Hallo forummensen!
Ik heb even jullie hulp nodig.
Ik ben namelijk van plan om een amerikaanse bulldog-pup te gaan kopen en ik ben al naar het nestje wezen kijken. Ik had eerst een andere pup uit dit nest op het oog, maar eenmaal daar werd ik heel erg aangetrokken naar een pup met één blauw oog, een donker, een blauw dus. Ze zou qua karaktertje perfect bij me passen. Ze is bruin met wit, dus niet helemaal wit. En ze is deze week naar de dierenarts geweest en is ze helemaal gecheckt en kerngezond verklaart. Dus ze is niet blind of doof.
Maar nou is mijn vraag aan jullie, die er misschien wat meer verstand van hebben, moet ik rekening houden dat zij in de toekomst nog doof kan worden? Meer dan wanneer ik een pup met gewoon 2 bruine oogjes zou nemen?
Ik hoop dat iemand me kan helpen!
Alvast bedankt.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Even jullie hulp nodig!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Een blauw oog hoeft niets te zeggen over doofheid. Een blauw oog kan ook gebrek aan pigment zijn waardoor het oog blauw is en staat dan dus gewoon los van doofheid.

Meeste AB's hebben blauwe ogen in het begin. Die worden langzaam bruin.
Grote kans dus dat dit ook nog gaat gebeuren 
Thanks voor jullie reacties
De pups zijn al 8 weken oud, dus ik persoonlijk denk dat dit dus niet meer bijkleurt, ook omdat de rest van het nest gewoon donkere oogjes heeft.
Hoop dat er nog meer mensen zij die er wat meer vanaf weten?!
Toch even een upje.
Weet iemand hier of dat ze dan vanaf de geboorte doof zou zijn geweest, of dat dat ook nog later kan komen?
Kan iemand mij dat alsjeblieft uitleggen, hoe dat zit?

Oeps, drukte weer eens te snel
Als je je pup bij een verantwoorde fokker vandaan haalt kan hij/zij je toch gewoon uitleggen hoe dat presies in elkaar zit?

pups zijn dan vanaf de geboorte doof, want die doofheid heeft dan ook te maken met pigment in de cellen. dus ze heeft net zo veel/weinig kans om nu nog doof te worden als een normale hond.

mijn schoonzusje heeft ook een bull dog pup met 1 blauw oog.
die komt wel van een erkende fokker vandaan, maar ze kreeg hem iets goedkoper omdat hij dus 1 blauw oog heeft.
en de fokker daar qua fok verder niks mee kan.
denk daar ook goed over na, als je toekomst plannen hebt om te gaan fokken met dit pupje.
volgens mij mogen ze van de rasstandaard niet 1 blauw oog hebben (maar dat weet ik niet zeker hoor
)
Nee dat mag inderdaad niet, maar ik ben ook niet van plan om met haar te gaan fokken.
Ze komt gewoon lekker bij me op de boerderij wonen en krijgt schapen en varkenstraining vanaf volgende week want ik heb besloten haar te nemen.
Heb zelf ook nog even een kleine research gedaan en mijn dierenarts gebeld en die zegt net als de fokker zelf dat het gewoon helemaal goed zit.
Maar mensen hangen tegenwoordig wel vaker wat aan je neus, dus vandaar dat ik het hier even vroeg he, als extra check.
Nou bedankt voor jullie reacties, toppie!
Ik wel geen pret bederven.
Maar is er een BEAR test gedaan bij deze hond?
Zonder deze zogenoemde BEAR test kan je nooit zeggen of een hond wel of niet doof is.
Honden die veel wit zijn (zeer witte bullterriers, dalmatiers, dogo argentino enz) zitten regelmatig dove pups in de nesten. Bij deze nesten worden alle pups getest of ze 1 of 2 zijdig doof zijn of gewoon horend.

Haha auw!
Nee die is niet gedaan naar mijn weten, maar dat is heel goed dat je dat even zegt want dan maak ik van de week even een afspraak, zodat ik daar heen kan als ik haar opgehaald heb. Dan weet ik het ook gewoon zeker.
Ze is trouwens meer bruin dan wit en ik heb er gewoon een goed gevoel bij.
Zou een dove pup in een nest niet anders reageren, ander gedrag vertonen, dan de rest? Dat doet ze namelijk niet.

tweezijdige doofheid geeft vaak wel ander gedrag, maar eenzijdige doofheid wordt vaak niet opgemerkt. bij de BEAR test worden allebei de oren afzonderlijk getest, dus kom je er ook achter als de pup eenzijdig doof is.

De BEAR test staat wel los van het feit of er één blauw oog is...
Ik ken de erfelijke belasting bij honden van dat ras met blauwe ogen, omdat doofheid (aan dat gebrek aan pigment gekoppeld is)
Als 'ie goed reageert, lijkt de kans me klein, maar je kunt dus nog altijd voor je eigen zekerheid een Beartest laten afnemen!
Ik heb voor morgen een afspraak gemaakt bij een kliniek in Eersel.
Ik doe het inderdaad ook gewoon voor mijn eigen zekerheid.
Dus morgen weten we het zeker!

Lily heeft inmiddels de test ondergaan en daar is uit gebleken dat zij helemaal niets mankeert!
Helemaal geweldig en nu lekker genieten van mijn knuffelkonijn!

Goed dat het allemaal uiteindelijk geen problemen heeft gebracht! Veel plezier!

wat ik wel al eens gehoord heb, is dat honden met blauwe ogen (of 1 blauw oog) vlugger blind worden (naar later toe dan). Ik weet wel niet of dit correct is, het is van horen zeggen....

Ja, nou dat zien we tegen die tijd wel weer.
Ik heb voor haar gekozen en wat gebeurt dat gebeurt!

daar heb je gelijk in little lily love! En het is absoluut een schatje zeg!!!!
btw, heb ook nog honden gekend met 1 blauw oog, en heb nooit iets gehoord van blindheid eigenlijk
maar kwou het toch even delen (wie weet kon er iemand op reageren om te zeggen of dit klopte of niet
)
groetjes,
en veel succes met je hondje!

Thanks!
Natuurlijk mag iedereen reageren die er meer vanaf weten, ben ook benieuwd hoor!
Maar ik kan er nu weinig meer mee, keuze is gemaakt.
Heb er zoveel over gelezen en gehoord in tussentijd, geen pijl op te trekken
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Even jullie hulp nodig!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?