3 doggies 
Hoi Wilma, leuke vraag!
De sluitertijd is een begrip wat eigenlijk niets meer of minder vertelt hoe lang de sluiter van je camera openstaat om een bepaalde hoeveelheid licht op je sensor te laten vallen.
3 doggies 
Zijn dat dan die getallen op je toestel van 1/4 tot 500? Die zo enorm kunnen varieren..?
3 doggies 
Ik ben dus een leek op cameragebied, wat doet sluitertijd met je foto's, en wanneer stel je wat in...of is dat een domme vraag..
3 doggies 
Marit, die getallen zijn idd je sluitertijd. Waarbij je in gedachten moet houden dat een sluitertijd van 1/4 gelijk is aan 1/4 van een seconde. Dat is dus een langzamere sluitertijd als 1/500e van een seconde. Ik zal hier wel een keer een trapje neerzetten van sluitertijden.
3 doggies 
Arina, er zijn geen domme vragen. Dommer is het toch nog altijd om iets niet te snappen en dan niet te vragen
Sluitertijd bepaalt dus hoelang er licht op je "negatief" valt. Een lange sluitertijd wil dus zeggen dat er lang licht binnen komt op je negatief. Daarmee heb je in normale omstandigheden eigenlijk heel snel last van overbelichting van je foto. Ofwel je achtergrond ofwel je onderwerp.
Een langere sluitertijd maakt ook dat je bewogen foto's kan hebben, onscherpe foto's etc.
Een korte sluitertijd kan een actie bevriezen ... maar kan ook een onderbelichte foto tot gevolg hebben.
Dat is een beetje wat sluitertijd met een foto doet. Ik zal eens gaan kijken of ik dit met wat foto's kan illustreren (foto's van honden uiteraard)!
3 doggies 
Deze foto is met 500 gemaakt

De volgende dag wilde ik een foto van het meer met dauw maken, maar die was helemaal spierwit op 500.
Hoe lichter de omgeving, hoe korter de sluitertijd..?

Marit wat jij stelt is ruw gezegd wel waar. Met een lichtere omgeving moet je sluitertijd zeker niet te lang zijn, maar daar komt meteen iets anders bij. Je regelt namelijk de instelling van je camera niet alleen met de sluitertijd. Ook het diafragma komt hierbij kijken. Om het niet al te ingewikkeld te gaan maken laat ik de ISO waarde nog even buiten beschouwing.
Simpelweg kan je zeggen, de juiste combinatie van diafragma en sluitertijd samen levert een goed belichte foto op. Dus ook in een lichtere omgeving kan je met 1/500e van een seconde wel een goed belichte foto maken. Als je tenminste dan je diafragma meer gaat dichtknijpen (een hoger F getal).
Kortere sluitertijd met een meer open diafragma kan ook een goed belichte foto opleveren. Dan heb je voor je diafragma een klein F getal. En de sluitertijd wordt een hoog getal ... hoe korter de sluitertijd hoe groter het getal wordt. Dus een voorbeeld, een sluitertijd van 1/4 is veel langer dan een sluitertijd van 1/1000.
Straks zal ik topic openen met een paar foto's erin en een trapje van de sluitertijden.

Hetty doe je wel de exif gegevens (foto infotmatie) erbij zetten.Door het kijken van de exif gegevens daar leer je ook vrij veel van.
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?