Hoever gaat de PR voor een kennel/ hond

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel GerardGerard

honden foto van Gerard

Afgelopen week heb ik twee verschillende advertenties gemaakt voor een fokker in Spanje. Hij heeft sinds een aantal weken een nestje en met deze online advertenties hopen ze toekomstige eigenaren te vinden voor de pups.
 
Ik vraag mij af in hoeverre fokkers hier reclame maken voor hun kennel en/of tophonden. Bij de Afghaanse windhonden zie ik op Facebook vele advertenties voorbij komen met fokplannen, nestjes, kampioenshonden, kennels etc. Soms zie ik erg slechte maar vaak hele mooie websites waar fokkers hun kennel presenteren. Er zijn websites waar advertenties geplaatst kunnen worden tegen een bepaald bedrag. Er zijn veel hondenbladen waar het bovenstaande ook in verschijnt met als resultaat dat er binnen ons ras diverse beroemde honden zijn. Ze zijn per definitie niet fantastisch maar iedereen kent de naam van de hond. Afgelopen maand verscheen zo’n beroemde hond in de Amerikaanse Vogue naast een model.
Mijn teefje is vorige maand kampioen geworden. Dit was de eerste show naar haar wachttijd dus ik was bijzonder blij. Ik heb toen echt iedereen laten weten dat mijn meisje niet onder doet voor de rest dus na een avondje Photoshop is er een mooie advertentie op Facebook verschenen.
Bij de miniatuur bullterriërs loopt er een tophondje rond waarvan de eigenaar, net zo actief als bij de Afghaanse windhonden, veel advertenties maakt om haar dame beroemd te maken. Ze krijgt veel negatieve reacties en echt nare opmerkingen van andere kennels…
 
Een goed bevriende fokker zei eens tegen mij: ‘Een goede hond wordt geboren. Een beroemde hond wordt gemaakt.’
 
Hoe kijken jullie er tegenaan en gaan jullie hiermee om?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoever gaat de PR voor een kennel/ hond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

Met jou stelling; Een goede hond wordt geboren. Een beroemde hond wordt gemaakt.

Ben ik het mee eens.


Zelf hebben wij een website en advertentie bij de club. Als mijn honden iets behaald hebben zorgen we voor extra PR.
Dit hoort erbij als je fokker bent vind ik, het komt allemaal niet vanzelf natuurlijk.

honden page profiel XtineXtinegoedgekeurde fokker

honden foto van Xtine

Hangt er natuurlijk vanaf hoe je het bekijkt.

Wanneer mijn hond iets behaald, dan ben ik er uiteraard trots op.
Dan wil ik dat laten weten.

Is dit dan publiciteit maken ?
Voor de ene dus wel, voor de andere dus niet.

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Glacee, Grant, Bloom & Mizuki

Idd de stelling "Een goed bevriende fokker zei eens tegen mij: ‘Een goede hond wordt geboren. Een beroemde hond wordt gemaakt" kan ik me ook helemaal in vinden hoor.

Maar om je vraag te beantwoorden... Vind het erg dubbel eigenlijk. Ik kom oorspronkelijk uit het Sheltiewereldje natuurlijk en daar is dit dus helemaal niet gebruikelijk. Zo adverteren bedoel ik. Ondanks de toch best wel flinke hoeveelheid fokkers is het echt zo een ons kent ons wereldje. Ik verwijs indien ik geen pupjes heb door naar bevriende fokkers en andersom. Kampioensstatussen zijn leuk maar zeker niet het allerbelangrijkste, ook de hondjes die 'alleen maar' enkele Utjes hebben behaald komen gewoon aan bod. Zo ben ik dus ook begonnen in het fokkerswereldje.
Bij de Naakthonden, het wereldje waar ik sinds kort in zit is het echter een heel ander verhaal. Daar is het veel belangrijker welke titels je hond behaald heeft, wordt inderdaad veel op social media als Facebook geadverteerd met aankomende nestjes en ook op andere sites zie ik wel eens advertenties van fokkers voorbij komen. Status is binnen dit ras veel meer een ding en dus ook hoe je jezelf en je honden presenteert.

Ik vind het beide zo z'n voor en nadelen hebben hoor. In het Sheltiewereldje draait het veel meer om onderlinge respect, je kent mekaar veel beter en leeft echt met elkaar mee. Daarentegen is het wel een veel moeilijker wereldje daardoor om binnen te komen en is er veel geroddel achter andermans rug om.
Bij de Naakthonden weet je gauw wie je vrienden en vijanden zijn, niet altijd even leuk maar tenminste wel lekker duidelijk. En ach wat pronken met je hondjes is altijd leuk voor de ego toch ;-).

Ik heb zelf als hobby webdesign dus vind het erg leuk om mijn site mooi en goed bij te houden maar dat is dus meer voor mezelf, niet eens zozeer voor de PR. Maar ik zal niet ontkennen als een van mijn meiden iets behaald dan pronk ik hier graag mee, absoluut. Zowel bij de Shelties als bij onze Chinese Naakthond. Heb dus ook in het verleden wel geadverteerd in het clubblad van de rasvereniging en ben ook zeker van plan ter zijnde tijd als ik weer een nestje plan hier en daar wat advertenties te plaatsen op de daarvoor bedoelde plekken. Dit doe ik deels voor mijn eigen ego maar ook zeker deels om toch mensen geïnteresseerd te maken in je hondjes en diens eventuele nakomelingen. De pupkopers komen immers toch niet vanzelf hè.

Haat en nijd heb je volgens mij altijd in het fokkerswereldje, hoort erbij. Er zitten nu eenmaal bij ieder ras wel van die kinderachtige types tussen die anderen geen succes gunnen, of denken alleen zelf de beste te zijn in wat ze doen. Dat hou je. En hoe ik daar mee om ga... Nou zoveel mogelijk proberen te negeren dat is toch altijd het beste vind ik, buiten al die heisa blijven en gewoon lekker doen wat je zelf wilt en je juist acht :-).

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

Ik had een website, deze heb ik ondertussen al enige tijd van het net gehaald.
Laatste nest heb ik geen "reclame" gemaakt. Ja, het nest was te zien op working-dog, en daarnaast op mijn facebook (maar dat staat prive, dus enkel vrienden kunnen het zien).

Ik had op 6 weken 2 afzeggingen, had toen een advertentie op marktplaats gezet (in belgie mag je niet adverteren), maar met een mail adres dat ik amper gebruik, dus pas paar weken later daar weer eens op gekeken. Stond alleszinds niet interessants bij en de pups waren al lang weg toen.

honden page profiel Lo&SoLo&So

honden foto van Lo&So

Ik fok niet maar ben wel heel trots op mijn meissie.
Toen ze RES CACIB werd op de paasshow 2 jaar geleden heb ik dat ook wel laten weten via sociale media.

We stonden wel even met de "groten" onder ons ras in de ring. Toen we mochten blijven staan sprong ik echt wel even een gat in de lucht.

Kan het niet zijn dat die PR helemaal niet als PR bedoelt is, maar het gewoon doldwaze blije eigenaren zijn?

Als ik meer ambities had gehad dan had ik het met Lo nog ver kunnen schoppen in de show-wereld want ze is gewoon een bloedmooie teef en daar schaam ik me niet voor.

Ik moet trouwens zeggen dat ik echte haat en nijd in de BM wereld nog niet tegen ben gekomen. De meeste fokkers werken samen en willen doorgaans allemaal hetzelfde, een gezonde mooie Bullmastiff met een fijn karakter. De fokkers die ik af zou raden zijn op 1 hand te tellen.
Shows heb ik altijd als gezellig ervaren. Men staat elkaar met raad en daad bij, ook als je net komt kijken in dat wereldje.

honden page profiel DD

honden foto van D

" Met jou stelling; Een goede hond wordt geboren. Een beroemde hond wordt gemaakt.

Ben ik het mee eens.


Zelf hebben wij een website en advertentie bij de club. Als mijn honden iets behaald hebben zorgen we voor extra PR.
Dit hoort erbij als je fokker bent vind ik, het komt allemaal niet vanzelf natuurlijk. "

Ik ga hier helemaal in mee.
In de Bouvierwereld was het vroeger zo (toen bestond internet nog niet, dus ik praat over jaren en jaren geleden) dat je gewoon wist welke kennel goed was en welke niet. en als je zelf Bouviers had, dan liep je de shows af om te kijken of als je zelf in training zat bij een NBC, dan wist je ook welke Bouviers er IPO I, II, III hadden gehaald. Maar het was ook meer van de mond-op-mond reclame natuurlijk en als je echt in die wereld zat, dan wist je gewoon alles.

De laatste jaren gaat het er heel anders aan toe; mensen, kennels hebben websites en houden daar alles bij. Wat hun hond behaald heeft, welke nesten er zijn en alle uitslagen kan je daar terugvinden.
Maar heel eerlijk gezegd? (in mijn optiek dan) je kan alles op internet zetten wat je wilt. En ik ben toch van mening dat mondelinge reclame, het gaan naar shows, het bekijken van trainingen, toch meer inzicht geeft in het doen en laten van een fokker en honden, dan een website met info, die men makkelijk kan verzinnen.

Een goede fokker zal dat niet doen, maar ik hoef jullie niet te vertellen dat er minder goede geschikte fokkers zijn. En die hebben vaak van die mooie websites en die moet je dan toch wel (alleen al daardoor) geloven! Maar helaas werkt dat dus niet zo.

honden page profiel HesciHescispeciaal aangestelde fokker

honden foto van Hesci

Voor een echt goeie hond heb je geen PR nodig, die verkoopt zichzelf wel via mond tot mond reclame :-)

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

" Voor een echt goeie hond heb je geen PR nodig, die verkoopt zichzelf wel via mond tot mond reclame :-) "


Helaas zijn dit dan meestal wel de honden die veel gebruikt worden, wat ten nadele is voor het ras.

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

heb geen website , ja een foto , een banner van bamse op facebook, zoveel reacties gekregen, ongeloofelijk.

en ja een goede hond wordt geboren, en met een goede hond wandelen ben je zo beroemd. O-)





als je een hond zoekt, maakt niet uit wat voor ras, en je hebt een mooie website, dat zegt al veel, je gaat dan toch sneller kijken bij zo,n fokker, of contact maken.

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

" heb geen website , ja een foto , een banner van bamse op facebook, zoveel reacties gekregen, ongeloofelijk.

en ja een goede hond wordt geboren, en met een goede hond wandelen ben je zo beroemd. O-)





als je een hond zoekt, maakt niet uit wat voor ras, en je hebt een mooie website, dat zegt al veel, je gaat dan toch sneller kijken bij zo,n fokker, of contact maken. "


Ik denk dat jij niet begrijpt waar het hier om gaat.

Het gaat on fokkers en hun honden, en dan honden die gebruikt worden voor de fok. Niet gewone normale huis honden waar niets mee gedaan wordt op fok gebied.



honden page profiel DD

honden foto van D

Willemijn, het gaat om fokkers en hun honden, niet om huishonden.

Ik weet niet, een website moet je ook aanspreken. Soms kijk ik op een website en klik hem gelijk weer weg. Omdat of de tekst niet lekker loopt of er staan fouten in. Taalfouten wel te verstaan.
Of gewoon, de energie voelt verkeerd.

Mond op mond is toch een van de betere reclames hoor! Stel dat iemand nu een Duitse Pincher zoekt of er info ver wilt, dan stuur ik ze toch echt naar Veronique. En ik heb haar website niet eens gezien, maar ik voel gewoon dat het okee is.
Zo ging het vroeger ook. Je had een paar uitstekende Bouviers kennels en die bestaan trouwens nog steeds, dus dat wil wel wat zeggen. En een daarvan (weet ik) heeft niet eens een mooie website.

honden page profiel Veronique, Hugo, Jay-Dee & MandyVeronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

@Angela, Tanx, maar mooi is voor iedereen ook anders natuurlijk.

Wat ik belangrijk vind op een website is de info die erop staat.
Is men eerlijk en staat alle info + uitslagen vermeld.

Er zijn fokkers die het er niet eens op zetten, tja dat vind ik vreemd.

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Glacee, Grant, Bloom & Mizuki

"

Helaas zijn dit dan meestal wel de honden die veel gebruikt worden, wat ten nadele is voor het ras.

"

Ook weer waar idd...
Hoeft niet altijd ten nadele te zijn maar kan idd wel een flink minpuntje zijn/worden uiteindelijk.

honden page profiel DD

honden foto van D

" @Angela, Tanx, maar mooi is voor iedereen ook anders natuurlijk.

Wat ik belangrijk vind op een website is de info die erop staat.
Is men eerlijk en staat alle info + uitslagen vermeld.

Er zijn fokkers die het er niet eens op zetten, tja dat vind ik vreemd.
"

is ook zo. De een vind dit mooi en een ander weer niet. Ik ga eigenlijk altijd uit van mijn gevoel.
En wat ik ook bedoelde met de websites en jij zegt het ook, zijn ze wel eerlijk. Zetten ze alles er wel op wat waar is. Ik bedoel je hebt fokkers en fokkers.;-)

En ook al ben je een goede fokker, en dan neem ik de website van die goede Bouvier fokker even, als je daar gaat kijken zie je tekst, tekst en tekst. Ze staat goed bekend in Amerika en hier in Nederland, waar ze dus woont. Maar haar website zal weinig mensen iets zeggen, maar alles staat er wel op.
En dat is het verschil, als je er al meer van weet dan een "normaal" iemand, dan weet je wat je leest.
Deze bedoel ik dus. Sommige links werken niet eens, maar ik denk dat zij het niet als prioriteit stellen dat die website okee is, want zij zijn al beroemd met al hun honden. Hebben meegespeeld in films en zo (Flodder bijv.) dus zij heeft eigenlijk geen reclame meer nodig.
Heb er zelf ooit 2 Bouviers gehaald en dat waren top voor de sport.

Het is dus maar hoe men het zelf wilt en hoe ver men al is met de bekendheid.
Als beginnende fokker wil je een tip top website. Maar zoals ik al zei, je hebt fokkers en fokkers.

honden page profiel Watch Out *Shelties* AroundWatch Out *Shelties* Aroundgoedgekeurde fokker

honden foto van Watch Out *Shelties* Around

Grappig topic. Ik ben beginnend fokker in het sheltiewereldje, en hoewel ik me er ergens wel bewust van ben dat fokken er binnen de verschillende rassen weer heel anders aan toe kan gaan, ga ik er onbewust toch vanuit dat het allemaal wel ongeveer zal zijn zoals ik het gewend ben. Dan doel ik dus inderdaad op het presenteren van je honden, van je kennel, van bepaalde resultaten, etc. Dat dit er bij andere rassen dus echt heel verschillend aan toe kan gaan blijkt maar weer.

De fokwereld is een harde wereld, daar ben ik ook al wel achter. Ik ben nog jong en doe het fokken toch grotendeels alleen. Dan is het ook nog zo dat ik sommige dingen bewust anders aan pak dan de fokkers die al 30 jaar 'in het vak' zitten. Ja, en dat brengt risico's met zich mee. Je moet je respect echt verdienen. Toch wil ik graag leren van de mensen die mij in het fokken zijn voorgegaan, en ik ben dan ook actief op verschillende fora. Verder probeer ik zoveel als ik kan aanwezig te zijn op fokkersdagen, jonge hondendagen, etc. Jaarlijks houdt de vereniging haar kampioensclubmatch. Hoewel er altijd concurrentie zal zijn, is het toch ook vooral een gezellige dag waarop veel met elkaar wordt meegeleefd, aankomende nestjes worden besproken, puppy's worden gesocialiseerd.. Je moet er wat moeite voor doen, maar als je er dan eenmaal goed tussen zit weet je precies bij wie je terecht kan met bepaalde vragen of voor de begeleiding van een eerste nestje.

Wat betreft mijn eigen 'reclame'. Ik heb een website en probeer deze zoveel mogelijk up to date te houden. Verder ben ik zoals gezegd actief op verschillende fora waar ik mijn honden presenteer, foto's plaats of waar ik schrijf over bijzondere gebeurtenissen, resultaten in sport of show, etc. Op facebook ben ik ook actief in diverse groepen, maar ik behoor zeker niet tot de meest actieve leden. Fokkersadvertenties in het clubblad heb ik nog niet eens geplaatst. Maar de meeste fokkers kennen me inmiddels al wel, en ik heb nog tijd zat: volgend jaar zomer plan ik op zijn vroegst pas een eerste nestje.

Showresultaten zijn voor mij best belangrijk, maar zeker niet alles. Een kampioenstitel zegt mij persoonlijk dan ook niet heel veel. Gezondheid en een goed karakter vind ik uiteindelijk veel belangrijker, en zelfs daarin zeggen testen lang niet alles. Uiteindelijk gaat het er ook om dat je een vertrouwensband hebt met de fokkers met wie je samenwerkt. Zij kennen hun honden het beste, en als ze je vertrouwen zullen ze ook eventuele negatieve aspecten met je willen delen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoever gaat de PR voor een kennel/ hond" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: triest. situatie onderweg.
^