hallo forummers,
Heb een vraag, wij zijn op zoek naar een hond met stamboom. de fokker die wij op oog hebben biedt een koopovereenkomst aan. Op zich een goed iets, maar deze eist wel dat bij de geboorte de helft van het aankoopbedrag op zijn rekening moet staan. Ik zou eerder denken dat dit bedragpas betaald moet worden na overhandigen van gezondheidsverklaring. Hoe denken jullie hierover.
Vraag 2; in de overeenkomst wordt ook geschreven dat wanneer de hond een erfelijk gebrek heeft en dit geconstateerd is door een onafhankelijk dierenarts, zal er een passende schadevergoeding worden aangeboden. Dit wordt niet verder omschreven. Ik ben van mening dat ik de pup moet kunnen terugbrengen en mijn de aankoopsom terug eisen. Hoe denken jullie hierover?
Groet, kees
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanbetaling pup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Kees, ik denk dat je juist blij moet zijn dat de fokker wil mee betalen!!
Veel (brood)fokkers geven aan.. niet goed? breng de pup maar terug krijg je een nieuwe!
Ik zou veel liever hebben dat het hondje waar ik me aan gehecht heb, wat geen ding is maar een levend wezen.. dat zij willen helpen met hem/haar gezondmaken en mee delen in de kosten..
Juist heel fijn dus!

een aanbetaling vind ik niet abnormaal. Al zou ik die niet bij geboorte willen betalen. Ik betaal pas als ik zeker weet dat ik er één van wil nemen, zo rond een week of 5- 6 dus, als het karakter al wat zichtbaar is.
Nu, bij mijn laatste heb ik geen voorschot gegeven door omstandigheden (er niet op tijd geraakt) en heb ik gewoon volledig betaald bij het afhalen, wel al vooraf laten weten dat ik zeker één ging nemen.
De schadevergoeding vind ik overigens goed, want wat ga je doen? bij het minste de hond terug brengen? wat als het iets stoms is dat prima kan verholpen worden? Lijkt me fijn dat je dan gewoon een financiële tegemoedkoming krijgt.
Verder aankoopsom terugeisen als je de pup gaat terugbrengen... ik ben ook fokker, maar als ze een pup zomaar terug zouden komen dumpen bij me met een reden die op vb. op niets trekt, dan zou ik zeker geen geld teruggeven. het zijn geen dieren waar je even een jaartje je fun mee kunt hebben en dan terug gaat brengen en doodleuk je geld terug mee krijgen hé.
Als het om erfelijke gebreken gaat (vvb HD/Ed/...) is het anders. Mijn pup staat ook onder garantie daarvoor.
Maar als je het niet eens bent met wat in het koopcontract staat, kun je daar beter met de fokker over praten dan op een forum lijkt me
Of je zoekt een andere fokker waar je het wel mee eens bent.
Persoonlijk ben ik niet zo voor de contracten, mijn laatste pup heeft ook geen contract en zelf doe ik ook geen contract.
En wat als het hondje binnen een half jaar komt te overlijden door een erfelijke aandoening, wil ik dan wel een nieuwe pup? Misschien heb ik er wel zoveel verdriet van dat ik geen nieuwe pup wil, maar mijn geld terug wil.
Tuurlijk.....! zal ik er alles aan doen om de pup beter te maken, maar zoals ik zojuist al vertelde is de mogelijkheid er dat de pup komt te overlijden. De kans is nihil, maar het terug opeisen van je geld, wordt niet in het koopcontract vermeld.
groet kees

bij mij word er een voorschot betaald als de pups 4 weken zijn.
de rest bij afhaling pup.
er word zelfs op 1 pup in schijven betaald zonder papier dat er iets op papier staat en de pup is al mee.
er moet ook vertrouwen zijn tussen fokker en kopers vind ik.
en had ik de mensen geen 100 procent vertrouwd, dan hadden ze ook geen pup gekregen 
er word al bijna dagelijks gemaild en wekelijks komt iedereen zijn pup bezoeken en word er veel gepraat.
bij de voorschot krijgen de mensen bewijs mee.
als ze de pup komen halen niet geen contrakten.
vertrouwen he !
als er problemen zijn of er is een pupje ziek word ofzo ze bellen me.
ik heb nu ook dagelijks of om de 2 dagen contakt met ieder van hun.

dat hangt er ook vanaf waaraan het hondje overlijd.
het kan zijn dat je pupje ziek word maar dat kan bijna niet.
erfelijke doodsoorzaken is iets anders maar als de ouderdieren getest zijn en de pups ook al op zoveel mogelijk dingen voor ze vertrekken is de kand klein.
krijgt een hondje hartfalen en sterft het ofzo ja dan word er afgesproken volgend nestje pupje of geld terug.
geen enkel probleem hoeft niet op papier te staan.
maar dan heb ik het wel over eerlijke en goede fokkers (geen broodfokkers)

maar soms kan er ook een ongeluk gebeuren zoals hasco's broertje had op een paar maand dat hij thuis was een botje gegeten dat verslinsterd was en de darm doorboorde.
operatie maar is toch gestorven , niet de schuld van fokker maar somige goede fokkers vinden het dan zo erg dat ze eventueel aan vermindering een nieuw pupje mogen kopen en nestkeuze krijgen

sorry, maar moest mijn pup komen te overlijden, zou het eerste waaraan ik denk echt wel niet het geld terugkrijgen zijn... laat staan dat ik het zou terug eisen...
Nu, ik ben niet zo geldachtig aangelegd zoals de meeste mensen denk ik. Men spreekt vaak niet meer over een hond, maar over een prijskaartje.
Bij mij zijn ze iets meer waard gewoon wat geld. het verlies van mijn pup zou me veel zwaarder doorwegen dan het verlies van mij geld.

Ik vind je vragen wel raar geformuleerd.
"Ik ben van mening dat ik de pup moet kunnen terugbrengen en mijn de aankoopsom terug eisen. Hoe denken jullie hierover?"
Sorry maar dan breng je toch echt je pup niet terug..

Als de ouders zijn getest op erfelijke afwijkingen met een "vrije" uitslag hier van dan is de kans nihil dat een pup hier aan overlijdt. Tenminste als dit via DNA gedaan is.
Verder heb je te maken met een levend dier waar je nooit bij kunt zeggen dat het 100% gezond is.
Een aanbetaling vind ik niet vreemd. Zo heb jij de garantie dat je een pup uit dit nest hebt en de fokker de garantie dat jij een pup gereserveerd hebt.
Ik zie je probleem niet. Nu praat ik niet over een levend dier maar in de meeste winkels betaal je ook een x bedrag voor iets wat je wilt.
Als jij er voor gaat om hier een pup te reserveren en er een klik mee hebt met je gevoel dan is er toch niets aan de hand?
Ik vind dat je hier over met je fokker moet praten als je er een vreemd gevoel bij hebt.
Groetjes Cia

Vreemde vragen!
Een aanbetaling doen nog voordat de pups geboren zijn, vind ik niet normaal.
Heb je de moeder en de vader al gezien? Dat is namelijk veel belangrijker en straks het hele nest kunnen zien ook.
Verder vind ik het heel rationeel om te zeggen "als de pup iets mankeert, wil ik hem wel terug kunnen brengen en de aankoopsom terugeisen'. Hoezo? Je hebt hier wel met iets levends te maken en daar kan altijd iets mee aan de hand zijn! Dus als de pup niet 100% is, dan moet hij maar weer weg!
Zo komen de asiels vol!
Wat je wel moet doen is een fokker zoeken waar je een goed gevoel bij hebt. Waar je alles mag zien; de honden, de hokken, de pups etc. Waar je waarschijnlijk een aanzienlijk bedrag voor je hondje gaat betalen als je een ras met stamboom en gezondheidsverklaringen etc wilt. Maar dat moet het je allemaal waard zijn als je aan een hond begint.
Zo niet, dan vooral geen hond nemen!

wij vragen ook altijd een voorschot.
wat betreft garantie,dit is duidelijker omschreven in het contract
Mensen, voordat je reageerd eerst eens goed het TOPIC doorlezen !!!!
Tuurlijk zullen wij er alles aan doen om de pup te redden, maaaar..... in het uiterste zeer geringe geval
en er geconstateerd is door een onafhankelijke dierenarts dat de pup is overleden aan een erfelijke aandoening, vindt ik dat wanneer de fokker bewust bezig is met het fokken van honden MET stamboom en hij vindt dat met de verkoop van zijn pups, dit allemaal contractueel vastgelegd moet zijn, deze ook alle risico`s die met het fokken meewegen ook goed op papier moet zetten. En niet de riscio`s uitsluiten die voor hen nadelig ui pakken.
Dit heeft NIETS te maken met een levend iets of.
De fokker is degene die dit contractueel wil vastleggen!!! Een koopovereenkomst sluit ik ook met de aankoop van wasmachine en vindt de beredenering van sommigen hierin niet juist, waarom zou je dan een koopovereenkomst afsluiten?
Groet kees

Jij praat over erfelijke aandoeningen...
Jij krijgt bij de fokker toch te zien op papier of deze de honden laat testen?
Dan zie je toch ook de uitslag?
Als beide ouder dieren vrij hiervan zijn dan is er toch ook geen kans dat er erfelijke ziektes in het spel zijn?
Ik begrijp je stukje niet hoor. De fokker heeft altijd zelf risico's met fokken maar om dit op papier te moeten zetten voor jou vind ik wel erg ver gaan.
Anders moet je het wat duidelijker uitleggen wat jij bedoelt met "nadelig uitpakken voor de fokker".
Groetjes Cia

Kees. zelf heb ik mijn honden altijd bij fokkers gekocht waar ik een band mee heb opgebouwd, van te voren bezocht, en dan als ze drachtig was, iedere week op de stoep staan, en nimmer een aankoopbedrag hoeven te betalen, dus komt bij mij niet op omdat dan ook te doen.
nog altijd heb ik een goed contact met de fokkers van mijn honden, een vreemde fokker waar je een hond bij heeft gekocht, die wil misschien zeker weten of je de hond wel afneemt, vandaar dan dat je een bedrag aan moet betalen. zelf zou ik dit dus niet doen.

O ja en wat bedoel je met overhandigen van de gezondheids verklaring van de pup in je eerste stukje?
Groetjes Cia

Ik denk hetzelfde als Cia, als het een fokker is die de ouders test is de kans dat jouw pup binnen een jaar dood is door een erfelijke aandoening heel erg klein.
Ik vind aanbetalingen onzin!!!
a. je moet nog maar afwachten of er een gezonde pup beschikbaar is
b. je moet nog maar afwachten of de pup qua karakter bij je past
c. de fokker heeft maar te zorgen dat hij genoeg andere aanmeldingen heeft voordat hij een nest krijgt als hij zekerheid wil dat hij alle pups kwijt raakt
d. mensen die ineens uitwaaieren naar anderen, zou ik niet eens als eigenaar voor mijn pup willen.

bij al mijn fokkers, heb ik een contract mee gehad, als er erfelijke gebreken naar boven komen, ondanks dat de fokker er alles aan gedaan heeft, mag ik een hond uit de volgende combinatie kiezen , als ik dat niet op prijs stelt, geld terug. en dat is tot een leeftijd van een jaar.
en dat moet wel dan bewezen worden door een onafhankelijke dierenarts.

Een goede fokker vraagt nooit geen aanbetaling die raaak zijn honden toch wel kwijt.
Ik moet geen fokker die een aanbetaling vraagt.
Goede fokkers genoeg

Zo anoniem....
Meestal heeft een goede fokker een wachtlijst hoor en ziet hij aankomende baasjes voordat er nog maar een puppy geboren is dus de eerste regels van je bericht kun je al vast schrappen!!
Als mensen zelf zo moeilijk doen bij een fokker over een aanbetaling kan deze ook zeggen dat er geen verkoop plaats vindt. Dat is de keerzijde hoor!
Groetjes Cia

Om welk ras gaat het? Het ene ras heeft meer kans op 'gebreken' dan het andere ras.
Mijn huidige pup bleek ook een navel breuk te hebben, ik heb mijn hondje toch ook niet terug gebracht? Ik heb niet eens geld geeist! Ik was al blij genoeg dat ik mijn hondje levend en wel terug kreeg!
Ik heb nog nooit een aanbetaling gedaan en zal dat ook niet doen.
Als je de fokker niet vertrouwt, moet je er geen pup kopen.
Je kan om test uitslagen van beide ouders vragen aan de fokker en die moeten ze kunnen tonen. Verder kun je op de stamboom nog controleren of alle namen slechts 1x voor komen. Komen 1 of meerdere namen 2 of meerdere keren voor? Dan heb je te maken met inteelt en dus een hele grote kans op een zieke hond.
Bij de aanschaf controleer je of het hondje wel helemaal schoon is:
- ogen
- oren
- anus
- neus
etc.

Nicky: met die inteelt ben ik het niet eens, integendeel.
Ik neig net sterk naar het terugkeren in lijnen, dan pas krijg je net de sterkste honden. Door steeds outcross te gaan doen, krijg je net meer kans dat er nooit gebreken aan de oppervlakte gaan komen.
Mijn laatste pup is sterk teruggefokt op één hond, hij is er daarom op uitgezocht.
Mijn andere honden zijn ook op familiebanden gefokt (totaal verschillend van de pup nu). Ze kunnen niet gezonder zijn.

Nou ik had 2 bouviers uit 2 verschillende nesten en beiden met 3 jaar overleden aan een vergroot hart door inteelt. We zijn naar een speciaal honden ziekenhuis geweest.
Ik kijk dus wel uit!

In een uiterst zeer gering geval... Sja, dan heb je 'pech' denk ik dan. Want die kans is superklein en daar kan een fokker lang niet altijd overzicht op hebben. Wel op de meest voorkomende aandoeningen. Daar moeten de honden op getest zijn. Maar ik vind ook dat je een fokker moet zoeken die op alles test. Er zijn fokkers die bijvoorbeeld alleen maar de verplichte testen doen. Als je dan iets buiten die aandoeningen te zien krijgt bij je pup, ben je zelf ook 'dom' geweest om bij die fokker een pup te kiezen. Bij de meeste geteste aandoeningen (behalve HD/ED, maar daar komt ook nog een lifestyle-component bij kijken) is de kans sowieso nihil als de ouderhonden vrij zijn.
En mocht de pup iets hebben dan gaan ze hier meestal niet aan dood, maar is het te verhelpen met medicatie of een operatie. Daar zou de fokker aan mee kunnen betalen, lijkt me wel netjes.

Misschien moet je zelf even goed terug lezen wat je schrijft, want wat je schrijft is zeer dubieus!

Ik vindt een aanbetaking helemaal niet vreemd, gezien het feit er misschien wel meer mensen geinteresserd zijn in betreffende pup, zo heeft en de pupkoper en de fokker enig zekerheid, mocht er met de DA controle iets niet goed blijken met de pup voor hij naar de nieuwe baasje gaat, heb je natuurlijhk recht oip de terugbetaling van dexze aanbetaling.
Mocht er later wat niet in orde blijken, vindt ik los je dat op correcte wijze op met de fokker, en niet op een forum........of op andere in een keer heel officieele wijze, maar zo zo als het ook is afgesproken met de fokker.
En terugbrengen.........nou heel eerlijk als een pupkoper er al; zo over zou denken, ja dan graag geld terug, maar ik de pup terug!!!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "aanbetaling pup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?