Beau drijft ontzettend naar auto's. Doet ze al sinds haar 14e week en ik ben er sinds toen mee bezig om gedrag om te buigen, met wisselend resultaat. Ze is nu 7 maanden. De ene dag gaat het goed, de andere wil ze zowat alle auto's, fietsen, tractors ed achterna rennen en ze liefst ook een goeie knauw in de banden geven. Vandaag had ze dus zo'n mindere dag. Gaan wandelen in de stad en mevrouw wurmt zich op een bepaald moment bijna uit haar tuigje van enthousiasme, die auto is van mìj. Gelukkig was ze zelf zo geschrokken dat ze plots pal stijf bleef stilstaan en dus niet onder de auto liep. Ik mag er niet aan dènken.
Nu, aangezien het gedrag gevaarlijk is en ik er écht aan wil werken, zou ik graag feedback krijgen over mijn methode. Ik doe het als volgt (met de clicker):
Eerst begonnen op een plaats met weinig prikkels. KLIK als ze naar mijn gezicht kijkt en belonen om zo aan aandacht te werken. Ook het aanleren van 'kijk daar' om haar rustig naar iets te leren kijken. Als dat goed ging naar een straat verhuisd met heel af en toe een auto/fietser. Op enkele meters van de straat begonnen, steeds dichter bij gaan staan om zo de kans op succes (= niet drijven) te verhogen. Uiteindelijk werken naar een plaats met veel prikkels.
Ik oefen zo'n 3x per dag, nooit lang (5 à 10 minuten, om haar niet te fel te belasten) en zo positief mogelijk. Er wordt nooit gestraft, wel genegeerd en beloond waar nodig. Haar houding varieert; soms is ze ontspannen (staart neutraal, oren neutraal, houding gewoon) maar vaak is ze ook erg gespannen (staart tussen de benen, oren plat, op de buik gaan liggen of drijfhouding) en dan durft ze ook te blaffen. Net of ze wordt er helemaal gek van, van zo'n voorbijrazende auto. Zoveel te sneller het voertuig gaat, zoveel te heviger zij ook lijkt te worden.
Een hele boterham, maar ik wou toch zo duidelijk mogelijk zijn 
Iemand nog suggesties, ervaringen etc. om dit gedrag het best aan te pakken?
(Zelf denk ik dat ik te snel te veel wil, maar aangezien ze nog steeds gesocialiseerd dient te worden, kan ik haar moeilijk maanden blijven meenemen naar enkel rustige plaatsen. Verder durft ze ook te drijven in de auto -blaffen, naar het raampje vliegen, fixeren- maar dat doet ze vooral als we onderweg zijn naar iets en dus nog bomvol energie zit)



3 doggies
Wat je zegt over opwachten klinkt wel erg logisch, maar wanneer ze een auto ziet en ze is dichter dan 3 meter bij de weg, zet ze haar poten stijf en komt ze niet meer vooruit tot de auto voorbij is. Staan we dichter laat ze zich zelfs vallen. Haar meesleuren is geen goed idee, toch?
Ik wou dus zeggen:
















