
hallo lieve mensen.
ik zit toch met een probleem. het gaat over scotty.
vandaag kregen we visite een man en een vrouw en een zoontje van 7 jaar.
de zoon zat bij zijn moeder op schoot. en scotty ging er ook telkens bij zitten.
dus dat ging wel goed.maar later ging die zoon dus naast zijn moeder zitten.
en scotty begint ineens te grommen en laat de tanden zien naar dat zoontje.
ik schrok me dood. dit heeft hij nog nooit gedaan. we hebben scotty gestraft om hem in zijn mand te sturen. daar bleeft die even liggen.maar naar een tijdje wou die weer dat jongetje aanvliegen. dus toen hebben we hem maar even in een bij hok gedaan.ik durfte hem er niet meer bij te laten.nu wordt ik dus over een maand of twee oma van mijn oudste dochter.en ik ga dan 3 dagen in de week oppassen.maar nu ben ik dus bang dat hij straks die kleine ook gaat aanvallen. ik weet niet wat ik nu kan doen.
zouden jullie mij een paar tips kunnen geven. ik vindt dit echt vervelend.
ben gewoon bang geworden.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "scotty wou een kind aan vallen. wat moet ik doen.ben teneinde raad." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Zat dat jongetje hem de hele tijd aan te kijken misschien??Was het een druk jongetje?
Zat Scotty op de bank terwijl de jongen en zijn moeder ook op de bank zaten?

het jongetje zat op de bank samen met zijn moeder.en scotty sprong op de andere bank en begon ineens te grommen en liet zijn tanden zien.ik weet wel dat die jongen ADHD heeft en ook was die wel druk.hij deed een beweging naar zich zelf.met zijn hand en arm. dat was dus de eerstekeer later ging die jongen lopen. en scotty was vlak in zijn buurt toen wou die hem weer aanvliegen mijn man hielt hem tegen.
3 doggies 
Ja ik denk wel dat het er iets mee te maken heeft dat het jongetje ADHD heeft,en vaak/veel (ongecontroleerde) bewegingen maakt.Hij vond hem te druk en onvoorspelbaar.
Een hond houdt op zich van rust in huis,in dit geval werd het nog wat spannender ,nieuwe mensen + druk kindje.
Wat ik wel af zou leren is dat hij zelf bepaald dat hij de bak op mag en vanuit die stand dan ook meer "zeggenschap"heeft volgens zichzelf.
Zag hij dit jongetje voor het eerst?Na hoeveel tijd begon hij te grommen?Meteen of na een uur bezoek?
Zijn er al weleens andere kinderen op bezoek geweest bij je??Wat gebeurde er toen?
3 doggies 
jouw hondje is verder wel kinderen gewend? maxje hier zou het ook gedaan kunnen hebben, ik sluit hem op in de bench want mijn kan hond er niks aan doen en het kind ook niet.
max wordt gewoon overprikkelt door drukke en onverwachte bewegingen.
als jouw hond geen kinderen gewend is dan zou ik hem hier wel mee leren omgaan.
en kom je tijdens wandelingen kinderen tegen, houd je hond bij je zo lang je niet zeker weet wat hij doet.

soraya ik kwam dat kindje onderweg al tegen en dat ging gewoon goed.scotty ging meteen aan hem snuffelen en sprong blij tegen hem aan.
in het begin ging het ook wel goed. maar naar een kwartier begon die ineens te grommen en hij liet de tanden zien. nu heb ik dus het idee dat het kwam door die beweging die dat jongetje deed.want daarna begon het. en vanaf die tijd hielt scotty hem ook echt in de gaten.
en maxjob ik heb hier wel vaker kinderen in huis gehad en daar ging het gewoon goed mee.
ik zelf heb ook nog een neefje van tien daar waar die afgelopen zondag nog mee heeft gespeelt.
als ik met hem wandel en hij komt kinderen tegen wilt hij daar altijd meteen naar toe. en dat gaat dan wel weer goed.
3 doggies 
dan zal ik me als ik jouw was ook geen grote zorgen maken wanneer je oppas oma bent hoor.
en mocht dit jongetje weer komen, haal je hondje gewoon bij hem weg.
ik heb echt het zelfde probleem met maxje, en ik weet zeker dat mijne zal bijten. maar ik neem hem niks kwalijk want hij begrijpt het op de een of andre manier niet en weet zich geen houding te geven. aangezien ik mijn maxje ook echt niet vertrouw in zulke situaties (en ik er zelf ook gestrest van raak) sluit ik m op in de bench. en btw hoe oud is scotty?
oh nog even, ik kwam vandaag 2 jongetjes tegen in t bos die ook of adhd hadden of een andere ziekte/ afwijking en toen ging hij achter me zitten zonder lelijk te doen. maar houd hem in de gaten en vertel de kinderen dat hij een beetje verlegen is en vroeger gepest(ben een leugenaar) dan snappen ze het vaak wel.

scotty is bijna 9 maanden oud. maar net wat je zeg ik hou hem nu wel heel goed in de gaten.
mijn zoon is bijna 19 jaar oud en heeft ook ADHD en scotty is helemaal gek van hem.
maar ja dat jongetje kent hij ook niet he.
3 doggies 
baby,s maken ook onverwachte bewegingen. zal dit zeker niet accepteren en er zeker aan gaan werken. je wilt toch er niet aan denken dat je hond straks je kleinkind gaat pakken, dat vergeef jij je zelf nooit meer. en de hond niet meer op de bank laten. dus op de grond laten. maar ik zou me er toch ook niet echt gemakkelijk bij voelen hoor.of hij dat kind nu kent of niet. hij heeft het niet te doen. en is gewoon niet goed te praten door te zeggen, ja maar hij kent dat kind niet. dat is goed praten , wat hij heeft gedaan. je kleinkind kent hij ook nog niet????

nee dat klopt myriam.
ik zelf ben er ook niet blij mee.hij heeft dit nog nooit bij andere kinderen gedaan.alleen toevallig bij dit jongetje.nu weet ik wel dat dit kindje heel druk was maar dat geet niet het recht om dan aan te vallen.dus ik heb de instantie gebeld van scotty die mensen weten heel veel over het gedrag van die hondjes.zij belt me vanavond dan ook op.en zal me dan goede raad kunnen geven.hoe ik dit het beste aan kan pakken.
nu ben ik dus wel begonnen met scotty dat ik een deken op de bank heb liggen dat hij daar dus wel op mag liggen. en als er visite komt dat hij gewoon in zijn eigen mand gaat liggen.dat die dus alleen als ik er ben op de bank mag en anders in de mand.ik hoop dat ik het goed doe.
ben echt geschrokken gister van hem.
3 doggies 
ja snap dat je geschrokken bent. en zeker ook omdat je dit niet had verwacht ook.. ben benieuwd wat de instantie er van gaat zeggen. en ja natuurlijk doe jij je best voor je hondje. er kan altijd wat gebeuren hoor. maar je gaat er aan werken en hoop dat het niet nog eens voorkomt. zal hem alleen voorlopig alleen tot de grond laten en ff niet op de bank, toch. succes en hopelijk zal hij dit nooit meer doen gr myriam

ja ik ben er wel meteen mee bezig gegaan. om die instantie een berichtje te sturen. moet er niet aan denken dat het een keer mis zal gaan.
dus ik kan nu dus het beste hem niet meer op de bank laten.en alleen maar in zijn mand.
dankje wel voor je reaktie.

zou hem voorlopig zeker niet op de bak laten. en zijn plaats laag houden grond of mand. dus helaas voorlopig niet op de bank en alles is op te lossen hoor. succes gr myriam
3 doggies 
ik zou hem ook helemaal niet op de bank laten, ook i.v.m de verwarring die scotty hiervan kan krijgen.
had al hiervoor een reactie terug geplaatst maar blijkbaar is er iets fout gegaan, dan nog maar een keer.
kan ook zijn dat hij nu aan het kijken is waar de grens ligt en dit jongetje was een mooi uitprobeersel voor hem. nieuw, jong, waarschijnlijk zwak door zn adhd (in scotty zn ogen).
jouw zoon van 19 kent hij al en die is natuurlijk ook ouder, dat valt niet niet te vergelijken voor een hond.
hier is het uberhaubt met visite op de plaats.
grappig dat hij qua uiterlijk ook op mijn maxje lijkt en dezelfde streken hebben.
ik wijt ook aan de terrier kant (pleit het zeker ook niet goed hoor).
laat je nog wel weten wat de instantie zegt?

ja maxjob zodra de instantie mij heeft gebeld laat ik het weten. ben benieuwt wat die gaat zeggen.en wat ik er tegen kan doen.
ik zelf denk ook dat er iets van terrier in zit.
hij heeft ook wat langere haartje bij zijn bekkie lijkt net of die een sikje heeft.
ik zal eens naar jou foto,s kijken ben echt benieuwt.
3 doggies 
Ik zou Scotty niet weg houden van de visite, jullie is huis is dan ook zijn territorium en iedereen die nieuw op visite komt is in zijn ogen een "indringer". De een zal hij beter accepteren als de ander, maar door Scotty weg te houden bv. in een bench of een andere ruimte zal hij de zogenaamde "indringer" als groter gevaar zien en kan het probleem alleen erger worden.
Ik heb samen met mijn vriend een half jaar geleden een Boston Terrier in huis genomen van 1,5 jaar oud. Die heeft bij haar oude baasjes gehapt naar hun kindje van 1 jaar. Dit lag er echter aan dat de baasjes geen controle over haar hadden. Ze bepaalde dan ook zelf haar regels zoals wanneer ze op de bank lag enz. We hebben ons voorgenomen ons aan de roedel methode te houden en geven haar nu eerst veel discipline.
Als er bezoek binnenkomt geven wij ze aan haar als eerst te negeren. Zodra de hond als eerst word begroet zal hij zich altijd het belangrijkste vinden. We laten het bezoek haar daarom volledig negeren hierdoor staan zij hoger dan haar in de rangorde. Ze mag dan ook niet tegen het bezoek opspringen dat geeft ook al direct aan dat ze geen respect heeft voor de ruimte van de visite en dat maakt haar machtig. Als ze weer rustig is komt ze vanzelf naar het bezoek toe en besnuffelt zij hen en mag ze kennis maken. Nu heb ik zelf een zusje van 2 jaar die regelmatig op bezoek komt en na alle discipline die ze hier leert heeft ze mijn zusje nooit iets gedaan, ze kan er zelfs leuk mee spelen en weet ook wanneer ze moet stoppen en haar weer de ruimte moet geven.
Een hond zal een kindje met ADHD vaak direct als zwakker beschouwen en kan die daarom weleens willen happen. Zij zien dit als een correctie, om het kind rustiger te laten worden of uit de buurt te houden. Ik ben ervan overtuigd dat door de rangorde goed te bepalen en zelf de ruimte voor het kind op te "claimen" de hond leert dat het kind hoger als hem staat en het kindje zal moeten respecteren. Ik denk dat het voor de visite en uw toekomstige kleinkinderen belangrijk is dat u de hond goed laat weten dat het kind hoger staat en creeer zelf een soort ontzichtbare bubbel rondom het kind zodat de hond haar ruimte respecteert.

hoi Diesel
normaal haal ik ook nooit mijn hond weg hoor.maar gister dacht ik echt als ik hem niet ergens anders neer leg loopt het niet goed af voor dat kindje.
en de eerste keer dat scotty zo reageerde hebben we hem meteen naar zijn mand gestuurt.
maar hij bleef dat kind in de gaten houden. toen dat jongetje mee wou lopen met zijn vader. vloog scotty ineens de mand uit en wou hem als nog aanvallen. ja en toen hebben we hem in het bijhok gedaan.ik wou het risico niet nemen.
maar bedank voor je tip.
3 doggies 
Ik zou de Scotty misschien aan de lijn houden. Zet de mand naast je op de grond of laat Scotty naast je op de grond zitten/liggen en als hij dan teveel op het kindje let of erachteraan wilt gaan kun je hem een kleine correctie met de riem geven (doe dit bij iedere dominante beweging zoals de oortjes die ineens actief en alert zijn etc.). De correctie kan ook eerst met de stem(gebruik dan nooit zijn naam tijdens het corrigeren maar een klank of een "nee" of iets), is hij dan nog gefocust op het kindje dan een kleine korte correctie met de riem. Niet om hem hard te trekken maar om zijn aandacht er vanaf te "snappen" als het ware. Als hij dan weer ontspannen is en zijn aandacht niet meer op het kind heeft kun je hem belonen. Zo leert de hond dat het kind kan/mag gaan en staan waar hij wilt en dat het baasje alles onder controle heeft. Scotty zal na een tijdje niet meer de drang hebben om het kind te "corrigeren" voor zijn drukke gedrag. Dit werkte bij onze Diesel super, na een tijdje bleef ze rustig op de grond naast ons of tussen ons liggen en schonk ze geen aandacht meer aan gekke bewegingen van mijn zusje of andere bezoekers.
Ik hoop dat het een eenmalig foutje is geweest van Scotty en dat het bij die ene keer blijft.

ja dat is een goede tip.maar ik denk niet dat ze heel vaak zullen komen hoor die mensen.want ze wonen hier niet echt in de buurt.
maar waarom deed scotty dit nu wel bij dat kindje en niet bij andere kindjes.
nu merk ik wel dat die dominant gedrag vertoont tegen over iemand anders. zo als die ineens tegen de arm van die mevrouw wou rijden. maar gelukkig zei ze er meteen wat van. maar toch wou die het wel vaker proberen.
3 doggies 
ik herken wel iets in mijn hond. sterre houd ook niet van kinderen die onvoorspelbaar en druk zijn.Hierboven zijn al goede tips gegeven, dus dat hoef ik niet meer te doen maar zorg ervoor dat de hond vertrouwen heeft dat er niets engs is en dat het allemaal veilig is.

ja Erica dat probeer ik ook.maar het is toch raar dat die het bij andere kinderen nooit heeft gedaan maar toevallig wel bij dit hondje.zou het zo zijn dat die dat kind niet vertrouwde.dat die er bang voor is.of de baas over dat kind wou spelen.ik vraag me dit wel af.ik kan het gewoon niet los laten.ben echt geschrokken.ik heb dit nog nooit mee gemaakt bij geene hond.die van mij was.
3 doggies 
Door de drukte van het kind (ADHD) en de onverwachte bewegingen is het kind "zwak". In de honden wereld zien honden graag alles in hun omgeving als stabiel en door de ADHD is het kindje in de hond zijn ogen -onstabiel-. ADHD is geen natuurlijk ontspannen gedrag en hierdoor krijgt de hond de neiging om dit gedrag te corrigeren of weg te jagen. Voor de hond geldt hier het recht van de sterkste. Daarom is het belangrijk dat de hond beseft dat het baasje alles onder controle heeft en dit drukke gedrag leert te negeren of ermee om te gaan.
Ik denk dat het vooral belangrijk is dat de "persoonlijke" ruimte van de bezoekers gerespecteerd moet worden daardoor voorkom je ook het rijden. Als de mevrouw het zelf aangeeft en de hond stopt dan is het een kwestie van consequent zijn en volhouden. Probeert de hond het nogmaals dan is het aan u om in te grijpen. Ziet u dat de hond weer een beweging maakt waarbij hij zich als het ware klaar maakt om te gaan rijden corrigeer dit dan direct nog voordat hij de kans krijgt. Hij zal het na een tijdje ook niet meer doen.
Ik denk dat het hondje zich nog niet helemaal bewust is van zijn plaats in huis. Maar gelukkig is het zo te horen minimale dominantie en kun je dit er makkelijk uit krijgen door zelf de leiding te nemen en voor de hond zijn grenzen te bepalen.

ja Diesel dat doe ik ook.zodra ik zie dat scotty probeerd te rijden tegen iemand aan dan zeg ik altijd gelijk nee.met een zware stem.en dan gaat hij ook wel weg.maar gister zag ik dat niet want was met koffie inschenken bezig. maar toen die het de tweede keer weer wou proberen riep ik meteen nee denk eraan.en dan sturen we hem meteen naar zijn mand.verder is die wel lief tegen andere mensen.
3 doggies 
ja de eerste keer schrok ik ook toen sterre ontzettend grauwde. maar een kind staat voor hun lager in de roedel in de eerste instantie. Mijn nichtje is heeel onvoorspelbaar en sterre mag haar dan ook gewoon niet omdat ze niet weet wat ze van plan is en bang is dat ze haar pijn gaat doen. We leren het haar af maar van de ene kant heeft ze wel een beetje gelijk dat als mn nichtje vervelend is en aan haar gaat zitten dat ze grauwt, maar voor de rest vind ze kinderen juist super en mijn andere nichtje hoef maar in de buurt te komen of sterre is dol enthousiast. Maar geen paniek het komt wel weer goed als je geduld hebt. Sterre laat nu zelfs toe dat mn nichtje aan haar komt ( zonder te grauwen
)

nou dat is wel fijn hoor.dat het nu al een stuk beterde gaat met sterre.ik hoop dat het bij scotty ook zo zal gaan.kijk als het kind scotty pijn had gedaan op dat moment had ik dat wel begrepen.maar die jongen deed alleen maar een handeling bij zich zelf.en dat was voor scotty op dat moment te veel.

een update voor de gene die willen weten wat die vrouw van de opvang van scotty heeft gezegt.
ten eerst heeft ze mij een paar goede tips gegeven. hoe ik alles het beste aan kan pakken.
en dat scotty denkt dat hij hoger zit in zijn rangorde. en dat we daar wat aan moeten doen.
verder vraagt ze nog speciaal hulp van een gedragsterapeut die mij ook nog tips kan geven.
en verder is het wel het beste dat hij naar een goede honde school gaat. moet wel een herkende zijn en die ook wat kan doen aan het gedrag van scotty.die mij goede adviese kan geven.
nu zoek ik dus een goeie honde school hier in de buurt.ik woon in rheden mescien dat jullie een goede weten?
alvast bedankt voor al jullie tips.
3 doggies 
Gelukkig weet je er nu wat er speelt en kan je het begeleiden! ik hoop dat je een goede school vind en ik denk dat het met scotty wel helemaal goed komt!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "scotty wou een kind aan vallen. wat moet ik doen.ben teneinde raad." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?