3 doggies 
Helaas met mijn vorige hond ook last gehad van kleine hondjes. Gebeten door een maltezer en hij had er een "trauma" van opgelopen. Hij wilde totaal niet met andere witte kleine hondjes omgaan en werd dan best agressief.
Ook ik herken het dat je afgeschreven wordt als je dus met een grote hond loopt en zelfs een Bouvier. Helaas breng je die angst over op je hond, waardoor hij daarop reageert en je ook nog eens wilt verdedigen.
Behalve in het bos of strand, wat voor hem onbekend terrein was en je hem daar los kon laten zonder enkel probleem en hij speelde met iedereen. Zo rot voelde ik me als ik hem moest uitlaten in de buurt en ik er geen zin in had. Het moest, maar leuk was anders, ik ging dan ook echt routes lopen om veelal mensen met bepaalde honden te vermijden. Dat is niet goed, dat weet ik... maar toch je deed het. Nu hebben we soms een Bouvier teef over de vloer en daar reageren mensen wel anders op. En soms ook nog een Bouvier reu en omdat die dus ook grover gebouwd is, zie je de mensen ook al naar je kijken. Deze Bouvier is ook groter en grover dan dat onze eigen Bouvier was. Groot verschil dus.
We wilde graag weer een hond en we zijn dol op veel soorten rassen van klein tot groot, maar om niet telkens maar scheve gezichten te krijgen te zien hebben we gekozen voor een klein hondje.
Want zelfs buren kunnen keihard liegen en je hond in een zwart daglicht zetten, maar gelukkig hadden we andere buren (gelukkig ook meer mensen die achter ons stonden dan hun) die wisten hoe de hond ECHT was en daarmee onze hond verdedigde, maar leuk was anders.
Zodra het puppy zijn eraf is zijn het in ene "gevaarlijke" honden, en dat vind ik belachelijk, want ook kleine hondjes kunnen "gevaarlijk" zijn.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Grote honden - kleine honden" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Oh moet ik nog even kwijt.. ik heb ook meegemaakt dat mensen hun hondje op gingen tillen. Ik werd dan eigenlijk best kwaad, ik zo als je dat nou doet dat je hond echt aangevallen wordt oké? Maar mijn hond mag niet eens snuffelen? Nou, een drama werd er gemaakt en ik moest mijn hond beter in bedwang houden.. tja en jij moet je hond eens hond laten zijn en niet bij ieder wissewassie vastpakken!
Want achteraf was het dus zo dat het niet alleen bij mijn hond gebeurde, maar bij meerdere honden die dus een stuk groter was dan haar hondje.
En ja je zou bijna zeggen van er moet verplicht een cursus gegeven worden en ook al weet ik best wat van honden af, dan nog zou ik er gerust aan mee willen doen dan.
Want als je niet eens weet wat grommen of blaffen is van een hond? En honden elkaar niet eens op hun plek mogen zetten? Wat mogen ze dan wel? Het zijn honden, geen mensen.
3 doggies 
Wij hebben een bruine labrador(diesel)
Deze is toen hij een jaar oud was gebeten achter bij het beginpunt van zijn staart.
Later is hij weer gebeten door 2 grote honden weer achter op zijn rug/staart.
Als diesel nu grote of kleine honden ziet gaat hij gelijk borstelen en is bang,zo zielig.Wat kan ik hiermee doen???
3 doggies 
Ik zelf heb niks tegen grote honden.
Hoe groter hoe beter is het eigenlijk, wat veel mensen maar "raar" vinden.
Van de week liep hier een man met een bouvier. Iedereen ging aan de kant want het zou zo'n gevaarlijke, enge hond zijn.
Ik bleef gewoon staan waar ik stond en toen de bouvier bij me was vroeg ik zijn baasje of ik hem aan mocht halen.
Deze meneer was helemaal verbaast omdat hij niet beter wist dan dat mensen bang waren voor zijn hond.
Het beestje was echt ontzettend lief en had helemaal geen kwaad in de zin. En hij vond het heerlijk om even lekker te knuffelen. De mensen die op een afstandje waren gaan staan waren dus ook helemaal verbaasd.
Wel heb ik zelf een klein hondje en ik weet heel goed hoe fel ze kunnen zijn.
Nikita wil nog regelmatig keffen tegen andere honden die ze aan ziet komen, maar dit is omdat ze als pup een paar keer onverwachts is gegrepen.
Maar ik til haar NOOIT op als er een andere (grote) hond aan komt.
Meestal is het even keffen, en zodra de hond eenmaal bij haar is gaat ze vrolijk spelen en is er niks meer aan de hand.
Ik ben eigenlijk wel blij met de grote honden, want zo kan ze toch weer langzaam vertrouwen krijgen dat niet elke hond haar zomaar aanvalt.
3 doggies 
Oké, wij hebben dus een Shih-Tzu keffertje (ééntje met een zware blaf).....waar ie dat vandaan haalt, Joost mag het weten
Maar WAAROM is Sem zo irritant aan het blaffen naar sommige honden??
Omdat wij Sem aan de riem hebben en hij heeeeel vaak "overvallen" wordt door "over je heen wals" honden.
Dan word je dus vanzelf een keffertje
Het is echt niet leuk hoor, dat als je ergens aan het wandelen bent met je hond netjes aan de riem, er weer VANUIT HET NIETS er weer zo'n grote loslopende hond op hem af komt STORMEN.......
en weer eens helemaal over Sem heen walst.
En trouwens... het is ook gewoon VERPLICHT om je hond aan te lijnen in de bebouwde kom
3 doggies 
Maar ondertussen schaam
ik me wel wezenloos,`.......((hij is trouwens wèl netjes opgevoed.))
3 doggies 
Ik heb er ook last van dat mensen met een boog ons heen lopen.
Of ik loop in het park en ze zien mij aan komen met Spike en lopen dan draaien ze zich ineens om en lopen hard de andere kant op.
Oud topic om hoog gehaald door gast, gaat op slot.

Precies hetzelfde hier in de buurt....
Bij kleine honden is probleem gedrag niet erg omdat het klein is
Maar groten honden brengen meer schade dus zijn ze gevaarlijker.
Bij Yuna is het vreselijk, ik moet alle mensen uit haar beurt houden want ze vinden niet erg hoor dat zij mij zowat door de stoep sleept, want ze is zo lief en wilt geaaid worden
Maar Ayla lopen ze met een grote boog omheen en kijken erg vuil naar. Nou valt ze uit naar honden als ze aan de lijn is, dus kan ik het nog wel plaatsen...
Maar er is een jack russel hier in de buurt die Yuna aanviel toen ze nog een pup was (Geen schade want Yuna ging achter ons schuilen), maar de mensen die er stonden gingen lachen en zeggen ja ze is wel pittig hoor!
Maar als Ayla dat doet dan staan er een groepje mensen te wijzen en die woorden er aan vuil maken.
Nog zoiets, ik laat Ayla aan de lijn uit en alle buuren laten hun jack russels los (ja jack russel buurt), en dan zegt de buurman tegen mij: Ja hou je dat beest bij je want anders ben ik MIJN HONDJE KWIJT, nog een beetje zat die meneer te janken terwijl zijn jack russel LOS liep. Ik moet niet alleen mijn hond bij mij houden, jij moet ook jouw hond bij jouw houden, tog??? etiquette heet dat
Wat ik wel merk is dat dit vooral gebeurd bij mensen die niet verder dan de stoep lopen. Als ik ze bij een grote wandelgebied uitlaat waar veel hondenkenners zijn, dan vind iedereen Ayla wél lief en word ze geaaid.
Tja ik bedoel wat kan je eraan doen...
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Grote honden - kleine honden" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?