Van zwart naar grijze vacht?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Beau. (Gast)

Hallo allemaal,

Ik heb een tricolor schotse collie van 11 maanden.
Sinds een tijdje is zijn zwarte vacht erg grijs gaan worden, vooral op zijn kont. Het grijze gedeelte van de vacht voelt ook veel droger aan en het pluist heel erg.
Nou heb ik gehoord dat dit kan doordat zijn vader een bleumerle collie is.
Zelf dacht ik dat hij in de reu zou gaan en dat dit gaat uitvallen.
Ik ben nu toch wel erg nieuwsgierig naar wat dit is, kan iemand mij hiermee helpen?

Groetjes, Beau.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Van zwart naar grijze vacht?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel De mannenDe mannen

honden foto van De mannen

Wij hebben ook een tricoler teefje gehad en deze had in het begin ook dit probleem.
Op aanraden van de fokker hebben we haar toen zeewier gegeven en dit werkte.
Mischien heeft jullie fokker ook nog tips.
succes ermee.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Het lijkt mij verstandig om even raad aan de fokster te vragen.

honden page profiel Dewi • Promise • DuukDewi • Promise • Duuk

honden foto van Dewi • Promise • Duuk

Hier geen Schotse collie, wel een Bearded collie. Duuk is zwart-wit en was als pup pikzwart, nu is hij ook heel erg licht.

De fokster vertelde ons dat de definitieve kleur pas rond de 3 jaar 'klaar is'. En dat je aan de kleur van de haren op de oren een indicatie zou hebben van hoe de definitieve kleur zou zijn. In ons geval zou dat dan toch weer vrij zwart zijn :-)

Misschien geldt dit ook (deels) voor de Schotse herdershond?

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

je hebt al een paar goeie antwoorden gehad lees ik.

je hond is 11 maanden, en dan is de kleur nog niet definitief, de rui kan grijs veroorzaken, onder het dekhaar.

je schrijft dat het pluist, dat kan een goeie oorzaak zijn, na de zomer krijgt tie weer zijn wintervacht, en zal het dekhaar weer prachtig terug komen, maar ook als er weer rui is in het voorjaar, kan de grijze kleur terug komen.

dat is de ondervacht, niet het dekhaar. :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Van zwart naar grijze vacht?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Tips zindelijkheid pup
^