
@Fay, waarom wind je je er zo over op dat mensen blij zijn dat couperen niet meer mag in Nederland?
Een hond communiceert toch met zijn staart, of niet dan? Dat maakt het verwijderen van de staart een verminking in mijn ogen. Ik ben al oud genoeg om meegemaakt te hebben dat het wel gewoon gedaan werd, ik ben altijd al tegen geweest. Heb ook nooit een hond met afgehakte staart of oren willen hebben.
Jachthond dus dan moeten oren en staart eraan geloven???? Nonsens! Labradors zijn ook jachthonden die door het struikgewas gaan om wild thuis te brengen, waarom zijn ze bij dat ras nooit gaan couperen dan???
Meestal werd het gewoon voor het mooi gedaan. Een grote forse hond met een lange dunne staart werd lelijk gevonden. Boxers, Rottweilers, Jack Russell's met hun krulstaartje.
Als jij vind dat couperen toegestaan zou moeten zijn, schrijf dat dan gewoon en ga geen mensen aanvallen die blij zijn dat het niet meer mag.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "rottweiller met gecoupeerde staart ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

ik vind het zielig we halen toch ook niet een vinger of iets degelijks bij de mens af
ik vind een rottweiler heeft nu eenmaal een staart

We laten ons niet opjutten
De regel dat het niet mag is door hele verstandige mensen gemaakt, die er heel goed over nagedacht hebben. Voor die mensen gaat mijn vlag uit

@uma
Beetje rare vergelijking het besnijden van mensen..
Dit gebeurt ook vaak voor medische redenen, hygiene enz.. dit kan je niet vergelijken met het couperen van de oren/staart van de hond.
groetjes loes en een knipoog van kaya

nee,hoor,ik geef uma gelijk.in somaliƫ gebeurt het besnijden omdat een vrouw volgens hun geen genot mag hebben.dus niks medisch,net als couperen zonder noodzaak.

oke de vrouwen dan .. dat vind ik ook heel erg maar bij mannen is het VAAK ook een ander verhaal hoor..

Besnijden van mensen... van vrouwen dan specifiek gaat niet over medische redenen. Ik hoorde (ik zat in de kamer, maar niet naar de tv te kijken) een keer een documentaire over een meisje en dat werd besneden. Gillen! GILLEN! Mijn god dat ging door merg en been. Net zo erg als sommige geluiden van de hondenleed filmpjes die je soms ziet.
En nu heb ik een vrij sterke maag, maar van alleen de herinnering aan dat geluid word ik al misselijk.
Het is zeker te vergelijken, een vrouw/ hond word er "beter" van als je er wat af snijd.
Gatverdamme.
Hebben die pups zo te horen nog geluk gehad, want dat werd dan nog door een arts gedaan. Bah.

Wij hadden altijd cocker spaniels, alleen ik vind het hier altijd zo krom, alsof het een wedstrijdje is om het zo zielig mogelijk te vinden, terwijl het in die tijd heel normaal was, op elke hondenshow zag je gecoupeerde honden, en heb dat al eerder geschreven, tijden veranderen, nu mag het niet meer, nou is een goed iets, de honden worden immers ook haast niet meer gebruikt voor waar ze gefokt voor zijn.
De gemiddelde jachthond ligt nu lui voor de kachel, de dobermann hoeft er niet meer indrukwekkend gevaarlijk uit te zien om de belasting te innen, en meer van dat soort voorbeelden.
Ga gewoon met je tijd mee, inplaats van mekkeren wat zielig, vroeger was couperen heel normaal, net zo normaal als dat het normaal was trekpaarden te couperen, of dieren te brandmerken, tijden veranderen, maar elke keer dat gezeur over hoe zielig het wel niet is, je kan ook zeggen, gelukkig leven we in een moderne tijd.
Vroeger werden slaven ook gebrandmerkt, werden mensen zo de arena ingestuurt om met dieren te vechten of met elkaar, werden mannen gecastreerd omdat ze anders niet in de hofhouding niet mochten werken enz enz enz, kunnen we allemaal zeggen ohhhww wat zielig, maar kunnen ook zeggen gelukkig worden we wat beschaafder en denken we wat meer na.

ik heb het ook alleen over mannen.. zoals ik al zij vind het heel erg voor vrouwen en dat mag ook echt niet..!!
en omdat ik dit zei wil niet zeggen dat ik over honden zo denk, ik vind het namelijk heel erg en ben er absoluut tegen, laat dat wel duidelijk zijn, vind het heel goed dat het verboden is in NL. Hoop dat ze dit steeds verder gaan invoeren in andere landen zodat het steeds moeilijker wordt voor mensen om aan zo'n hond te komen.

Sommige landen zijn gewoon niet sneller, die komen met de jaren mee, en om een voorbeeld te geven, jij zit nu vrolijk achter je labtopje met je afwas in de afwas machine, in afrika zit er nu een vrolijk in zijn poephutje, zijn eten met zijn gebit te malen om die vervolgens in een kookpotje te spugen zodat straks iedereen lekker aan kan schuiven en uit het 24 delig klei poep serviesje kan eten.
Zie je zo snel gaat dat niet.

Het is helaas niet meer van deze tijd om te couperen, echter van oudsher vind ik het wel een stuk mooier om een rottweiler zonder staart te zien, onze oude rottweiler was 27 september 2001, dus deze was echt van de laatste lichting gecoupeerde honden, of het verminking is weet ik niet, mensen nemen zelf ook tattoeages en piercings wat ook versiering is en in een ander zijn ogen verminking, 1000 mensen , 1000 meningen.
En dat het een pijnlijke ervaring is voor die honden, lijkt mij niet het word vrij kort na de geboorte gedaan dus qua pijn valt het wel mee, het zien als dierenmishandeling of verminking vind ik een erg zwaar woord.

@fay / fortuma
nou ik snap het totaal niet, ik vind het eerlijk gezegd nogal onzinnig allemaal.
we leven nu, en niet in het verleden
we leven hier, en niet in afrika.
appels en peren vergelijken allemaal, wat heeft de afschuwelijke besnijdenis op jonge meisjes te maken met het "omdat we het zo mooi vinden" afknippen van oren en staarten van honden te maken??
vroeger had het nut, en voorkwam het een hoop leed in het latere leven van de hond (of paard), verlengde het waarschijnlijk zelfs zijn leven omdat men letsels aan oren en staarten niet kon behandelen, dus deed men het couperen naar eer en geweten.
Ondanks dat het toen ongetwijfeld veel honden (en andere dieren) veel pijn heeft gedaan, en veel honden de taal van de staart domweg werd ontnomen. maar het had wel heel goede redenen.
Al de nuttige redenen zijn (bij ons hier !!) weggevallen en dus is het onzinnig om er iets af te gaan knippen wat er van nature gewoon aan hoort.
en dat wedstrijdje "zo zielig mogelijk vinden" lees ik niet uit, hoewel het couperen op zichzelf (gaat vast allemaal met verdovingen enzo) vast niet zielig zal zijn, vind ik het resultaat uitermate "zielig"
ik heb jaren zo'n dopstaart in huis gehad, hij was al binnen 24uur gecoupeerd en wij zagen het nest pas met 10dagen (maar tis nooit onze wens geweest en we hebben altijd gezegd, nooit meer!!) en nu zie ik zo'n zelfde hond met een prachtige zwiep, en wat een taal spreekt hij ermee, ja, hij zwiept weleens ergens tegen aan of over tafel, nou en, moet je zorgen dat hij weinig bij de salon tafel komt, of je glazen redden, maar de taal die hij spreekt, zowel naar ons als soortgenoten is onbetaalbaar.

Het topic neemt een andere wending omdat mensen zulke rare vergelijking als voorbeeld geven... dan krijg je dat
maar even over het onderwerp zelf
@Maurice: Het verschil is wel dat mensen kunnen kiezen of ze tattoes of piercings willen en honden hebben geen keus.
Ik denk wel dat het erg pijnlijk is voor honden maar ze kunnen het misschien niet meer herinneren. Net als jij je niet meer kan herinneren toen je baby was bijv pijn aan je tandjes hebt gehad omdat ze doorkwamen of wat dan ook...

eve voor de duidelijkheid ik zei dat over dat besnijden
en voor mij is der geen verschil aan
en nee
helaas word couperen LANG niet altijd netjes en met verdoving gedaan!
nogal logisch ook, als je kijkt in watvoor landen ze dat nog doen/mogen

wedden,
dat als iedereen die een gecoupeerde hond wilde hebben
het zelf moest doen
dus zelf bij een kleine puppy zijn staart en oren afdoen
wedden dat er dan heeeeeeeel wat minder mensen mee liepen

Fay, waarom zou je er niet op tegen mogen zijn dat iemand (expres???) een gecoupeerde hond uit een ouderwets, achterlopend land gaat halen dan?
En mijn jachthonden liggen niet achter de kachel hoor. Die worden getraind om te doen waar ze voor gefokt zijn.
Kijk, zo weekhartig ben ik dus ook weer niet.........
Couperen is alleen onnodig leed aanrichten. Dus als je daar op tegen bent, waarom uit je dan begrip voor iemand die een gecoupeerde hond wil importeren, terwijl er genoeg Rottweiler fokkers hier in Nederland zitten. Waar je een ongecoupeerde pup vandaan kunt halen.
Cockers zijn met staart toch heel mooi? En ze kunnen met hun staart gelukkig ook communiceren nu.

Natuurlijk was het vroeger niet zielig, toen was het nog nuttig om te couperen!! Maar je hond couperen omdat je hem niet mooi vind met staart slaat nergens op..

Hannie, misschien snap ik je niet, maar waarom was het vroeger nuttig om te couperen dan?
Dat verhaal over door het struikgewas gaan is onzin. Dat hebben retrievers ook altijd gedaan en die zijn nooit gecoupeerd geworden immers........

Deze discussie waar iedereen nu wel zijn mening heeft kunnen uitten gaat op slot en zal verwijderd worden.
De ts heeft trouwns geen reaktie meer gegeven.
het moderatorteam
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "rottweiller met gecoupeerde staart ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?