stamboom, ja of nee

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Corrina  & BaileyCorrina & Bailey

honden foto van Corrina  & Bailey

Ik vraag me af of jullie een hond hebben met een stamboom en zo ja waarom?

Ik heb een hond zonder stamboom, maar had geen keuze. Vond haar op MP en was opslag verliefd.

Ik zou ook niet zo snel kiezen voor een hond met een stamboom aangezien je er veeeel meer voor betaald.

Maar soms baal ik ervan. Kan niet lid worden van de beagleclub omdat ik dus geen stamboom heb bij mijn hond. Maar ze is er niet minder mooi door.

En is het echt waar dat een hond met een stamboom minder ziektes end hebben dan de risico dat je loopt dan met een hond zonder een stamboom??


Ik ben benieuwd naar de reacties!!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "stamboom, ja of nee" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel DorienDorien 3 doggies

honden foto van Dorien

sorry dat ik het zeg maar niet weer deze discussie :'(

corrina dit is al vrij vaak voorbij gekomen met vele heftige reacties dus als je het echt wilt weten zou je beter dat vorige topic hierover kunnen lezen (heeft zelfde naam maar onder ander groep)

sorry hoor dat ik het zo zeg niet verkeerd naar jou bedoelt maar die eindeloze discussie over stambomen ben ik een beetje zat. O-)

Groeten Dorien, Louna en Toby

honden page profiel Corrina  & BaileyCorrina & Bailey

honden foto van Corrina  & Bailey

Ik ben nog maar net lid geworden en kon het niet zo 123 terug vinden.

Sorry

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Ik heb nog nooit een hond met stamboom gehad. Ben verleden jaar een tijdje bezig geweest voor een witte herder met stamboom te zoeken maar toen vonden we Raya :-D Moeder stamboom, vader zou stamboom krijgen als ze minstens 1 show met hem liepen,wat die mensen dus niet gingen doen.
Dus ook Raya is zonder stamboom.

Stamboom zegt me niets. Belangrijkste vind ik waar de hond vandaan komt, waarom hij geboren is en hoe hij is grootgebracht. En hoe beide ouders zijn.

Bij het zoeken naar een hond bij met stamboom gingen de haren me soms ook echt overeind staan als ik de sites van sommige fokkers las. Dus dat is niet altijd de goede keuze.
Beide gevallen gewoon heel erg goed uitkijken.


Groetjes Marianne

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

ja met stamboom, en waarom ?

newfoundlanders zie je bijna niet zonder stamboom, dat als eerste.

ten tweede wil ik niet een risico lopen dat ik een hond koopt dat niet op karakter gefokt is, met een newfoundlander met je goed uitkijken, ze zijn te groot en kunnen zo een kind of hond doodbijten,

nou hoor ik jullie denken dat kan ook met een newfoundlander gebeuren die een stamboom heeft, ze hebben enorme tanden en bekken en koppen. dat weet ik.

daarom heb ik bamse bij een fokker vandaan waar er op karakter gefokt is, en het mooie mee genomen is, ik heb beiden :-D :-D en bamse had ik al voor ze geboren was. vandaar een stamboom hond.

honden page profiel caro en de teckelscaro en de teckels 3 doggies

honden foto van caro en de teckels

ik heb teckels en daar zit altijd een stamboom aanvast vandaar ;-)

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Met stamboom.
Wij wilden zeker weten dat we een echt witje hadden, en geen albino, witte duitser, witte huskey kruising etc.
Nu weten we zeker dat er generaties witjes en later zelfs DH voor zit.

En een fokker die een stamboom aanvraagt moet iig iets moeite doen om een stamboom te krijgen, dus de echte broodfokker of mensen die geen tijd en moeite willen doen vallen hierdoor al af.

Verder wilden wij niet alleen een stamboom, maar ook via de vereniging. Want de stamboom geeft wel aan dat je een raszuivere hond hebt, en dat de moeder niet uitgemolken wordt, dat er geen inteelt plaatsvind etc, maar over de gezondheid kan je niets garanderen. Je kan wel de lijnen zien en dus zien of die zwak of niet is, maar daar hebben alleen fokkers wat aan.
De vereniging eist meestal dat een hond 2 shows loopt en laat zien dat ze dat doorstaan, dus er rasspecifiek uit zien en wat sociaal zijn.
Er worden gezondheidstesten afgedwongen, per ras verschillend en nog strengere regels gesteld aan de hoeveelheid nesten en de leeftijden ervoor.
Er wordt in sommige gevallen ook een gedragstest of een werkproef gevraagd.

Daarnaast kan je op de vereniging terugvallen als er toch onverhoopt wat mis gaat.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

cocoflanel, wat een mooie werpkist heb je, en wat koddig hoe ze in een waaier staan te eten.

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

oh btw de stamboom is niet duur hoor, kost een keer 40 euro aanvragen :-D

honden page profiel Carla, Charlie & DouweCarla, Charlie & Douwe 3 doggies

honden foto van Carla, Charlie & Douwe

Een goede fokker, fokt zoals Willemijn al zegt behalve op uiterlijk ook op karakter. Ook wordt er bij het fokken gelet op erfelijke ziekten en of afwijkingen. Bij de fokker waar ik bijna 20 jaar geleden mijn bobtail met stamboom kocht werden de honden voordat er mee gefokt werd onderzocht op oogafwijkingen en hd. Alle pups die hieruit voortkwamen werden na een x aantal maanden ook getest op hd (verplicht, stond in koopovereenkomst kosten werden gedeeld door koper en fokker).

Tuurlijk kunnen honden met een stamboom ook ziek worden maar vooral bij rassen met erfelijke afwijkingen vind ik het een goede zaak dat er een goed fokbeleid is. Daar zijn kosten aan verbonden waardoor een hond met stamboom duurder is maar dit komt wel tengoede aan het betreffende ras.

honden page profiel CarolineCaroline 3 doggies

honden foto van Caroline

Noa heeft een stamboom, en waarom?

Ze is onze eerste hond, en voordat we haar kochten hadden we al wat gelezen; over broodfok enzo. Ook had ik ergens gelezen dat Goldens een hele tijd erg populair geweest zijn, waardoor er veel "miskweek" mee gebeurt is door malafide fokkers die snel-snel veel nestjes wouden, zonder te letten op karakter/gezondheid van de moeder- en vaderhond.

Omdat wij zelf dus nog leken waren, nooit eerder een hondje gehad, speelden we op veilig en gingen we dus via St Hubertus (denk ik) op zoek naar erkende fokkers, en de fokker waar we uiteindelijk bij terechtkwamen zijn honden hadden een stamboom.

En ook nu we een tweede hond gaan bijnemen, hebben we weer gekozen voor ouderhonden met een stamboom. Dat kost misschien meer, maar dat maakt ons niets uit, zolang de pup maar gezond is en een goed karakter heeft :-)
(waar ik natuurlijk niet mee wil zeggen dat honden met een stamboom niet ziek kunnen worden ...)

honden page profiel  Martine, TG en Exor Martine, TG en Exor 3 doggies

honden foto van  Martine, TG en Exor

TG heeft geen stamboom, maar zijn ouders wel en dat vond ik toch belangrijk om te weten waar ie vandaan kwam.we hebben ook duplikaten van de papieren van zijn ouders meegekregen en we hebben ze allebei gezien.
mijn vorige hond een jack russel had geen papieren, hij kwam uit het asiel. hij had zeer zware epilepsie;
natuurlijk kunnen honden met een stamboom ook ziek worden maar ik dank toch dat je wat minder risico loopt, onze vorige hond heeft ons zeer veel geld gekost(ik had het er wel voor over hoor)dus uiteindelijk ben je misschien meer kwijt dan wanneer je een hond met een stamboom koopt.als je hondje zonder stamboom wil kan je waarschijnlijk beter een puppie kopen van een particulier die een nestje heeft.

grtjs,Martine

honden page profiel ThijsThijs 3 doggies

honden foto van Thijs

Volgens mij zegt een stamboom alleen niet zo veel. Broodfokkers zorgen echt wel dat ze fokken met honden met stamboom want dat levert veel meer geld op. Dan is 't dus zaak dat je een fokker vind met alleen maar goede referenties want anders weet je niet of er op karakter gefokt word.

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Broodfokkers fokken niet/nauwelijks met stamboomhonden hoor.
Of iig, de pups krijgen geen stamboom..
Want ze beginnen te vroeg met fokken , fokken teveel nestje te dicht op elkaar en fokken te lang door. De raad geeft dan geen stambomen af.
En daarbij kost het ze 40 euro per pup, en die willen ze liever in hun zak steken. Oja de pups moeten dan ook gechipt worden en er komt een controleur.. allemaal dingen die een broodfokker niet wil.

honden page profiel kimkim 3 doggies

honden foto van kim

wij hebben ook voor stamboom gekozen om iets meer zekerheid te hebben ivm heudysplasie enzo(bij nvbk zijn ze helemaal doorgelicht ook op dna e.d.)en je bent zeker dat de fokker gecontrolleerd wordt. dat het echt duurder is, ben ik niet van overtuigd. onze malteser vroeger was zonder stamboom en heeft ook 350 gekost. onze mechelaar nu is ongeveer hetzelfde. Bij de kringgroep hadden ze nog nooit meer dan 250 voor hun honden gegeven en dat zijn echte wedstrijdhonden waar ze voor staan aanschuiven.

honden page profiel ThijsThijs 3 doggies

honden foto van Thijs

Het is maar net wat je een broodfokker noemt. Bij veel rassen brengt een hond met stamboom al snel 400 a 500 euro meer op dus die 40 euro investeren is helemaal niets. Er zijn erkende fokkers die met meer dan 20 rassen tegelijk fokken. Dat noem ik broodfokkers. Wil niet zeggen dat die niet op karakter fokken maar dat is moeilijk te controleren.

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

je hebt erkende fokkers en erkende fokkers. De erkende waar ik op doel werken via de rasvereniging, niet die prutsers die zon papiertje hebben van de kamer van koophandel.
En de 400 meer komt door de testen, niet door de stamboom op zich.

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+ 3 doggies

honden foto van Kim, Roef, Casper+

Wij hebben een hond met stamboom om broodfok en gezondheids problemen zo ver mogelijk uit te sluiten

x kim

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Tegenwoordig zijn er ook broodfokkers die een stamboom meegeven. Helaas is dit dus niet een echte maar er schijnen nogal wat vervalste stambomen te zijn dus.

Heb zelfs op internet eens een site gevonden waar je een stamboom kon kopen voor je hond.
Handelaren worden helaas steeds slimmer.
Diep triest natuurlijk want veel mensen gaan er van uit dat ze dus niet aan broodfok meewerken als ze een stamboom hondje kopen en dan is hij gewoon vervalst.

Het blijft dus uitkijken.

Groetjes Marianne

honden page profiel J.J. 3 doggies

honden foto van J.

Wij hebben een beagle zonder stamboom, omdat ze inderdaad wel duur zijn met stamboom (maar ook terecht) maar ik moest mijn beagle'tje ook met mijn eigen geld betalen dus... deze is als kameraadje bedoeld,... die goed moet luisteren. Maar later zou ik toch graag met stamboom willen, zo kan ik ook wedstrijden doen. En die gezondheidsproblemen,..., ja, je kan ook bij een goede fokker gaan (zonder stamboom) en dan ook een gezonde pup hebben. Maar als je bij een fokker gaat waar ze honden met stamboom fokken, heb je inderdaad minder kans op ziektes.

:-)

honden page profiel maaike maaike 3 doggies

honden foto van maaike

Wij hebben 2 airedale terriers met stamboom. Gewoon weg om dat ze bij een erkende fokker niet zonder stamboom weg komen. Ik zou mijn honden niet van een niet erkende fokker willen hebben. Omdat erkende fokkers zich dienen te houden aan de richtlijnen van een rasvereniging waarbij ze zijn aangesloten.
Een stamboom wil inderdaad niet veel zeggen over de gezondheid van de hond maar je kunt zelfs voor dat je de pup koopt nagaan of er erfelijke aandoeningen in de gebruikte lijnen zitten. Je kunt in zo'n geval er dan voor kiezen om een pup juist wel of niet van die fokker te nemen.
Ook kun je in zo'n stamboom zien in hoeverre er spraken is van inteelt en daarmee kun je dan ook rekening houden met eventuele gebreken die daar bij horen.
Het is wel een raar verhaal dat pups zonder stamboom goedkoper zijn dan met. Ik weet ook dat het zo is hoor in de praktijk maar daar zit hem namelijk het geld van de fokker niet in. Dat zit meer in alle medische kosten en het chippen.
Waarschijnlijk ga ik met onze jongste hond showen en daar heb je inderdaad wel een stamboom voor nodig. Sterker als ik met hem zou willen fokken dan ben ik verplicht een stamboom een bepaald aantal behaalde resultaten te overleggen aan de vereniging.
Ik vind dat wel goed want op die manier kan niet zomaar iedereen maar aan een pretnest beginnen.

honden page profiel LisanneLisanne 3 doggies

honden foto van Lisanne

wij zonder stamboom, er zou een zwitserse witte herder komen, maarja toen ging dat niet door, toen zou er een berner sennen pup komen, met stamboom,
alleen kwamen we Sterre tegen , en die had ons nodig,
precies hetzelfde als met Shanna

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Hoezo kan iemand dan niet zomaar aan een pretnest beginnen Maaike?
Las ook al eerder bij Cocoflanel dat teckels er ook alleen maar met stamboom zijn.

Maar als iemand een teckel of airedale terriers heeft dan kan die toch net zo goed fokken met ze zonder stamboom en als pretnest als met willekeurig elke andere hond ?

Groetjes Marianne

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Bij de labro...... nog iets, dat hondje dat speciaal gefokt is voor allergische mensen,heb ik ooit gelezen dat ze ,ze willen steriliseren zodat mensen er niet mee kunnen fokken en dit ras altijd alleen gefokt word door bepaalde fokkers en richlijnen zodat het altijd een hondje blijft waar sommige mensen niet allergisch voor zijn.
Maar dat heb ik nog nooit van andere rassen gehoord.

Vandaar dat ik benieuwd ben.

Groetjes Marianne

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Vind ik eigenlijk niet eens zon slecht idee.
Sommige hondjes zijn bv niet geschikt voor de fok dat kan je al op een jonge leeftijd zien. Als je die dan laat castreren is dat alleen maar ten goede van het ras.
Soms kan er geloof ik zelfs een aant op de stamboom worden gezet dat er niet mee gefokt mag worden.

honden page profiel maaike maaike 3 doggies

honden foto van maaike

Marianne

Natuurlijk kan iedereen een pretnest beginnen maar of dat zo verstandig is is de vraag. Ik weet ook wel dat er niets leukers is dan een nestje met je eigen hond. Heerlijk die pups. Maar toch vind ik dat er alleen gefokt moet worden om een ras te verbeteren en volgens richt lijnen.
veel mensen die zomaar een keer een nestje willen realiseren zich niet genoeg dat er meer komt kijken dan alleen maar pups verzorgen. Stel je krijgt een nest van 10 pups. Zie ze maar eens kwijt te raken dat is als het eerste probleem. Omdat een nestje behoorlijk in de papieren kan lopen wat betreft medische kosten zul je ook geld willen zien van de kopers. Heb je een kruising dan zeggen veel potentiele kopers al dat je dan goedkoper uit bent met een asiel hond.

Kijk ik heb 2 mooie reuen en zeker met de oudste had ik willen fokken omdat die ook een heel super goed karakter heeft. Maar ik mag het ninet omdat hij maar 1 testikel heeft. Om die fout uit te sluiten in het ras mag er met hem en zijn vader niet meer gefokt worden. Zou ik dat wel doen dan ga ik dus een erfelijke fout doorfokken. Nou kun je zeggen " och wat is nou er aan 1 testikel" Nou de ander zit nog in de buik en zou zich kunnen ontwikkelen tot een tumor.
Hero wordt er in september aan geholpen en doordat ik hem bij een erkende fokker heb gekocht zijn de kosten door de fokker gedekt omdat het een fokfout is en de fokker volgens de vereniging dan garant moet staan. Dat staat ook in de koopovereenkomst die wij met de fokker hebben gesloten.
Dit soort zaken krijg je niet voor elkaar bij iemand die zomaar ff leuk een nestje doet. En geloof me wat mensen ook beloven ik heb het al zo vaak mis zien gaan.

Rico & Blucher (Gast)

hallo mensen mijn vraag

is hoe weet ik zekker dat mijn bordeauxdog

in het bezit is van een stamboom?

honden page profiel liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithliesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faith

Mischien navragen bij raad van beheer.

honden foto van *~Maartje & Mila~* ( v.a. 9-2 geen actief lid meer )

Als hiij een stamboom heeft, moet de fokker die aan jou mee geven als je de pup ophaalt.

honden page profiel ben niet meer actief helaasben niet meer actief helaas 3 doggies

honden foto van ben niet meer actief helaas

Je moet als alles goed gaat papieren tekenen en in nederland krijg je dacht ik meteen het stamboom mee?
t is ook te achterhalen aan de hand van het chipnummer standaardchips hebben een standaardnummer rashonden hebben een speciaale chip die bij raad van beheer geregistreerd staan


ik vind als je een hond wil omdat het een hond is is een stamboom niet noodzakelijk maar gezondheid weer wel en dan kom,t je toch vaak uit op honden met een stamboom

Ik heb wel bewust voor een hondje met stamboom gekozen ik ben al eens opgelicht dat er geen stamboom nij zat en dit wilde ik dit keer goed doen
ik ben er wel een voorstander van t liefst bij wet zo is alles geregistreerd en kunnen alle honden in de gaten gehouden worden betreft fok enz
dat doet de belastingdienst ook voor ons dus ja waarom niet

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "stamboom, ja of nee" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
Volgende forumvraag: Rode peper
^