
Ik moet even iets kwijt en ik doe het maar hier. Het is niet leuk maar werkelijk te wreed voor woorden dat dit nog zo kan gebeuren.
Vanochtend was de zon geweldig in het park dus ik gewapend met fototoestel en bal met Mambo eropuit.
Prachtige foto’s gemaakt van Mambo en lekker met de bal aan de slag en toen gebeurde er dit:
Buurman van paar huizen verder komt voorbij gefiets met zijn herder, die los is.
Dit gaat wel vaker zo maar nu voor het eerst ziet de herder de bal door de lucht gaan en rent eropaf (onder protest van zijn baas), hij heeft hem eerder als Mambo.
Die hond begint een beetje uit te dagen en dominant te doen, plast zelfs tegen Mambo aan. Mambo rent een beetje om hem heen, blaft wat en probeert zijn bal
terug te krijgen maar hij is verder niet gemeen.
De buurman schreeuwt “DOMINANTE ROTHOND” naar zijn hond en dat hij moet komen en dat hij de bal moet loslaten enz.
Hij zegt al tegen mij: “Kijk zo maar even niet want ik ga hem wel hard aanpakken”.
Vervolgens rent hij naar die hond toe doet hem aan de riem, trekt de bal uit zijn bek en begint met de riem als zweep kijhard op die hond in te slaan.
Ik ren er ook naartoe want Mambo begint door alle commotie ook die hond aan te vallen... die hond terugbijten terwijl hij geslagen word... echt een verschrikkelijke situatie.
Die man zegt nog zoiets van: “Prima, dat is zijn verdiende loon”. Ik heb Mambo daar weggesleurt en we zijn een stukje weggelopen.
Even later zie ik die man nog achter een struik zijn hond verder bewerken. Stijf van de adrenaline lopen we weer naar huis.
We hebben al wel vaker een conflict met die hond gehad, gewoon op straat aan de riem naar elkaar uitvallen. Maar dat gebeurt ook wel eens bij andere honden.
Het zijn gewoon twee volle reuen met een pittig karakter. Is vervelend maar kan gebeuren.
Maar dat je dan zo met je hond omgaat. Wat een zielig dier, hij wilde gewoon even lekker spelen, waar hij waarschijnlijk nooit de kans voor krijgt, en ja zou jij de bal terugbrengen als je weet dat je weer slaag krijgt...
Het arme beest zit de hele dag in de tuin achter een hek (en blaft dan naar elke voorbijganger) en het ochtendrondje van 15 minuten is zijn enige uitje (zo komt het in elk geval op mij over). Het is niet zo gek dat hij is zoals hij is.
Het liefst zou ik naar die man toegaan en is even vertellen dat hij dat zo niet kan doen en hem duidelijk maken dat er ook andere manieren zijn.
Maar ja wat dan, er zijn vast nog vele “hondenliefhebbers” die hun hond zo “africhten” en dat gaat natuurlijk ook al eeuwen zo... Als die man nou overtuigd is van deze methode... Het is een behoorlijke vent ik wil ook geen ruzie met hem... Hij heeft zelfs van dieren zijn beroep gemaakt, handel in katten en katten en honden voeding enzo. Ik zou me bijna schuldig voelen dat doordat wij met de bal speelden die hond nu mishandeld is.
Ook zo stom dat ik niet ingreep en een oplossing bedacht voor de situatie, zoiets als: Rustig blijven., naar de honden toe lopen, elk je eigen hond vastpakken, uit elkaar lopen , aanlijnen, bal weer terug waar hij hoort en klaar...Maar ik stond gewoon aan de grond genageld. En wellicht krijgt hij thuis ook om elk wisse-wasje wel een pak rammel. Jeetje wat zit dit me dwars!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond mishandeld door zijn baas..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik had met mijn camera foto's gemaakt en de ondertussen de politie gebeld!
1 doggies 
denk dat je overdonderd was door dat geweld,en achteraf denk je dan dit of dat had ik moeten zeggen
ik had er wel wat van gezegd
1 doggies 
Mijn god wat erg zeg
,Krijg dr kippevel van dat mensen dit hun honden aan doen,Heb dr ook geen goed woord voor over dus laat ik maar verstandig me mond houden
Wat moet dat een vresselijk gezicht zijn geweest zeker ook voor jou....
Sterkte....

Ja nu je het zegt inderdaad. Maar het ging allemaal zo snel (en die camera's zijn zo traag als het erop aankomt). Bovendien moest ik Mambo daar wegkrijgen en ik dacht er gewoon niet aan... sjonge
1 doggies 
Net een boterham op en die komt weer omhoog
Ik kan daar dus echt niet tegen en ik ben geen doetje voor mn eigen honden, maar straffen doe je gewoon niet op die manier !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ik hoop dat t niet meer gebeurd en anders gewoon politie bellen
2 doggies 
Wat een rotsituatie heb je in gezeten, de man zit zelf in de dieren zei je, heeft hij ook een mailadres waar je achter kunt komen? Ik zit zo maar wat te bedenken. Misschien kun je iets van het internet halen over het effect van slaan op een hond en dat hem annoniem sturen?
1 doggies 
Ik heb dat ook 1x meegemaakt. Ik heb me voorgenomen dat als ik deze persoon weer zie, ik ter plekke de politie en de dierenbescherming bel.
1 doggies 
Ik kan me goed voorstellen dat je aan de grond genageld stond!
Wat een nare situatie.
2 doggies 
tja je schrikt je natuurlijk rot en als je er wat van zou zeggen krijg jij denk ik een grote mond want hij denkt dat hij het goed doet met zijn hond zulke mensen zouden geen honden moeten hebben zo zielig en de hond dacht natuurlijk ik ga ook lekker spelen wat een .... vent
1 doggies 
O wat erg en zielig voor de hond.
Maar ik kan mezelf heel goed voorstellen dat je aan de grond genaageld stond ..

Er blijven nog steeds mensen bestaan die denken dat ze alleen met geweld wat kunnen bereiken! Ik denk dat ik zelf op zo'n moment met mijn mond vol tanden had staan kijken. Vreselijk gewoon hoe sommige mensen met hun hond omgaan!
2 doggies 
Misschien melden bij de politie, AID/ dierenbescherming? Jij als getuige moet toch voldoende zijn lijkt me? In ieder geval zouden ze kunnen gaan kijken. Een blauwe plek op de romp moet toch te zien zijn>?
2 doggies 
jhee wat verschrikkelijk zeg
ik zal het zeker melden bij de dierenbescherming
helemaal als deze man ook nog met dieren werkt schandalig als hij dit al zonder schaamte doet waar je bij bent wil ik er niet aan denken wat hij misschien allemaal thuis doet als er niemand bij is
3 doggies 
Contact opnemen met de Dierenbescherming.Foto,s nemen mag je niet ivm de privacy wet.Ik weet dat klinkt ongelovelijk,maar doe het aub niet. Want je haalt je een boel narigheid op je nek. Ga even langs het politie bureau dan maken hun een notitie, en bel de dierenbescherming.En elke keer als je weer ziet dat het gebeurd.Naar het politiebureau.De aanhouder wint.
2 doggies 
Pfff!
Ik denk dat ik in jouw situatie ook niet anders gehandelt had, je wilt natuurlijk wel maar je staat gewoon verstijft! En als je dr wat van zegt moet je ook nogeens oppassen dat je zelf geen pak rammel krijgt!
1 doggies 
Wat erg
, kan ik geloven dat je even van de kaart was en indd. heb je op zo'n moment niet de tijd om even fotootje van te nemen . Ik zou tegen die man zeggen...als ik het nog één keer zie , geef ik het door aan de benodigde instantie's .
Zulke mensen kunnen beter geen honden houden vind ik .
3 doggies 
Pffff, ik voel me nu al zo kwaad worden dat ik denk dat ik in die situatie zelf mijn riem uit mijn broek gehaald had en die man geslagen had......Maar ja het was een grote kerel zei je toch
Je kunt de dierenbescherming bellen, maar ik ben bang dat dat weinig uit haalt. Als ze niets aan de hond kunnen zien en hij heeft eten en water en een dak boven zijn hoofd, dan kunnen ze toch niets doen. Dat hebben wij zelf namelijk al eens mee gemaakt. Al werd deze hond niet geslagen, maar verwaarloosd en als broodfokteef gebruikt. Wij hebben haar toen zelf tegen betaling bij de man weg gehaald en helaas 3 weken later moeten laten inslapen omdat ze bijna dood gefokt was.
Alles was kapot, haar longen, haar hart, haar lever, haar nieren....vreselijk gewoon. Het heeft ons heel veel geld gekost, maar we zijn ontzettend dankbaar dat we haar haar verdiende rust hebben kunnen geven en dat ze nog 3 fijne weken bij ons gehad heeft.
Maar goed...ik dwaal af....
Ik zou de man er zeker op aanspreken en hem proberen duidelijk te maken dat je met liefde veel meer voor elkaar krijgt. Waarschijnlijk krijg je dan de grootste ruzie, maar dat zou ik er zeker voor over hebben.
2 doggies 
Ik lees je verhaal en voel mezelf boos worden. Wat een idioot dat hij denkt zo een hond af te richten.
En je kan inderdaad de dierenbescherming inlichten maar ik ben bang dat ze ook niets kunnen doen. Maar ik zou die man er zeker op aanspreken want ik kan er niet tegen dat iemand zijn hond of welk huisdier dan ook slecht behandeld. Misschien moet hij op vrijdagavond eens de dogwhisperer kijken op national geographic!
2 doggies 
zoiets had ik gister ook!.
maar dan met eem vrouw.
Liep met een hond en die liep steeds voor haar uit. terwijl ze maar "naast" bleef schreewen.
Ik zie die hond zich goed herstellen en gaat netjes naast (krijgt geen beloning) toen zag ik hem afgeleid door een geur van de bosjes. die vrouw trekt em toch wel zo hard aan de oren en nekvel naar achteren waarvan ik spontaan schreeuwde heey rotwief als ik dat nog 1 keer zie ruk ik al jou haren uit je lijf.
sommige mensen zijn echt ongelovelijk.
Ik schiet ook wel eens uit mn slof maar zal nooit fysiek geweld tegen mn honden gebruiken. het enige wat ik doe is dan mn stem even verheffen.
Wat jij hetb meegemaakt is echt te triest voor woorden en zulke mensen verdienen echt geen hond
1 doggies 
Wat is dit erg zeg.Ik zou de dierenbescherming inlichten.Dit is niet normaal.triest!!!!!!!!!!!!!!!!

Bedankt voor alle reacties!
Inmiddels heb ik contact opgenomen met de dierenbescherming en die vertelde dat ze binnenkort zowiezo langs gaan voor het kattenbedrijf dat die man aan huis heeft, ze zullen dan gelijk ook de hond inspecteren.
Zowiezo zeiden ze wel dat het erg moeilijk ging worden omdat ik de enige getuige ben en als ze niks op die hond vinden (dikke vacht, zie je dan wel striemen o.i.d.?) zijn er geen mogelijkheden.
Ik heb er maar bij gezegd dat ze het er niet met hem over moeten hebben omdat ik anders de enige ben die hem "verraden" kan hebben, vind ik toch een eng idee, het is echt een hele grote vent en woont 3 huizen verder...
Ook heb ik die man via zijn kattenbedrijf een mail gestuurd waarin ik alles beschrijf zoals ik het heb ervaren en dat ik hem graag zou helpen om op een andere manier met zijn hond om te gaan. Gewoon heel vriendschappelijk (ik wil hem niet tegen de haren instrijken), wellicht is het ontwetendheid, ik hoop het maar en dat hij nu zijn leven en vooral die van de hond kan beteren. Veel hoop heb ik hier echter niet op maar ja, ik moest wat.
1 doggies 
Och verschrikkelijk,, ik zou niet weten wat ik in zo'n situatie zou doen, maar ik hoop dat die man uiteindelijk zijn verdiende loon nog wel krijgt...
1 doggies 
groote vent of niet als ik hem tegen kom stampt hem onder kl ten potverdorie wat een debiel
1 doggies 
als ik het zie ga ik de lafaard schoppen
eerst lacht hij me uit ben 1.53
maar zit wel al wat jaren op een vechtsport
dan jankt hij en neem ik de hond mee
in amerika moet je zo doen ga de lik in

jezus wat een debiel zeg.. ik kan me voorstellen dat jullie onwijs geschrokken zijn!duidelijk geen controle over zichzelf en zijn hond..politie doet meestal niets aan dit soort zaken.voor de wet is een dier niet meer dan een 'ding'.
snap ook niet wat dat soort mensen met een huisdier moeten!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond mishandeld door zijn baas..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?