
Wat vinden jullie van dit tuigje?Doordat onze Seppe nog maar 7maanden is trekt hij natuurlijk nog aan de riem!Maar doordat ik een operatie heb gehad en nu 3maanden niet werk wil ik hem wel veel aanleren en dat lukt goed ook.Ik oefen ook veel op straat met het wandelen.Maar voor langere afstanden te wandelen had er iemand gezegd dat ik in mijn situatie nu een gently walker moest gebruiken,zodat ie minder trekt.Zo kan ik toch wandelen met hem,mijn gedachten verzetten, en zo kan Seppe dan toch mee.Dus leuk voor ons beiden....
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "gently walker" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Die touwtjes snijden in zijn oksles, niet zo leuk voor de hond. Ik heb honden met wonden ervan gezien.

Een pup van 7 maanden met een gl nee dat zou ik zelf nooit doen, hieronder de mening van Quiebus kynologisch centrum over zulk soort hulpmiddelen:
http://www.hondenscholen.info/hondonvriendelijkehulpmiddelen.htm
Is het niet mogelijk om ergens heen te gaan waar je aandachtsoefeningen met hem kan doen? Eerst op een rustige plek uiteraard.
Turid Rugaas, beschrijft in haar boekje help mijn hond trekt ook een mooie methode om de aandacht van je hond te krijgen.

Die honden op dat filmpje hebben toch echt een U-lead om, vooral in het begin kun je dat goed zien.

Bedoel je hetzelfde als een Gentle Leader?
Wij hebben deze gebruikt bij Santa.
Achteraf hebben we met trainen het trekken eruit gekregen, GL was een noodgreep, maar zeker bij een jonge hond zou ik hem niet gebruiken.
Je zegt dat je de tijd hebt nu, dan zou ik echt deze besteden aan trainen.
Ik snap alleen niet wat je bedoelt met lange stukken.
Santa trok overal en altijd, bij elke wandeling.


Haha ja klopt
, dit zijn volwassen herplaatsers die nog nooit gewandeld hadden, het gaat meer om het trainingsidee
. Bij een jonge pup is uiteraard geen ulead nodig. Beetje onhandig voorbeeld van mij, inderdaad.

U lead adviseren ze bij mijn hondenschool bij honden waar dit nodig is.
Hier zitten ook puppy's bij hoor
U lead is helemaal niets mis mee, maar als het niet nodig is niet doen

Santa,ik bedoel bij korte stukjes,een meter of 10,met een gewoon riempje,dan oefen ik constant.Als hij trekt sta ik stil,totdat ik weer zijn aandacht krijg,dan gaan we weer verder,en dit lukt soms al zonder trekken die korte afstandjes
Maar als ik echt eens een grote wandeling wil doen,dan houd hij dit nog niet vol zonder trekken ,en daar ik een borstbesparende operatie heb ondergaan,moet ik het trekken zeker vermijden.Dus ,als ik dit hier allemaal lees,zal ik maar alleen gaan wandelen ,zodat ik niks verkeerd doe!
3 doggies 
Lastige situatie voor je zeg!
Maar hij snapt het wel, dus je bent al heel goed bezig.
Super als je dit kunt aanleren zonder hulpmiddel.
Als je zo consequent doorgaat, leert hij het vast heel snel.
Wij hebben ook een Ulead gehad, is dat misschien iets?
Sterkte met je herstel trouwens!

Bedankt Santa,we gaan verder proberen.We hebben ook iemand die hondenadvies komt geven,ons begeleid en waar we veel van leren.Maar ik had nog niet gesproken over deze hulpmiddelen.Maar ik zal nog een beetje verder oefenen met de aandachtsoefeningen en de kom hier!

Geen idee of je dit mag maar als je een lange riem neemt (een politieriem) kun je deze om je middel doen en kan de hond toch gewoon lopen en heb jij je handen vrij.

Halti of gentle leader werkt beter als zon tuig
je moet er alleen niet aan trekken maar gewoon stilstaan

waarom niet eens vragen bij je instructrice van de hondenschool ? en laat zij het met je uitproberen, zo iets moet je niet alleen doen, het is een hulpmiddel wat wel degelijk goed werkt, maar niet alleen gebruiken, van dat is misschien iets.
instructrice/teur kan je daar in begeleiden, verkeerd gebruiken zit in een klein hoekje.
Een tuigje nodigt juist uit om te gaan trekken!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "gently walker" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?