
Hallo,
Zomaar voor de leuk:
Onderstaand zie je een foto van een interactie tussen Esha en een andere hond.
Mijn vraag aan jullie:
Welke signalen zie je over en weer tussen de honden en hoe zou je deze interpreteren, dus wat is de aard van de interactie?
Het "goede
" antwoord geef ik ook nog, maar ik ben benieuwd wat jullie ervan maken...

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Interpreteren hondentaal...doe je best" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Esha wilt wild spelen.. de andere likt zijn neus dus probeert escha te kalmeren dat ze rustig aan doet! ook probeert ze zo te zien op zij te stappen.
3 doggies 
Moeilijk wel zo van foto.
Maar de onderste hond staat met zijkant naar de bovenste hond ,dat is kalmerend signaal. Zijn tong is uit zijn bek, is ook kalmerend signaal.
Hij geeft dus denk ik duidelijk te kennen, dat hij zich overgeeft.
De bovenste heeft poot op rug, ik ben de baas.
En laat zijn tanden zien, dus ook ik ben de baas.
Groetjes Marianne

Ik krijg de foto niet uitvergroot. Als je hem in groter formaat wilt zien, kijk dan even op mijn profiel...
3 doggies 
Daar zie je de ogen wel beter en dat zegt eigenlijk ook wel dat bovenste hond zich de baas voelt en de ander laat merken dat hij dit weet. De blik, weet niet hoe ik dat moet zeggen.
En ook de bovenste kijkt schuin wel naar de hond en de onderste kijkt langs de bovenste hond.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Onderste heeft de ogen ook iets ingeknepen geloof ik, en dat is ook teken dat die geen strijd aan wil gaan.
Leuk zo naar honden kijken. Maar wel moeilijker dan als je ze echt ziet vind ik.
Groetjes Marianne

het is een uitdagend spel. esha voert de boventoon, de andere hond wil graag spelen maar delft het onderspit, als je daar van spreken kan.
de ogen van esha zijn fel, en haar bovenlip is iets opgetrokken, moeilijk om dit te zien zo op een foto, weet zeker dat het spel zo is dat ze elkaar geen van beiden echt belagen, maar toch voert esha het spel aan.
willemijn.

heb gekeken naar de vergroting, weet niet wat bamse zou doen, bij de houding van esha. de houding is niet vriendelijk
de tegenstander probeert esha van zich af te houden, echt aanvallend zal het niet geweest zijn,
nou kom op met je antwoord.
3 doggies 
Misschien dat Escha de hond toch iets met afgewende kop en schuine ogen aan kijkt dus niet recht aankijkt ,wat dan al weer zegt dat hij het niet echt kwaad bedoeld???
Ik vind het geen dominante hond, meer dominant in spel. Maar de kop is iets afgewend wat niet zo zou zijn volgens mij bij een echte dominante of agressieve hond, die zouden recht op de hond hangen en met rechte kop naar beneden kijken. Niets afwenden.
Groetjes Marianne
3 doggies 
Je kan het op de foto niet goed zien, of Esha haar neus ook gerimpeld heeft. Maar zo ver ik kan zien heeft ze haar voortanden ontbloot maar het lijkt ook wat van haar kiezen zien. Escha toont wat angstig en compenseerd dat door dominatie gedrag te laten zien.Oren zijn wat naar voren gericht maar niet helemaal, Ik vind het ambivalent gedrag wat Escha vertoont.
De andere hond is wat gestresst, laat kalmerende signalen zien. Tongelen(likken) Iets gedrukt en wil zich wegdraaien, koppie kijkt wat weg ogen zijn afgewend., terwijl Escha juist fixeerd, Het gaan hangen op de hond is een vrij dominant gebaar.
Maar goed van een foto vindt ik het altijd moeilijk hoor.
Groetjes,
Wilma

Is ook heel lastig, Wilma, wel leuk
. Esha's neus is inderdaad gerimpel, ze laat haar voorste tanden zien. Maar....schijn bedriegt op de foto. Haar ogen geven het weg...
Oplossing volgt..ik zal even de foto's voor en na het gedrag plaatsen, dan kan je goed zien wat er aan de hand is...
3 doggies 
De andere hond vindt het nogal spannend zo te zien, haren tussen de schouderbladen staan overeind dus nogal wat adrealine in zijn bloed.Staart hoog iets of wat over de rug gebogen
Esha drukt zich omlaag, staart staat laag tenminste dat lijkt zo op de foto.Oren naar achter gericht, het lijkt of de andere hond zijn oren naar voren heeft gericht maar dat kan zijn omdat die over Escha hangt
De andere hond "bijt"in Escha's nek, maar het kan ook een uitnodiging ijn tot spelen.
De rollen zijn in ieder geval omgekeerd als bij de vorige foto.
Blijf het moeilijk vinden om dat op een foto te zien.
Escha dus toch angsig (angstagressie)????
3 doggies 
De ogen van Escha laat toch een heel stuk het wit van het oog zien wat eigenlijk altijd angst is. Heb ik mij laten vertellen
3 doggies 
Is dit een eerste ontmoeting?
Lijkt toch dat ze het beide spannend vinden en heel erg zoeken hoe ver ze kunnen gaan.Zijn dus wel aan elkaar gewaagd.
Groetjes Marianne

De situatie was als volgt.
Beide honden kennen elkaar, hebben voorheen al een aantal keer met elkaar gespeeld. De blonde hond is een slechter gesocialiseerde boerderijhond en voelt zich niet gauw op zijn gemak bij andere honden. Dit uit zich in dit geval aan de opwinding die te zien is aan het borstelen.
Sowieso is de foto genomen tijdens spel.
Op basis van alleen foto 3 zou je inderdaad kunnen denken aan een agressievere ontmoeting, waarbij Esha de dominantere positie innneemt.
Kenmerkend voor spel echter is het omdraaien van de rollen, dan is het de ene hond met de hogere houding, dan weer de andere.
Dit zie je terugkomen:
In foto 1 en 2 heeft de blonde hond een wat hogere houding. Met name op foto 1 zie je bij Esha de oren wat meer in de nek en een ontwijkende beweging van haar.
Op foto 3 zijn de rollen omgedraaid. Esha heeft zich uit de worsteling kunnen onttrekken en springt er bovenop. Toch was hier geen sprake van agressie, ondanks dat Esha een aantal agressieve elementen laat zien. Het wegdraaien van de ogen zodat je het oogwit kunt zien, is inderdaad onderdeel van het gedragspatroon bij angst. Maar ook bij spel.
Toch voelt de blonde hond wel spanning, wat te zien is aan het puntje van zijn tong.
Wat jammer is, is dat hier niet te zien is dat Esha ook een paar keer een spelboog tussendoor maakte. Wat bedoeld is als signaal om te benadrukken dat alles wat er gebeurt maar spel is en vooral niet te serieus genomen moet worden.
Op foto 4 zie je dat Esha op de andere hond probeert te rijden. Vaak geïnterpreteerd als een dominant gebaar, maar ook dit kan een spelelement zijn. De andere hond weet Esha echter te ontwijken en laat zich besnuffelen door haar (foto 5). Dit laat hij toe, maar wel vanuit een hoge houding.
Spel heeft kan verschillende functies hebben. Ik vind zelf dat er op deze foto's goed te zien is dat het ook om een gemoedelijke "krachtmeting" kan gaan.
Groetjes, Mischa
3 doggies 
Dit is nog eens een interessant topic! Van mij mag je met meer foto's komen
, heel leerzaam!
Groetjes Ellen.

Jammer genoeg heb ik geen andere interactiefoto's, maar ik zal tijdens onze wandelingen wat vaker mijn fototoestel meenemen. Mocht er dan iets leuks uitkomen, laat ik jullie weer even meepuzzelen
3 doggies 
Spannend Mischa, De 1e foto gaf mij geen prettig gevoel, hoe Escha keek, maar als je alle foto's op een rij zie, ziet het er idd als spel uit en eigenlijk heel lief.
3 doggies 
hoi Mischa,
Volgens mij wil Escha spelen!! En die ander eigenlijk niet.Die is zo te zien een beetje bangig, maar ik denk dat ze uiteindelijk samen gaan spelen, en de ander zijn/haar angst kwijtraakt, want zo te zien is Escha een ongelofelijke lieverd.
*grijns* nou we het toch over foto's hebben: wat zegt Arak hier tegen mij? Kan niet missen
groetjes Betty en poot van Arak

3 doggies 
Waar blijf je nou?? Is hardstikke leuk hier!!!!
En als je roept, denk ik niet, dat ik kom
, dan moet ik eerst nog even wat anders doen.
3 doggies 
Hoi Mischa, geef ik het stokje wel door
Wat is er te zien aan mijn 2 meiden


Groetjes,
Wilma
3 doggies 
Hoi Wilma,
Moeilijk te zien, vooral die laatste foto,
. Maar volgens mij is de eerste foto de dichtsbijzijnde hond, de dominantere en zegt ze tegen de ander, dat stokje is van mij, wegwezen.
Groetjes Betina
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Interpreteren hondentaal...doe je best" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?