Onze labrador van ruim 2 jaar oud heeft de gewoonte om iedereen die ze tegenkomt af te likken.
Bijzonder vervelend want handen, voeten , benen, ze grijpt alle mogelijkheid om haar enthousiasme te tonen en iemand op deze manier te verwelkomen. Dit is voor ons zeer ongewenst gedrag maar helaas lukt het niet om het haar af te leren. We hebben geprobeerd met commando 'nee', grijpen naar haar bek als ze likt, maar helaas. Tips zijn erg welkom.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "extreem likgedrag afleren " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

dit is onderdanig gedrag.. hond van een vriendin van mij doet dit ook, ik geloof dat dit niet echt af te leren is, maar ik weet het niet zeker..
ik lees ff mee...

Dit is een kalmeringssignaal en hoogstwaarschijnlijk een signaal van help me! ik begrijp het niet meer.
Om dit goed te kunnen beoordelen is er meer informatie nodig. Wat doen jullie met de hond? Wat krijgt ze te eten? Hoeveel rust krijgt de hond? Gaan jullie ook naar training? En misschien nog veel meer.

Likken is voor de hond een vorm van communicatie. Maar als het vervelend wordt is het gewoon ongewenst gedrag wat je haar af zult "moeten" leren.
Ik denk dat het wel degelijk kan hoor. Likken naar het gezicht is vaak een uiting van onderdanig gedrag naar de roedelleider. Jij als roedelleider hoeft dat niet toe te staan. Jij bepaalt of je er blij mee bent of niet.
Omdat honden vaak niet bij een gezicht kunnen komen (of ze gaan springen) gaan ze je benen en handen enzovoorts maar likken.
Zoë is ook een enorme likkert. Bijna dwangmatig kan ze je hele benen en armen likken. Ik roep het een halt toe door zelf heel rustig mijn lichaam van haar weg te draaien en zorgen dat ze er niet meer bij kan. Pas als ze rustig zit, of wegloopt, draai ik me weer naar haar toe.
Het begint nu langzaam tot haar door te dringen dat likken niet oplevert wat zij wil, aandacht, in welke vorm dan ook.
Houdt ze niet op dan stuur ik haar gewoon op haar plek. Ik ben de baas dus ik bepaal wat je wel en niet doet.
Als ze dan toch wil likken doet ze dat maar bij een andere hond, niet bij mensen 

Als het likken steeds dwingender/dwangmatiger wordt is dit geen onderdanig gedrag meer, maar juist het tegenover gestelde
Gelijk een halt toe roepen dat gedrag!

Ik heb tijdens haar pup periode zowel pup als basis en vervolg training gedaan. Ze gaat dagelijks met ons mee naar de zaak en krijgt veel beweging. Ze heeft ook nog een labrador maatje in de leeftijd van 11 jaar en daarnaast loop ik veel. Ik neem ze vaak mee in de auto etc. dus ik betwijfel of ze onvoldoende beweging/afleiding krijgt. Ze krijgt 2x daags vleesvoer aangezien ze problemen heeft met het verteren van brokken. Als pup heeft ze ontzettend veel water gedronken (dit was na onderzoek te wijten aan het voer) hierdoor werd het zindelijk worden erg moeilijk voor haar en dit heeft dan ook een poos geduurd. Ze heeft het likken vanaf het allereerste moment dat ze bij ons was gedaan. Ik heb ook een poosje tea tree olie geprobeerd op mijn handen en de oren van onze andere hond. Dit leek even te helpen maar zodra de lucht verdwenen was begon ze weer.
Die van mij likt ook enorm veel. Alles en iedereen. Vooral visite. Wordt er weleens moe van.

Mijn Lola kan er ook wat van maar wij hebben het er redelijk af gekregen.
Als ze met ons begint zeggen we 1 keer op neutrale normale toon "nee".
Ze kent het commando nee, dat is wel een pre natuurlijk.
Tsja en een Bull is geen Bull als ze niet even gaat kijken of nee ook echt nee is.
Dus ze begin weer te lebberen, wij draaien haar dan de rug toe, blijft ze alsnog druk doen, dan lopen we zo de kamer uit.
Eventjes op de gang wachten, en de kamer weer in, doet ze weer druk, lopen we er weer uit. Net zolang tot ze doorkreeg dat als ze gewoon bleef staan zonder om ons heen te hupsen en ons af te lebberen, wij niet wegliepen en ze nog iets lekkers op de koop toe kreeg.
Het heeft best even geduurd voordat het kwartje maar het is ons aardig gelukt. Het dolle is er bij ons wel af.

negeren van de hond in 1ste instantie? werkt hierbij meestal het best, als je hond rustig is én dus niet likt word ze beloond, misschien tip? suc6
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "extreem likgedrag afleren " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?