
Hallo,
Lynn blijft aan t rommelen met haar gezondheid... Nu heeft ze een kale, vieze plek op haar achterwerk... Het zit meer op haar heup dan op har kont. En is ongeveer net ze groot als een 2 euro munt. Ze heeft geen vlooien. Wat kan ik hier aan doen en iemand enig idee wat t is???
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kale, vieze plek" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Lijkt het op een wond? Dan zou het een hotspot kunnen zijn.
Misschien kun je een foto plaatsen?


een hotspot is een smettende plek die er gekomen is door of een tekenbeet of een vlooienbeet
je kunt er heel veel over p internet vinden gewoon hotspot bij honden google

De aanleiding is een irritatie (meestal vlooienbeet) maar de hond maakt de kale plek door er aan te krabben/knagen.

je kunt naar de dierenarts gaan (misschien heb je dat al gedaan?) anders plekje kaal scheren en cortisonenzalf opsmeren
gr mariska

denk ook hotspot!
dat ziet er zo ongeveer uit.
dit is de hond van een vriendin die dus hotspot had.
dit was voor de da
En dit na de DA

Als het hotspot is heb je niet zo erg een dierenarts nodig, ik denk zelfs dat je daar niet veel aan hebt dan. Het enige wat die doet is een ontstekingsremmer erop.
Als het hotspot is, wat natuurlijk van achter een scherm niet goed te beoordelen is. Moet je twee dingen doen. De hotspot van buitenaf behandelen. Biotex groen is daarvoor erg geschikt. 2x per dag wassen met biotex, goed droog deppen en dan calendulis plus creme erop. (dr Grahams) dat werkte hier altijd erg goed. na twee/drie dagen niet meer smeren, maar dutimonpoeder erop, dat ontsmet en droogt de wond uit. Mijn ervaring is dat je dan met smeren weer de boel onrustig maakt.
Het andere is; nagaan waar de hotspot vandaan komt.
Fedor had er erg veel last van, sinds hij geen kaas meer eet is het helemaal over. geen hotspot meer gezien. Het kan idd een vlooienbeet zijn, maar het kan dus ook van binnenuit komen.
Hoe is de conditie van de huid verder? Jeuk? Rode plekken? Of helemaal goed, dan is het waarschijnlijk een vlooienbeet.

Als het een hotspot is kun je ook mesitran of vetramil (zijn beide honingzalven) opsmeren. Werk heel erg goed. Zelf zweer ik bij honingzalf. Voor dier en mens.

Nou ik heb wat haar weg gehaald en verder gewoon elke dag dat gebied geborsteld... Nu zitten er kosten op en verder zit ze er niet meer aan... Hopelijk gaat t goed....

"
Ja zonnetje dat is precies wat ik bedoel, om te achterhalen waar het vandaan komt moet je niet zelf allerlei smuksels en zalfjes gaan proberen maar laat een da bijv.een Holistisch da.het samen met jou als baasje uit gaan zoeken.

ja, mee eens. Maar ik geloof dat ik ook zoiets aanraadde..
Aan de ene kant nu die ene hotspot behandelen, en dan niet met cortisonen, maar mijn ervaring is dat dat heel goed gaat met kaalscheren, biotex groen, en calendulis. Dan is het na twee dagen over.
En aan de andere kant achterhalen wat de oorzaak is. Als je daar hulp van een goede ierenarts bij kan krijgen, alleen maar goed.
Ik heb nog geen goede holistisch dierenarts een beetje in de buurt gevonden eerlijk gezegd. Als je naar een regulier dierenarts gaat zal die 9 van de 10 keer alleen een zalfje en een AB kuur geven.

Zonnetje dat is waar, er zijn niet veel holistisch dierenartsen maar gelukkig heb ik er wel één,ook niet om de hoek maar ik rijd er graag naar toe.
Houd mijn hart altijd vast voor een hotspot want dan is er toch al iets met de weerstand van de hond niet in orde,daarom mijn angst om er zelf aan te .

klopt, ik denk dat we het helemaal eens zijn..
Ik stond op het punt om een afspraak te maken met een dierenarts aan de andere kant van nederland voor mij, toen ik als laatste nog probeerde om kaas en melkproducten weg te laten. en dat bleek de gouden greep.
Het kan van alles zijn, de huid staat in derecte verbinding met de darmen had ik laatst begrepen, dus vaak komt het van binnen uit.

Wat veel reacties!!
Gelukkig gaat het nu al een stuk beter met Lynn! Ik borstel die plek nu elke dag, zodat het haar niet gaat klitten en er dus geen broei toestanden kunnen onstaan!
Maar erg bedankt voor alle tips.... Maak me altijd veel zorgen als er wat met mn lieve hondje is...

Je schreef in je openingspost dat ze veel aan het rommelen is met haar gezondheid.
Misschien eens verder kijken wel verstandig. De oorzaak kan echt van binnen uit komen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kale, vieze plek" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?