
Ik heb een chihuahua van 5 maanden..
En heb nu al regelmatig gewisseld tussen een halsbandje en een tuigje..
Hij vind het allebij wel prima..maar ik vind het belangrijk wat beter voor hem is..
Wat adviseren jullie..?
Liefs,
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Halsband of een tuigje?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
als jouw hond gewoon meeloopt aan de lijn maakt het niet zoveel uit.
Als hij trekt is een tuigje beter, want dan kan hij zichzelf niet 'stikken' aan de lijn.
een halsband zet namelijk nogal wat druk op de nek en luchtpijp met trekken en een tuigje zorgt ervoor dat de druk verspreid wordt en hierdoor wordt de nek en luchtpijp ontlast.
Mijn hond trok ook ontzettend aan de lijn en daarom heb ik voor een tuigje gekozen. af en toe hoorde ik haar namelijk echt hijgen en hoesten door het trekken en met een halsband om is dit nogal schadelijk.
Succes
3 doggies 
Met een tuigje spaar je uiteraard zijn nek/hals. Niet dat een chihuahua keihard gaat lopen trekke natuurlijk.
Volgens mij speelt het bij kleine hondjes niet zo een rol. Waar voelt hij zich het beste in?

@debbie..
Nou trekken zal die niet doen..
althans ik zal er niks van merken
Mja juist omdat ie zo een tenger nekkie heeft dacht ik meer aan een tuigje..!
3 doggies 
Ik denk dat het aan het hondje zelf ligt.
Als ze trekken dan drukt het inderdaad hard.
Tommie trok ook tot hijgen aan toe aan de riem en begon te hoesten.... hij heeft nu een tuigje om gekregen, sasha heeft nergens last van. ze trekt ook niet aan de riem en stoort zich er verder niet aan.
Zowiezo is een tuigje wel vriendelijker voor je hond maar als ze er geen last van hebben en niet trekken dan is er volgensmij niets aan de hand

@ robin
haha nee precies
Nou hij vind het allebij wel prima..
maar omdat hij zo een tenger nekkie heeft gaat mijn voorkeur denk toch naar het tuigje..maar daar hoor ik soms ook slechte verhalen over..!
Zoveel mensen met zoveel verschillende meningen soms weet ik het niet meer hoor
3 doggies 
zolang hij niet trekt maakt het niet zoveel uit hoor.
Ik weet natuurlijk niet wat jouw hond fijner vind zitten?
Zoe loopt nu gelukkig weer netjes mee aan de halsband en ik merk dat ze dat fijner vind, dus krijgt ze deze normaal gesproken om, behalve als ik naar cursus ga of iets anders waar veel andere honden zijn. dan krijgt ze een tuigje om omdat ze nogal over enthousiast (oftewel LOMP) is en dan wel als een gek aan het trekken is.
Dus als ik jou was zou ik er gewoon op letten wat hij het fijnst vind en daarin meegaan

@ debbie
Oke nou hij vind het allebij goed..!
Dan blijf ik het misschien wel afwisselen..
Dat ik hem bij bepaalde dingen een tuig om doe..
Thnx voor je reactie!
3 doggies 
Ja Sharona: elke hond is natuurlijk anders. Wat het beste is zal je uiteindelijk toch zelf moeten ondervinden. Maar jou hondje is tenger maar dat wil niets zeggen eh
. Uit ervaringen met honden van vrienden vind ik persoonlijk dat je met een tuigje meer controle hebt over de hond. Maar zoals eerder gezegd: dat zal met jou hond niet zo moeilijk zijn
Groetjes
3 doggies 
Ik heb eens gehoord dat je een chihuahua een tuigje moet aandoen, omdat een halsband zijn nek kan bezeren, zeker als ie gaat lopen trekken.
Maar ik weet natuurlijk niet in hoeverre dit klopt, maar ik heb het al van 2 chihuahua eigenaars gehoord.
3 doggies 
ik zou er persoonlijk niet aan moeten denken mn hond in een tuig te hebben, tis net als bij een paard, waar het hoofd gaat, gaat de rest. De kracht ligt achter de nek van de hond.
Ik denk dat ik mn hond dan wel voor de slee zou kunnen zetten, dat zou dan prima gaan.
Dus die loopt mooi aan een halfcheck (omdat zijn nek breder is als zijn kop)
Ik zou zo'n klein dingentje lekker in een tuigje doen, waarom niet, hij zal niet je niet ondersteboven trekken en je ontziet het nekje.
Over meer controle in een tuig..... is niet mijn ervaring , maar iedere hond en ras is anders
Als baas en hond het maar eens zijn
3 doggies 
ik zat er ook over na te denken om een tuigje te nemen, maar ik vroeg me af welke negatieve verhalen je over tuigjes hebt gehoord?:s
3 doggies 
Brutus heeft gewoon een halsbandje.. ik heb wel een riem gekocht die meetrekt (zo'n rolriem), en dat is ook het enige waar hij bij meeloopt, met een riem waar geen rek in zit loopt ie niet mee want dan voelt ie dat hij vast zit.
3 doggies 
je moet wel een goed tuigje kiezen dat het niet onder schuurt bij zijn pootjes , maar het is echt bewezen dat een tuigje beter is ,ik zou je dan aanraden om te kijken bij beestenspul.nl een k9 tuigje die zijn erg makkelijk zitten erg lekker en zijn mooi , en je trekt ze makkelijk aan zonder zijn pootjes op te moeten tillen (ik heb er geen aandelen in hoor ) haha maar zelf een tuigje gekocht voor mijn bullmastiif en me yorks tereir
3 doggies 
wij gebruiken ook beide.
en met beide gaat het goed.
ik had ook nog nooit gehoord dat een halsbandje slecht zou zijn.

@aglo
nou wat ik hoorde over tuigjes..
dat het slecht moet zijn voor hun rug..
en snap ik zelf niet helemaal waarom...
En omdat het zo om en over hun heet gaat dat ze er angstig van kunnen worden.. en dat het niet comfortabel zit...

thanks allemaal voor jullie reacties..!
Ik denk dat ik het gewoon ga afwisselen..voor een kleine wandeling lekker een halsbandje en een grote wandeling en training een tuigje..!
3 doggies een pup doe je een hals band aan een tuigje is nergens voor nodig en is pas goed voor de hond als die alwat groter is
maja je moet ook weten hoe je een pup moet leren meelopen aan een halsband he er zijn er veel die er maar wat liggen aan te trekken
en als het dan niet lukt dan wordt het een tuigje of slipketting
3 doggies 
Ik heb een tuigje als we wandelingen gaan maken..
Maar op school en als we oefenen dan de halsband
3 doggies 
whahahhaaa!! Een slipketting! Ik zie toch een chihuahua??????
Dan zou ik hem wel breien
3 doggies leer eens lezen ik zei dat er veel zijn die niet weten hoe ze een halsband moeten gebruiken en te mottig zijn om een beetje moeite te doen en geduld te hebben
en deze pakken dan maar snel een slip kettig of een tuigje
ik heb toch niet gezegd dat je een slipketting moet gaan gebruiken
man man man
3 doggies 
Hoi hoi, wij gebruiken voor onze Amstaff reu een tuigje. Ons bevalt dit veel beter 
Wij denken gewoon dat dit voor Bruno meer prettig zit.
3 doggies 
Jim wie zegt dat we geen moeite doen?
Maar ondertussen wordt het nekje wel beschadigd door het trekken, ook al doen we moeite.
En ja dan kies ik liever iets eerder voor een tuigje.
Misschien doe jij dat minder snel, maar ik ben dan liever iemand die te snel naar een tuigje grijpt, dan dat mijn pup er een beschadiging aan overhoudt.
3 doggies 
Goh Jim, doe eens een beetje relaxed man! Wat ben jij snel op je tenen getrapt. Gaat helemaal nergens over. Is gewoon een lollig idee, en chi met een slipketting, kunnen we met zn allen gewoon om lachen. Is niet als een aanval bedoeld.
@sharona; gewoon uitproberen waar jij en je hondje je prettig bij voelt. Ik heb mijn hond nu in een tuigje en das een grote hond, maar hij voelt zich er goed bij. Hij trok al niet aan de riem, daarvoor was het niet maar dit lijkt toch prettiger te zijn.
3 doggies 
Sam heeft allebei, als ik met de auto weg ga heeft hij zijn tuigje aan, en maak ik daar de riem aan vast als we gaan lopen.
Bij het uitlaten thuis gaat hij gewoon aan de halsband, heeft niets met trekken temaken
3 doggies 
oke, ik had de zelfde vraag, maar dan voor een boemerpup.
dus als ik jullie goed begrijp, kan ik het eerst proberen met halsband, maar als ie veel trekt is een tuigje beter i.v.m zijn werfels toch?
of is een tuigje zowieso gewoon beter voor hem?
3 doggies 
ik heb ooit van een dierfysio gehoord dat ze tuigjes erger vond voor de rugwervels,zeker als de hond ermee omhoog getrokken wordt, en de kracht niet op de schouders kom, als een halsband voor de nekwervels, maar je moet wat he? een lijntje is vaak errug handig
1e is eigenlijk dat er niet overmatig getrokken wordt, en verder is het vaak de voorkeur van de eigenaar
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Halsband of een tuigje?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?