Baby geboren, hond iets van slag

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Fam. van EFam. van E

honden foto van Fam. van E

Hoi!
Het is al een hele tijd geleden dat ik hier geweest ben, maar dat was ook om leuke redenen ;-)
6 wk geleden op 30 april is onze dochter geboren! Ik heb daarvoor een week in het ziekenhuis gelegen en daarna kraamtijd. Dus Issa heeft behoorlijk weinig aandacht gehad. Hoe goed we ons en haar er ook op voorbereid hebben, het maakt toch wat los.
Issa heeft de week dat ik in het ziekenhuis lag, alleen eten en wandelingen gekregen :'( Het kon echt niet anders. Mn man aan het werk (gelukkig in de buurt) en 's avonds vaak in het ziekenhuis. Daarna was ze (naar verwachting) suuuuuuper druk. De kraamverzorgster kon er echt niks mee. Mn man was wel thuis en heeft veel aandacht gegeven, maar helaas waren onze andere 3 kinderen ook flink van slag (ze hebben ook een week ergens anders moeten logeren, daarna een baby erbij, mama die niks kan enz.) Het was dus echt intensief de eerste weken. De kinderen hadden vrij snel hun draai weer gevonden, behalve onze 3 jarige. Maar het was te hanteren. Ik was zelf (door de zwangerschapsvergiftiging) erg moe en de nasleep (medicatie enz) was ook niet mis. (even verder in volgend bericht)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Baby geboren, hond iets van slag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Fam. van EFam. van E

honden foto van Fam. van E

Maar Issa blijft 1 naar punt houden. Ze is op alle fronten behoorlijk bij getrokken, ze is weer vrolijk en heeft de kleine volledig geaccepteerd! Ze trekt niet meer aan de lijn, ze kan weer prima loslopen, alleen zijn enz. Dingen waar ik erg blij mee ben!
Het enige wat nog vervelend is, is dat ze probeert de aandacht te ' claimen' . Natuurlijk wil ik daar niet in meegaan en praat ik 100-uit tegen haar als ze geen aandacht zoekt en negeer ik haar als ze opspringt, blaft, m'n hand probeert te pakken enz.
Maar het blijft lastig. Vooral 's morgens vroeg. Ze slaapt altijd buiten en mag (als ik de oudste naar school heb gebraht) altijd naar binnen. Maar het eerste uur (!) is het echt niet gezellig met haar. Ik moet constant haar negeren, aandacht geven op juiste momenten enz. Terwijl ik ook nog 3 kleine kinderen thuis heb. Ik besef ook dat ze nog flink in de pubertijd zit, maar zou het wel overgaan, of heeft de afgelopen periode toch zijn tol geeist?
Naar visite toe is het nog dramitscher. Dan wordt ze helemaal niet rustoig. Ook niet als ze haar negeren. Ik hou ze daarom nog altijd apart. Maar dat voelt ze natuurlijk ook aan.
Ik maak me er toch zorgen om, omdat we over 5 wk op vakntie hopen te gaan (camping). Het is de bedoeling dat ze meegaat, maar dan moet ze wel iets makkelijker met andere mensen omgaan. En niet contstant de aandacht op willen eisen. Consequent reageren is werkt erg goed, maar ik zou zo graag resultaat zien.
O ja, de rangorderegels hanteer ik nog steeds strakWie heeft tps??m

honden page profiel Fam. van EFam. van E

honden foto van Fam. van E

O ja,... als ze een tijd binnen is, bij ons, dan is ze weer rustig en een echt ' vloerkleedje' . Vooral 's avonds en na een lekkere wandeling. Maar 's morgens helpt er echt niks. :'(
Ook als ik bijv. even de kinderen naar binnen brengt bij de peuterspeelzaal, dan zet ik haar even vast aan het hek. Ze gaat dan heel rustig liggen en wacht tot ik terugkom. Maar ALS ik dan terugkomt.... pfff dan springt ze me om me oren en luidkeels blaffen enz. Ik kan amper de riem losmaken.
Ik heb geprobeerd om weg te lopen als ze zo druk doet ,en pas te komen als ze rustig wordt, maar daar wordt ze helemaal hyper van, ze snapt het niet. En ze wordt niet rustig, dus kan ik ze op dat moment ook niet belonen. Moeilijk vind ik het. Ze is verder zo'n lief, rustig, sociaal beestje. Maar het aandachtstekort van de afgelopen tijd nekt haar wel. Daarvoor had ze alleen problemen met visite. Nu dus ook met ons. Met de kinderen juist helemaal niet. Daar springt ze bijna nooit naar.

honden page profiel DaisyDaisy 3 doggies

honden foto van Daisy

Gefeliciteerd met de geboorte van je dochtertje!!

Wat vervelend dat Issa zo verandert is. Ik heb geen idee hoe je dit aan moet pakken. Hoop dat de andere goede advizen en tips voor je hebben!!

honden page profiel carla en cyracarla en cyra 3 doggies

honden foto van carla en cyra

hoi gefeliciteerd met jullie dochter kan helaas geen tips geven maar ook de hond zal moeten wennen aan alles en hopelijk gaat het snel weer beter succes

honden page profiel Judith & Sam & RoosJudith & Sam & Roos 3 doggies

honden foto van Judith & Sam & Roos

gefeliciteerd met de kleine!

Onze hond Sam springt ook erg op als we thuis komen en als hij ergens aan de riem ligt. We proberen dit af te leren door het commando 'laag' aan te leren. Op zich gaat dit wel ok, maar na een half jaar is het wel een heel stuk minder maar bij bezoek doet hij dit inderdaad nog steeds heel erg. Hij gaat dan ook in je mauw bijten enzo... Wat al een beetje helpt is je handen laag houden.

Maar je kunt dus bijvoorbeeld met de clicker wtrainen, en zodra de hond met beide poten op de grond staat of zit (wat jij wil) dan click je en beloon je haar. Je kunt dat ook oefenen als ze aan een paaltje zit, je loopt naar haar toe, gaat op een afstand staan dat ze niet tegen je op kan springen en wacht gewoon af. Op een gegeven moment zal ze op de grond staan, dan meteen clicekn en belonen. Zo hebben wij het op de cursus geleerd (maar die heb ik met roos gedaan haha)

Eigenlijk moet je dit dan ook oefenen met andere mensen, zodat de hond leert, als er iemand aankomt en ik ga netjes zitten krijg ik iets lekkers.

Hopelijk heb je hier iets aan!
veel succes

groetjes Judith
Sam & Roos

honden page profiel JonneJonne 3 doggies

honden foto van Jonne

Gefeliciteerd met de kleine! Ik heb alleen geen oplossing voor het probleem... Succes ermee

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman 3 doggies

honden foto van corrie koopman

Gefeliciteerd met je dochter. :-) Maar wat vervelend nu voor je dat de hond veranderd het kan misschien komen door de veranderening jij was even niet aanwezig er komt een baby.Ik hoop dat het snel versnderd voor jullie

honden page profiel GeorginaGeorgina 3 doggies

honden foto van Georgina

Gefeliciteerd met je dochter!

Wat lastig dat Issa nu zo anders doet.
Het komt op mij over als enthousiastme; na een nacht alleen zijn/ als er visite is...

Misschien helpt het om eerst even 10 minuten met haar buiten te spelen voor je haar naar binnen laat? Dan kan ze d'r energie en enthousiastme vast een beetje kwijt?

Bij bezoek zou ik Issa even op d'r plaats leggen. Eerst zelf het bezoek begroeten en als iedereen zit Issa erbij halen. Dan kan zij het bezoek begroeten (eventueel een koekje van ze krijgen?) en daarna moet ze weer naar d'r plaats.

Met een nieuw gezinslid erbij is het voor haar natuurlijk ook even kijken of er wat in de rangorde veranderd is, denk dus dat ze vooral even moet wennen.

honden foto van Monique van Lotje en Kwibus!!! ***Flos en Buster en Morris***

proficiat met je kleine meid! Ik kan me voorstellen dat je niet alle tijd hebt voor Issa. Het is toch allemaal vrij druk met zo'n kleintje en dan nog de rest van je gezin erbij. Als mijn Morris 's morgens niet goed uigelaten wordt, dan wordt hij in huis ook een beetje hyper. Iedere beweging naar de gangdeur, denkt hij dan ook dat hij mee mag. Wat wij in de kraamtijd hebben gedaan, is vaker een stuk fietsen. Morris vond het geweldig en was daarna meestal moe en voldaan. Een kwartiertje fietsen was dan vaak al voldoende. Dus het was voor ons ook goed te combineren. Meestal deden we dit aan het begin van de dag. Dan was hij zijn ei al kwijt ;-) Dan 's middags even een klein rondje lopen en 's avonds voor het kraamvisite nog zeker een uurtje wandelen. Of als we niet genoeg tijd hadden, dan gingen we gewoon weer fietsen. Morris moet zijn energie gewoon kwijt, anders kan hij balstierig worden. Het lijkt er gewoon op dat je hond te veel energie heeft, waardoor ze drukker wordt en aandacht vraagt. Dus misschien is fietsen een optie om de energie wat kwijt te raken.

honden page profiel Ineke BertholetIneke Bertholet 3 doggies

honden foto van Ineke Bertholet

Van harte gefelicteerd met het kleintje.
Wat issa betreft heb ik hier zelf geen ervaring mee maar onze dochter wel.
Max (haar hond) deed eigenljk precies hetzelfde en dat riep een boel iritaties op bij hond en mens.
Wat ze gedaan hebben is Max als eerste alle aandacht geven 's morgens,qua knuffelen,wandelen,spelen en eten.En wat dat eten betreft hij eet normaal alleen in de avond,maar ze hebben hem in die tijd gewoon een handjevol brokjes in zijn bakje gedaan.
Kwam er visite dan ging hij eerst de bench in en als het bezoek al aan de koffie zat mocht hij er even uit en gedag zeggen.Daarna met een kauwstaafje de mand in en dat werkte heel goed.
Max werd met de dag rustiger en nu wacht hij weer gewoon op zijn beurt,nadat de kinderen verzorgd zijn
is hij aan de beurt en dat weet hij.
Hoop dat je daar wat aan hebt.
Groetjes Ineke en Lotte

honden page profiel richardrichard 3 doggies

honden foto van richard

gefeliciteerd met die kleine :-D
vaak is het zo dat de hond een beetje jaloers wordt en daardoor de aandacht gaat claimen.
iedereen is ineens bezig met die kleine en ik dannn....
Zorg ervoor dat u bepaald wanneer er aandacht wordt gegeven. Dus negeer uw hond wanneer hij om aandacht vraag. Laat ieder in het gezin deze regels toepassen anders heeft het geen zin,volhouden is belangrijk.
Onthou dat wegduwen wordt gezien als een beloning, voor een hond is aanraking een stevige lofprijzing,dus wat door u ontmoediging wordt bedoeld is voor hem een bemoediging. Geen oogcontact, geen gescheeuw. Beweeg als het nodig is als een jojo heen en weer tot u hem weer rustig krijg. Leer hem dat de plek die jij aanwijst de plek is waar hij moet blijven. beloon hem dan als hij op de plek is waar hij moet blijven (mand).
Ik ben erachter gekomen dat de meeste honden goed reageren opdeze punten. Je kunt uiteindelijk een gematig hoeveelheid liefkozing onder u voorwaarden herstellen en in staat zijn om de meeste methodes los te laten. Er zijn echter honden die dit zo gewend zijn aan overdadig en regelmatige reacties van hun baasje dat prijzen en vertroetelingen altijd tot een minimum beperkt zal moeten blijven. Anders zal het aandacht vragen opnieuw toenemen en wordt het weer ondragelijk....sterkte en veel geduld :-D ;-)

honden page profiel Fam. van EFam. van E

honden foto van Fam. van E

Bedankt voor de reacties!
Wat we nu doen als ze zo druk reageert 's morgens: eerst even negeren als ze zit te springen en te blaffen en inderdaad als een jojo rond blijven lopen. Als ze enigzins iets rustiger wordt, dan laat ik haar zitten en haal ik haar aan. Zodra ze weer gaat springen negeer ik haar weer en loop weer rond. Dit werkt goed en na een tijdje kan ze weer gewoon rustig rondlopen. Misschien een kwestie van tijd? Ze blijft wel rond me heen dralen (ongeveer een uur) zonder me echt te storen. Ik moet alleen oppassen dat ik niet op een staart of een poot trap :-D Ik zoek dan ook momenten dat ik haar aandacht kan geven, zonder dat ze het vraagt. Zo rond half 10 is ze dus weer hanteerbaar. Zoals vandaag doet ze het (na half 10) echt super! Net weer met de kids naar de peuterspeelzaal gelopen en vastgezet aan het hek. Ze was wel blij dat ik weer naar buiten kwam, maar sprong niet!! Ik had ook lekkere brokjes mee en eerst laten zitten werkt (na half 10 dus ;-)) en ze ging weer rustig mee. Haha, ik hoorde zelfs moeders tegen hun kind zeggen " kijk eens, wat een brave hond!!" :-D Ze kan het dus wel. Ik denk dat ik maar vol moet houden. Ik wil het alleen wat sneller. Omdat dit zoooo vermoeiend is. En ik ook bang bent straks op de camping. Maar ik merk wel dat hoe meer ik haar ' afzonder' hoe erger ze aandacht gaat vragen. En terecht!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Baby geboren, hond iets van slag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: dikke tepels
^