Helaas met mijn vorige hond ook last gehad van kleine hondjes. Gebeten door een maltezer en hij had er een "trauma" van opgelopen. Hij wilde totaal niet met andere witte kleine hondjes omgaan en werd dan best agressief.
Ook ik herken het dat je afgeschreven wordt als je dus met een grote hond loopt en zelfs een Bouvier. Helaas breng je die angst over op je hond, waardoor hij daarop reageert en je ook nog eens wilt verdedigen.
Behalve in het bos of strand, wat voor hem onbekend terrein was en je hem daar los kon laten zonder enkel probleem en hij speelde met iedereen. Zo rot voelde ik me als ik hem moest uitlaten in de buurt en ik er geen zin in had. Het moest, maar leuk was anders, ik ging dan ook echt routes lopen om veelal mensen met bepaalde honden te vermijden. Dat is niet goed, dat weet ik... maar toch je deed het. Nu hebben we soms een Bouvier teef over de vloer en daar reageren mensen wel anders op. En soms ook nog een Bouvier reu en omdat die dus ook grover gebouwd is, zie je de mensen ook al naar je kijken. Deze Bouvier is ook groter en grover dan dat onze eigen Bouvier was. Groot verschil dus.
We wilde graag weer een hond en we zijn dol op veel soorten rassen van klein tot groot, maar om niet telkens maar scheve gezichten te krijgen te zien hebben we gekozen voor een klein hondje.
Want zelfs buren kunnen keihard liegen en je hond in een zwart daglicht zetten, maar gelukkig hadden we andere buren (gelukkig ook meer mensen die achter ons stonden dan hun) die wisten hoe de hond ECHT was en daarmee onze hond verdedigde, maar leuk was anders.
Zodra het puppy zijn eraf is zijn het in ene "gevaarlijke" honden, en dat vind ik belachelijk, want ook kleine hondjes kunnen "gevaarlijk" zijn.


3 doggies



