Arme toller pup!(slechte opvoeding)

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Hallo mensen,

Liep ik in het park met Kaily en Roos (bearded collie van 9 maanden).
Ik stond samen met Mieke en haar Flatcoated Dodger.

Komt er een vrouw aan met een schattige Toller pup van 12 weken. Aan de lijn, nu heb ik daar niks op tegen maar roosje wou spelen en die pup ook. Dus ik vroeg aan die vrouw, waarom gooi je hem niet even los?
Zegt ze: nee want hij heeft straf, hij is gister zo stout geweest.
Dus ik vraag: je geeft hem nu straf voor iets wat hij gister gedaan heeft?
Zij zegt: ja hij ging het ijs op en een tuin in en ging toen vogelvoer eten.
Dus ik zeg: Ja dus? Dat was gisteren..
Zegt zij: Ja maar dat weet hij wel, dat hij daarom niet los mag.
Dus ik weer: Nee dat weet een pup niet, pups weten sowieso geen goed van fout en een hond heeft geen geweten dus weten dat niet.
Zij weer: ja hoor ik weet het zeker wat hij durft ook niet meer bij die plek in de buurt te komen.
Dus ik: Dan heb je hem waarschijnlijk te zwaar gestraft en ziet hij die plek als de plek waar hij straft krijgt :’(.

Dus zij weer: nee dat is niet zo, wat weet jij er nu weer van snotjong.
Dus ik: Pardon! Snotjong?
Zegt zij tegen Mieke: Ja die jeugd van tegenwoordig denkt dat ze alles beter weten.
En Mieke zegt tegen haar: Nou ik zou beter maar naar haar luisteren want Gerdine is een van de betere honden trainers in Barendrecht en heeft er echt wel verstand van.
Die vrouw stond met der bek vol tanden en liep vervolgens weg.

Dus ik ben blij dat Mieke het voor me opnam maar vind het jammer dat sommige mensen toch nog zo denken en dat die pup nu al verpest word. Want waarschijnlijk straft ze hem dan ook als het allang gebeurd is..

Nou ik moest het even kwijt!
Groetjes

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Arme toller pup!(slechte opvoeding)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel 3 doggies

Dat slaat dus helemaal nergens op.
Hoe kun je nou een pup een dag later nog straf laten hebben.
10 seconden nadat iets is gebeurt weten ze amper nog waar het over gaat :'(

honden page profiel Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco 3 doggies

honden foto van Sam,Saltarin,Muis,Zara,Terra+en Paco

Spoort niet zo iemand

honden foto van *~Maartje & Mila~* ( v.a. 9-2 geen actief lid meer )

Ha! Dat was een goede opmerking van Mieke!
Pfff ja, zulke mensen zou je het liefst mee naar huis nemen en alles vertellen wat je weet.

Maar ja, soms weten ze het eenmaal beter he?

honden page profiel CarolineCaroline 3 doggies

honden foto van Caroline

pff is nou iets typish mensen he alles beter weten en niet naar advies luisteren. Gelukkig is dit forum er en geven jullie zo goed advies dat er vele mensen hier toch naar luisteren

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Haha maartje ik wou haar inderdaad alles vertellen wat ik weet:P Ik werd trouwens wel echt pissig toen ik snotjong werd genoemd! Snotjong.. ik ben toch echt wel 20 hoor.. Een snotjong is bij mij echt 5 of zo :P

En ja het is jammer dat ze geen adviezen aannemen.. ik bedoelde het gewoon goed..

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Mensen denken het altijd beter te weten, zo eigenwijs. Wat sneu voor dat hondje zeg :'(

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah 3 doggies

honden foto van Amber & Lootah

Ja ik ken het, heb van die buren die ook "zo goed" met hun dieren omgaan. Wel zonde van zo'n leuk pupje. Hopelijk gaat ze toch wel nadenken hierna...

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

ja ik hoop het, het is inderdaad jammer van de pup maar ja wat kan je er aan doen..

Bedankt allemaal voor de reacties :-D

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah 3 doggies

honden foto van Amber & Lootah

Ja het is altijd naar zulke situaties vind ik. Maar helaas kun je je niet met de hele wereld bemoeien...

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ja jammer he :-D

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Margje & Biko

Hey Gerdine,

Ken je Ian Dunbar?
Hij zegt op conferenties waar hij een seminar geeft aan trainers altijd: 'de eigenaar van de baas heeft altijd gelijk, ook al hebben ze dat niet, dan nog hebben ze gelijk'. De reden is omdat hij graag tot de eigenaren wil doordringen. Als hij meteen zegt wat ze allemaal fout doen, blijven ze niet naar hem luisteren, maar als hij juist zegt wat goed gaat, dan accepteren ze langsaam zijn tips en kan hij de hond helpen.
Dat is wat hij ook zegt: ik wil die hond helpen, dus moet ik overweg kunnen met die eigenaar.
Voor mij is toen echt een wereld open gegaan :-)
Ik zag het nooit zo, maar probeer nu zijn zienswijze toe te passen, het is moeilijk, want sommige eigenaren zou je echt door elkaar willen rammelen!
Maar door begripvol te zijn, kun je ze voor je winnen en zo hun gedrag naar de hond beinvloeden.

Nu liep je natuurlijk gewoon in het bos, maar ik weet dat je graag trainer wilt worden, dus hopenlijk heb je ook wat aan het verhaal, net als ik!

Trouwens zijn al zijn dvd's echt enorm goed!!
Dr. Ian Dunbar heet hij dus, hij heeft ook wat goede boeken geschreven.

Groetjes, Margje

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Hey bedankt margje, ik heb hier zeker wat aan. Vaak doe ik dit ook maar ik was vandaag wat prikkelbaar geloof ik. Ik probeer altijd rustig met de mensen te praten maar meestal fok ik mezelf te veel op..

Moet dus meer geduld krijgen en rustig blijven. Mezelfs dus trainen trainen trainen :P

Super bedankt voor je tips..

honden page profiel Wilma en Dobby (RIP)Wilma en Dobby (RIP) 3 doggies

honden foto van Wilma en Dobby (RIP)

Daarom zit er in opleidingen tot trainer/ therapeut ook altijd een deel psychologie van de mens. ;-)

Tja, mensen. Het blijven rare beesten hè?

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Haha, ja rare beeste:P

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Hihi, mijn instructeur zegt ook altijd, ik voed eigenlijk jullie op en niet de hond.
En idd, je kunt in de lessen vaak zien dat de rommelige, eigenwijze eigenaren de niet luisterende honden hebben.
Sommige honden snappen hun baas gewoon niet.

honden page profiel Mellow & Mylo & een beetje MarloesMellow & Mylo & een beetje Marloes 3 doggies

honden foto van Mellow & Mylo & een beetje Marloes

zeggen ze ook nie altijd dat je alleen mag corrigeren als je een hond op heterdaad betrapt? omdat ze anders niet meer weten wat ze fout gedaan hebben?

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ja marloes, normaal wel maar bij een pup heeft dat geen nut.. Die snapt het toch niet.. Je moet eerst de regels vertellen en dan later pas corrigeren als ze de regels eenmaal kennen. Pups kennen de regels nog niet dus straf je hun in hun ogen voor niks..

En Mexx, Ja ik zie ook altijd dat het aan de baasjes ligt hoor. Honden die hier komen logeren luisteren soms veel beter naar mij dan naar hun baasjes.

Maar ja ik hoop dat ik haar nogmaals tegen kom, dan probeer ik het nogmaals maar dan normaal :P

honden page profiel Mellow & Mylo & een beetje MarloesMellow & Mylo & een beetje Marloes 3 doggies

honden foto van Mellow & Mylo & een beetje Marloes

ja bedoelde ook eigenlijk voor een volwassen hond!
idd, als de pup niet weet wat wel en niet mag, gaat straffen niet...

snap je reactie wel hoor..!! straffen voor iets wat gister gebeurt is...

honden page profiel gwendagwenda 3 doggies

honden foto van gwenda

Spijtig is het wel, maar zeker bij oudere mensen zit dat er een beetje ingebakken vrees ik.
Als mijn vader me ziet omgaan met de honden wordt hij bijna wild. Bij hem was het zo dat de hond moest luisteren. Punt. Een hond hoort buiten in een ren en moet daar zitten tot de baas tijd en zin heeft om met de hond iets te doen. Verder moet die hond gewoon braaf zijn. Deed die iets fout kreeg hij een inrammeling en zo denkt mijn vader nog steeds. (hij heeft ondertussen geen honden meer. Gelukkig maar denk ik vaak, want we zouden nog meer in de clinch liggen), maar...het is wel zo dat de honden vroeger thuis graag gezien werden, dat ze allemaal heel goed opgevoed waren en mijn vader kon er gewoon alles mee. Die beesten zagen mijn vader ook enorm graag en mijn vader maakte elke dag wel tijd om met de hond te trainen en bezig te zijn, maar de manier waarop hij met de honden omging, verschilt enorm van hoe ik ermee om ga (en heb hetzelfde ras als hij vroeger en in mijne zit net zoveel karakter als in de zijne vroeger zat).
Voor mij is het dus ook totaal niet goed hoe die vrouw omgaat met haar hond, maar dat wilt naar mijn mening absoluut niet zeggen dat de hond daarom verpest is of dat de hond het daarom slecht heeft. Dat kan je gewoon niet weten of je moet die mensen werkelijk kennen en de hond zien in zijn dagelijkse omgeving. Voor hetzelfde geld mag die hond mee het bed in en krijgt die de ganse dag haar onverdeelde aandacht ,maar is haar manier van opvoeden gewoon anders dan de mijne of de jouwe of nog iemand anders.
Je kan enkel proberen van die mensen wat 'bij te schaveen' in de hedendaagse manier van een hond op te voeden, maar in principe weet dat beestje toch niet dat die niet gestraft is en vindt die het bvb ook niet zielig dat die niet mee mocht spelen. zover denkt een hond niet na. Dat zijn enkel wij als mensen die dat zielig vinden dat dat beestje niet mee mocht spelen.

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Hallo Gwenda,

Ik weet ook dat mensen verschillende opvoed methodes hebben en dat dat niet per definitie slecht is. Maar ik kijk verder dan alleen dit incident, ik denk ook. Als ze een keer in de ochtend beneden komt en er ligt een plasje, zal ze hem dan ook straffen? Of als hij iets kapot heeft gemaakt zal ze hem dan ook straffen ookal is het niet op heterdaad. En dat verpest een hond denk ik dan.

Ik lig ook vaak in de clinch met mijn schoonvader die nogal boerse regels heeft zeg maar. En hij weet ook altijd alles beter, ook al heeft hij nog maar 2 honden gehad, die toevallig het wel goed deden op die manier. Nu moet ik zeggen dat de honden niet echt goed naar hem luisteren maar dat terzij.

En nee die pup heeft waarschijnlijk niet door dat hij niet los mag en dat begrijp ik ook wel. Dat was ook niet wat ik zielig vond.

Groetjes

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker 3 doggies

Oh, dat soort dingen zie ik hier ook zo vaak. Meestal oudere mensen en die hebben dan zoiets van: Wat weet jij er nou van, wij hebben al ons leven lang honden. Ja, dat klopt, ze hebben hun leven lang honden, honden die geboren zijn in een boerenschuur en die nog steeds opgevoed worden volgens methodes uit de jaren '50 :'(
Ze hebben inderdaad ruime ervaring, maar ze hebben nooit op een cursus gezeten en nooit een boek over nieuwe inzichten in hondenopvoeding gelezen.
Nee, zo het altijd al ging, zo is het goed. Onzindelijke puppen haal je met hun neus door de viezigheid en honden die niet luisteren geef je een tik...ook dat wat ze fout deden al uren geleden gebeurd is.

honden page profiel ben niet meer actief helaasben niet meer actief helaas 3 doggies

honden foto van ben niet meer actief helaas

belachelijk zulke mensen
hier als tula stout is dat is ze heel weinig maar wijs ik haar er meteen op 2 min in de mand en dan is t weer over en ze begrijpt het heel goed
je moet een hond niet te lang straffen inderdaad want dan lijkt het voor hem alsof hij gestraft word voor het leven zelf

sommige mensen nemen niet graag van anderen aan ik merk dat heel vaak
hier was een pup met allergie heel erg ik heb al meerdere malen gezegd ga op vers sinds 2 maanden zeg ik dat

nu ineens van de week ja ik geef vlees en de allergie is over smuldier ja dat is veel beter zegt ze op een toon alsof ze het zelf uitgevonden hebben want ze lachte me maar uit dat ik mijn hond rauw vlees geef en nu
ach ja sommige mensen he hahahaha
jullie hadden wel je best gedaan en dat is belangrijk

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ja gelukkig wel,

En er zijn aardig wat mensen in het park die mij kennen als hondentrainer en dus iedereen naar mij door verwijzen of dingen aan mij vragen :-D

toch heel lief.. want ik heb geen papiertje of zo..

En jammer genoeg zitten hier in barendrecht eigenlijk geen goed hondenscholen. Het is prima voor gewoon puppycursus en zo maar als je met problemen aankomt dan verzinnen ze maar wat. En dat is zo jammer. Als je het niet weet, zeg dat dan eerlijk en verwijs ze door naar iemand die het wel weet.

maar goed, ja sommige mensen leren het nooit :P

honden page profiel ben niet meer actief helaasben niet meer actief helaas 3 doggies

honden foto van ben niet meer actief helaas

ja nienke dat vind ik het ergste de hond door zn eigen ontlasting halen ik vind dat zo smerig dat doe je toch ook niet bij je eigen kind

ik heb dat nooit gedaan en mensen die dit toepassen wijs ik er altijd op dat het geen enkele zin heeft en de hond vaak nog zn eigen ontlasting gaat eten ervan ook

en uiteindelijk moet je zelf de hond schoonmaken bah

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Ik ken een verhaal van een hondje waarbij de baasjes dit steeds deden. Die hond die wou op een gegeven moment niet meer poepen. Hij durfde niet meer, niet binnen maar ook niet buiten. Toen hebben ze de hond weg moeten doen omdat hij anders zou ontploffen..

Echt schandalig, wat later hebben ze gewoon een nieuwe pup gehaald waarmee hetzelfde is gedaan.
Maar die kon er wel tegen en bleef gelukkig wel poepen..

honden page profiel nora jazzy en poppynora jazzy en poppy 3 doggies

honden foto van nora jazzy en poppy

echt zielig voor dat beest.die snapt dat toch niet?iets wat gisteren gebeurd is?en het is nog een baby.je gaat een baby ook geen twee dagen straffen.sommige mensen verdienen geen hond.want dit is al een voorteken hoe dat beest het daar gaat krijgen.jazzy loopt lekker los in het park en eet ook vogelzaad als mensen dat daar strooien.dan ga ik hem toch niet straffen?maar ik ben blij dat mieke het voor je opgenomen heeft.


groetjes noor en een pootje van jazzy

honden page profiel gwendagwenda 3 doggies

honden foto van gwenda

Ik begrijp je reactie volkomen, maar de dingen die je zegt zijn maar veronderstellingen hé. Ik vind dingen die ik niet zeker weet niet zielig. Voor hetzelfde geld heeft dat beestje daar een luxeleven waar veel honden maar van kunnen dromen hé.
Ze is toch ook al aan het wandelen met de hond en das voor mij al een teken dat ze echt wel haar best doet om de hond te geven wat hij nodig heeft....

Nienke, maar waren al die honden daarom minder gelukkig? Ken nu nog genoeg honden die buiten zitten en nog nooit van hun leven binnen geweest zijn. Die ook al eens een 'opvoedkundige' tik krijgen, maar die beesten zijn daar niet minder gelukkig om hoor. De baas moet nog maar een beweging maken of die honden staan erbij, te kwispelen,....
Ik denk gewoon dat wij als mensen honden heel vaak gaan vermenselijken en wij vinden gewoon zoveel zo zielig, maar als je niet beter weet? Onbekend is onbemind zeggen ze hé en ik denk dat dat voor honden ook geldt.
(wat natuurlijk niet wilt zeggen dat ik er daarom mee akkoord ga hé en het zelf zo zou doen. zeker niet. Vindt ook dat het anders kan, maar om het dan zielig te gaan vinden...nee. Ik vind dat je snel aan eenhond kan zien of die gelukkig is of niet)

honden page profiel HILLHILL 3 doggies

honden foto van HILL

goed dat je wat zei...zonde is dat he,,,word weer zo,n verknipt hondje,,zucht

honden page profiel Gerdine van der LindenGerdine van der Linden

honden foto van Gerdine van der Linden

Gwenda, goed dat je het zegt, want kwispelen is geen teken van blijdschap zoals zoveel denken. Kwispelen betekend dat je hond in een tweestrijd zit, hij weet niet of hij het ene of het andere moet doen.
moet hij luisteren of moet hij weg wezen, dat kan er een zijn.

Honden doen het bv ook bij ons als begroeting omdat ze graag naar ons toe willen maar ze weten niet of dit mag. Ik merk vaak aan mijn hondje als ik haar dan roep dat ze stopt met kwispelen. Als ze zekerheid heeft stopt ze vaak met kwispelen en toch is ze blij om me te zien.

Maar goed of die hond een slecht leven heeft weet ik niet. Ik vind het gewoon niet kunnen. En ik kan niet zeggen of een hond gelukkig is of niet, want vaak kan je dat niet zien aan de buitenkant.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Arme toller pup!(slechte opvoeding)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 1 van 2 12
Volgende forumvraag: Rode peper
^