Hoeveel km mag een hond naast de fiets lopen?

8 reacties

amparo

3 februari 2009, 15:55

Klinkt misschien als een rare vraag, maar ik wil als ik een hond heb hem graag meenemen naar mijn werk. Maar dat is dus 15 km fietsen. Ik wil graag een wat grotere hond, maar dan nog weet ik niet of het te ver voor hem is? En ja, ik begrijp dat we zomers beter met de fiets kunnen gaan natuurlijk ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoeveel km mag een hond naast de fiets lopen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

amparo schreef het onderwerp

3 februari 2009, 15:56

eh.. bus bedoelde ik hahah

draadje (gast)

3 februari 2009, 16:08

- ligt aan de leeftijd van de hond
- ligt aan de conditie van de hond
- ligt aan de buitentemperatuur (boven de 20 graden C wordt het al snel erg te/warm)
- ligt aan het tempo, hond mag nooit harder dan in draf meelopen aan de fiets,

mits goed opgebouwd met een hond in goede conditie, en afhankelijk van wat voor soort hond is 15 km een eitje.

monic

3 februari 2009, 16:34 1 doggies

Heb altijd geleerd zeker op dit soort forums haha dat er geen rare vragen zijn.Naast de fiets lopen kan prima maar langzaam opbouwen is natuurlijk het beste maar zoiets dat snap je zelf ook wel denk ik zo.Ik heb met mijn honden ook altijd gefietst en dat gaat prima op de hondeclub ook de uv(uithoudingsvermogen)examens gedaan ja ja meerdere keren voor de lol de baasjes waren wel moe maar de hondjes konden nog wel ff haha.En zorgen dat je hond in draf loopt naast de fiets en langzaam opbouwen en zomers ook oppassen dan moet het zeker goed komen.Ik wil gaan steppen met mijn hond lijkt me ook wel leuk een standje lager dan fietsen eigenlijk maar voor de step moet nog wel gespaard worden hoor;-)
greetz monic

Toshi

3 februari 2009, 16:51

Geen probleem zolang je zorg dat de hond er word op getraint, zowel ivm conditie en veiligheid, vergeet dit zeker niet; koop dan liever het systeem waar je de hond aanleg aan de fiets en niet met een leiband in de hand O-)

Grtn
Patsy

amparo schreef het onderwerp

3 februari 2009, 16:56

Thanks voor de tips!!! Niet alleen de conditie van de hond zal moeten worden opgebouwd, maar ook mijn eigen conditie hahaah

Gerda

3 februari 2009, 17:07

Vanaf hoe oud kun je met de hond gaan fietsen.
Kjell is nu 6 maanden. En ik ben hem nu af en toe aan het laten wennen, om alleen al naast de fiets te lopen. Als ik er natuurlijk ook naast loop.
Dit doen we in de tuin, en het is een groot drama...

Hoe kun je dit het beste leren?

Beau

4 februari 2009, 09:43 2 doggies

In de encyclopedie staat een onderwerp van:

"Fietsen met de hond"

daarin staat ook een heel trainingsschema opgesteld die je goed kan gebruiken.

Succes ermee, groetjes, Beau

lady

4 februari 2009, 15:17

ik dacht altyd dat naast een fiets lopen verboden was :'(

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoeveel km mag een hond naast de fiets lopen?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^