VlooienPREVENTIE in huis..tips gezocht.

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden foto van Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.

Hoi allemaal.Ik heb een vraag over vlooienPREVENTIE!!!
Er zijn gelukkig geen vlooien, maar ik wil ze ook niet graag in huis hebben.
Ik woon sins kort midden in de polder en loop ook regelmatig door weilanden met schapen heen waar de boeren zelf toestemming voor hebbben.
(mijn hond gaat gelukkig ook geen schapen achterna)

Maar goed..mijn vraag.
Hoe kan je vlooien voorkomen en als er een vlooienplaag in huis is hoe je deze kan beperken.

Nu heb ik al een paar tips gevonden, maar alle advies is welkom.
-De banken bekleden met een waterdichte matrasbeschermer die de matras voledig omsluit.
-Hetzelfde met het bed...volledige waterdichte hoes er om heen.
-Je hond behandelen tegen vlooien.
-Laminaat of zeil op de grond ipv vloerbedekking.

Dat waren de tips die ik kon vinden.
Zijn er nog meer tips?
Je moet ook rekening houden dat hoeveel ik ook probeer te voorkomen er sommige honden hier rondlopen (en katten) die wel vlooien hebben.
Dus de kans van oversprong met vlooien is ook redelijk groot aanwezig.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "VlooienPREVENTIE in huis..tips gezocht." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel *niet meer actief**niet meer actief* 3 doggies

Mijn hond loopt dagelijks door de polder, en hij heeft in 2.5 jaar tijd 1x vlooien gehad en dat kwam waarschijnlijk omdat mijn buren een vlooienplaag hadden en die op mijn kat zaten.

Ik doe niks speciaals, we hebben laminaat, hond en kat kwamen niet boven. Ik heb leren banken en stoelen. Ik stofzuig dagelijks.
En nu de kat oud is, is hij vatbaarder voor vlooien, dus die krijgt iets door zijn voer tegen vlooien. De hond geef ik niets.

Ik heb al 15 jaar lang een kat, maar ook hij heeft maar 2x in zijn leven vlooien gehad.

Ik heb nu een kunstlederen mand, die kan ik gewoon afsoppen met een sopdoek en ik zuig hem elke dag uit!

honden page profiel dogfrienddogfriend 3 doggies

honden foto van dogfriend

als je voorbereiding goed is, denk ik persoonlijk niet dat je je huis zo moet aanpakken.
je kan je hond van biofood knoflookbonbons geven ter ondersteuning, cdvet flea exit druppels(natuurlijk)
mocht je vlooien in je huis krijgen is het belangrijk om je omgeving te behandelen, anders gaat het niet over.met een spray. goede verzorging dus en komt vast goed :-D

honden page profiel miekemieke 3 doggies

honden foto van mieke

Ik hou mijn honden vlooi-vrij met knoflook en karnemelk. 't Huis moet je gewoon heel goed stofzuigen, ook tussen de kussens van de bank e.d. Je moet nooit je matras waterdicht gaan verpakken, hoor.
Dat moet blijven "ademen". Wat ook vlooien verdrijft is salie. Bosjes verse salie laten drogen en in een katoenen zakje tussen de kussens van de bank, dweilen met saliethee door je sopje, of saliethee in de plantenspuit om de onbereikbare kiertjes in je huis mee te bespuiten helpt allemaal. Ik had vroeger salie zakjes in de kattenmand, maar mijn honden gaan er mee lopen sjouwen...
Gaat het toch een keertje mis, signaleer het dan op tijd, haal diep adem, en koop een keer zo'n stink spuitbus.

honden page profiel GoldendeleriousGoldendelerious 3 doggies

honden foto van Goldendelerious

Ik heb een grote 'achtertuin' vol met vee, maar wat heeft dat met vlooienpreventie van doen?
Hier geen vlooien en wij doen ook niets aan preventie in huis. De honden krijgen een natuurlijke rauwe voeding met daarin regelmatig kruiden/algen en ik onderhoud de vachten goed. Verder vaccineer ik niet en ontworm niet preventief, zodat het ook niet ten koste gaat van een slecht functionerend immuunsysteem en indirect effect heeft op de weerstand. Ook dat draagt bij aan vlooienpreventie. Dat gaat al zo'n 7,5 jaar meer dan prima. Geen chemische troep preventief als het niet nodig is. Het maakt vlooien (en wormen) alleen maar resistenter voor het product.
Overal ligt hout. Gewoon leven en je huis regelmatig stofzuigen/schoonhouden, ook de plinten regelmatig zuigen, kleden en bedden van de honden worden wekelijks gewassen.
Het leven is zonder 'preventie' al moeilijk genoeg. :-D

honden page profiel ~ ~ ~ Mellow ~ ~ ~~ ~ ~ Mellow ~ ~ ~ 3 doggies

honden foto van ~ ~ ~ Mellow ~ ~ ~

Persoonlijk vind ik het wat ver gaan om het bankstel in te pakken met een waterdichte hoes.

Poes is in 10 jaar tijd misschien 2 keer behandeld (preventief), heeft nooit een vlo gehad.
Mellow heb ik alleen de eerste tijd preventief behandeld, omdat ze toen net uit het asiel kwam.

Wij hebben plavuizen (lagen er al toen we hier kwamen wonen), een leren bankstel + stoel (staat er al 6 jaar), maar ze heeft wel een kussentje in haar bench, een groot kussen op de vloer en een dekentje op de bank (maar ligt nu gewoon op de bank, zonder dekentje).
Ze ligt ook nog wel eens op de mat bij de voordeur.

Elke week was ik haar spullen, af en toe borstel ik haar.
En elke avond (en o wee als ik het vergeet! ;-)) krijgt ze een knoflook bonbon. Dat is haar preventieve anti-vlo midnight snack zeg maar ;-)

Tuurlijk wil niemand vlooien in huis, maar om nou alles van stof in te pakken in ondoordringbaar plastic, nee, dat gaat mij wat ver ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "VlooienPREVENTIE in huis..tips gezocht." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Roxy logeren en update shadow
^