3 doggies 
Wassen met dreft!!!
Dreft dood de vlooi wel!!!
En fijn zonder gif
Maar ene vlooienshampoo en daarna een pipetje mag gewoon,dit is niet raar.
Als je hond daar een aanval van krijgt dan zegt dit iets over de hond maar niet over de behandeling.
Tuurlijk weet je niet hoe ene hodn reageerd,maar dan kan je nooit niets doen want ieder hond reageert anders op dingen,(eten,medicijnen,wandelen,alles)
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Roodachtige beestjes op kynai's vacht. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
3 doggies 
Ga naar een willekeurige dierenarts en die zal je vertellen dat 2 vlooienbehandelingen achter elkaar heel gevaarlijk zijn.
Ik verzin dit niet zomaar hoor, en ik kaily heeft geen shampoo en druppels gehad, de shampoo was genoeg. En ja kaily heeft waarschijnlijk MDR1, ik zei het alleen omdat zij haar hond er bij haalde, tja van 1 hond kan je niet uitgaan. Dat was mijn punt ermee.
Maar ja, je kan je hond hier zeker mee vermoorden, zo ontschuldig zijn die druppels en zo allemaal niet hoor..
1 doggies 
Gerdine,
Ik vraag me eigenlijk af met welke vlooienshampoo je hebt gewassen??
Het is toch zo dat als je hond MDR1 heeft dan niet tegen ivermectine/Ivomec kan.... en in mij weten zit dit dus niet in vlooienshampoo.
1 doggies 
Hond scheren.?
Maarja, je zal er maar mee zitten.
Nou is het afweersysteem van een hond al net zo ellendig geworden als bij de mens.
Maar zou zelf ook goed uitkijken wat en hoeveel je op je hond spuit.
1 doggies 
1 doggies 
Goeiedag Gerdine... Van 1 hond kun je niet uitgaan. Dus ook niet van jouw hond. Daar was heel spijtig al veel meer mee aan de hand waarschijnlijk..
Maar vermoorden? Kom zeg, gaat wel een beetje ver vind je niet?
Mijn Da heeft juist mijn methode aangeraden. Of wil je nu zeggen dat mijn DA geen verstand heeft?
2 doggies 
van Exil was de shampoo, ik weet ook neit of kaily MDR1 heeft hoor, maar ze reageerde sterk op de shampoo.
Ik moet haar nog laten testen hierop.
Maar ze krijgt het alleen van vlooiendruppels, vlooienshampoo's, wormenmiddelen,en haar jaarlijkse enting. Sinds ik daarmee ben gestopt, geen epileptie meer.
Dus hoeft niet persee MDR1 te zijn, maar gewoon dat het troep is wat je op je hond gooit..
En je kan die plaag echt weg krijgen zonder gif op je hond te gooien, eerst was ik ook sceptisch, maar goed ik kon niet anders en het heeft gewerkt..
3 doggies 
Anyhow.. Roos meid, vraag je DA even wat je het beste kan doen met Kynai. Hier liggen de meningen zover uiteen, daar wordt je ook niet wijzer van!

vlooien is iets waar niemand op zit te wachten, en een vlooienplaag is wat anders dan een paar vlooien, dan hoef je geen chemie te gebruiken, er zijn genoeg middelen die dan natuurlijk zijn die je kan gebruiken.
een vlooienplaag moet je bestrijden, dat zijn ziekte verwekkers voor jezelf en je hond, en als je kleine kinderen hebt, dan zit je daar echt niet op te wachten, dus aan de slag.
en bij twijfel, raadpleeg dan toch je dierenarts.
3 doggies 
Ik bid op mijn blote knieën dat zoran geen vlooien krijg want met zijn lang haar en zijn ongeduld zal dat een verschrikkelijk karwei worden om die allemaal vermoordt te krijgen, kan men niet preventief behandelen en met wat buiten look?
3 doggies 
Ik ga helemaal niet uit van mijn hond alleen, dit was alleen een voorbeeld.
Ik hoor zo'n beetje mijn hele leven al dat het levensgevaarlijk is om vlooienmiddelen te combineren of vlak na elkaar te gebruiken. Van dierenartsen, dierenwinkels, van mijn dierenverzorgings school, van trainers, trimmers, fokkers enz.
maar goed, ga gerust je gang, als jou hond er ziek van word is dat jou verantwoording.
Mijn hond werd sowieso ziek van 1 middel, niet van de combinatie, want dat zou ik dus nooit en te nimmer doen!
En ik kraak druppels en zo niet af, ik vind het gif, en daarom moet je er mee oppassen.
Maar kraak mijn methode zeker niet af, want ook dat heeft zich gewoon bewezen..

zeker, ik heb ook een hond met een ontzettende dikke vacht, geen plaag ? dagelijks wat lavendel druppels op de vacht wrijven, heus dan voorkom je vlooien mee.
en bonbons en karnemelk , dat helpt ook, heb je dan toch vlooien ? echt dan moet uitgeroeid worden, met ander spul dan natuurlijke middelen, een plaag daar heb je je hele huis vol mee.
zelfs de bestrijdingsdienst kon ze niet eens een twee drie verdelgen, ik ben een week weg geweest, en nog had ik zeven weken lang vlooien, dus onderschat het probleem niet hoor, geen vlooien ? dan natuurmiddelen.
3 doggies 
Roos moet gewoon naar de DA middelen gaan halen en bestrijden die beesten.
Met natuurlijke middelen krijg je ze echt niet weg hoor
3 doggies 
Met sommige natuurlijke middelen krijg je ze echt weg.
Met sommige medische middelen krijg je ze ook weg.
Het nadeel van de medische variant ....
Nouja dat is maar net wat en wie je gelooft en wat je hebt meegemaakt.
3 doggies 
Ik vraag me dan toch af wat mensen in mijn plaats zouden doen, je hond laten lijden door er chemische middelen op te gooien, of een goed werkend alternatief..
Als je het nog nooit geprobeerd hebt, weet je niet of het lukt of niet.
Oordeel niet zomaar over iets zonder het ooit te proberen..
3 doggies 
Maar werkt karnemelk en knoflook dan ook tegen vlooien? Pure knoflook? Of is dat iets speciaals voor honden?
En hoeveel en hoe vaak zou je je hond dat moeten geven?

het is werend sanne, en niemand oordeelt hier, niemand.
sanne, je hebt een middelmatige hond ? qwa groote ? dan is een bonbonnetje al genoeg, voor preventie. ik geef er twee per dag, mijn hond is giga groot en zwaar.
karnemelk wordt de reuk bepalend voor de vlo, dan willen ze ook wel blijven. en pure knoflook, zou ik niet zo gauw geven. je gaat vaak de hoeveel heid te buiten, want knoflook is in grote hoeveelheid gevaarlijk, met mate gegeven is er niets aan de hand.
3 doggies 
Knoflook en karnemelk zijn bloedzuiverend, dit helpt het immumsysteem beter te werken en houd ziektes weg.
En vlooien en teken houden niet van knoflook.
karnemelk mag geloof ik onbeperkt gegeven worden, en knoflook een teen per week geloof ik. Maar dit ligt ook aan de grote van je hond.
En ja beide puur
3 doggies 
Bedankt beide!
Willemijn ik heb een hondje van 1,8kg, eentje van ongeveer 15/20kg (Weet ik niet zeker omdat ze vrijdag pas komt) en een van 7kg.
Maar ik zal me er binnenkort is in gaan verdiepen.


Nee alleen wat ik beschreven heb.
Ik ben sowieso niet zo'n fan van medicijnen, dus ik zoek eigenlijk altijd wel een alternatief, ook voor mezelf. Dus ik kan soms nogal fel reageren als mensen die zooi maar gewoon te pas en te onpas gebruiken op hun hond terwijl ze vaak niet eens kunnen merken hoe het hun trouwe viervoeter beinvloed.
Dus in ieder geval mijn excusses als ik fel was.
Roos mag natuurlijk zelf beslissen wat ze doet tegen de vlooien 
En bedankt voor de link Cabasja

Dank u wel Willemijn, dus gewoon lavendel bloesems plukken in water laten trekken en verstuiven, zal het zeker proberen en die bonbons waar kan ik die kopen?
Het gedacht alleen dat mijn schat vlooien zou hebben jakkes, het begint bij mij al overal te jeuken
viv

Dankjewel voor de tips! ik ben 15 jaar en iedereen hier denkt dat het wel mee valt grr.. mijn moeder wilt trouwens alleen maar natuurlijke bestrijdingsmiddelen kopen. waar kan ik die halen?
Ik vind het trouwens een beetje raar dat mensen hier gaan kibbelen omdat ze een andere mening hebben.. dus hou op met kibbelen :P daar word het niet beter op!
liefs van Roos.
ps: Nogmaals bedankt voor de goede tips 
3 doggies 
Wat wij hier hebben gedaan bij Jackie haar vlooienplaag toen ze net kwam was dit: Onder de douche gaan zitten met de hond, fles vlooienshampoo, Bak met zeepsop en eerst de shampoo gebruiken, dan onder de douche de hele vacht doorkammen en elke vlo verdrinken in de bak zeepsop. Daarna hele huis ingespoten met EXCIL Vlooienspul voor thuis, hele dag op pad gegaan, leuke dingen gedaan, einde van de dag weer naar huis en ik heb geen vlo meer gevonden nooit meer
succes
3 doggies 
oja en misschien je hond even weghouden bij andere honden tot ze vlooi vrij is???
Ons indy had toevallig gisteren ook vlooien.
Nou alles is gewassen
alles is verschoond
alles is uitgezogen
alles is behandeld met spray
en natuurlijk is indy ook behandeld.
Oja en zeg maar tegen je moeder dat ze het wel sirieus moet nemen. De hond kan er echt veel jeuk van krijgen. en natuurlijk kan je huis ook vol komen te zitten met vlooien. als je echt een vlooien plaag hebt daar word je niet vrolijk van. Denk dat je moeder dan heel erg baalt dat ze het niet sireus heeft genomen.
wat misschien een slim idee is, laat je moeder even naar de dierenarts bellen om meer info. Misschien word het haar dan wat duidelijker

Wat een hoop overdreven reacties zeg... Paniek om een vlo. Ik zie nergens staan dat het hier om een plaag gaat. Wie eens in een huis is geweest met een vlooienplaag weet dat dat hier niet aan de orde is. Niet als je 1 vlo hebt gezien en zwarte poepjes in de vacht.
Al die paniek om middelen ook. Elk dier kan een reactie geven op een middel. Dat weet je niet van te voren. Wat mijn ervaring wél is, is dat de reactie heel snel komt, binnen een kwartier, binnen 5 minutten zelfs. Mij is geleerd dat je meteen onder de kraan moet afspoellen als je dier een reactie vertoont.
Roos, ik zou kammen, al is dat lastiger met lange haren, en zoeken. Gebruik een natuurmiddeltje en hou het gewoon goed in de gaten. Elke dag controleren/zoeken. Heb je meer vlooien, zou ik de hond wassen, en blijven controleren. Heb je ze dan nog zou ik een pipet in gaan zetten.
Zo ga je in stapjes steeds wat verder. Wél goed je huis stofzuigen elke dag, dat moet je even volhouden. Zolang de vlooien niet op jou springen zou ik niet het hele huis gaan spuiten, maar moet goed stofzuigen ook genoeg zijn.
Als de hond een reactie krijgt van een middel, meteen onder de kraan/douche en spoellen.
Wat ook helpt is zwemmen in de zee. (moet je wel een hond hebben die zwemt
) Dat is goed voor de huid én de vlooien zijn weg.
Overal waar je hond komt kan hij een vlo krijgen, dus ook al kijk je nog zo uit, na een wandeling kan ie er weer 1 hebben. Dat betekent niet automatisch dat je huis volzit. Controleren is iets wat je altijd doet, en naarmate de hoeveelheid reageer je erop.
3 doggies 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Roodachtige beestjes op kynai's vacht. " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?