Wat te doen bij een grootte schaafwond?

10 reacties

Amigo en K.C.

6 juli 2011, 15:11

Hoi Hoi,

Was net Amigo even aan het navoelen zoals ik dagelijks doe en nu vond ik in zijn lies een schaafwond van 5 cm bij 2 cm. Ook op zijn achterbeen vond ik een klein wondje.
Hoe meneer er aan komt? Hij heeft vanmorgen wel op de dijk bij het water met andere honden gespeeld. Iets anders kan ik me niet bedenken, maar nu is mijn vraag: moet je nog iets doen aan zo'n schaafwond?
Schoonhouden, alcohol? heb het niet eerder meegemaakt bij een hond.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat te doen bij een grootte schaafwond?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Shanti

6 juli 2011, 15:15

Misschien kan je bij de drogist een sprayplijster kopen? dan stopt het met bloeden en is het beschermt tegen bacterien enzo.
het werkte goed bij Shanti toen ze wondjes op haar voetzolen had

Kita

6 juli 2011, 15:16

weet je zeker dat het een schaafwond is en geen hotspot, kan de hond er zelf bij om het schoon te houden??
Ik zou het nu zelf even schoonmaken met afgekoeld gekookt water en dan kijken hoe het zich ontwikkeld, als het een schaafwond is moet het morgen al minder zijn

Corina

6 juli 2011, 15:17

je hebt wondzalf voor honden!
Bevorderd de genezing en eraan likken is niet erg!

Corina

6 juli 2011, 15:19

Het heet trouwens Exil novaderm , die ik bedoelde.
Ik heb hem al gebruikt bij Sefa (had ook een wondje van het spelen) en had ook een keer een kapot kussentje op zijn poot. Het genas super snel!

Amigo en K.C. schreef het onderwerp

6 juli 2011, 16:32

hoi hoi , Hotspot ken ik niet. Hoe zou hij daar aan komen?
Het lijkt me niet heel waarschijnlijk omdat hij ook een wondje op zijn ellepijp heeft.

Maritgoedgekeurde fokker

6 juli 2011, 16:34

Ik behandel mijn dieren homeopathisch. Al de volgende dag was de roodheid weg, de plekken ingedroogd en nagenoeg niets meer te zien. Wat anders toch echt minimaal een dag of 4 duurde. Arnica, Calendula, Hypercal oertinctuur et voila :-D

Je zou het even uit kunnen wassen en dan insmeren met calendulazalf! Uitermate geschikt voor schaafwonden die zouden kunnen ontsteken. Calendula ontsmet en zorgt dat de wond snel dichtgaat!
Ook zou je er Vetramil=honingzalf op kunnen doen. Heeft dezelfde werking. Ik heb dit standaard in de huisapotheek!

Amigo en K.C. schreef het onderwerp

6 juli 2011, 18:14

bedankt voor jullie tips, eigenlijk bijna zelfde als bij mensen dus ;-)

Kita

6 juli 2011, 18:17

" hoi hoi , Hotspot ken ik niet. Hoe zou hij daar aan komen?
Het lijkt me niet heel waarschijnlijk omdat hij ook een wondje op zijn ellepijp heeft. "

Ja hoe kun je dat het beste uitleggen, het is een plek die vaak ontstaat door overmatig likken, en het ziet er rood branderige uit, als het heel erg is dan is de huid ontstoken en krijg je een soort smed erop.
Nou goed een schaafwond moet na een zalfje en een nachtje slapen al minder zijn en een hotspot wordt meestal eerst nog erger en heeft een AB kuur nodig

Helene en Tybor

6 juli 2011, 19:13

Schaafwond of hotspot probeer Amigo uit het water te houden,smeer er iets op bijv.Calendula en houd het verder droog.
Zou het niet overgaan met een paar dagen dan inderdaad naar de da.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat te doen bij een grootte schaafwond?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^