
Mijn twee chihuahua reu'tjes zijn nu 4 maanden en 10 maanden oud.
Zij krijgen 2x per dag brokken gevoerd: 'sochtends en 'savonds.
Eerst kregen ze Orijen.
Helaas kan de jongste hier niet tegen en kreeg er een opgezwollen buik van.
Ik ben toen overgestapt op Taste of the Wild.
Hier doen ze het allebei goed op!
Dit geef ik nu enkele maanden, maar ik merk wel dat ze uitgekeken raken erop, omdat ze altijd maar één dezelfde smaak krijgen.
Nu heb ik gisteren dus Acana, Tasthe of the Wild en Wolfsblut besteld.
Alle drie de brok soorten zijn graanvrij en met veel vlees, in mijn ogen dus alle drie goede brokken.
Nu heb ik van alle drie de broksoorten verschillende smaken en varianten besteld.
Nu is mijn vraag: kan ik dat afwisselen?
Niet elke dag iets anders.
Maar bijvoorbeeld elke week of elke maand iets anders.
Kan dat geen kwaad voor hun?
Of moet ik ze dan eerst bijvoorbeeld twee dagen op vlees zetten voordat ik start met een 'andere' brok?
Hopelijk kan iemand mij hier meer over vertellen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Honden Brokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Ik zou persoonlijk niet elke week een andere brok geven, maar het ligt er een beetje aan hoe de honden er op reageren.. de honden van mijn ouders krijgen ook afwisselende brokken en dat gaat bij hun heel erg goed. Maar bij onze hond Moos gaat dat absoluut niet omdat zijn maag gelijk over de toeren is als ik hem iets anders geef..
Ik zou uiteindelijk toch bij 1 brok blijven..Moos krijgt ook maar 1 brok, en hij weet niet beter.. maar de honden van mn ouders krijgen verschillende brokken en daar doen ze het erg goed op hoor! die zijn gewoon toe aan afwisseling..
Succes!

Hm, lastig.
Misschien kan ik wel als ik verschillende smaken van één merk brok voer?
In plaats van verschillende merken broken.

je hebt het al besteld ? de zakken. dat wil je natuurlijk dan opmaken, >?
de meeste honden die op brok zitten hebben niet een uitstekende darmflora, met de afwisseling is er kans op trilpoep, bekijk het wat je honden doen.
dat zal je dan even moeten uittesten, je hebt het immers al besteld, smorgens de ene smaak, savonds de andere smaak, gewoon even uittesten, en kijken hoe de ontlasting is, en hoe je hond er op reageerd.
hebben je honden genoeg van de brok, doe eens een theelepel tonijn of zalm er doorheen, haal je bij de aldi, de tonijn op waterbasis, en dan mooi een theelepel ervan doorheen husselen, hebben ze ook een andere smaak van de brok.
nog een tip. haal eens een bakje pens van smuldier, hussel daar ook eens een paar theelepeltjes er door heen, dat vinden je honden zeker heerlijk. ook eens proberen.

Je moet het even uittesten stefanie.
In principe zou het moeten kunnen maar doordat de merken die je hebt gekocht onderling een andere samenstelling heeft durf ik je niet zeker te zeggen dat het kan.
Het zijn wel goede brokken je wist al hoe ik erover dacht haha 

Dankje Jacqueline.
Het zou misschien het BESTE zijn om verschillende smaken van 1 merk brokken te voeren?
In plaats van verschillende merken brokken.
Dan is de samenstelling wel zo goed als het zelfde toch?
Maar het nadeel is dat het altijd zulke grootverpakkingen zijn....

Dankje Jacqueline.
Het zou misschien het BESTE zijn om verschillende smaken van 1 merk brokken te voeren?
In plaats van verschillende merken brokken.
Dan is de samenstelling wel zo goed als het zelfde toch?
Maar het nadeel is dat het altijd zulke grootverpakkingen zijn....

Dat is altijd het beste idd, ik weet dat je van wolfsblut bijvoorbeeld meerdere smaken hebt.

Wolfsblut heb je 10 verschillende smaken & dat zijn zakken van 15kg of 2kg.
Acana heb je 9 verschillende smaken & dat zijn zakken van 13,5 kg of 2,5 kg.
Taste of the Wild heb je 5 verschillende smaken & dat zijn zakken van 13 kg of 6 kg of 2 kg.

Weet er iemand waar ik de voedingwijzer kan vinden van Acana, Taste of the Wild en Wolfsblut?
In verband met hoeveelheid in grammen per dag, per gewicht, per leeftidj zeg maar.

Weet er iemand waar ik de voedingwijzer kan vinden van Acana, Taste of the Wild en Wolfsblut?
In verband met hoeveelheid in grammen per dag, per gewicht, per leeftidj zeg maar.

Staat er niks op de zak?
In principe voeren op het oog en volgens mij is het bij orijen 75 tot 100 gram per dag.

Ik heb ook diverse smaken Wolfsblut staan en nog een restant puppybrokken van RC en meng alles door elkaar. Ook krijgt hij nog 2x per dag een beetje Carnibest en tot op heden gaat dat prima

"
Sorry van mijn vorige bericht ging wat fout, maar ik geef mijn hondje 3 smaken van Wolfsblut en wissel die per zak om. Moet wel zeggen dat ik de zak met iemand anders deel dus 7,5 kilo heb ik dan en daar doe ik dan 3,5 week mee. Dus om de 3,5 week heeft hij een andere smaak (wissel af met smaak Green Valley, Blue Mountain, Wild pacific dit omdat hier het meeste vleespercentage inzit en natuurlijk graanvrij)

Oke.
Alle smaken van Wolfsblut, acana en taste of the wild zijn graanvrij (als ik het goed zeg).
Vandaar dat mijn voorkeur uit gaat naar die merken.


Ik dacht dat alleen GRAAN slecht is voor een hond?
RIJST is ook slecht dan?
Een brok moet dus niet alleen graanvrij, maar ook rijstvrij zijn?


Oke.
Dus als je een brok zonder graan én zonder rijst hebt: heb je de perfecte brok eigenlijk?

alaska salmon en range lamb bevatten bruine rijst, is wel de betere rijst zegmaar, maar wil toch helemaal rijst vrij!


Oke.
Maar in principe zijn alle smaken van taste of the wild, acana en wolfsbut GOED, toch?
Graanvrij en veel vlees/groenten.


Je hoeft niet een brok die helemaal compleet graan vrij is maar wel zo weinig mogelijk heeft.
Een beetje rijst kan helemaal geen kwaad.
Hier krijgen ze ook lam en rijst kvv daar zit dus ook graan in.
Wel heel weinig en ze krijgen het niet elke dag maar toch graan.
Zelfde met sommige koekjes die ik geef, de meeste zijn gedroogd vlees maar sommige bevatten heus wel wat graan.

Dank je wel voor de uitleg.
Dog Lovers Gold is ook graan vrij, is dat dan ook een goede brok?

alle brokken met weinig tot geen graan en veel vlees zijn in mijn ogen goed.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Honden Brokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?