
hallo iedereen, ik heb een vraag... vanaf hoeveel weken zou de moeder bij de kleintjes appart mogen?
vorige week was onze bully teef een beetje agressief tov de pups rond etenstijd. nu geef ik eerst de moeder te eten en dan in een andere ruimte de 4 pups (die lekker alleen tezamen smullen ), echter ook bij geen voedsel verstrekken begint ze nogal raar gedrag te vertonen tov haar kroost. wanneer ik bij haar ben en haar streel dan komen natuurlijk die pups ook ...
je kan het al raden .. ze valt soms fel uit naar leden van haar kroost.
we zijn een beetje bang dat indien we ze 8 weken bij elkaar laten ze haar eigen pups zou serieus bijten of verwonden.
verder een doodbrave hond hoor maar ze is onze enige hond (van zeer jongs af - weken oud slechts)en is altijd onze baby geweest samen met onze poes.
iemand raad hierover?
groeten
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "agressief gedrag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

goh wat jammer nou toch, weet niet beter dan dat een moeder haar kroost altijd zal verdedigen en beschermen, zeker als ze nog zo klein zijn.
als ze agressief gedrag vertoond bij het eten, en de pups eten moeten, zet ze apart , zodat er geen oneinigheid kan ontstaan, want als je bang bent dat ze haar eigen jongen wat zou aandoen, zet ze dan met eten apart, en als jezelf snachts naar bed ga, ook apart houden, zodat je er oog op kunt houden, en eventueel in kan grijpen. wel vervelend voor de kopers zeg, als ze zien dat de moeder tegen de pups niet bijzonder aardig is. of is het alleen bij het eten ? nou dan gewoonapart zetten. toch.
3 doggies Van de chipper van de Raad van Beheer hoorde ik eens dat veel bulls en terriërs al op de leeftijd van 6 weken naar hun nieuwe eigenaars gaan, omdat de pups onderling elkaar dan al de puppyren uitvechten, maar ook omdat de moederhond dan al agressief gedrag gaat vertonen naar de pups. Het lijkt mij erg onnatuurlijk gedrag voor een moederhond, maar het komt dus vaker voor. De puppen zijn gewoon te woest richting moeders. "Komt er nou nog wat van met die melk?" Een aangezien die tandjes zeer doen vindt moeder het wel genoeg.
Ik vind zelf dat pupjes tot 8 weken bij elkaar en de moeder moeten blijven maar als het niet anders gaat, tja, dan moeder er op de leeftijd van 6 weken maar helemaal niet meer bij zetten.

hallo sandra,
de pups zijn nu 5 weken oud en ik heb ze zo pas nog eten gegeven ( eerst de mama natuurlijk en appart) en nadien met ze allen in de tuin gespeeld. de pups waren nog aan het eten en de mama keek ernaar vanin haar kooi. nadien heb ik ze allen buiten laten spelen met ons na de voederbak eerst weggenomen te hebben en nu alles rustig. ze verschoont nog steeds de plaats waar de pups indien binnen een poepje laten vallen.
groeten
3 doggies 
5 weken. Dat is wel de periode dat de moeder het stilletjes aan begint beu te worden. Het voederen begint wat pijnlijk te worden en dat heeft ze uiteraard niet zo graag. Een normale volwassen hond zal nooit maar dan nooit een pup pijn doen. Je mag het snauwen naar haar pupjes ook niet verbieden want het is een essentieel onderdeel van de "bijttraining" van je pupjes. Zij bijten iets te hard, mama zegt "HEY, IS HET GOED JA!". Dit is een zeer belangrijk proces wat wij niet volledig over kunnen nemen.
Vanaf 6 weken zitten de pups trouwens in de tweede socialisatieperiode waarin ze elk apart externe prikkels gaan mogen ervaren. Ze gaan minder en minder contact hebben en voor je het weet gaan ze afscheid moeten nemen. Maar op 7-8 weken zijn ze daar op zijn minst klaar voor.
3 doggies 
Stomme knop, ik was nog niet klaar 
Dat is natuurlijk als ze nog bij de moeder drinken
Op 5 weken doen ze dat misschien helemaal niet meer? Hoe dikwijls zet je de mama apart van de pups? Ze zal er toch niet meer constant bij zijn of nog wel? Dat hoeft niet in elk geval. Ik zou ze al redelijk wat tijd apart zetten.

ronny,
het is mijn eerste nestje vandaar dat ik zo wat wantrouwig ben tov de teef. ik weet het bully's zijn wat ruw maar altijd gouden hart.
tot nu toe zitten ze wel nog altijd bij elkaar... ben wel van plan ze de komende week wat meer te scheiden.
beginnen met 2 keer een uurtje of zo per dag .
dank je voor de nuttige info
2 doggies 
Dat mag best wat meer hoor. Geef de mama wat vrijheid om zelf te beslissen of ze wil worden overrompeld of niet. Ze moeten het stilletjes aan toch gewoon worden dat ze over 2 weken alleen gaan zijn.
3 doggies 
Wij hebben het heel geleidelijk gedaan met het afspenen, en eigenlijk niet te veel mee bemoeit. De moeder gaf namelijk heel goed en duidelijk zelf aan wanneer ze haar pupjes wilde zogen en wanneer niet.
De pup die we gehouden hebben heeft zelfs met 9/10 weken nog wel een keertje gesabbelt, daarna hield het eigenlijk op.
Bij ons dronken de pupjes met 5 weken denk ik nog 2 keer per dag en met 6 weken nog ongeveer 1 keer per dag. (+ het aantal voedingen die ze van ons kregen natuurlijk, vlees en pap en op het laatst ook brokjes)
Verder heb ik de moeder echt wel eens een waarschuwing zien geven aan de pups hoor. Ziet er vaak enger uit dan het daadwerkelijk is.
2 doggies 
Ik zou de pups alleen onder toezicht bij hun moeder laten als je echt denkt dat ze haar pups iets aan zou doen. Geef ze apart eten, en scherm anders ook de werpkist maar af s'nachts. Weet je iig dat ze veilig zijn. Alleen mijn vraag is.. drinken de pups geen melk meer bij de moeder dan? Want ik kan me herinneren dat toen ik Bram ging halen, hij nog met 7/8 wk. oud, bij zijn moeder dronk.
Liefs & succes!
2 doggies 
Dat zou ik idd ook doen. Jij kent je hond het beste, dus als je het niet helemaal vertrouwd dan zou ik ze ook alleen onder toezicht samen laten.

ik heb er best wel vertrouwen in nu . ik had de moeder een tijdje bij me in de kamer en na een uurtje wou ze toch weer naar de pups toe . niks agressie maar als ze willen drinken stapt ze het wel gewoon op .
de pups eten wel al vrolijk alleen ( puppy korrels met vlees gemengd )
misch laat ze ze 's avonds wel nog is drinken dat kan ik niet steeds in het oog houden ...
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "agressief gedrag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?