" misschien omdat die mensen die via berichten reageren minder "bot" doen dan diegenen die hier reageren?
Jullie zeggen dat ik geen hond zou kunnen opvoeden (zo versta ik dat dus). Jullie zijn mis van al mijn vrienden (die ook honden hebben) ben ik degene die het meest van honden afweet, ze zeggen het zelf tegen mij.
En ik geloof die site omdat het een dierenartsen site is.
En mijn tante heeft ook een poedel die net zo lastig was als pup als mijn pup, heeft die pas op latere leeftijd laten castreren en heeft nu een poedel die naar bijna iedereen bijt.
"
En ik vond al dat ik het netjes heb gehouden in mijn reactie. Het was niet de bedoeling om bot over te komen. Ik heb het in het verleden zelf ook overwogen om Django te laten castreren. Het was mijn eigen dierenarts die mij eerlijk zei dat wanneer er geen medische reden voor is, hij het afraad. Django is nu 2 jaar en 3 maanden, het enige wat ik miste, ben ik toen gelukkig op tijd achter gekomen, was kalmte en geduld. Nu bij Nero weet ik het. Ik heb toen ook diverse boeken aangeschaft waaronder "calming signs". Is geloof ik ook een nederlandstalige versie van te koop.
Ik heb geleerd dat een hond een conflict vermijdend dier is. En dat "rijden", doet Nero ook wel eens op Django, Nero is 8,5 maand. Django als de volwassen hond kan heel goed zelf aangeven of hij dat wel of niet wilt. Meestal is dit een teken dat je hond overprikkelt is. Het beste wat je dan kunt doen is zorgen dat je pup rust krijgt. Vandaar dat Django ook niet tegen Nero gromt wanneer hij dit doet. Django is namelijk de hogere in rang. Bijvoorbeeld; als ik met mijn honden ga wandelen dan wacht Django tot ik door de deur ben gelopen, dan loopt hij uit en Nero wacht netjes tot wij beiden buiten zijn. Nog een voorbeeld; wij hebben een hondenmand en een groot kussen, wanneer Django in de mand wilt liggen dan loopt hij naar de mand toe, staat heel even naar Nero te kijken, die dan opstaat en weg loopt, zodat Django daar dan kan gaan liggen. Dat fietsen wat jouw poedelpup doet is geen dominantie maar eerder overpikkeling. En zo kan ik nog wel wat dingen opnoemen die ik geobserveerd heb.
Je wilt niet naar een hondenschool, dat is natuurlijk altijd je eigen keus. Ik raad het in ieder geval wel aan, tenslotte kunnen zij je veel betere begleiding geven als wij via een pc-scherm. Ik heb Django ook zonder hondenschool opgevoed en ben met Nero wegens overprikkeling moeten stoppen, wat ik heel jammer vond. Ik heb de hondenschool als een leuke activiteit met mijn hond ervaren. Maar Nero is een schotse collie welke erg gevoelig zijn voor overprikkeling.
Geef je eigen en je poedel tijd om naar elkaar toe te groeien. Tijd geduld liefde, dat zijn de drie woorden die je altijd bij je moet houden. Ook al haalt hij je het bloed onder de nagels uit.
Nogmaals mijn excuses als ik bot ben overgekomen. Het is alleen dat te veel honden in het asiel belanden omdat het baasje er niet mee om kon gaan. Nogmaals veel geduld en wijsheid.