Het onderdeel "betasten"

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

Ik ga met al mijn hondjes op cursus (nee, niet allemaal tegelijk) en ben nu met King bezig voor Gehoorzaamheid A.
Hij doet het hartstikke prima hoor, over 3 weken is het examen en toch gaat King geen diploma krijgen.

Hij wil zich namelijk niet laten betasten door de juf. King heeft slechte ervaringen met mensenhanden omdat hij klappen gehad heeft van zijn vorige baasje.

Ik vind het helemaal niet erg hoor, dat hij niet wil dat een vreemde aan hem zit. Wij mogen wel aan hem zitten dus dan is het mij wel goed.

Toch vind ik het jammer dat dit betasten zo'n belangrijk onderdeel van het examen is.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Het onderdeel "betasten" " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjeWaka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjegoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtje

dat is inderdaad wel jammer! bij de G&G mag je de kop van de hond vasthouden als hij bijvoorbeeld bijt, of erg onrustig is, krijg je wel puntenaftrek voor, maar je slaagt nog wel.

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

He, wat een idee.
Ik ga op het examen dit onderdeel niet uit de weg en ik zal gewoon eens proberen of King alsnog zijn diplomaatje mag krijgen als we het op die manier doen ;-)

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

Want natuurlijk is hij in alle andere onderdelen HEEL erg goed!!! O-)

honden page profiel Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjeWaka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjegoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtje

uiteraard kan hij alle andere dingen heel goed!

maar het zou wel heel jammer zijn en naar mijn mening een beetje onzinnig zijn als hij zijn examen niet haalt omdat hij niet van vreemden houd die aan hem zitten vanwege vroegere mishandeling. ik vind dat ze daar rekening mee zouden moeten houden. laat je weten hoe het gegaan is?

honden page profiel GeorginaGeorgina 3 doggies

honden foto van Georgina

Stef liet dit eerst ook niet toe.

De instructeur heeft hier gelukkig veel aandacht aan besteed en het vertrouwen van Stef gewonnen.
Hoe? De jas die ze aanhad uitgetrokken (was een dikke rode jas waar Stef op de één of andere manier niets van moest hebben) rustig bij hem gaan staan en hem aan haar laten ruiken. Altijd had ze wat lekkers in haar hand.
Toen Stef uiteindelijk doorkreeg dat ze te vertrouwen was begon ze met gewoon aaien, dit werd steeds een stapje verder uitgebreid.
Aan het einde van de cursus kon ze alles bij hem doen.
En hebben we zelfs de maximale score behaald tijdens het examen voor dit onderdeel!

Misschien dat er met wat extra aandacht de laatste trainingen toch nog wat verbetering kan komen zodat jullie het examen wel halen?
Zou zo zonde zijn als je het niet haalt; zeker als je verder wil met trainen... (dan heb je meestal toch wel de basis papiertjes nodig)

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

@Annemiek, je hebt dezelfde mening over het betasten als ik. Ik vind het sowieso onzin dat je hond het moet goed vinden als vreemden aan hem zitten.

Het examen is nog 3 weken weg, maar als het achter de rug is, zal ik vast een topic maken over hoe het gegaan is!

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

@Georgina, onze juf is altijd heel lief met King bezig hoor, ze gaat op haar hurken zitten en houdt lekkere snackjes voor zn neus en als hij die dan komt halen bij dr, dan aait ze voorzichtig.
Ze besteedt er best veel extra aandacht aan vind ik hoor, maar ze kan zijn vertrouwen niet volledig winnen.

Verder trainen zijn we voorlopig nog niet aan toe, want als King zijn cursus klaar heeft, is Ozzy aan de beurt en Lica heeft haar lessen ook niet af kunnen maken, dus ik heb nog genoeg te doen!

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden 3 doggies

honden foto van Gerdine van der Linden

Vind het ook raar, ik heb toen de cursus niet gedaan omdat mijn hond moest kunnen apporteren, nou dat doet ze niet, ze pakt het voorwerp niet dus..

Ik wil niet dat mijn hond zich door iedereen laat aaien, want zo word ze ook nooit waaks..
Niet dat dat persee hoeft, maar het is gewoon stom dat het voor een diploma moet..

Hoop dat je toch nog slaagt!

groetjes

honden page profiel Joyce, Koda, Skippy en Beertje:)Joyce, Koda, Skippy en Beertje:) 3 doggies

honden foto van Joyce, Koda, Skippy en Beertje:)

Beer vind dit ook zo'n verschrikkelijk onderdeel.
Ik vraag de instructeur heel vaak even of hij haar wil betasten zodat ze er wat relaxter mee wordt. Als hij dat dan doet dan heb ik een hand vol onweerstaanbaar lekkers voor haar neus waar ik haar op laat sabbelen. Heeft ze het betasten toegestaan en is de oefening klaar krijgt ze de hele hand vol :-) Gaat al stukken beter als in het begin.

Ik ben ook geen voorstander van dat vreemden aan mijn hond zitten maar bijv de dierenarts heeft weer wel veel baat bij deze oefening. ;-)

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

@Joyce, zo wordt het ook verteld, dat het handig is voor bij de dierenarts. Is natuurlijk ook wel zo.

Maar mijn dierenarts vertelde dat heel veel hondjes even een zogenoemd snoetje om krijgen tijdens behandelingen. Dus dat probleem ook weer opgelost ;-)

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

@Gerdine, het apporteren hoeft bij ons pas bij het B examen. En daar haak ik ook meteen af, want geen van mijn husky typetjes wil iets vastpakken.
(ja, de kippen van de buurman wel!)

honden page profiel cia v.d. heijdencia v.d. heijdengoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van cia v.d. heijden

Als er bij ons op de les een hondje tussen zit die zich niet prettig voelt bij het betasten dan wordt dit doorgegeven aan diegene die het examen aflegt.

Bij dit onderdeel komt de examinator er op een afstand bij staan en mag het baasje dit doen.
Er is ook wat punten aftrek maar niet zo veel dat je zakt. Mits natuurlijk de rest wel goed gaat.

Groetjes Cia

honden page profiel YmY en de bende YmY en de bende

honden foto van YmY en de bende

@Cia, zou super zijn als het ook zo mocht! Dan slaagt King met vlag en wimpel!
(nou ja, misschien alleen met vlag)

honden page profiel cia v.d. heijdencia v.d. heijdengoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van cia v.d. heijden



Je zou het voor kunnen leggen bij hun.
Nee heb je, ja kun je krijgen....

Succes!

Groetjes Cia

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

zou zeker jammer zijn, maar begrijp de regels wel, inderdaad het betasten van vreemde handen moet kunnen, zoals er ook wel eens een kind een hond aait op plekken die de hond eigenlijk niet prettig vind, en ik weet ook wel dat je er altijd bij bent als er kinderen zijn, maar het kan toch gebeuren, en als een hond toch gewend is door vreemde benaderd te worden is er niet gauw een risico dat de hond zich omdraait en bijt.

en wat ik hier boven leest, de keurmeester gaat op een afstand staan, en kijk of jij de hond kan betasten, nou netjes toch. wat punten aftrek ook logisch, maar helemaal zakken ? dat zou toch jammer zijn, op andere oefeningen draait de hond wel mee.

honden page profiel NikaNika

honden foto van Nika

Waarschijnlijk zal er wel rekening mee gehouden worden.
Bij ons op de hondenschool is er een zeer angstige wolfshond. Het bestasten doen ze er zeer snel en rustig, even aanraken en klaar.
@ Gerdine
Wat dat appoteren betreft, mijn Chi's wilden ook niet apporteren, na wat tips en trucs van de instructeurs apporteren ze nu wel. Geleerd met een potje met gaatjes in, gevuld met gedroogde pens.
Ja, daar lopen ze wel achter, en ze brengen het ook weer terug want dat gaat het potje open en krijgen ze pens. Het heeft wel een maand of vier, vijf geduurd O-)
En het leuke is, nu apporteren ze wel graag dus is het een leuk spelletje geworden voor in 't park :-D
Dus het kan wel als je dat echt zou willen.

honden page profiel ashaasha

honden foto van asha

ja bij ons mocht je het ook zelf doen. maar als ze weten wat voor een achter grond king heeft gehad moeten ze daar toch rekening houden er mee en als hij met de rest alles supper doet dan moet hij toch gewoon zijn examen halen. kan je dat niet met hun aan kaarten. tyson werd helemaal wild toen zij in de buurt kwamen. dus ik moest alles zelf doen maar voor de rest deed hij alles uit stekend :-D en is gewoon door gegaan

honden page profiel ........goedgekeurde fokker

Puzzle en betasten slaagt om een heel andere reden niet. Puzzle is onzeker maar wil ook heel graag met de juf spelen. Zodra de juf haar wil betasten, begint Puzzle dus te draaien en te springen.

Nu wordt er standaard geleerd dat je je hand onder de buik van je hond door doet, zodat deze blijft staan en niet kan draaien. Is dit jou ook geleerd?

Bij Puzzle werkt dit averechts: ze wordt nog onzekerder en ze wordt daardoor heel druk. Daarom laat ik haar staan (op commando), vraag ik haar aandacht, en zeg ik 'nee Puzzle' zodra ze haar aandacht naar de juf wil verleggen.

Dit kost heel veel tijd en geduld. Echt stapje voor stapje. Dus eerst de juf alleen iets laten benaderen, dichterbij, erachter staan, de juf laten praten, een keer de hand uit laten steken (in zicht van de hond), een keer kort laten aanraken, etc.

Dit werkt bij Puzzle al heel goed.

Hoop dat je ook een manier vindt dat King vertrouwen krijgt. Misschien kan je het opbouwen met hem laten betasten door goede bekenden (bijvoorbeeld familie die hij kent)?

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

YmY, Bij ons was dat meteen bij de eerste les al, en tegen mij zeide ze dat ik dan maar kon stoppen want dan slaag ik toch nooit. De honden scholen hier zijn ook niet zo geweldig hoor O-)

Nika, mijn hond heeft het hardhandig afgeleerd, ik ben er al 4 jaar mee bezig en nu pakt ze soms,, soms een ballentje maar eigenlijk nooit.
En als ik een potje met snoepjes gooit, maakt zij het potje gewoon kapot, ze komt hem niet brengen haha!
Maar ik vind het niet erg, als zij het niet wil doen. Het was gewoon stom dat ik dan niet meer mee mocht doen..

honden foto van Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwint

Wij deden het altijd zo: Als er honden waren die zich niet door de examinator lieten betasten maar wel door de trainer die les had gegeven, deed deze het onderdeel betasten, lukt dat ook niet dan mocht de eigenaar zelf betasten. Ging wel met puntenaftrek gepaard maar niet dat een hond kon zakken op het onderdeel betasten. Ook mocht door de eigenaar het hoofd vastgehouden worden!!
Honde :-D :-) n die niet zo'n goede ervaringen hebben gehad met handen Konden dan wel door naar een volgende cursus zodat in een leerproces ook vooruitgang zat. Jammer dat alleen bij de o&o examens zo'n honden dan niet erdoor komen omdat dit een essentieel onderdeel is, maar er mag wel het hoofd vastgehouden worden dacht ik!!

honden page profiel NikaNika

honden foto van Nika

Jammer, Gerdine dat je geen geluk hebt met hondenscholen daar.
Erg kortzichtig van die instructeurs trouwens. Ze zouden het moeten zien als uitdaging.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Het onderdeel "betasten" " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^