
Omdat onze mechelaar Tess zichzelf zo nu en dan zichzelf gigantisch afsluit en totaal niet luistert of zelfs maar gericht is op mij, bijvoorbeeld als er een kat in de buurt is waar ze geheid achteraan gaat dwars door tuinen heen, denk ik teneinde raad wel eens aan een electrische halsband. Maar heb er zelf nog nooit 1 gezien en geen idee hoe het precies werkt, wat de hond precies ervaart e.d.
Ik zou graag reacties krijgen van mensen die zelf zo'n band gebruiken of gebruikt hebben.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Elektrische halsband ????" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Hallo Hetty,
Eerst een paar vragen naar jou toe
Hoe train jij op dit moment met je hond?
Hoe veel ben je met haar bezig op een dag?
Geef jij Tess genoeg lichamelijke beweging en geestelijke afleiding?
Heb je haar gek gemaakt op bijvoorbeeld een bal of een kaasje.
Ik weet hoe zo'n band werkt de prikkel die je krijgt valt mee, ik hem zelf om mijn nek gehad het is een prikkel en je schrikt ervan.(ik wil dan perse weten hoe een hond dit ervaart en zou ik tussen een stroomband of pikband/slipketting moeten kiezen koos ik voor de stroomband)Hoe hoger je deze zet hoe zwaarder de prikkel wordt. Je kunt het vergelijken met schrikdraad om paarden of koeien in hun omgeving te houden.
Ik ben zelf niet voor zo'n band omdat er naar mijn mening veel misbruik van wordt gemaakt. Bovendien is het de gemakkelijke weg om snel resultaat te boeken.Ik ben voorstander van het positieve trainen.Dus dat wil zeggen dat ik geen van bovenstaande zelf wil gebruiken.
Ik ben daarom van mening dat jij jou hond op een positieve manier zijn vertoonde gedrag af kunt leren.
Dit doe je door haar te leren dat zij jou interresanter en leuker vindt als al het andere wat er rondloopt.
Maak hem gek op een bal of kaasje (als hij dat al niet is)daar kun je heel veel mee.
Ben veel met haar bezig, train elke dag met haar.
Ben je nog met haar op curcus, of sport.
Lieve groet,
Wilma
De hond gaat wennen aan de prikkel en dan heeft de band geen enkel effect meer.
Laat ik dit zeggen: ik verkoop hondenartikelen maar in mijn winkel geen anti-blafbanden e.d.
Ben dus anti anti-blafband, dat mag duidelijk zijn.
3 doggies 
Hoi,
Ook Sterre is bijzonder geintresseerd in katten die bij boerderijen lopen...
Een kwestie van trainen, trainen met aandacht vasthouden door middel van beloningen en het woordje NEE leren...
En een bal!!
Ik werk met Sterre in zo'n geval met een balletje. Al loopt er een kudde katten voorbij, haar BAL is het allerbelangrijkste...!!
Van stroomhalsbanden is inmiddels wel bewezen dat ze super schadelijk zijn en onuitwisbare schade veroorzaken!!
Zeker als je er zelf mee aan het fröbelen gaat. Ik raad het je ten stelligste af...
Zet anders de situatie in scene..
Dan kan je er gericht aan werken..
Anders blijft het maar bij een incidentele ontmoeting...
Veel trainplezier met een balletje... 
Lieve groet, Ilja
High-five van *Sterre*
3 doggies Ik ben zelf ook tegen zo een anti-blaf band,
maar ik heb zelf ook een hond,
en die word helemaal gek als hij een andere hond ziet, hij durft dan zelfs bijten om weg te kunnen,
dus ik begrijp wel dat je er graag gemakkelijker van af wilt zijn.
Maar ik ben nu al bijna 2 jaar met hem aan het trainen, en ook al is het niet veel, hij is er wel op vooruit gegaan. Soms twijfel ik nog stees of het niet gewoon beter zou zijn, maar uiteindelijk hebben we nog nooit besloten om hem pijn te doen.
Volgens mij moet je gewoon heel veel geduld hebben.
veel succes!
groetjes,
Hannah, Gypsy, en Bob.
3 doggies 
Hoi Hannah,
Waarom ga je niet eens naar een goede hondenschool...
Na twee jaar - aan het probleem werken - moet het kwartje toch wel gevallen zijn...
En bijten is toch wel heftig als hij dat naar jou doet...
Misschien is een na een 1 of 2 cursusjes je probleem wél voor altijd opgelost...
Lieve groet, Ilja
high-five van *Sterre*
3 doggies 
Hey,
Ik zou zeker met een trainer aan de slag gaan, die kan je net die tips geven die het wat sneller kan laten gaan. Je krijgt dan meer inzicht in jezelf en in de hond en het gedrag.
Daar leer je echt ontzettend veel van.
Succes,
Margje
zulke spullen gebruik ik niet, als ik echt boos op hem bent, weet hij dat donders goed, en daar ga ik geen high tech voor gebruiken, gisteren ben ik met hem aan het wandellen ,in het park ,er komen 2 zwarte herders op hem af+1 blonde labrador, ze kunnen hem zo onder de voet lopen ,of dood bijten ,hij kijkt naar mij ,en valt allebei die herders aan , maar verwacht wel dat ik zijn backup,of vechtmaat is, laat ik hem in de steek, dan vertrouwd hij mij nooit meer,ik help hem en jaag ze weg, hij kijkt trots naar mij en denkt, wat een sterke leider hebben we,ik kijk naar hem en denkt , phoeh, als ik zonder hem thuiskomt, wordt ik vermoord door een paar kleine meisjes!
probeer eerst een wurg ketting, ik weet het klinkt crue, maar een dier een stroomstoot geven kan niet, want, na die schok weten ze niks meer, ook niet waarvoor ze die stroomstoot gekregen hebben
geen electronise prikkells naar dieren, ik weet wat ze voellen ,precies hetzelfde als jou, en vergeet niet ze zijn niet gek, maar het zijn kleine kinderen, ze vergeven het je nooit!!!

Zelf kreeg ik overal in mijn omgeving de stroomhalsband aangeraden. Dit omdat mijn hond niet alleen kon zijn en ik als hoogzwangere niet echt de mogelijkheid had haar dit toen goed te leren. Het maakte ook niet veel uit omdat ik altijd thuis was in principe, maar aan het einde van mijn zwangerschap moest ik toch een aantal keren weg en de hond alleen laten. Gevolg was dat ik flink wat klachten van de buren kreeg en daardoor die band overal kreeg aangeraden.
Ik heb het niet gedaan, want ik vind het onnatuurlijk. Ik ga mijn kind toch ook geen stroomstoot geven als ze iets niet goed doet ofzo. Een hond kun je het best positief opvoeden, vind ik, leg de aandacht op iets anders positiefs. Op die manier wordt ze afgeleid.
Mijn hond wilt bijv. ook wel eens poep eten en ze loopt altijd los met mij. Ik kijk gewoon goed vooruit en zie aan haar gedrag meteen wanneer ze dit weer wilt doen. Ik ga haar dan gewoon afleiden, stukje rennen terwijl ik haar roep, stokken gooien enz enz.. Dit lukt eigenlijk altijd en ze doet het nu ook bijna niet meer dus....
Succes ermee.
3 doggies 
Ik doe niet aan elektrische halsbanden, ik gebruik een slipketting...Bij mij werkt dat bij beide honden heel goed...
Misschien een bruikbare tip?
En voor John:
Wat jij vertelt, daar ben ik het totaal niet mee eens... :-(
Klinkt allemaal heel fout wat jij hierboven beschrijft.
3 doggies 
Hey,
Ook met positieve trainingsmethoden kun je hond ongewenst gedrag afleren of eigenlijk: het ongewenste gedrag vervangen voor ander gedrag.
Slipkettingen, wurgkettingen, eletronische halsbanden op stroom of met scherp geluid, zijn gewoon echt niet nodig!
Een slipketting kan heel goed werken, maar je kunt ook die negatieve prikkel die je je hond geeft met een ruk aan de slipketting op een moment dat hij iets doet wat je niet wil vervangen: door een positieve prikkel op het moment dat hij wel doet wat je wil.
Onderzoek gedaan in 2007 door G. Eskeland, R. Tillung en M. Bakken hebben geconcludeerd:
'Het gebruik van straf en harde trainingstechnieken leidde tot significant meer gedragsproblemen en inder gehoorzaamheid bij de honden. Het gebruik van frequente beloning daarentegen was significant positief gecorreleerd met minder gedragsproblemen en een betere gehoorzaamheid.
De resultaten van de studie tonen aan dat regelmaat en consequentie handige hulpmiddelen zijn om een gehoorzame hond te bekomen, maar dat dit enkel geldt als er weinig gebruik gemaakt wordt van straf bij de training en opvoeding.'
Weer handig om te weten
Groetjes, Margje

Hallo Wilma,
Sorry voor de late reactie; ben ff een tijd niet op de site geweest wegens drukte.
Ik train mijn hond niet echt; natuurlijk moet ze wel luisteren en ben ik consequent. Ik ga vaak met haar fietsen en ze is inderdaad gek op een bal en is dan ook vreselijk fanatiek. Die bal neem ik niet altijd mee omdat ze dan echt de hele wereld om zich heen vergeet. Ik vindt het ook belangrijk dat ze met onze andere hond speelt en met honden van andere mensen. Die ondeugd komt dus ook alleen naar boven als ik geen bal bij me heb.
Vanmorgen ging ze er weer als een speer tussen uit, heb tegenwoordig weer brokjes bij me en ze kwam redelijk snel weer bij me terug. Echter ik denk zelf dat dat meer kwam omdat het nog te vroeg was voor poezen (hi hi). Als ze eenmaal die knop omdraait en een poes in het vizier heeft, hoort ze echt niets meer en is ze totaal geobsedeerd in de poes. Voor mezelf vindt ik het eigenlijk helemaal niet zo erg; want ze komt echt wel terug bij me als ze de indruk heeft dat ik niet boos ben. Maar de buren vinden het niet zo prettig als ze alle tuinen omploegt.
Ik probeer het nog een tijdje met brokjes en zie daarna wel weer als het niet helpt.

Hoi Hetty,
Juist van de bal kun je juist zeer goed het gedrag af leren.
Ook mijn honden zijn zeer gek op de bal.
Ik gebruik zo.n bal met een touw eraan (werpbal)
Deze Bal is van MIJ.
Wordt alleen maar gebruikt als beloning.Geef ik het commando HIER, dan komen ze meteen want HIER komen is wat ze het allermooiste vinden het weggooien van de bal. Voor hun is dat de mooiste beloning die er bestaat en al het andere valt daardoor in het niet.
Ik gooi dan 2 a 3 keer met de bal daarna gaat hij weer terug in mijn zak.Zo blijft het een feest en lopen ze niet constant met een bal.Met name Bentley heeft precies het zelfde de bal is haar wereld en heeft dan ook nergens anders intresse meer in. Daar zou ik als ik jou was gebruik van maken. Mijn inziens werkt dat zeer goed.
Nogmaals,
hebben ze hun beloning gehad gaat de bal weer terug in mijn zak, en spelen ze weer verder met elkaar.
Ga het maar eens proberen, ik denk dat je daar een goed resultaat mee krijgt.
Mijn honden mogen overigens nooit met andere honden spelen, vooral niet als zij met zijn 4ren zijn.
Ik hoop dat je hier wat mee kunt.
Lieve groet,
Wilma

Hallo allemaal,
Bedankt voor jullie reacties; ik heb besloten geen band te kopen. Ik los het op door meer de bal mee te nemen en meer te gaan fietsen met haar. We hebben voor onze kleine hond een mand achter op de fiets gekocht en die gaat vrolijk mee. En dan samen nog ff spelen op een terrein waar niet zo veel hondepoep ligt. De honden gelukkig én ik gelukkig, wat willen we nog meer ?
Groetjes Hetty

Hoi hetty,
Helemaal super, ben blij dat jij er gelukkig mee bent, en zeker ook voor je honden.
Mijn complimenten,
Liefs Wilma
Dag allemaal,
Zoals altijd op hondenfora zijn er de wildste verhalen te lezen. De één roept dit en de ander roept dat. Wie moet je nou geloven?
Ik ben dus erg huiverig voor meningen die vaak als feiten worden gepresenteerd. En als er feiten of onderzoeksresultaten wordt aangehaald, vermeld dit dan met een link naar het bewuste artikel of publicatie. Dan is de informatie voor iederen te controleren en duidelijk.
Maar goed, nu mijn situatie...
Ik sta op het punt om een elektronische halsband aan te schaffen voor onze Rode Ierse Setter. Dat, terwijl ik eerst gevoelsmatig toch wel tegen zo'n halsband was. Ik vond het zielig.
Als er een ree, fazant, wild zwijn o.i.d. in de buurt is dan gaat het verstand van de reu op nul, de oog- en oorkleppen gaan op, en hup achter de prooi aan. Alleen een geurspoor is voldoende. Totaal oncontroleerbaar, ongeleid projectiel. Maar goed, ik dus lezen, en trainen en nog meer advies vragen bij hondentrainers, noem maar op, niets helpt.
Voor de goede orde, voor de rest is het een schat van een beest. Hij luistert prima, zeer vriendelijk, zelfs bij de dierenarts werkt ie rustig mee. Maar ja, die reeën hè, dat is zooo verleidelijk.
Waar wij wonen (in het buitenland), stikt het van de reeën en nog erger, van de jagers. Sinds afgelopen weekend gaat de hond niet meer los van de riem. Ik ben namelijk "bedreigd" door een jager dat hij de hond afschiet als hij nog 1 keer achter een ree aanrent. (de jager staat in zijn recht).
Wat kun je daar nou tegen doen? Weinig.
Ik dacht nog altijd: "Het ligt aan mij, ik doe iets niet goed." Totdat ik in contact kwam met de eigenaar van een broertje van onze reu. Zelfde laken een pak. "Dit is nu mijn 4e setter, maar zo erg heb ik het nog nooit gezien", aldus de eigenaar. De hond is zelfs al een keer onder een auto gekomen toen hij ongehoorzaam achter een eend aan rende. De hond gelukkig nog in leven, maar niemand wil natuurlijk dat er iets met zijn hond gebeurt. Een politiehondentrainer gaf toen het advies om met een elektrische halsband te trainen. Nu 3 weken verder, kan de hond los lopen en luistert ie naar zijn baasje. Het lijkt erop dat de hond nu de rest van zijn leven heerlijk vrij zonder riem lange wandelingen kan gaan maken. M.a.w. de hond gaat een heerlijk vrij leven tegemoet. Dat was niet mogelijk geweest zonder de elektronische halsband. Dan wegen de voordelen op tegen de nadelen.
Ik ga de halsband proberen en ik hoop dat we het gewenste resultaat zullen bewerkstelligen.
Groeten,
Mario

@Mario
http://www.dogvision.nl
Daar kun je kosteloos het artikel aan je laten mailen.
Ik heb desgewenst het artikel voor je in PDF.
De onderzoeksresultaten geven duidelijk aan dat trainen met de stroomband zorgt voor minder vertrouwen in de geleider en zorgt voor een enorm verhoogd stressniveau.
Maar je hebt gelijk, je moet het zelf kunnen lezen.
Groetjes, Margje
Ik ben vreselijk tegen z'on ding. En met alle respect, maar als ik de politietrainer in mijn buurt bezig zie, neen op die manier hoeft het niet voor mij !
Ik houd nog liever mijn hond aan de leiband dan z'on electronische halsband te gebruiken.
Net zoals jouw hond is de mijne ook een jachthond en daarbij komt dat de mijne supergevoelig is.
Ik vind het maar niets, maar dat is mijn mening.
Liefs,
marie-rose

Overigens is er een groot verschil tussen 1 keer voor een groot probleem dit middel inzetten en echt er standaard mee trainen.
Maar dan alleen in handen van een echte proffesonal die eerst andere dingen heeft geprobeerd en het belang inziet van het karakter van de hond.

Je moet je gewoon indenken; dit herkennen de meeste mensen mét hond wel, de een doet dit de ander doet dat.
Gebruiken zou ik hem nooit. Amber trekt al bijna 12 jaar, en luisteren is er nooit of zelden bij, alle cursussen ten spijt, en ik heb al mijn hele leven honden. Zij is een geval apart!
Misschien is een cursus voor jullie wél de oplossing, gewoon proberen zou ik zeggen!

Hoi mario ,
Mag ik je vragen in welk land je woont ?
Ik ben zelf inspecteur bij de politie in België en bij mijn weten worden diensthonden hier niet getraind met een elektrische halsband. Hier gebruiken we beloningsgerichte trainingsmethodes waardoor de honden heel erg gericht zijn op hun begeleiders. Ik weet dat de training van diensthonden niet te vergelijken is met die van huishonden maar misschien toch eerst andere alternatieven proberen ipv de halsband ?
Groetjes Dorien en Roxy

Dan hebben we het over honden die zich in een oorlog staande moeten kunnen houden... dat lijkt mij een compleet andere manier van trainen en absoluut niet te vergelijken met een huishond.
Daarbij wordt nu al een aantal jaar in Belgie positief getraind met politiehonden en met succes!

ik reageerde op wat dorien zij:
DORIEN :Mag ik je vragen in welk land je woont ?
Ik ben zelf inspecteur bij de politie in België en bij mijn weten worden diensthonden hier niet getraind met een elektrische halsband.
de diensthonden in nederland gebruiken regelmatig een electrische halsband
groetjes malissa
Ik kan mij de reactie van Mario goed voorstellen aangezien ik met een soortgelijk probleem zit.
Ik heb een duitse staande hond met bijzonder veel jachtinstinct. Bij het uitlaten is het constant voorstaan, gek worden bij de aanblik van een konijn, daadwerkelijk uitbreken en in het geheel niet meer luisteren naar commando's. Terwijl dit op de training prima gaat.
Zodra hij los is gaat er een knop om en is zijn aandacht echt weg.
Ben soms 2 - 3 uur aan het wachten, zoeken etc.
Ik overweeg nu ook om een halsband te gaan gebruiken om op het moment van niet meer reageren hem uit zijn jacht-roes te kunnen halen, en weer aandacht voor de baas te hebben.
Ik ben dus erg benieuwd naar je ervaring.
Mijn hond steekt gerust een nabijgelegen autoweg over als hij een spoor of visueel contact heeft.
Groet, Dre
Ik woon in Polen dicht tegen de Duitse grens aan.
Ik weet dat de Duitse Polizei Belgische herders gebruikt in dit district tenminste. De Duitse herder is gepasseerd door heupproblemen, lijkt mij overigens gewoon een kwestie van verkeerd fokbeleid, maar dat geheel terzijde.
Wat ik wil aangeven is dat een Herdershond natuurlijk een compleet ander soort ras is dan een Ierse Setter. Ja er zijn ondeugende herdershonden en zeer goed getrainde Ierse Setters maar over het algemeen, heeft de Ierse Setter een vrijer karakter dan de eerder onderdanige en werklustige Duitse herder. Zeker het nest waar onze hond vandaan komt. Ook zijn broertjes en zusjes hebben dit sterke karakter in zich. Bovendien is een Ierse Setter een hond die veel beweging nodig heeft, en een constant trekkende 30 kilo wegende reu is haast niet te doen, zeker niet voor mijn vrouw.
We zijn op cursussen geweest en we hebben daar echt veel geleerd. Zoals ik al zei, de hond luistert in 90% van de gevallen prima. Wat ik dan altijd leuk vind is als de hond natte poten heeft na een wandeling op een regenachtige dag, dat hij zelf bij binnenkomst in het huis al gaat zitten en zijn poot al aandient om gedroogd te worden met een handdoek.
We hebben maar 1 groot probleem, de hond raakt in trans bij de geur van een ree. Als hij een keer een bok treft met een flink gewei dan weet ik wel wie er wint :(
Alleen voor dit probleem zullen we de elektronische halsband gaan inzetten. Puur vanwege het feit dat alternatieve trainingsmethode geen effect hebben gehad en dat de hond nu in gevaar verkeerd op het moment dat ik hem los laat. Zij het door een bok, zij het door een jager etc.
Als iemand de gouden tip heeft om de elektronische halsband niet te hoeven gebruiken dan hou ik mij aanbevolen

Altijd grappig om te lezen dat mensen zeggen dat je de hond moet trainen.Een mechelaar staat er om bekent dat ze achter katten aan sprinten.
Ik ben opgevoed met politie honden(mechelaars)
Geloof me,deze honden kun je perfect trainen ook al zijn het vaak van die zenuweleiers.
Maar trainen tegen een loslopende kat!(prooidier)
Zo,n halsband is ook niet voor continu gebruik(dus wennen aan de prikkels kan je vergeten)
Je gebruikt hem alleen in uiterste nood.
Ik kan ook iemand die zo,n ding bij zijn cane corso om heeft.Een harstikke lief beest en sociaal naar andere honden.
Hij is 1 keer gebeten door zon jack russel en dat pikte ie niet.
Nu heeft ie dat ding om,omdat hij bang is zijn hond kwijt te raken in zo'n situatie.Hij heeft hem ook al een keer gebruikt.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Elektrische halsband ????" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?