Blue merle of Zwart/wit?

76 reacties · pagina 2 van 3

Poll: Blue merle of Zwart/wit?

[IMG]http://i1199.photobucket.com/albums/aa477/HeroAtTheBorderInn/DSC00189-1.jpg[/IMG] (13)
 
[IMG]http://i1199.photobucket.com/albums/aa477/HeroAtTheBorderInn/DSC00172.jpg[/IMG] (14)
 

Welke pup heeft jullie voorkeur?

[IMG]http://i1199.photobucket.com/albums/aa477/HeroAtTheBorderInn/DSC00189-1.jpg[/IMG]
[IMG]http://i1199.photobucket.com/albums/aa477/HeroAtTheBorderInn/DSC00172.jpg[/IMG]

-

19 april 2011, 16:21

Ik vind zwart-wit meestal mooier, maar het komt wel veel vaker voor en is dus veel minder origineel. Blue Merle kán ook heel mooi zijn, maar is mogelijk minder mooi. Moeilijke keuze! Ik vind die zwarte vlek op het oog van de blue merle wel heel aandoenlijk. Hij heeft een mooie tekening, en er is geen hond die er hetzelfde uitziet.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Blue merle of Zwart/wit?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Wilma en Dobby (RIP)

19 april 2011, 16:24

Ik zie juist eigenlijk steeds meer merles komen dan zwart-wit. Ik vind merle ook niet altijd mooi, dus ik zou voor zwart-wit gaan.

-

19 april 2011, 16:28

Wat grappig, ik zie bijna nooit merles. Hier in de buurt lopen ontzettend veel zwart-witte borders, als ik een merle tegenkom is het echt bijzonder.

Mexx

19 april 2011, 16:30

Als je naar kleur moet kijken kan je bij merle soms al een beetje inschatten hoe het gaat worden maar meestal zijn het toverballetjes.

Toen wij Goof kochten (nest van 5, 4 teven, 1 reu) was er voor ons niet echt keus, maar als Goof de kleuren had gehad van zijn zusje hadden we even extra gedacht over reu of teef.
Zijn zusje was namelijk echt lelijk getekend :-D
Veel wit aan 1 kant van het gezicht en geen tan kleuringen maar wel een dikke zwarte vlek. Het lichaam was verder ook heel a-symmetrisch, kleiner vlekken en enorm grote door elkaar.
Goof was bijna perfect symmetrisch. mooie kleiner vlekken her en der wat tan netjes verdeeld etc.

Maar vooral bij de kop geeft zon a-symmetrisch gezicht wel een heel andere uitdrukking, zeker later.
Haha, maar dat is echt persoonlijke smaak.
Sommige mensen vinden dat juist weer heel mooi/apart

Anoniem (gast)

19 april 2011, 17:02

Allebei vind ik ze erg leuk, maar ga absoluut niet alleen naar kleur kijken!
Miss. vind je de blue merle net wat mooier, maar heb je een vreselijk goede klik met de zwart-witte, dan zou dat voor mij absoluut de doorslag geven!

Zelf vind ik blue merle erg mooi, maar zou ik toch voor de typische zwart-witte Border Collie gaan (los van het karakter dan, h`e ;-) ).

Jonne

19 april 2011, 17:10

Hmm lastig, ik zou op karakter afgaan.
Wij wilden eigenlijk een zwart-witte border maar eindigden met een blauw-witte ;-)

Moet wel zeggen dat ik de zwart-witte mooier vind op de foto, maar ben dan ook geen merle fan O-)

Roos' & Max'

19 april 2011, 17:36

Ik zou voor puppy 2 gaan!!!
-Vind ik zelf iets mooier!-
Maar je moet ook goed op het gedrag en ziektes letten he!

oukjespeciaal aangestelde fokker

19 april 2011, 18:18

Ik zou voor de zwart witte gaan dat is een echte originele border kleur. De bleu merles zie je steeds vaker, is echt een mode kleurtje aan het worden.

Uma & Joker

19 april 2011, 18:25

Niet op kleur maar op karakter kiezen natuurlijk :-D
Maar als ze allebei bij je passen... dan wordt het lastig O-)

B met D&A†

19 april 2011, 18:38

Ik zou voor de zwart/witte gaan.
Vind vaak de vlekken bij een merle vaak niet mooi.
Zo chaotisch/druk.

Die zwart/witte kijkt vind ik ook een stuk liever.

Ik zou zeggen kijk volgende week dan zien ze er al iets anders uit dan op de foto's en zullen ze ook al wat veranderd zijn.

Maar met 3 weken kiezen is inderdaad niet makkelijk.
Als ik al zag hoe Djago veranderd was in 2 weken tijd gewoon niet normaal. Was niet te herkennen.
Eerste keer zijn we gaan kijken met 4 weken en de 2e keer met 6 weken. Maar das echt een wereld van verschil!

Succes!

Silvy

19 april 2011, 18:46

ik zou voor de blue merle gaan die vind ik persoonlijk altijd heel erg mooi!!
maar kijk met welke pup je een klik krijgt en kies dan
succes ;-)

Nikki & Hero schreef het onderwerp

19 april 2011, 20:33

Ik heb besloten voor het zwartje te gaan!
Die had in het begin al mijn voorkeur, pas achteraf hoorde ik dat de merle ook nog beschikbaar was. Ik had nooit eerder nagedacht over een merle en ja... ik had het gewoon niet verwacht en merle is misschien wel heel speciaal, maar ben dus bang dat ik de tekeningen niet meer zo mooi ga vinden als hij volwassen is. Ik denk dat ik gewoon op mijn buikgevoel af ga gaan en degene pakken die het "eerst" mijn hartje had gestolen.


Uma & Joker

19 april 2011, 20:34

Het wordt dus ze zwart/witte? Gefeliciteeerd :-D
En hij gaat dus Hero heten?

Nikki & Hero schreef het onderwerp

19 april 2011, 20:35

" Het wordt dus ze zwart/witte? Gefeliciteeerd :-D
En hij gaat dus Hero heten? "

Ja, klopt helemaal :-D

Jacqueline, Jackie en Joy

19 april 2011, 20:42

Goede keus !!

Ik ben zelf niet weg van blue merle hondjes (persoonlijke smaak) alhoewel er soms wel mooie tussen zitten.
Zwart witje is een snoepie om te zien.

Gefeliciteerd !

Evelien & Midas

19 april 2011, 20:44

Gefeliciteerd! ontzettend leuke naam ook

ik zou ook voor de zwart witte zijn gegaan. ben zelf ook
niet zo heel erg weg van merle kleuren moet ik eerlijk zeggen.

Super, en nogmaals gefeliciteerd!!

cia v.d. heijdengoedgekeurde fokker

19 april 2011, 21:11



Proficiat met je keuze. Heel goed gedaan!

(Persoonlijk hou ik helemaal niet van de merles.)

Morgane

19 april 2011, 21:16

Goeie keuze heb je gemaakt! Altijd luisteren naar je buikgevoel... ;-)
En het waren beide schatjes, dus fout kon je niet kiezen... :-)

jaime

19 april 2011, 21:20

gefeliciteerd met je toekomstige pup, een foute keuze had je niet gemaakt, ik had persoonlijk ook voor de zwart witte gegaan

Silvy

20 april 2011, 08:26

wat leuk!!!
veel geluk ermee en het is ook een schatje om te zien echt waar ;-)

Charissa

20 april 2011, 10:35

Hoihoi

Je hart volgen :-D Ik heb er 2, broertjes van elkaar :-D Met echt 2 totaal verschillende karakters. Forru is rustig, kalm, speelt graag met speeltjes. Renzo daarentegen is helemaal zot :p geen aandacht voor speeltjes, enkel voor mensen en is verzot op fietsen en oefeningen doen. :-D Ik vind ook dat je dat al vroeg moet doorgeven. :-) Ze hebben beide wel veel pit :p maar dat heb ik graag, een hele uitdaging :p :-D

Succes!

yvonne

20 april 2011, 17:58

Wat leuk! :-D:-D


Het is een poepie hoor O-)

:-)

Karlijn

20 april 2011, 18:20

Zet de hondjes aan twee kanten van de kamer, ga in het midden zitten, en kijk welke het eerste bij je is. :-D O-)

Karlijn

20 april 2011, 18:21

Oeps, ik lees weer eens niet goed. Gefeliciteerd met je pup in ieder geval! :-D

Biankagoedgekeurde fokker

20 april 2011, 19:01

Ik had denk ik ook voor de zwart-witte gegaan, die is super mooi getekend. En oogt iets rustiger in zijn ogen. Maar karakter form jezelf als baas het meeste.

Hier zie je niet zoveel borders, we hebben hier 1 aussie en de rest herders. Djuna is hier tot nu toe de enige border collie en dan ook nog eens een merle (die je hier nog minder ziet).

Ik heb wel eens de vraag gehad of Djuna ook een witte herder is (we hebben nl ook een witje) O-) uuhhh ik zo een witte herder is wit en Djuna is......Nee het is een border collie.Dus de meesten weten ook niet dat zij een border collie is.

Nikki & Hero schreef het onderwerp

20 april 2011, 19:22

Bedankt voor jullie reacties allemaal :-D.

Ben heel blij met de keuze die ik gemaakt heb! Nog geen moment spijt van gehad.

Eva

20 april 2011, 19:42

Ha, het is het zwartje geworden, zou qua uiterlijk ook mijn keuze zijn (ik val niet zo snel op merles).

Ik weet niet of het iets typisch Belgisch is dat je zo vroeg moet kiezen, denk het eigelijk niet, het is me toch nog nooit opgevallen (ben Belg)

Zelf kiezen we meestal pas vanaf een week of 5, dan kan je meer afgaan op het karakter, wat we veel belangrijker vinden als het uiterlijk, er moet een klik zijn.

Onze pupkopers moeten ook pas op 5-6 weken kiezen, een voorkeur aangeven kan natuurlijk altijd eerder maar kan me niet voorstellen dat iedereen op 3 weken al echt een keuze gemaakt heeft.

Qua kleuren, je ziet meer en meer kleurtjes, zelfs merle is op dit moment al niet meer 'speciaal'...

Van welke fokker komt Hero ??

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Blue merle of Zwart/wit?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^