
Ik hoor net van een hondenbaasje, dat voor honden met lever en nierproblemen, net als voor de mens, selderij met citroen erg goed moet zijn.
Weet iemand daar iets van ? Ik heb het nog nooit gehoord.
Ik weet wel dat cranberries goed zijn voor de nieren, blaas en urinewegen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Honden met lever en nierproblemen." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Citroen is nu niet bepaald iets om aan honden met lever- en nierfalen te geven. De opnamebereidheid van honden zal daar ook een rol bij spelen. Kruiden, en dan met name hoog diuretische kruiden zoals selderij, geef je met mate. Selderij is voor mij niet een specifiek kruid om te benoemen als erg goed bij lever- en nierfalen en zou hier dan ook geen eerste inzet zijn. Het bevat wel veel kalium en calcium, is bloedzuiverend, heeft een afdrijvende werking en is antibacterieel. Mijn voorkeur zou gaan naar andere kaliumrijke kruiden, maar met mate. Wil je het als medische toepassing gebruiken, dan zijn tincturen geschikt, geen poeders of verse kruiden.

Dank voor je antwoord. Altijd fijn als er baasjes reageren, die bekend zijn met kruiden ed.
Ik vroeg het me gewoon af, omdat dat baasje me dit vertelde, vol overtuiging.
Wat zou jij, goldendelicious dan adviseren bij lever en nierproblemen ?
3 doggies 
Dat ligt aan de hond en de problemen in kwestie. Constitutiekruiden zoals heermoes en braamblad. Maar ook duivelsklauw, solidago, mariadistel, berk, venkel, tijm. De kruiden die je inzet als medicinale toepassing moeten bij de constitutie van het individu passen. Maar ook algen zoals chlorella zijn goed bij lever- en nierfalen. Solidago en duivelsklauw zijn zeer algemene toepassingen, het constitutiekruid heermoes ook. Aan de hand van de nier- en leverschade kun je tincturen laten samenstellen die specifiek zijn afgestemd op het individu, met medicinale kruiden die elkaars werking ondersteunen.

Die tinctuur waar je het over hebt, doet dat bv. een klassieke homeopate ?
Ik ken Hildegard Dijkgraaf bv. die werkt alleen maar met klassieke homeopathie en
adviseert ook de baasjes hierin.
3 doggies 
Nee, de klassieke homeopathie is een andere benaderwijze. Hildegard kan je hierover zeker goed informeren.
Mijn ervaringen met de Westerse kruidengeneeskunde bij lever- en nierfalen zijn beter. Althans, dit slaat beter aan bij mijn hond, zeker als je bepaalde toepassingen langdurig moet gebruiken. Ook daar is het nog afhankelijk van.
Zowel een klassiek homeopaat als een klassiek acupuncturist/herbalist kunnen middelen samenstellen, die zijn afgestemd op de hond, dus geen complexmiddelen die je vanuit het schap kunt kopen.
Je zei dat Chlorella ook goed was bij nierfalen. Nu geef ik mijn hond ook Chlorella sinds een aantal maanden. Nu las ik dat de fosfor niet goed werd uitgescheiden door de nieren bij nierfalen, vandaar de mindere toevoeging van fosfor in het speciale voer.
Op de verpakking van Chlorella staat dat er fosfor in zit. Kan het dan geen kwaad om chlorella te geven?
Bedankt alvast voor je antwoord.

Radijs zuiverd nieren en lever.
Kikwi is kalmerend.
Selderij stimuleert lever en nieren.
Citroen is ontgiftend en bloedlymfend zuiverend.
een waarheid zit er in, maar als een hond dat heeft, eerst de dierenarts maar vragen of dit goed is voor de hond.

Chlorella , waar je om vroeg is goed voor..
De onverteerbare celmembranen van Chlorella zijn een ideaal 'tegengif' voor ... Verdere stoornissen zoals: groeistoornissen, nier- en leverfunctiestoornissen, ...
of er fosfor inzit ? misschien kan je dat opzoeken ?

Aan Tico:
Chlorella wordt binnen een natuurlijke voeding beschouwd als tonicum bij lever-, nier- en pancreasproblemen. Het bevat enorm veel goede aminozuren, vitamines en mineralen en in verhouding ZEER weinig fosfor.
Waar je voor moet waken is niet te hysterisch naar eiwit- en fosforgehaltes te kijken. Zeer belangrijk is het om in het voorstadium van nierfalen vooral de juiste volwaardige eiwitten te geven, waarvoor de nieren en indirect de lever het minste werk hoeven te verrichten. Pas in een vergevorderd stadium van nierfalen doe je aan eiwitreductie.
Zoek op Chlorella kidney failure of Chlorella kidney failure dogs, evt. ook op Wholedognews...standaard bij nierfalen chlorella. Wat mij betreft broodnodig, zeker als de hond op een inhoudsloze brokvoeding staat. '
Neem eventueel contact op met een holistisch dierenarts.
http://thewholedog.org/artkidneyfailure.html
Scroll voor inhoudsstoffen onderaan de pagina:
http://chlorella-alg.com/
Dank je wel voor je antwoord. Ik heb inmiddels contact gehad met een holistisch dierenarts en zij adviseerde ook om chlorella te blijven geven. Dit doe ik dus inmiddels weer. De nierbrokken van Royal Canin gaan er ook uit. We willen overstappen op Carnibest light. We zijn inmiddels begonnen met elke keer een beetje te geven met een beetje gekookt water. Inderdaad ben ik aardig hysterisch aan het kijken naar het fosforgehalte. Gelukkig is het nierprobleem nog in de beginfase (net ontdekt) en gaan we volgende week weer even bloed laten prikken.
Heb jij nog andere suggesties? Het barf dieet vind ik zelf erg moeilijk en bewerkelijk, maar qua snacks om te geven? En wat vind jij van Carnibest light?
Weer bedankt voor de moeite!
groetjes Petra en Tico

Je bent niet verplicht om zelf samengestelde voeding te geven. Het voordeel is er zeker wel voor de hond; je hebt zelf grotendeels in de hand wat je voert en je komt tegemoet aan het optimale gebruik van het spijsverteringsstelsel van je hond. Maar een kwalitatief goed KVV is ook OK. Voor diverse ziektes is het mogelijk om verantwoord rauwe voeding te verstrekken. Wat vind ik van Carnibest Light...ik zou zelf niet op basis van enkel rund voeren. Even er vanuitgaande dat je alleen CB ter beschikking hebt, dan zou ik afwisselen met Carnibest Bio, Kalkoen Diabetes en Eend Diabetes met natuurlijke vit./min. in plaats van de oorspronkelijke premix. Groentes kan ook zelf toegevoegd worden door middel van groentemix, waarvan je ook hier weer een betere kwaliteit kunt bieden dan die van fabrieksmatige voeding. Als ik je een advies mag geven wat het bloed prikken betreft. Indien je net omschakelt naar verse voeding, dan zou ik daar nog een maand of 2 mee wachten. Dan heb je eerlijke waardes en mag je er vanuit gaan dat deze waardes stabieler zullen zijn dan dat je het nu al laat doen. En ik zou naast bloedonderzoek de urine mee pakken, die waardes zijn vaak bindender dan bloedwaardes.
Omwille van het sparen van nier en lever bij mijn honden laat ik niet meer vaccineren en maak ik geen gebruik van chemische teek- en vlopreventie en ontworming. Dat scheelt ten minste 1 hond een hoop extra ellende. Snacks kun je ook zelf drogen. Leuk om te doen en je hebt zelf in de hand wat je maakt, zonder doorstraling en overgoten chemische goedjes.
Eerlijke snacks, zonder troep zijn die van Bandit Diervoeding. Niet teveel orgaan, maar pens en long bijv. kunnen geen kwaad.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Honden met lever en nierproblemen." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?