Super asiel!

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

Zoals sommigen hier misschien wel weten, hebben wij Kobus uit een asiel in België.

Ik krijg regelmatig updates over de honden in het asiel en de acties en opendagen die er gehouden worden.

Dit asiel vangt voornamelijk (ex) broodfokhonden en verwaarloosde honden op. Soms komen er broodfokhonden die zijn weggehaald dankzij hun slechte leefomstandigheden bij hun, en soms worden ze door broodfokkers zelf gebeld; of ze wat honden willen komen ophalen die niet (meer) geschikt zijn, anders dumpen ze ze ergens.

Vervolgens krijgen de honden die het het hardst nodig hebben training. Dit gebeurt door vrijwilligers, maar wel onder toezicht van een gediplomeerde trainer. Dit zodat de honden sneller een baas vinden.
Ook met angstige/agressieve honden gaan ze aan de slag, en alles uiteraard op een positieve manier.
Verder doen ze regelmatig mee met optochten tegen broodfok en geven voorlichting over broodfok.

Om ervoor te zorgen dat de honden genoeg beweging krijgen, mogen vrijwilligers met ze wandelen. Daarbij moeten ze uiteraard wel een ID/autopapieren achterlaten.

De honden hebben een heerlijk grote speelweide, met klimattributen en (geïmproviseerde) zwembadjes.
Sociale honden kunnen met elkaar spelen, wel altijd onder toezicht.

Naast honden, vangen ze ook katten en paarden op. Eerder hadden ze ook een manege erbij, maar vanwege tijd- en geldgebrek is die nu weg.
Het plan is om het asiel groter te maken, omdat ze nu heel vaak dieren af moeten wijzen en dat vinden ze jammer. Helaas is hier nog geen geld voor.

Het asiel bestaat voornamelijk van donaties en giften, dus ik heb diep respect voor iedereen daar! Vooral de oprichtster, Eline Ghekiere, steekt ontzettend veel tijd, moeite en geld in het asiel.

Vandaar dat ik via deze weg een topic open, omdat ik vind dat iedereen mag weten hoe goed zij bezig zijn :-D Een bedankje!

Dit is de link naar de website, voor wie daar nieuwsgierig naar is: http://www.animaltrust.be/
Er staan ook enkele vreselijke foto's op van (geredde) broodfokhonde e.d. :'(

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Super asiel!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel JulesJules 3 doggies

honden foto van Jules

Ik heb deze site al eens gezien, ziet er zo super uit! Dit is (denk ik) echt een van de beste asiels die ik ken, zover ik vanaf hier kan oordelen O-) .
Vooral dat opvangen van die broodfok honden, zoals die Akita Inus die er nu zitten vind ik fantastisch!

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

Ik ken geen enkel asiel die zo ontzettend veel tegen broodfok doet. :-D

Toen wij daar waren, was iedereen dan ook druk, druk, druk.

honden page profiel CCgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van C

Ik heb even op de website gekeken, wat indrukwekkend..En wat vreselijk wat voor honden daar worden binnengebracht..Maar wat fijn dat ze daar weer worden opgeknapt en hopelijk een nieuw thuis vinden.

honden page profiel JulesJules 3 doggies

honden foto van Jules

Vooral als ik dit asiel verglijk met sommige asiels die echt in hun beschrijving van een hond hebben staan: Leuke hond, kan niet met kinderen en is goed met honden. (bijvoorbeeld)
En dan zie je bij dit asiel zo veel informatie, echt over alles, echt super.
Dit asiel wordt toch niet gesteund door de overheid, of wel?

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

" Vooral als ik dit asiel verglijk met sommige asiels die echt in hun beschrijving van een hond hebben staan: Leuke hond, kan niet met kinderen en is goed met honden. (bijvoorbeeld)
En dan zie je bij dit asiel zo veel informatie, echt over alles, echt super.
Dit asiel wordt toch niet gesteund door de overheid, of wel? "


Klopt. Alles gaat via donaties, giften, vrijwilligers en dierenartsen/trimster die gratis mee willen werken.

honden page profiel Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tjeMarie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje 3 doggies

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

Geen enkel asiel in België wordt gesteund door de overheid..daar is geen geld voor hé, zijn maar dieren :'( Subsidies krijgen ze niet !

Topasiel dit als ik het zo lees !! Er zijn er spijtig genoeg ook veel anderen :'( Al is het asiel waar ik nu ga wandelen met de honden ook nog echt een asiel met hart voor dieren ! Maar ik denk soms dat ze in de minderheid zijn hier in België :'(

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

" Geen enkel asiel in België wordt gesteund door de overheid..daar is geen geld voor hé, zijn maar dieren :'( Subsidies krijgen ze niet !

Topasiel dit als ik het zo lees !! Er zijn er spijtig genoeg ook veel anderen :'( Al is het asiel waar ik nu ga wandelen met de honden ook nog echt een asiel met hart voor dieren ! Maar ik denk soms dat ze in de minderheid zijn hier in België :'( "


Op de site van dit asiel staat dat er asielen in de buurt zijn die een samenwerkingscontract hebben met de gemeente en die asielen krijgen wel subsidies van de gemeente.
Maar dat verschilt dan misschien per gemeente?

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

O-)

honden page profiel delilah, (mede)baasje van drumdelilah, (mede)baasje van drum 3 doggies

honden foto van delilah, (mede)baasje van drum

zo ziet er echt goed en gaaf uit. zou er wel stage willen lopen! :-D maarja om helemaal vanuit hier naar belgie te gaan haha. O-) dan zou ik een of ander gastgezin moeten zoeken ofzo O-)

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

" zo ziet er echt goed en gaaf uit. zou er wel stage willen lopen! :-D maarja om helemaal vanuit hier naar belgie te gaan haha. O-) dan zou ik een of ander gastgezin moeten zoeken ofzo O-) "


Voor ons is het inderdaad ook ver weg, anders was ik graag eens langs gegaan om wat met de honden te lopen. Helaas mag dat hier in NL bijna nergens, tenzij je een vaste vrijwilliger bent.

honden page profiel delilah, (mede)baasje van drumdelilah, (mede)baasje van drum 3 doggies

honden foto van delilah, (mede)baasje van drum

"

Voor ons is het inderdaad ook ver weg, anders was ik graag eens langs gegaan om wat met de honden te lopen. Helaas mag dat hier in NL bijna nergens, tenzij je een vaste vrijwilliger bent. "


nee klopt. liep ook stage en toen mocht het alleen met kleine honden. ze zijn er heel voorzichtig in en pas als ik echt 18 was volgens mij

honden page profiel JulesJules 3 doggies

honden foto van Jules

Je mag bij de meeste 'particuliere asiels' wel met de honden lopen als je bereid bent je ID in te leveren. Ik heb het dan wel over NL.
Maar de staatsasiels in NL zijn hier heel streng mee, uitsluitend op speelveldjes...

honden page profiel JulesJules 3 doggies

honden foto van Jules

*de meeste ''staatsasiels' bedoel ik. Niet allemaal uiteraard.

honden page profiel 3 draken 3 draken 3 doggies

honden foto van 3 draken

ze doen wel goed werk ;-)

schandalig dat ze in belgie geen steun geven aan asiels
terwijl hier in nederland teveel geld word gegeven aan asiels die het in hun eigen zak steken en daarmee op "werk"bezoek gaan in india :'(

honden page profiel Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tjeMarie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje 3 doggies

honden foto van Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

@ Iris, inderdaad als ze een samenwerkingscontract hebben met de gemeente krijgen ze daar wel wat geld van, maar meestal is dat ook geen vetpot en de overheid doet helemaal niets... :'( Dieren tellen voor hen niet mee :'(

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

" @ Iris, inderdaad als ze een samenwerkingscontract hebben met de gemeente krijgen ze daar wel wat geld van, maar meestal is dat ook geen vetpot en de overheid doet helemaal niets... :'( Dieren tellen voor hen niet mee :'(

"


Verschrikkelijk, en dat terwijl er juist in België zoveel broodfok is :'(

Maar ja, ook hier in Nederland mogen ze van mij gerust nog héél wat strenger worden hoor!

honden page profiel Floortje FaunFloortje Faun 3 doggies

honden foto van Floortje Faun

Daar ik op zoek ben naar een nieuw vriendje, ben ik al eens op hun site terechtgekomen. Het wekt vertrouwen dat ze ook minder positieve dingen van de honden vermelden. Dan weet je waar je aan begint. En zo hebben die dieren ook meer kans om bij een baasje te komen die hen goed aankan, anders zitten ze na korte tijd misschien terug van waar ze gekomen zijn.
Goed idee om dit asiel aan te prijzen, als je het mij vraagt zit er ook bij asiels kaf tussen het koren...
Groetjes, Floortje.

honden page profiel Floortje FaunFloortje Faun 3 doggies

honden foto van Floortje Faun

" Geen enkel asiel in België wordt gesteund door de overheid..daar is geen geld voor hé, zijn maar dieren :'( Subsidies krijgen ze niet !
"


Volgens mij klopt dit niet, hoor.
Groetjes, Floortje.

honden page profiel Kobus & CasKobus & Cas

honden foto van Kobus & Cas

" Daar ik op zoek ben naar een nieuw vriendje, ben ik al eens op hun site terechtgekomen. Het wekt vertrouwen dat ze ook minder positieve dingen van de honden vermelden. Dan weet je waar je aan begint. En zo hebben die dieren ook meer kans om bij een baasje te komen die hen goed aankan, anders zitten ze na korte tijd misschien terug van waar ze gekomen zijn.
Goed idee om dit asiel aan te prijzen, als je het mij vraagt zit er ook bij asiels kaf tussen het koren...
Groetjes, Floortje. "


Inderdaad, dat zit er zeker! :-) Wij waren al eerder naar een asiel gegaan voor een ruwharige Teckel die op de site als "zeer lief, actief en gezellig" omschreven werd. Hij zou wel het een en ander nog moeten leren en hij kon niet zo goed met kleine kinderen omgaan, maar verder was het een ontzettend makkelijk hondje, volgens het asiel.
Mijn moeder en ik komen daar aan, alleen om te kijken even. We hadden Sara meegenomen, want het was voor ons belangrijk dat het klikte tussen de 2 honden. Sara mocht niet eens mee de wachtkamer binnen, die heel erg groot was, dus dat vond ik al een beetje flauw. Toen kwam er een medewerkster naar ons toe die meteen begon te zeuren over het feit dat mijn vader niet mee was gekomen (moest werken en zei dat het mijn hond zou worden... Hij vertrouwde op mij en mijn moeder) en dat ze daarom de hond ABSOLUUT niet mee kon geven. Wij wilden alleen kijken of de honden klikten en of wij het ook een leuk beestje vonden. Mijn vader zou de keer daarna (als het allemaal goed ging) wel mee gaan. Maar daar was ze het dus echt totaal niet mee eens en liet ze ook duidelijk merken.
Wij liepen alleen maar langs het hok van de Teckel en hij wilde ons aanvallen. Mijn moeder vertelde dat het min of meer mijn hond zou worden (natuurlijk helpen mijn ouders me) en die vrouw kan al meteen vertellen dat dat noooooit een goed idee is (ik weet meer over honden, m.n. hun gedrag, dan mijn ouders bij elkaar). En daarna wist ze ineens ook te vertellen dat de hond een heleboel gedragsproblemen had en alleen mocht worden opgehaald door heel ervaren hondenbezitters (stond dus niet op de site), waarna ze ons (vooral mij) met een afkeurende blik bekeek.
Dit asiel had duidelijk heel wat meer geld te besteden dan het asiel waar Kobus vandaan komt; alles zag er netjes, schoon en nieuw uit. Heel mooi. Maar ik ben toch veel meer tevreden over het asiel waar Kobus vandaan komt, waarbij de eigenaar ook haar eigen geld uitgeeft aan het asiel en het misschien niet allemaal even schoon of nieuw is (ze komen heel veel vrijwilligers en geld tekort), maar wel de waarheid wordt verteld en je goed en beleefd wordt geholpen.

honden page profiel SamSam 3 doggies

honden foto van Sam

Wauw, wat een super asiel zeg! Inderdaad respect voor hun! ;-) ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Super asiel!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Mini en haar nieuwe vijand.......
^