Chihuahua Anti allergisch ? >Snel antwoord plz <

27 reacties

rene

1 april 2010, 16:00

Chihuahua zijn die anti allergisch ? want ik kan me nu inschrijven voor een nestje maar ik moet zeker weten of ze anti allergisch honden zijn. dan kan ik het overwegen voor te gaan kijken.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chihuahua Anti allergisch ? >Snel antwoord plz <" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lieselot (gast)

1 april 2010, 16:02

Chihuahua's zijn niet anti-allergisch.

Een shit-su enzo wel maar een chihuahua heeft een gewone hondenbeharing.

Mexx

1 april 2010, 16:27

idd geen hypo-allergene honden.
Maar ben je allergisch voor de haren of de huidschilfers??

Sommige rassen zijn geschikt als je een allergie hebt voor haren en andere voor huidschilfers

rene schreef het onderwerp

1 april 2010, 16:29

Nou Mexx ik zou dat niet zo goed weten ik ben allergish voor honden maar voor haar of huischilfers weet ik niet hoe kan je dat uitvinden ?

***...Kelly...***

1 april 2010, 16:42

Een chihuahua verliest redelijk wat haar dus als je allergisch bent zou ik zeker geen chihuahua nemen. :'(

rene schreef het onderwerp

1 april 2010, 16:43

Maar verliest een kortharige chihuahua veel haar en een langharige ook want daar zit ook verschil tussen?

1 april 2010, 16:48

Ik zou als ik jou was me eerst eens verdiepen in je allergie en de verschillende hondenrassen en eventueel medicatie voor je uberhaubt aan een hond gaat denken, dalijk gaat het niet en dan zit er weer zo'n onschuldig hondje in het asiel :'(

Anoniem (gast)

1 april 2010, 16:51

Inderdaad, koop een rassenboek of bezoek fokkers , dan merk je heel snel of je er tegen kunt of niet...
Maar een chihuahua zal echt niet in aanmerking komen ..

eerder een poedel , schnauzer , cairn terrier etc etc maar ook deze moeten geplukt worden, anders verliezen ze ook haren , de poedel natuurlijk niet, die moet geknipt worden ;-)

en als je allergisch bent voor huidschilfers van de hond dan zal je keuze nog beperkter zijn, informeer goed en ga op bezoek bij de fokkers dan weet je pas meer...

Mexx

1 april 2010, 17:30

Meestal kan je dat laten testen bij de dokter.

De chihuahua kan iig niet.. Bij beide allergieen..

De poedel is een hond voor mensen met een allergie. Als je daar tegen kan zouden er nog meer rassen evt in aanmerking komen die niet verharen.
Maar da zou je eerst eens wat moeten gaan knuffelen bij iemand met een poedel.

Uma & Joker

1 april 2010, 17:40

ja, chihuahua's verharen zeker. mijn oppasChi is nu in die periode waarbij het echt heel erg is, overal haren op de bank en op je kleren!

knight (gast)

11 juni 2010, 03:55

Ik zit ook met verschillende allergieen, maar afgelopen zaterdag was ik bij iemand met twee chiuahua's en heb totaal geen last gehad van allergie!

Op de site die hierboven word aangehaald staan ze trouwens ook vermeld allergie-vriendelijk ras, terwijl verschillende onder jullie het tegendeel beweren??

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

11 juni 2010, 11:52

Chihuahua's staan wel op de site van hypoallergene hondenrassen. Dit betekent dat een hond ofwel weinig/geen haar verliest ofwel weinig schilfers. Ik denk dat het bij een chi om weinig schilfers gaat dan, want verharen doen ze wel.

***...Kelly...***

11 juni 2010, 12:04

Ik zou je aanraden om bij een fokker langs te gaan en een tijdje met de honden te spelen, knuffelen. Zo zal je snel zien of je allergisch bent voor dat ras.

Als dat goed gaat zou ik aanraden om een pup met stamboom te kopen. Een chihuahua is een riskant ras en er zijn erg veel kruisingen bij gebeurd. Zonder stamboom loop je de kans dat een chihuahua in de voorouders is gekruist en hij/zij daardoor een andere vachtstructuur heeft en je er dan wel allergisch voor blijkt te zijn.

Ik heb zelf een chihuahua in huis en ze verliezen erg veel haar. Dus als je allergisch bent voor de haren is dit zeker niet het geschikte ras voor jou.

marloes & diego

11 juni 2010, 12:18

ik heb een langharige. chi en hij verhaard wel, eigenlijk het hele jaar door wel een beetje maar op seizoen overgang het meest.
Dit verhelp ik door te borstelen!

een vriendin van me heeft een kortharige en die verhaart ook weleens.

dus nee een chi is niet anti allergisch

Chica en Quinta

15 juni 2010, 21:41

Van huidschilfers hebben wij nooit last, van haren wel. Tussen lang en korthaar zit er wat betreft verharen niet veel verschil, alleen de haren zien er anders uit.

Wil je zeker weten of je er tegen kan, moet je bij iemand met Chihuahua's op bezoek gaan. Je mag hier gerust een keer komen knuffelen, en ik denk dat er genoeg fokkers zijn waar je welkom bent!

Mariah

15 juni 2010, 21:47

IK heb een chihuahua en ben allergisch voor alle honden! Maar van mijn ChiChi heb ik bijna geen last! Ik moet alleen zorgen dat ik mijn ogen en lippen niet te dicht bij zijn haartjes hou, want dan kan ik weleens een opgezwollen oog of lip hebben. Nuja iedereen is anders...Volgens de dokter ben ik zeer allergisch voor honden, Maar mijn Chichi lijkt mijn allergie te overwonnen hebben. Ik wou dit maar eens delen, ik zeg niet dat je het risico moet nemen.

britta (gast)

25 januari 2011, 09:18

ik wil ook heel graag een chihuahua maar mijn moeder is alergische wat nu??

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

25 januari 2011, 20:03

Dan moet je wachten tot je op jezelf woont. Dan kun je een chihuahua aanschaffen. Nu kan dat niet, want dan krijgt je moeder een allergische reactie en dan moet straks het hondje weg.

kim

25 januari 2011, 20:12

Ik heb ook allergische reactie
Voor honden met kort haar
En ook voor poezen
En voor paarden hellemaal daar hoef ik maar bij te staan en ik krijg dan al dikke ogen en alleen maar niezen

Maar ik heb zelf een shih tzu maar daar heb ik geen last van

sandra (gast)

5 april 2011, 22:06

allergie voor honden is allergisch voor de dode huidcellen en niet de haren wat veel mensen denken!honden die anti allergisch zijn verharen niet of nauwelijks.met het uitvallen van de haren komen heel veel huidschilfers vrij.heb je een hond met haren wat een langere groeicyclus hebben(honden met lange vachten)vallen dus niet zo gauw haren uit en heb je ook minder verlies van huidschilfers.en dus ook minder last van je allergieen.de mate waarin mensen erop reageren en de hoeveelheid schilfers die daar voor nodig zijn om een reactie uit te lokken is voor iedereen verschillend.er bestaan gewoon geen 100 procent allergie vrije honden.alle honden verharen uiteindelijk maar weet uit ervaring dat een yorkshire terrier of een australische silky terrier uitermate geschikt zijn voor mensen met een allergie voor honden.heb al 15 jaar een en het gaat toppie!en geloof me een ergere allergieker dan ik bestaat niet.let er dan wel op dat hij echt 100 procent raszuiver is!!!vraag altijd naar stamboom en koop geen hond die er op lijkt want door inkruisen van andere rassoorten kun je wel weer klachten krijgen.hoop dat mensen er wat aan hebben en ik kan helpen met mijn verhaal.

Ik weet dat het een oud topic is, maar het eerste wat ik dacht: Hoezzo reageer ff snel want ik kan me inschrijven?! Het lijkt mij dat dat een overhaaste koop zou zijn..

Voor mensen die een allergie hebben, zou ik eerst eens even een week of langer een hond bij je in huis proberen of ergens logeren waar zo'n hond is..

Een bouvier is ook goed voor mensen met een allergie, maar een bouvier heeft ook de ruimte en een goede leider nodig.. Het gaat dus niet alleen om het stukje allergie, maar ook of het karakter van die hond bij je past en of je aan de benodigd heden van die hond kunt voldoen.

Jazlynn (gast)

30 september 2012, 19:11

Ik wil heel graag een chihuahua maar schilferen chihuahua's? 
Want ik ben allergisch voor die schilfertjes 
Weet iemand als chihuahua's schilferen?

Stippeltje

30 september 2012, 19:40

" Ik wil heel graag een chihuahua maar schilferen chihuahua's? 
Want ik ben allergisch voor die schilfertjes 
Weet iemand als chihuahua's schilferen? "

Wat bedoel je met schilferen ? Dode huidcellen verliezen ? Volgens mij gebeurt dat bij ieder zoogdier dat huid heeft dus ook bij mensen en honden. Hoe ben je te weten gekomen dat je allergisch bent voor schilfertjes ? Voor zover mij bekend wordt er getest op hond als je allergisch reageert op honden.

Anoniem (gast)

30 september 2012, 23:19

ik heb een chihuahua, en als onze vriend op bezoek komt heeft hij last van zijn allergie,
dus geen chihuahua voor allergische mensen
heb me altijd laten wijsmaken dat de`poedel de enige hond is tegen deze allergie

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chihuahua Anti allergisch ? >Snel antwoord plz <" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^