Wie weet wat er uit komt haha
Wij gaan begin volgend jaar om een pup, maar zijn nog druk bezig met welk ras het moet worden. Nu weten velen van jullie dat ik het altijd over de Cane Corso had, deze staat voor mijzelf nog steeds bovenaan, maar aangezien vriendlief steeds iets meer interesse toont in ons toekomstige huisgenootje, gaan we onze voorkeuren natuurlijk naast elkaar leggen. Kwa uiterlijk vindt hij de Cane Corso niet echt wat, en dus gaan we op zoek naar een ras wat ons beiden aanspreekt, zowel uiterlijk, maar belangrijker voor ons nog het karakter.
Wij hebben pas een huis gekocht, dit is een 6 onder 1 kap
, een ruime gezinswoning, met ruime en zonnige tuin. We wonen in een groenrijke omgeving, met genoeg keus aan (lange) uitlaatroutes. Ik heb ervaring met herders, een duitse en tervuerense, vriendlief geen ervaring met honden.
Als ik terug kan gaan werken, zal het misschien 2 -4 uur per dag zijn, mijn vriend werkt vol-continu (ploegen)
Wij zoeken :
Een middelgroot tot grote Huis/gezinshond,
met een normale verharing (geen overmatige verharing dus!)
Een goede waker en beschermer van huis en haard
Een kindervriend (al weet ik natuurlijk dat je ze nooit met elkaar alleen mag laten!)
Een hond die genoeg beweging af kan (ik heb zelf veel beweging nodig, en met een maatje wordt dit natuurlijk alleen maar leuker en gezelliger
)
Geen overdrukke hond (al denk ik dat dit aan de baasjes ligt)
Liefst geen jachtinstinct zodat hij/zij los kan leren lopen
Een hond die geen verdere "beweging" nodig heeft als in trybal/agility
Een hond die geen harde aanpak vereist, maar een zachte hand en consequentie
Een hond waar je dus geen 30 x tegen moet zeggen dat ie moet zitten (bij wijze van spreken)
Trimmen is geen probleem, Extra cursussen ook niet
Het belangrijkste: Een goed hart en een lekker bekkie!
Voorkeuren:
Ik : Herders - Molossers - vanalles en nog wat
Vriendlief: Poolhonden (type husky / shiba/ akita)
Nou brand maar los allen! Ben benieuwd wat er uitkomt bij jullie


3 doggies
!




), maar ik denk dat een Herder aan jullie beide verwachtingen het beste voldoet. Het type: ligt toch het dichtst bij Poolhonden en jouw voorkeur. Er is niet een overdreven jachtinstinct, ze zijn goed te trainen, waken en beschermen goed en bij voldoende socialisatie en gewenning kunnen ze perfecte gezinshonden zijn.










