Puppy cursus

22 reacties

Henny

21 augustus 2011, 17:34

Hallo,

Als onze pup straks komt willen wij zo snel mogelijk starten met een puppy curus. Benjy is dan al 11 weken jong en volgens ons wel tijd om op cursus te gaan.

In grote lijnen kunnen we kiezen uit 2 cusussen.

1. Bij een vereniging, buiten, ca. 13 lessen , grote groep voor weinig geld. Volgens ons is het
nadeel dat onze hond (ras) niet houdt van nat gras, regen en dat hij weg loopt!

2. Een hondenschool, in onze buurt zijn er 2 van Martin Gaus, de cursus wordt binnen gegeven dus hij
kan er niet van door en geen natte grond, de prijs is er dan ook naar.

Heeft iemand ervaring met deze 2 totaal verschillende cursussen?

Bedankt voor jullie info.
Henny

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Puppy cursus" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Cgoedgekeurde fokker

21 augustus 2011, 17:36

Misschien kan je ze beiden eens naast elkaar leggen, en kijken wat je het meeste aanspreekt.
Wat zijn de opvoedmethodes, wat spreekt jou het meest aan..Dat soort dingen.

De vereniging traint met een grote groep, hoe groot is dat? Want dan is de mogelijkheid er dat je minder individuele begeleiding krijgt, wat dus weer anders is bij een kleine groep.

Eefje • Yuna

21 augustus 2011, 17:38

Wat ik belangrijk vindt aan een puppycursus:

- Positieve opvoeding (dus niet met straffen, maar met geduld en belonen)
- Individuele aandacht (dus kleinere groepen)
- Kennis/ervaringen van de instructeur

Kim, Roef, Casper+

21 augustus 2011, 17:38

Ik zelf vindt het fijn om buiten te trainen. Frisse lucht! Heerlijk! Trein je dan nie op een omheind veld? Ben ook niet echt fan van Martin gaus....

Je hond toch laten wennen aan slecht weer hoor. En niet ervan uitgaan dat het ras hier niet van houdt... Wel super leuk een cursus!

D&B

21 augustus 2011, 17:45

Wij trainen altijd buiten, maar als het nat is doet dobby echt he-le-maal niets! (zit, af, blijf ed)
Kan dus wel een aandachtspuntje zijn.
We gaan wel altijd en nemen dan een aantal handdoeken mee zodat we m tussendoor even droog kunnen maken.

cia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

21 augustus 2011, 17:52



Waarom zou je pup weg lopen? Hij zit toch aan de riem. De hondenscholen zijn altijd omheind.
Wij trainen altijd buiten want dat zijn de normale situaties waar je voor komt te staan met je hond. Als je oefent bij je thuis is dit toch ook buiten.

Hoeveel is veel bij de puppy cursus of heb je dit niet gevraagd.

Marjo en Kiba

21 augustus 2011, 17:58

Persoonlijk zou ik kiezen voor de hondenschool buiten. (als de trainings methode mij aantstaat tenminste ;-) ) want een hond moet nou eenmaal ook leren dat hij een keer over nat gras moet lopen of er op moet zitten. Je weet nooit in wat voor situatie je komt en dan is het toch handig als de hond zich over die "Irritatie" heen zet en gewoon doet wat jij wil. Maar het lijkt mij het handigst om, net als wat Caitlin zecht, eerst eens te kijken wat jij verwacht van een hondenschool qua trainings methode en waar jij je het prettigst bij voeld :-) . Heel veel succes en plezier met de pup iig :-D

Heleen & Cody

21 augustus 2011, 18:02

De martin gaus puppy-cursus is maar 4 lessen, en bij de meeste verenigingen 12.... (en dat voor hetzelfde geld ;-) )

cia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

21 augustus 2011, 18:07 3 doggies


Zo dat is snel verdiend met 4 lesjes.

Begrijp niet dat ze dit een puppy-cursus noemen.

Henny schreef het onderwerp

21 augustus 2011, 18:09

Sterker nog, ik zou bij de vereniging voor 13 lessen incl. lidmaatschap € 60,-- betalen, bij martin gaus betaal je voor 4 lessen € 50,--.

Het ras van onze pup BASENJI staat er om bekend dat ze niet los gelaten kunnen worden, ze nemen gewoon de benen. OOk je tuin moet echt omheind zijn op 180 cm, ze gaan er gewoon van door.

De vereniging is aan de straatkant netjes afgezet met een hek maar aan de andere kant zit een klein slootje en een stuk met bebossing, volgens de mensen met ervaring is dat te weinig.

Vicky

21 augustus 2011, 18:13

Ik ga met kanouk naar een vereniging, de grote van de groep is telkens anders, niet iedereen komt altijd. Dit is ook buiten, zelfs in de regen ga ik, heb er totaal geen problemen mee. Een hond is ook geen kastplantje, ze kunnen er wel tegen. Zo worden ze het ook gewoon niet? Moest ik van jou zijn zou ik toch buiten les volgen. Het heeft ook zo zn voordelen, met mooi weer kan je lekker in het zonnetje met je hond trainen.

Marjo en Kiba

21 augustus 2011, 18:14 3 doggies

@ Henny, Dat dat in de rasbeschrijfing staat wil nog niet zeggen dat dat ook daatwerkelijk zo is! ik heb 2 vriendinnen met huskys husky en die zouden ook niet los kunnen lopen.. het beestje van 1 van mijn vriendinnen loopt zo goed als NOOIT aan de lijn. Hooguit als ze langs de weg of wat ook moet lopen maar dit is ter bescherming tegen de auto's enzo. De andere vriendin heeft haar honden ook heel vaak los lopen dus hier zou ik niet blindelings op vertrouwen! Als je hard genoeg je best doet kunnen veel honden gewoon los lopen ;-)
en zoals Cia zecht, op cursus mogen ze meestal niet los en als ze al los mogen is het aan jou als eigenaar om te beslissen of je dit wel of niet doet ;-)

Wendy

21 augustus 2011, 18:21 3 doggies

Mijn ras "houdt" ook niet van regen maar ik ben gewoon met hem buiten op puppie cursus geweest, hij had wel een jasje voor als het nat en/of koud was en een dekentje zodat ie niet op de koude grond hoeft te wachten. En de fokker had de puppen met socialiseren ook met regen kennis laten maken, dacht ik. Iig regen kan hem niets schelen. Waar ik niet van hou is het onbegeleid laten spelen van alle puppen met elkaar, dat komt erop neer dat lompe puppen bange puppen terroriseren en ze er geen van beide beter van worden.
En soms is goedkoop duurkoop en is iets wat veel kost niet goed. Zelf gaan kijken!

Boogybijna goedgekeurde fokker

22 augustus 2011, 16:42

Ik heb bij voorbaat al een gekleurd beeld omdat ik per definitie een bloedhekel heb aan martin gaus en zijn methode, dus alleen daarop selecterend zou deze voor mij al direct afvallen.

Ik zou altijd met mijn hond naar een cursus gaan die bij mij en mijn hond pas dus idd even overal kijken.

Groetjes!

DIESEL

22 augustus 2011, 16:53

" Ik heb bij voorbaat al een gekleurd beeld omdat ik per definitie een bloedhekel heb aan martin gaus en zijn methode, dus alleen daarop selecterend zou deze voor mij al direct afvallen.

Ik zou altijd met mijn hond naar een cursus gaan die bij mij en mijn hond pas dus idd even overal kijken.

Groetjes! "


Dit had ik ook inderdaad! Een hekel aan die man en zijn methode. Ik weet niet waar je woont? Misschien kan ik je helpen.

En mijn honden vinden het ook niet fijn op nat gras, maar in alledaagse situaties zal hij ook moeten luisteren op nat gras. Het is even meer oefenen, maar je hebt er plezier van.

Verder ben ik er ook niet weg van als een cursus begint met: Laat jullie pups maar los! Lekker sociaal bezig zijn! Ik kan nu even geen goede reden bedenken (ookal heb ik die wel) maar ik kan er gewoon niet tegen. Aan de lijn hebben ze gewoon veel meer contact met jouw, en dat is o zo belangrijk tijden de eerste cursus.

Chavera

22 augustus 2011, 16:55

Kan je ons laten weten in welke regio je woont, dan kunnen wij mssn advies geven over een bepaalde hondenschool?

Lizy en de doggies

22 augustus 2011, 16:57

als je het idee hebt dat hij los nog niet aan kan, kan je dit gewoon aangeven. Dan doe je hem gewoon aan de lange lijn om zo toch op afstand te kunnen trainen.

Claire & Tess & Bonnygoedgekeurde fokker

22 augustus 2011, 16:58

bij beide eens een keertje gaan kijken zou ik zeggen.... en kijk idd vooral naar hoe groot de groepen zijn....

Wat ik heb gedaan is een erkende BC fokker in de buurt gebeld, en gewoon gevraagd welke hondenschool in de omgeving zij zou aanraden voor een BC.... zit er niet toevallig ook een Basenji-fokker ergens in jullie omgeving? Die fokster heeft me toen heel lief geholpen, en idd... de hondenschool waar wij terechtkwamen had heel veel ervarig met BC's.... maakt het praten wat makkelijker O-)

Henny schreef het onderwerp

22 augustus 2011, 19:40

Hallo allemaal,

Bedankt voor jullie wijze raad, het gaan kijken ga ik zeer zeker doen. De methode van Martin Gaus zegt me helemaal niets, ja zijn stem en uiterlijk is niet alles maar gelukkig zal hij zelf geen les geven.
Ik woon in Spijkenisse, en kijk naar een school in de regio hellevoetsluis / Rotterdam zuid / Oud Beijerland.

Ik hou jullie op de hoogte :-D

DIESEL

22 augustus 2011, 20:01

Als je iets verder wilt rijden raad ik je hondenschool rotterdam aan. www.hondenschoolrotterdam

Ik train hier al jaren mijn honden en het is allemaal heel positief (clickermethode). Waar voor je geld!

sarah-dino!

22 augustus 2011, 20:49

hallo iedereen,,

wij krijgen binnen nu en 2 weken onze labrador pup die dan 6 tot 8 weken oud is.
weet iemand een goede puppycursus in (midden) limburg? ik vind de cursus van martin gaus b.t.w. helemaal niks.
xsarah :-D

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Puppy cursus" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^