1 doggies 
haha, ja en dat is ook alleen maar omdat paps en mams het mooier vinden.
lichamelijk heeft een kind namelijk geen last van flap oren.
ik denk eerder dat paps en mams gepest van andere kinderen willen voorkomen hoor.
maar goed offtopic
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Het 'nut' van couperen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
1 doggies
"
1 doggies 
Ik zei ook, dat een kind er Lichamelijk geen last van heeft, maar het niet over de andere dingen had.
2 doggies 
Ja je kunt er tegen zijn of niet. Laat ik even mezelf als voorbeeld nemen. Ik heb mijn eerste hond (en tweede ) beiden jachthonden in Servie gekocht (mijn man komt daar vandaan). De rashonden die ik had nl. eerst een epagneul breton daarvan werden de staarten gecoupeerd. Van wat ik weet werd dat al vrij snel na de geboorte gedaan zodat de hond het het minst merkt/voelt. Waarom werd dat gedaan:
Bij jachthonden heb je verschillende categegorieen: staande hond, zweethonden etc. Mijn epagneul breton was een hond die de hele tijd met zijn neus op de grond aan het speuren was. Als je gaat jagen (wat daar nog steeds gebeurd)dan raakt die staart verstrikt in de struiken/distels en noem het maar op... Dat was de reden voor mijn hond toen. Als het voor het mooi is tja voor mij hoeft het niet, je kunt niet mensen veroordelen buiten nederland waar men het gewend is over de grens gebeurd het nog steeds en daar wordt het gewoon gevonden hier niet.
Trouwens wat dacht je van het verwijderen van de hubertusnagel de derde dag van een pup ook zonder verdoving heb ik begrepen.
2 doggies 
Ja dat klopt, dat gebeurd ook zonder verdoving en mag nog steeds wel gedaan worden.
Alleen hebben niet alle rassen die Hubertusklauw, de Duitse Pinscher heeft ze namelijk niet.
Maar als dat niet voor die dagen gebeurd is, mag het niet meer.
Ook couperen wordt/werd ook n zo'n kort tijdsbestek gedaan.
2 doggies Denk dat er altijd voor en tegenstanders zijn en blijven. Ik meng mij er ook verder niet in. Alleen de Boxer was gecoupeerd aan de staart. Mooi? Nee...slecht gedaan: Ja. Hond was niet hier geboren maar de Antillen.Daarvoor en daarna heb ik andere rassen gehad en was couperen niet aan de orde.Jammer dat er van alles bijgehaald wordt om het nut of juist geen nut te moeten bewijzen.Feit is dat het sinds 2001 niet meer mag. Ik begrijp alleen niet dat je een gecoupeerde pup uit het buitenland mag halen en hier 'ongestraft' mag hebben. Ook al is het hondje na 2001 - heden geboren. Lijkt mij met 2 maten meten...
3 doggies 
Hmm had hier vandaag mensen die vroeger 15 jaar geeden eens een nestje hadden gefokt.
Ze zagen Amira,nog gecoupeerd, en zeiden...waar hebben ze het tegenwoordig over ene staartje couperen daar voelen ze niets van!!!
Ik moest meteen aan dit topic denken....en zij zijn gewoon particulieren...
2 doggies 
Ik begrijp alleen niet dat je een gecoupeerde pup uit het buitenland mag halen en hier 'ongestraft' mag hebben
Dussssssssssssss de gecoupeerde asielhondjes uit Spanje of Tjechië moeten we maar terug brengen, of we geven de eigenaren als "dank" voor het redden van die honden maar een vette boete ofzo ???
2 doggies " Ongestraft " staat er . Ik heb het niet over boetes en ook niet over hondjes uit Spanje. Ik heb het over het feit dat een fokker van bv Boxers hier de pups niet mag couperen en een pupkoper, een hond van hetzelfde ras,dus een Boxerpup wel naar een EU land mag uitwijken waar het couperen niet verboden is.Volgens mij is de bedoeling dat er uiteindelijk geen gecoupeerde rashonden meer rondlopen.
Voor fokkers van deze rassen is het toch met 2 maten meten of niet soms?
Maar verder ga ik niet op deze discussie in. TS laat ook niet van haar horen en ik heb geen honden die er voor in aanmerking komen..Ik bemoei mij er verder niet mee.Dat had ik ook al aangegeven.
2 doggies 
Ik heb niet alle reacties gelezen, maar weet wel dat bij een Rottweiler de staart gecoupeerd werd omdat de staart van een rottweiler zwak is.
1x tegen een tafel aan slaan met zijn staart en hij is gebroken.
Daarom werden ze gecoupeerd.
Nudat ze weer een staart hebben is de staart wel steviger en minder kwetsbaar.
3 doggies 
@Mir, de nederlandse overheid kan niets doen tegen de mensen die uit landen een hondje halen waar het nog wel toegestaan is.
Dit heeft niets met 2 maten meten te maken.
De fokkers van de rassen die gecoupeerd werden in NL hebben geen keus, de staarten blijven eraan, omdat het niet meer gedaan mag worden.
3 doggies
"
2 doggies
2 doggies
2 doggies 
2 doggies
2 doggies 
Dat het couperen binnen een aantal EU landen is toegestaan wil ook iets zeggen hé.
Nog lang niet iedereen is er van overtuigd dat het couperen wel zo erg is als sommigen hier doen voorkomen.
Ik zeg dus niet dat dit een goede situatie is, maar wel dat het de huidige situatie is.
2 doggies 
De opmerking die Mack maakte was precies waar ik op doelde. Misschien nog steeds niet duidelijk genoeg na vele reacties op vorige pagina's maar toch..
Om maar een voorbeeld te stellen; Had Lisanne Wreck dan maar niet moeten adopteren omdat hij gecoupeerd is? Er wordt door sommige hier gedaan alsof zij daarom een misdaad pleegt terwijl ik juist vind dat zij al mijn respect verdiend door een oude mishandelde hond uit het asiel te halen en deze een goed thuis te bieden.
Alle mensen die een hond uit het buitenland halen of een buitenlandse hond adopteren worden hiermee over één kam geschoren, enkel omdat de honden gecoupeerd zijn.
Ik vind dat ze met het coupeer verbod ook een ander verbod hadden moeten instellen. Het verbod op je teveel bemoeien met andermans zaken en je ongenuanceerde mening daarop geven terwijl je nagenoeg niets weet.
2 doggies 

2 doggies
2 doggies 
Ik denk dat ik weet over welke fokker je spreekt, ik weet ook dat toen deze de pup kocht hij nog niet gecoupeerd was, 2 dagen voor afhalen van de pup (met de auto) is deze gecoupeerd, dus de hele reis met een pupje in het veband met niet eens de mogelijkheid te oren enigzins te laten herstellen, dat is dus wel ziek
, bij deze pup had ze dus de keus om hem compleet te laten.
Wat ik wel kan begrijpen, en dat hebben wij dus ook gedaan, is wanneer er een hond (gecoupeerd) beschikbaar komt uit lijnen die echt een aanwinst zijn voor je eigen fok, dan heb ik er geen moeite mee deze dan ook te kopen, immers is het nog toegestaan in het land van afkomst, en is de hond al gecoupeerd.
ik zal dan niet zeggen omdat deze hond gecoupeerd is neem ik hem niet........., maar goed ik ben dan ook geen tegenstander van couperen (staart).
3 doggies 
2 doggies
3 doggies
, bij deze pup had ze dus de keus om hem compleet te laten.
2 doggies 
Je kan wel een hond nemen die gecoupeerde oren heeft,maar je kan hier niets mee,geen schows maar ook geen wedstrijden in GG of behendigheid.
In heel veel landen mag je nog couperen hoor,ik dacht Italië ook...???
Ik ken een fokker van bouviers,die nu niet meer fokken omdat ze niet achten die lange staart staan,en dit willen ze dus niet.
Hun deden heel veel samen met een fokker in spanje,nu zij niet meer fokken halen ze wel hondne uit spanje voor mensen die nog een bouvier zonder staart willen hebben.
Ook kunnen mensen kiezen of ze ook gecoupeerd aan de oren willen hebben,want daar is dat nog toegestaan.
Je wilt niet weten hoeveel mensen nog ene gecoupeerde boef willen
2 doggies 
Hier kun je er inderdaad geen shows mee lopen, maar verder kun je alles wel, de examens etc. mits ze uit het land komen waar het nog is toegestaan, in Italië is het voor de boxers in ieder geval niet meer toegestaan, maar wordt nog wel gedaan zonder consequenties blijkbaar
2 doggies 
Je kan wel een hond nemen die gecoupeerde oren heeft,maar je kan hier niets mee,geen schows maar ook geen wedstrijden in GG of behendigheid.
Sjooooooooooo das pas erg. Niet meer aan shows mee mogen doen.
Als sommigen hier couperen erg vinden, wat vinden dezen dan van shows.
Shows, waar voor sommige rassen op geen enkele wijze naar gezondheid o.i.d. wordt gekeken, enkel maar naar hoe de hond eruit ziet.
Dat het Caveliertje een veel en veel te klein koppie heeft en daardoor zijn leven lang hoofdpijn heeft.................., ach........... maar een staart couperen, wat voor veel honden niet veel pijnlijker is dan chippen ............ das pas dierenmishandeling.
Je wilt niet weten hoeveel mensen nog ene gecoupeerde boef willen
Ja, heel veel. Omdat in tegenspraak van veel forem-ers van hier het voor veel mensen nog helemaal niet zo zeker is dat de staart couperen nou echt zo zielig en erg is.
2 doggies 
Ps, de Bouviers die ik uit mijn jeugd ken, en dat zijn er best veel, want populair waren Bouviers in de jaren '70 waren allemaal gecoupeerd.
Ik heb zomaar het idee dat geen van die honden daar een trauma aan over gehouden heeft.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Het 'nut' van couperen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?