkomen waarvan de karakter agressief of vreselijk pittig zijn. Kan jij de nieuwe mensen dan op de juiste manier begeleiden.

Verder moet je dus aardig wat geld achter de hand hebben voor: de testen, tijdens de dracht, de geboorte en de periode van het nest.
Je moet 8 a 9 weken vrij zijn, de pups kunnen niet alleen gelaten worden. Tja eens een uurtje maar langer niet.

Heb je daarbij wel eens nagedacht over andere zaken. De kans is aanwezig dat jou hond Herpes heeft, maar te weinig antistoffen voor de pups. Je kan dit laten testen en er zijn speciale entingen, ook die kosten geld.

honden page profiel DesiréDesiré

honden foto van Desiré

" Bij de chi's de syringo dat begrijp ik en zal dan ook aan mijn dierenarts vragen of zij ook maar enige twijfel heeft of dit bij Zyra of bij de dekreu (die wij nog niet hebben gevonden) nodig vindt. Mocht zij denken dat het misschien wel een beetje kan wezen ga ik natuurlijk wel de testen doen.
"


" Prima dat jullie dat hebben gezien, maar ik heb dit niet en wil ook niet op een manier behandelt worden alsof ik de hele honden wereld verpest omdat ik ergens mijn twijfels bij leg en zelfs nog aangeef dat als er ook maar iemand ziet dat de test wel echt noodzakelijk is ik hem heus wel zal doen, maar zolang niemand mijn hond of de dekreu heeft gezien kan niemand daar over oordelen.
"



Ik geef hier toch duidelijk aan dat zodra er ook maar enige reden is dat zowel moeder als vader hier kans op hebben ikd e testen WEL zal laten doen??

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy



Kijk nou eens goed naar deze foto.

Je ziet duidelijk dat het een kruising kees x Chi is.
OOk is daarbij het beruchte appelhoofdje goed te zien.

Jou andere keeshond is een echte, maar ook hij heeft een redelijk bol en rond hoofd om te zien. Hoe groot dit werkelijk is is niet te zien vanaf foto, maar zou voor mij reden genoeg zijn om toch voor ik zou fokken op Syri te testen. Ik zou dus sowieso jou teefje daarop testen, mocht de reu een kees worden zou je dat bij hem eventueel achterwege kunnen laten.



honden page profiel Pepijn & OtisPepijn & Otis

honden foto van Pepijn & Otis

Je moet sowieso niet enkel afgaan op wat de rasverenigingen zeggen of eisen. Teckels hoeven bijv. ook alleen getest te worden via de jaarlijkse test op oogafwijkingen terwijl er ook een DNA-test beschikbaar is die vele malen waardevoller is! Mijn ervaring is dat veel rasverenigingen zich er zo makkelijk mogelijk vanaf maken. Belangenverstrengeling en elkaar het handje boven het hoofd houden is helaas niet zeldzaam.

Mijn mening is dat er bij kleine honden waar Syri bij voorkomt gewoon getest moet worden. Of je hond nu een plat of bol hoofd heeft, als er waarschijnlijk chihuahua in zit zou ik altijd het zekere voor het onzekere nemen. Zeker ook omdat je geen flauw idee hebt of de voorouders iets mankeerden.

Ik zou overigens ook niet op de mening van een gewone DA afgaan wat betreft verantwoord fokken, want de gemiddelde DA weet er maar bar weinig vanaf.

De leeftijd van je hondje zou ik inderdaad ook nog eens goed over nadenken zoals Veronique al zei.

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Ik ben dit topic even aan het volgen en heb even een vraagje aan de mensen die verstand hebben van fokken; kan Syringomyelia ook een (of meerdere) generaties overslaan? En als de TS haar hond hierop laat testen en ook de dekreu is het dan zeker dat de pups dit niet zullen hebben?Want ik heb dus geen verstand van fokken (ook niet van plan hoor ;-)) Maar ik vroeg me af wat ze nou testen bij zo'n test; testen ze of zo'n hond die ziekte dan heeft of dat die hond alleen het gen daarvoor draagt?
Zou iemand mij dit duidelijk kunnen uitleggen..

Owja en ik snap het bol en plat-hoofd verhaal niet zo, draait het by syringomyelia niet alleen om de grootte van het hoofd dan?

Alvast bedankt voor eventuele reacties

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

Inderdaad, ik vind de schedel ook wat bol. Daarnaast is de waarschijnlijkheid dat de voorouder een chi is zo groot dat dit op meerdere plekken vermeld wordt.

Zijn er ook dna-testen voor de oogziektes Veronique? 

Ecvo (oogonderzoek):
http://www.raadvanbeheer.nl/fokkerij-gezondheid-gedrag-en-welzijn/gezondheidsonderzoeken/dierenartsen-oogonderzoek/ 
PL (Meutstege Protocol)
http://www.nvow.nl/lijst-van-dierenartsen-t.b.v.-art.-4.2/lijst-patella-luxatie-onderzoek-volgens-muetstege.html


Ik dacht dat MRI in Best het meest betaalbaar is.

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

" Ik ben dit topic even aan het volgen en heb even een vraagje aan de mensen die verstand hebben van fokken; kan Syringomyelia ook een (of meerdere) generaties overslaan? En als de TS haar hond hierop laat testen en ook de dekreu is het dan zeker dat de pups dit niet zullen hebben?Want ik heb dus geen verstand van fokken (ook niet van plan hoor ;-)) Maar ik vroeg me af wat ze nou testen bij zo'n test; testen ze of zo'n hond die ziekte dan heeft of dat die hond alleen het gen daarvoor draagt?
Zou iemand mij dit duidelijk kunnen uitleggen..

Owja en ik snap het bol en plat-hoofd verhaal niet zo, draait het by syringomyelia niet alleen om de grootte van het hoofd dan?

Alvast bedankt voor eventuele reacties "


Ik heb hier een website voor je waar er een hele duidelijke uitleg is. Korte samenvatting is bijna niet te doen.

De vorm van het hoofd is zeker wel belangrijk. Het hoofd kan groot zijn, maar dat zegt niets over de ruimte die de hersenen hebben. Dat is van belang en wat ze bekijken bij de MRI-scan.

honden page profiel Safi KengeeSafi Kengeegoedgekeurde fokker

honden foto van Safi Kengee

Er zijn al heel veel goede vragen gesteld, goede adviezen gegeven maar ik mis een antwoord:

Wat is de meerwaarde en reden om te gaan fokken?

Ik snap dat niet helemaal

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

" Inderdaad, ik vind de schedel ook wat bol. Daarnaast is de waarschijnlijkheid dat de voorouder een chi is zo groot dat dit op meerdere plekken vermeld wordt.

Zijn er ook dna-testen voor de oogziektes Veronique? 

Ecvo (oogonderzoek):
http://www.raadvanbeheer.nl/fokkerij-gezondheid-gedrag-en-welzijn/gezondheidsonderzoeken/dierenartsen-oogonderzoek/ 
PL (Meutstege Protocol)
http://www.nvow.nl/lijst-van-dierenartsen-t.b.v.-art.-4.2/lijst-patella-luxatie-onderzoek-volgens-muetstege.html


Ik dacht dat MRI in Best het meest betaalbaar is. "



Voor De ogen zijn zeker DNA testen, maar dat zijn specifieke en niet allemaal.


honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

"

Ik heb hier een website voor je waar er een hele duidelijke uitleg is. Korte samenvatting is bijna niet te doen.

De vorm van het hoofd is zeker wel belangrijk. Het hoofd kan groot zijn, maar dat zegt niets over de ruimte die de hersenen hebben. Dat is van belang en wat ze bekijken bij de MRI-scan.
"
okay, bedankt voor je reactie, als het om fokken gaat heb ik er maar bar weinig verstand van haha.. maarreh..ik zie de link niet??

honden page profiel Pepijn & OtisPepijn & Otis

honden foto van Pepijn & Otis

Bedoel je trouwens met "haargroei in de oogbal" niet distichiasis? (haren op de ooglidrand die in de oogbol prikken) Volgens mij valt dit namelijk onder de ECVO-test.

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

" okay, bedankt voor je reactie, als het om fokken gaat heb ik er maar bar weinig verstand van haha.. maarreh..ik zie de link niet?? "



Oeps blond.... Moet ik wel een link invoegen. ;-)

http://www.kimbola.nl/syringomyelia.htm

honden page profiel HummeltjeHummeltje

honden foto van Hummeltje

"


Voor De ogen zijn zeker DNA testen, maar dat zijn specifieke en niet allemaal.


"

Dat weet ik aangezien mijn eigen honden dna getest zijn voor de vorm van PRA die in ons ras voorkomt. Maar zijn er ook dna-testen beschikbaar voor de oogziektes die bij CHi/Keeshond voorkomen? Ik kan geen specifieke oogziektes vinden namelijk. Wel belangrijk om eigenlijk elke fokhond ecvo te testen hoor, begrijp mij niet verkeerd!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Onze voorbereiding" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
^