Kvv afwisselen mat droogvoer? Goed droogvoer? Kvv vanaf wanneer?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel KessiaKessia

honden foto van Kessia

Hallo iedereen,

Morgen mag ik in het asiel om men pup van 3 maand (tis een kruising; king schnauzer denk ik, zie google:-) )

Nu heb ik nog nooit kvv bij men hondn gebruikt. Ik lees tal van voordelen en zou het dus aan de nieuweling willen gaan geven.

Vanaf hoe oud mag ik beginnen met kvv en/of restjes bleu gebakken tafelvlees? Geef ik hem best nog enkele maanden puppy voer, welk dan?

Ik zou het mss willen afwisselen met droogvoer. Mengelen van droog en kvv is niet zo goed las ik? Dus bv 4d droog en 3d kvv. Of dag droog dag kvv, of 1 droge maaltijd 1 kvv per dag ( als hij maar 2 maaltijden meer moet) -> hoe combineer, wissel je best af?

Welke merken van droogvoer (belgie) zijn de beste, niet schadelijk voor mijn hond en veel bevatten de meeste voedingsstoffen die hij nodig heeft?

Weet er iemand goeie merken van kvv in belgie en waar te verkrijgen? Goeie prijs-kwaliteit?

Bedankt alvast! X Kessia & Wigel

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kvv afwisselen mat droogvoer? Goed droogvoer? Kvv vanaf wanneer?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Monique & de zwart-witjesMonique & de zwart-witjes 2 doggies

honden foto van Monique & de zwart-witjes

Je kunt meteen met kvv beginnen. Maar ik zou zelf geen gebakken tafelvlees geven.
Beter een paar dagen kvv en dan een paar dagen brokken dan iedere dag/maaltijd afwisselen, is beter voor de maag.
Maar waarom zou je brokken willen blijven geven?

honden page profiel ........goedgekeurde fokker 2 doggies

Alvast een reactie op een deel van je vragen ;-)

Het is inderdaad niet goed om KVV en droogvoer/brokken te mengen. Dus je zou het dan per maaltijd moeten laten verschillen.

Een nadeel om de ene keer KVV te voeren en de andere keer brok, kan zijn dat je hond gaat selecteren. Ik heb een erg kieskeurig teefje dat lang niet altijd alle maaltijden opeet (ze krijgt altijd KVV). Ze heeft gewoon niet altijd trek. Zou ik bij haar gaan wisselen tussen een KVV en brok, dan eet ze nooit haar brokjes op, maar wacht ze tot er KVV in haar bakje zit ;-)

Heb je een makkelijke eter, dan hoeft het zeker geen probleem te zijn.

Vanaf wanneer je KVV kan voeren? Er worden pupjes afgespeend met KVV. Dus eigenlijk kan een hond al gelijk KVV eten. Mijn reu eet al KVV vanaf vrijwel het moment dat we hem hebben.

Op welke KVV een hond het het beste doet, is afhankelijk van de hond zelf. Mijn honden eten Darf, maar ik geloof niet dat dat in België geleverd wordt. Ik zou niet Smuldier of Rodi voeren. Dit noemt men vers voer, maar het is kwalitatief niet goed voer.

Qua brokken gaat mijn voorkeur uit naar brokken zonder graan, rijst of mais. Je komt dan al snel uit op Acana, Orijen... vrij dure brokken. Wat dat betreft kan je dan weer beter KVV gaan voeren.

De Belgen hier kunnen vast wel goede adresjes aanraden :-D

PS... ik denk dat er FoxTerrier in je hondje zit ;-)

honden page profiel nancy, woopy en faithnancy, woopy en faith 1 doggies

honden foto van nancy, woopy en faith

ik wissel ook af
vers van energique(ook in belgie verkrijgbaar)
en korrels van acana die ik bij zooplus bestel en waarvan ik heel tevereden ben over de bezorging
waar woon je in belgie?
dada

honden page profiel ukkieukkie 3 doggies

honden foto van ukkie

Hoi Kessia, wat spannend!

De meningen zijn verdeeld over het mengen van droogvoer en KVV. Mijn honden krijgen soms wel beide op een dag. Met grote honden is het misschien wel iets om voorzichtiger mee te zijn, vanwege het risico op maagtorsie.

Goed droogvoer zijn oa. Acana, Orijen, Taste of the Wild en Fish4dogs.
Taste of the Wild is dan het minst aan de prijs. Die kan je bij zooplus bestellen, ik weet niet of zij ook in België leveren.

Carnibest is een goede KVV en is in België verkrijgbaar:
http://www.carnibest.nl/belgie.htm
Naturis is een redelijk goede KVV en is Belgisch
http://naturis.be/index/component/option,com_weblinks/catid,22/Itemid,35/
Carnivoer is een goede KVV met verkooppunten in Belgie:
http://www.carnivoer.nl/verkooppunten
Bibi is een redelijke KVV met verkooppunten in Be:
http://www.bibidiervoeding.nl/adressen.htm
Farmfood is een redelijke KVV, met het sterretje zijn verkooppunten van de KVV van Farmfood:
http://www.farmfood.be/hondenvoeding/verkoopadressen/belgie.html
Het is het beste om verschillende merken en smaken af te wisselen!

Over wel of geen speciaal puppyvoer zijn de meningen verdeeld. De meeste goede voeren hebben geen puppyvoer, dat zegt al wat.

Ik heb ook een pupje van bijna drie maanden. Zij krijgt 125 gram KVV (vooral Darf en Carnibest) en 50 gram brokjes (Fish4dogs puppy) per dag. Ze groeit prima.

Mijn volwassen hond krijgt alleen KVV (darf aktief & Carnibest EKO) en een enkele keer een handje brokjes op een koude of na een actieve dag).

Ik ben hier zeer tevreden mee.

honden page profiel TZNTZN 2 doggies

Op het meeste heb je al antwoord gekregen...

Maar de beste brokken (in deze volgorde ook) zijn:
1. orijen
2. acana (wel de varianten zonder!!! graan)
3. taste of the wild


Alaska vind ik de beste kvv en deze is ook verkrijgbaar in belgie....

honden page profiel TZNTZN 1 doggies

carnivoer en carnibest vind ik ook wel goed, maar vind dat Alaska daar met kop en schouders bovenuit steekt O-)

honden page profiel KessiaKessia

honden foto van Kessia

Super bedankt iedereen voor de reacties! door men te kleine touchscreen is het doggies verdelen niet zo goed gelukt ;-) jullie verdien er allemaal 3 O-)

Ik woon nog thuis, ze zien hie wel graag honden maar deden wat ambetand toen ik zei dat ik kvv wou gaan geven om dat dit veel beter zou zijn. Ze hebben al altijd korrels gevoerd zijn niet anders gewoon. Mijn ma zegt rauw vlees is volgens den dierenarts niet goed en in kvv zit al den afval gedraaid... :s

Ja ik dacht mss ook dat er (fox) terrrier inzat, maar het is dus een vondeling dus heb geen verdere geschiedenis. Kan je eigenlijk te weten komen welke rassen er allemaal in je hond aanwezig zijn?

Ik woon in oost-vlaanderen, eke, vlakbij gent :-)

X en nogs merci

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

In KVV zit merendeel afvalvlees ingedraaid idd. Maar dat is voor een hond goed; nekken, karkassen, pens, orgaanvlees, overgebleven stukken spiervlees. Wij eten het niet, maar de hond kan het prima eten. Is zelfs gezonder dan wat er in de meeste broksoorten zit: graan, echt afvalvlees (hoeven, nagels, vacht/huid, darmen) en een vitaminen-pil.

Leuk hondje trouwens. Kan idd wel fox terrier of parson russel terrier...

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kvv afwisselen mat droogvoer? Goed droogvoer? Kvv vanaf wanneer?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Betekenis afkortingen op HP (hihi)
^