Onze teef van net een jaar is voor het eerst bijna 3 weken loops geweest, wij dachten dat het nu over was sinds een dag of twee, en hebben haar ook nog extra gewassen om alle geurtjes eraf te krijgen.
Nu moest mijn man vanochtend de auto krabben en had haar even aan de riem aan de voordeur vastgelegd. Ik hoorde veel lawaai maar was met de kinderen bezig maar toen ik ging kijken, stond daar de reu van de achterburen te springen en dansen om onze teef heen. Kan het dat hij haar gedekt heeft en kan dat dan nog met resultaat zijn? We hebben expres goed op haar gelet omdat ze nog veel te jong is, maar nu ga ik toch twijfelen. Haar vulva is nog wel opgezet maar ze heeft geen bloedverlies meer. Weet iemand hier meer over?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kan onze hond gedekt zijn?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

als een hond echt dekt,zodat ze vast zitten,dan duurt dat meestal wel een half uur.ik weet niet hoe het zit met vruchtbaarheid,maar ik acht de kans klein dat ze na 3 weken nog steeds vruchtbaar is.

volgens mij ben geen exper hoor
maar gaat het dekken niet zosnel blijven aan elkaar vast zitten
dus als je maar een min weg bent geweest had je dat wel moeten zien
en volgens mij als hij nog om d,r heen danst is er nog niks gebeurt
maar ik weet dat natuurlijk ook niet zeker

Sjonge, denk je dat je er goed op past, krijg je dit!
Als het maar heel even was, is de kans niet groot. Maar het kan wel !!!!
Ze hoeven niet perce vast te zitten voor een goede dekking. Juist als ze niet meer bloed zijn ze vaakt het vruchtbaarst.
Als de teef zich laat dekken dan kan het nog!
Het kan denk ik maximaal een paar minuten geduurd hebben??? Maar ik merk dat onze hond nu wel wat onrustiger is. Maar misschien vond ze het gewoon spannend dat de buurhond op bezoek kwam, ze vindt het altijd leuk om met andere honden te spelen.
ik heb dus niet gezien of hij haar gedekt heeft. Een lange koppeling kan het iig niet geweest zijn dan?

Het kán zijn dat ze nog vruchtbaar was, geen bloedverlies betekend namelijk niet dat ze niet loops meer is,
Verschijnselen
# de vulva zwelt op.
# de reuen raken erg geïnteresserd in de teef (wat de teef niet leuk vindt).
# na enkele dagen begint de teef te vloeien (= 1ste dag van de loopsheid, de pro-oestrus). deze uitvloeiing is in het begin bloederig en gaat later over in een bruin waterige uitvloeiing.
# tussen de 9e-12de dag van de loopsheid is de hond vruchtbaar, de oestrus: is de periode waarin ze kan drachtig worden. In deze periode worden reuen niet meer door de teef weggejaagd. De teef probeert zelfs te ontsnappen om op zoek te gaan naar de reu!
# na de vruchtbare periode gaat de uivloeiing stoppen, de vulva gaat weer slinken en de teef snauwt weer de reuen af: De metoestrus is begonnen.
# 3 weken na het begin van de loopsheid stopt de loopsheid. Tijdens de loopsheid zwelt de baarmoeder (uterus) op, ook de bloedvaten van de baarmoeder zwellen op. Pas 8-10 weken na het einde van de loopsheid is de baarmoeder weer tot rust gekomen. Dan gaat de met-oestrus over in de an-oestrus (de rustperiode) Soms treedt er dan nog wat taaie melkachtige uitvloeiing uit de baarmoedermond op gedurende 1-2 dagen.
*terug te vinden in de encyclopedie van hondenpage
Ook hoeven ze niet perse te hebben vastgezeten, als je écht het zekere voor het onzekere wilt nemen.. Even een morning after pil halen

ohja, de loopsheid van hierboven is uiteraard een gemiddelde, het is niet zo dat iedere hond stipt die dag veranderd van etc.

Honden hoeven niet vast te zitten voor een geslaagde dekking! Een slipmating kan net zo goed pupjes opleveren.
Ook is meestal de perfecte dekdatum het moment dat de vulva alweer iets aan het slinken is en het bloedverlies minder/wateriger wordt.
Ik weet van een van de pupjes van onze Abby dat die haar eerste loopsheid rond de 4wkn loops was dus na 3wkn hoeft het zeker niet over te zijn. Ik acht de kans ook klein maar het is zeker wel een eng idee. Weet je of zij het nog wel toestaat? Doet ze haar staart nog wel eens opzij en hoe reageerde zij op de reu? Een teefje dat over haar piek heen is zal een dekking ook niet meer toestaan maar staat ze het toe tja... Dan zou ik toch wel een bezoekje aan de dierenarts brengen om je opties te bespreken.
@fortuna - Overigens duurt een koppeling lang niet altijd een half uur hoor. Je hebt uitzonderingen van een uur of anderhalf uur. Maar bij ons is het meestal zo'n 10 á 15 minuten
(en dat is normaal heb ik begrepen).

Kun je anders niet nog even aan de buren vragen of zij aangelijnd met hun reu bij jou teef in de buurt willen komen? Als zij dan haar staart opzij doet en geinteresseerd is dan weet je dat het niet goed zit...

Inderdaad de reu kan er een keer in geweest zijn en dit kan al voldoende zijn om een bevruchting te geven.
Mijn teef was met dag 20 en 21 van de loopsheid gedekt,dus ja ze kan zelf ook nog eens goed vruchtbaar zijn geweest.
Je kan wachten tot 4 weken om te kijen of ze drachtig is en dan alles eruit laten halen...
Of,als je nog ooit en nestje met haar wilt doen,een spuit gaan halen,zoadt de evenutele bevruchting afgebroken wordt.
Dit kan wel gevolgen hebben om haar later nog drachtig te krijgen en baarmoederontstekingen.
Dus dit is ff te overwegen...
Ze is natuurlijk veel te jong,een tijdje terug was hier ene border die ook te jong pups heeft gehad en deze werd enorm agressief,zo erg dat ze haar weg heeft moeten doen

Hoi Emma, ik hoop voor je dat jouw teef idd niet gedekt is, ik neem aan dat je bij de da wel een testje kunt laten doen?
Sterkte!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "kan onze hond gedekt zijn?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?