in plaats van kvv lappen vlees in de super of slager kan dat ook?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Beste,

Ik ben bijna over van brok naar kvv , maar omdat mijn wantrouwen zo groot is tegenover hondenvoeding zei mijn vriend kan je dan niet gewoon in de supermarkt een pak rund, eend en kip en bij de kippenslachterij wat levertjes etc halen en dit klein maken en geven? Maar ik denk dat hier dan meer bacteriën in zitten , omdat men denkt dat mensen het opwarmen. (bijv. salmonella)?

Dus nu vraag ik me af kan je vers vlees van de supermarkt of slager geven? en wat en hoe dan?

Kvv lijkt me namelijk op zich wel goed van lotgering , maar als ik het zelf doe weet ik natuurlijk 100% zeker!

Owja en als een hond nooit vers heeft gehad gaat hij het dan überhaupt wel eten?

Hopelijk geven jullie snel reactie,s want ik moet van die brokken af

gr, O-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "in plaats van kvv lappen vlees in de super of slager kan dat ook?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel AngelaAngela

honden foto van Angela

ik geef mijn honden ook wel eens een gewoon biefstukje of runder gehakt
ze eten dagelijks lotgering maar een stukje vlees van de slager vinden ze ook lekker

en kippen levertejes en kippenmaagjes van de poelier is ook goed hoor al zou ik de kippenmaagjes wel even koken zijn ze niet zo heel taai

honden page profiel BellaBella

honden foto van Bella

je eet toch zelf ook vlees van de super markt of de slager (of althans, veel mensen) ? Daar zitten echt geen bacterien in die de hond ziek maken. Hygiene in Nederland en Belgie is prima. Denk eerder dat je meer bacterien in b.v. lotgering zult vinden dan in gewoon rundergehakt. Als je hond gewend is aan rauw worden de bacterien snel genoeg afgebroken. beter dan bij de mens.

Waar je wel voor moet uitkijken is de juiste samenstelling. Bij KVV is alles netjes in balans (vlees/orgaan/bot) terwijl je dat als je zelf samenstelt moet uitrekenen.

honden page profiel Diana - Tessa&MaxDiana - Tessa&Max

honden foto van Diana - Tessa&Max

Wij halen vaak genoeg kippennekken bij de slager, en levertjes bij de poelier etc. niks mis mee.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

@ Bella maar ik eet het niet rauw vandaar O-)

honden page profiel BellaBella

honden foto van Bella

carpaccio, tartaar, biefstuk.... ik proef zelf weleens gehakt af... nooit wat van gekregen. :-D

Nee; echt, het vlees voor menselijke consumptie is van betere kwaliteit dan dat voor dieren. kun je echt veilig geven.

honden page profiel Monique & de zwart-witjesMonique & de zwart-witjes

honden foto van Monique & de zwart-witjes

Ashley, als je kvv geeft van Lotgering, weet je dat je hond niets te kort komt. Je kunt niet zomaar van alles wat bij de slager halen en aan je hond geven.
Wil je precies weten welke percentages een hond nodig heeft, dan moet je je daar heel goed in verdiepen.
Zie www.barfplaats.nl, daar kun je hele menu's vinden.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ik zou toch voor lotgering kiezen, vornamelijk voor de prijs!

Jou biefstukkie is een stuk duurder dan een pakje van 500 gram kvv..

honden page profiel MeisjesMeisjes

honden foto van Meisjes

Onze 2 honden krijgen al zolang we ze hebben vers vlees, en ze zien er beter uit en geen last meer van schilfers.
toen we ze kregen( eerst luna,jaar later kwam djeijla) zaten ze vol schilfers en te dun, en slechte vacht.
we geven ze vers en ze hebben geen schilfers, mooie glanzende vacht en zitten goed in hun vel! wat wil je nog meer...? we krijgen van zowel de DA als van mensen op straat of zo te horen dat ze beiden honden zo mooi zijn en een mooie glanzende vacht
:-D

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Ik haal voor Déru vaak genoeg bij de gewone slager. Deru eet Barf! We halen zoal kip, of nekjes of gewoon poten of een braadkuiken en aan kiporgaan lever hartjes . Ook krijgt ze regelmatig runderriblappen, schenkelvlees, runderlever, niertjes.
Bij poelier kun je van alles kopen van kip kalkoen kwartel fazant parelhoen konijn haas, ook aan orgaanvlees kun je alles krijgen . Hier wordt weinig aan ree of hert verkocht..
Bij dierenwinkel haal ik bij mij in de buurt verse penslappen, kopvlees, lam en verder runderhart en lamshart!
Bij de islamitische winkel haal ik lamsribben en lamsvlees vaak hebben ze ook geitenribben en geitenvlees.
Bij de visboer haal ik vis, tonijn zalm koolvis en haring.
Ook op de markt kun je van alles kopen.
Van deze dingen stel ik een menu samen en dan ga ik inkopen.
Gewoon zoeken bij winkels in de buurt, en vaak even de aanbiedingen in de gaten houden!
Het is vlees dat geschikt is voor menselijke consumptie is zeker geschikt voor dieren !

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Zo annelies, ben jij niet een enorme smak geld kwijt?

honden page profiel Mayumi & meisjesMayumi & meisjes

honden foto van Mayumi & meisjes

Onze meisjes krijgen kvv al meer dan 2jaar afgewisseld met brokken, en af en toe geef ik stukjes rauw rundvlees als tussendoortjes en geen probleem gehad tot nu toe.

Gisteren toevallig heb ik voor de eerste keer rauw kippenvleugeltjes (met botten) gegeven. Nara at zonder probleem met plezier maar Meadow... ze likt een beetje maar verder wilde ze het niet. Ik heb het dan in paar stukjes geknipt en gegeven, ze heeft uiteindelijk opgegeten. MAAR... in de avond was ze onwel geworden... Ze heeft een beetje overgegeven (daarin was niks van het vleugeltje te zien) en wilde haar brokken helemaal niet eten, ook geen koekjes...

Vandaag is Meadow terug in orde. Ik weet niet wat het was maar ik vermoed dat het door het vleugeltje kwam.

Ik wil dus zeggen, begin met een beetje en zie of hij het lust... Ik weet niet hoelang Amigo al kvv eet maar als het nog niet echt lang is is z'n maag misschien nog niet volledig klaar voor rauw vlees.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

annelies super. maarre uhh voor bamse is dat toch een beetje te duur. :-D ik hou het bij lotgering en de kippen koop ik in de aanbieding bij de aldi. :-D

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

Waarom dan niet kiezen voor NRV?
Dus gewoon zelf samenstellen :-D
krijgt hij ook nog eens mooie tandjes van, door het kauwen en scheuren ;-)

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Nee Gerdine dat valt best mee! Als ik Haaksbarf voer ben ik ook voor 1 kilo 4€ tot 6 € kwijt! Ligt aan het soort vlees! Pens en kopvlees runderhart en lamsvlees lamshart is absoluut niet duur, zeker hier niet bij de dierenwinkel met eigen slagerij voor hondenvoer. Betaal voor 1 kilo pens 1€. Kopvlees kost 2,20 per kilo. Kip is ook in de supermarkt niet duur.
Het enige wat duurder is is de islamitische slager waar ik lams- en geitenvlees en ribben koop> Maar in vergelijk met Haaksbarf kom ik ongeveer hetzelfde uit!
Daarbij heb ik dan ook nog kwalitatief goed vlees.
Riblappen en schenkel haal ik bij de Aldi of over de grens in Duitsland bij de REAL.
Natuurlijk ben ik duurder uit dan brok, maar volgens mij , ik voer al 30 jaar vers, heb ik supergezonde honden gehad met weinig DA kosten en dat moet ook ergens aan liggen. Voor een groot gedeelte ook aan goede voeding.

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Daarbij heeft Déru een hekel aan gemalen vlees ! Ze wil scheuren , kauwen en botten kraken!
Zie mijn topic onder voeding: Hoezo, lastige eter???

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

mijn honden willen ook geen kvv hoor ;-)
Scheelt weer, want ik geef NRV ;-)

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

haha, oke dan!

Ja ik betaal ook 4 euro voor 1 kilo kvv. soms koop ik wel eens een kippenpoot of vis in de supermarkt(vis uit de vriezer) maar niet heel vaak.

Verder voer ik brok, dus ja daar betaal ik 28 euro voor 15 kilo voor.

honden page profiel Witte DraakWitte Draak

honden foto van Witte Draak

Ik denk dat je het wel kan geven, maar dat je véél duurder uit bent. O-)

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

NRV is sowieso goedkoper als de meeste kvv's ;-)

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Mischien een domme vraag maar ik dacht dat NRv betekende je eigen dieet samenstellen met vers vlees O-)

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

NRV is idd zelf samen stellen.
Daar vallen dus kippenpoten, rundvlees, eendenvleugels, organen etc onder ;-)

Dus geen kant en klaar maaltijden.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

Okay nou dan inderdaad toch even nadenken lotgering of zelf samenstellen. Ik dacht echt altijd dat er in veel kip salmonella zat O-)
Omdat mijn moeder denk ik altijd zo strikt was met het koken van rauwe kip etc. En trouwens als ik het bij de slager, super haal weet ik ook niet waar t vlees vandaan komt. Het enige is dan inderdaad dat ik bij NRV zeker weet dat hij alleen bijv. vlees binnen krijgt. En owja op het moment eet Amigo nog brokken en ik moet nu de goede keus maken en wil het meteen goed doen natuurlijk. Kan ik dan zomaar overstappen denken jullie? O-)

honden foto van Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco

Maagzuur van een hond die rauw eet is zo sterk dat salmonella geen kans krijgt :-D

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

Een gezonde hond kan cold turkey overstappen

zie: http://www.voernatuurlijk.nl/Website/NL/Algemeen/overgang.html

misschien kan je je registreren bij Voernatuurlijk en alvast inlezen over NRV en een menu maken ;-)

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Ik geef ook NRV en stel zelf samen. Je moet niet zomaar wat gaan halen, maar van tevoren goed nadenken over een menu. Zodat de hond compleet voer krijgt. Bij de slager en in de supermarkt kun je vlees kopen, maar dit is velen malen duurder dan als je het bij bestelsites bestelt. Maar sommige slagers en slachterijen bieden wel goedkoop/goedkoper vlees aan, bijvoorbeeld pens, hart, lever, nier, diverse soorten spiervlees (vaak is dat B-kwaliteit of de 'restjes' van A-kwaliteit) en allerlei soorten vleesbotten (nekken, karkas, poten, vleugels etc.).
Ik betaal ongeveer 25 euro per maand, mijn hond krijgt 500 gram per dag te eten. Dit is goedkoper dan goede KVV's. Lotgering zal even duur zijn, maar gebruikt wat spiervlees veel mindere kwaliteit dan wat ik mijn hond geef.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Ik heb ook geprobeerd om compleet op NRV over te gaan, helaas kwam Lucky hierdoor aan de diaree en bleef aan de diaree :'(

Nu zit hij gewoon weer op KVV en af en toe krijgt ie gewoon een stuk rundvlees of een kippepoot. Hier doet ie het goed op en hij vindt het heeeeeeeeeerlijk :-)

De KVV wissel ik ook af, ik koop Farmfood, Carnibest, Smuldier, gewoon een beetje van alles dus om lekker af te wisselen.

honden page profiel huskywomanhuskywoman

honden foto van huskywoman

@ Angela mag ik vragen van wie je dat hebt dat het spiervlees van Lotgering van veel mindere kwaliteit is?
Ben jij wel eens bij de fabriek geweest?

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Er worden voornamelijk zenen gebruikt... Lotgering is zelf slager, dus zal de A-kwaliteit voor humane consumptie bewaren.

honden page profiel Amigo en K.C.Amigo en K.C.

honden foto van Amigo en K.C.

daar zit wat in O-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "in plaats van kvv lappen vlees in de super of slager kan dat ook?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
Volgende forumvraag: wat kunnen wij zo onschuldig zijn
^