Ik heb er echt geen moeite mee om mijn honden regelmatig te borstelen/kammen, maar o wat wordt ik gek van Storm borstelen zeg!
Hij is bij ons gekomen toen hij 8 maanden was en had toen nog nooit een borstel gezien. De vacht rond zijn broek was dan ook helemaal vervilt destijds en het was dus een ramp om al die klitten er toen uit te krijgen. Maar ik heb hem klitvrij gekregen en kon hem gewoon gaan bijhouden.
Inmiddels is Storm 2,5 en nog steeds is hij niet rustig tijdens het borstelen en is het dus een regelrechte ramp om hem goed klitvrij te houden.
We zijn al van begin af aan bezig om hem het borstelen plezierig te maken door hem bijvoorbeeld constant te voeren/belonen wanneer hij rustig blijft staan, ook geprobeerd gewoon non-stop te voeren zolang de borstel langs zijn lijf gaat, geprobeerd hem aan de riem vast te zetten zodat hij niet kon weglopen en natuurlijk ondertussen weer voeren/belonen enz enz...
Ik heb hem zover gekregen dat ik hem nu overal mag borstelen behalve bij zijn kont. Ik borstel hem natuurlijk ook wel bij zijn kont, maar het is een drama om het te doen.
Storm borstelen is uitermate frustrerend en vermoeiend, weet iemand nog een goede tip om hem toch rustiger te krijgen met borstelen?
Hij blijft trouwens tijdens de hele borstelbeurt onrustig en loopt dan constant rondjes om mij heen waardoor onder andere al die haren door de hele kamer vliegen en ik van voor naar achter helemaal wit zie van de haren. Uren ben ik bezig met een karwei wat maar een half uurtje zou moeten/kunnen duren pfff
Degene die nog een goede gouden tip heeft om het borstelen voor beide makkelijker te maken ben ik echt heel erg dankbaar!!



3 doggies
