Onze Kenzo, Bulmastiff van bijna 6 jaar heeft begin maart een bol op zijn hoofd gekregen.
We gingen ermee naar de dierenarts , er werd een punctie gedaan,
met speldjes in zijn hoofd geprikt tot 5x (ocharme en niet bewegen hé, de schat)
Geen cellen vast te krijgen (zeer uitzonderlijk) dus 10 dagen antibiotica.
Na die 10 dagen terug naar de dierenarts, de bol zat er nog steeds.
Kenzo werd in slaap gedaan om foto’s te nemen, op deze foto’s was buiten de zwelling niets te zien.
Dan nog maar eens een punctie, men stelde ons gerust “een tumor is het niet, dat zie je immers op de foto”
Dit was een woensdag, de volgende dag “donderdag” begint hij uit zijn neus te bloeden, teruggebeld naar de dierenarts,
Niet ongerust maken, elke hond kan al eens uit zijn neus bloeden,; zeker als hij zich nerveus maakt.
Tja, Ons boke (malthezer) was juist loops , hij liep daar overal achter, dus oké, da kon nu nog.
Vrijdag resultaten van de punctie, alles zeer onduidelijk er was iets aan het werken, wat er zat, een zwelling maar zeker niets kwaadaardig !
Maandag vorige week, futloos, janken als hij in zijne zetel ligt, janken als je aan zijn hoofd kwam , terug naar dierenarts.
Dinsdag terugkomen, “we gaan Kenzo zijn hoofd openmaken en een gedeelte, zoveel mogelijk van het gezwel wegnemen en naar het labo sturen voor verder onderzoek”
vrijdag vorige week hebben we de resultaten gekregen :
Het labo staat voor een raadsel; weefsel dat onderzocht is kan niet thuisgebracht worden.
Ze zien sterk beschadigd weefsel dat agressief is toegetakeld (maar men weet niet door wat) , verder zien ze ook cellen die samensmelten
Als herstel en bescherming maar het is een soort cellen die ze nooit bij dit geval van ontsteking/kanker zien.
Deze cellen horen helemaal niet thuis waar ze nu dus zitten., ze kunnen dus niet bevestigen dat het om een tumor zou gaan.
Momenteel neemt “onze jongen” de sterkste antibiotica die ze kunnen voorschrijven en dus ook de laatste die ze kunnen geven.
Hopelijk slaat deze goed aan, hij neemt die al van vorige week woensdag maar de bol op zijn hoofd is nog niet weg.
Volgens de dierenarts heeft hij geen pijn en dat merken we zelf ook wel als we de wond op zijn hoofd verzorgen, hij heeft er deugd van
We blijven het dus opvolgen he, gaat de bol nog groeien?, krijgt hij terug pijn?, …
Er is dan jammer genoeg maar één oplossing, hopelijk worden we hiervan bespaart want het zou de moeilijkste beslissing zijn die we in jaren hebben moeten nemen.
Heeft iemand van jullie ervaring met dit soort, of heeft iemand hetzelfde probleem gekend
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kenzo Vreemde ziekte ??? " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Is het geen mogelijkheid dat hij enorm hard ijn hoofd heeft gestoten of dat hij een harde klap heeft gehad.. (Misschien in het bos tegen een boom gebotst?)
Dan zou het lidtekenweefsel zijn van de schedel.
Dat zou verklaren waarom er geen cellen getrokken konden worden met een punctie..
Ik hoop voor jou dat het iets heel onschuldigs blijkt te zijn en dat je die klotebeslissing niet hoeft te nemen.
Ik heb die beslissing 22 maart 2010 moeten nemen voor mijn duitse dog en dat is verschrikkelijk..
Ik wens jou heel veel sterkte toe.
Misschien een tripje naar de TU in Utrecht?
Misschien kunnen die meer voor jullie betekenen..

Arme Kenzo.
Ik kan je ook niet helpen sorry.
Wel wil ik je veel sterkte wensen en hopen dat het beter gaat met Kenzo.
Misschien is het een idee om een seconds opinoin te vragen of Esther zei naar het TU in Utrecht gaan. Misschien dat een andere arts iets anders ziet, of er misschien ervaring heeft met een ziekte die Kenzo kan hebben waar je eigen dierenarts geen ervaring mee heeft?
Nogmaals veel sterkte.
Liefs Janine
Lieve allemaal,
bedankt voor jullie reacties.
Aangezien we in Belgie wonen heb ik mijn verhaal ook doorgestuurd naar de Universiteit Van Gent; staat gekend voor onderzoek van dieren en ook voor vreemde
voorvallen of ziekten.
Ik kreeg nog geen antwoord, maar hou jullie zeker op de hoogte.

Hopelijk krijg je snel antwoord,
arme Kenzo,
en die onzekerheid die jullie nu hebben ...
Grtz en veel sterkte ermee ...
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kenzo Vreemde ziekte ??? " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?